Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 12:48



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Czy New Age = manipulacja świadomością + szkodliwość? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Czy New Age = manipulacja świadomością + szkodliwość?
Pytania i tezy do dyskusji:

Mam na myśli ruch społeczny New Age, a nie zjawisko kosmiczne!

0. Czy New Age został zaplanowany z zimną krwią, aby na nim dobrze zarobić, a przy okazji zmienić ludzką świadomość niezdolną do odbioru tradycyjnych religii?

1. Czy New Age niszczy tradycje, kasując całą sferę etyki i zabezpieczeń przed nadużyciami, pozostawiając same techniki?

2. Czy jest to typowy misz masz wszystkiego i niczego, dlatego tak szkodliwy?

3. Jaka jest najgroźniejsza teza New Age dla człowieka?

4. Jakie były wcześniejsze podwaliny pod konstrukcję New Age?

5. Czy jest nadużyciem nieuchronnie nadchodzących zjawisk kosmicznych?

5. Czy jest coś pozytywnego w ruchu New Age?


Pn cze 07, 2021 13:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy New Age = manipulacja świadomością + szkodliwość?
New Age to religia jak każda inna, ludziom sie to spodobała, bo według tej religii wystarczy wierzyć w cokolwiek i będzie dobrze, więc każdy może wybrać sobie co chce, i jakoś nie bardzo widzę o czym tutaj dyskutować?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr cze 09, 2021 8:00
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Czy New Age = manipulacja świadomością + szkodliwość?
O tym dyskutować, że jest to zagrożenie nie tylko dla tradycyjnych religii, ale również dla obyczajowości człowieka.

Jaka jest najgroźniejsza teza New Age? - "Człowiek jest Bogiem" - to jest zabieg polegający na tym, że pod wpływem takiego myślenia, egoizm jest nadęty na maxa.


Śr cze 09, 2021 11:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2022 12:18
Posty: 31
Post Re: Czy New Age = manipulacja świadomością + szkodliwość?
Cytuj:
Jaka jest najgroźniejsza teza New Age? - "Człowiek jest Bogiem"

Tak, to jest teza najgroźniejsza dla chrześcijaństwa, które polega na upodleniu człowieka, żeby się płaszczył przed Bogiem.
Niby czemu ta teza miałaby prowadzić do egoizmu? Jeśli człowiek jest bogiem, to ja jestem bogiem, ale każdy inny też jest bogiem. Chyba, że po prostu widząc słowo "Bóg" od razu masz na myśli Boga chrześcijańskiego, a to faktycznie wzór egoizmu.

Przekonanie to, że człowiek jest bogiem, jest bardzo słuszne i szlachetne. To dobrze, że New Age, okultyzm, magia je propagują. Problemem jest to, że proponują one nieskuteczne środki dla realizacji tej boskości. A w rzeczywistości leżą one w nauce i technologii.


Cz cze 09, 2022 13:47
Zobacz profil
Post Re: Co czeka wyznawców Jezusa Chrystusa po synodzie kontynen
Raczej co czeka KRK...
I w tym miejscu łączy się teoria prymusa z praktyką:


N sty 15, 2023 9:45
Post Re: Co czeka wyznawców Jezusa Chrystusa po synodzie kontynen
Drogi braminie, chciałam uzmysłowić prymusowi, że nie można Boga zamknąć w jakiejkolwiek religii. Rozumiem, że możesz nie mieć cierpliwości, czy chęci by obejrzeć ten krótki w czasie, a mocny w treści film. Autor tegoż filmiku jest z wykształcenia socjologiem. Spróbuj spojrzeć na to co mówi w sposób inny niż zwykle.

Sam doskonale wiesz, że Duch Święty niczym wiatr, wieje gdzie chce.
Cytuj:
«Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do królestwa Bożego2. 6 To, co się z ciała narodziło, jest ciałem, a to, co się z Ducha narodziło, jest duchem. 7 Nie dziw się, że powiedziałem ci: Trzeba wam się powtórnie3 narodzić. 8 Wiatr4 wieje tam, gdzie chce, i szum jego słyszysz, lecz nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd podąża. Tak jest z każdym, który narodził się z Ducha»
https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=342

Tyleż z mojej strony.


N sty 15, 2023 14:30
Post Re: Czy New Age = manipulacja świadomością + szkodliwość?
Tak sobie myślę, że New Age, to zwyczajnie nowy szatański plan na przejęcie władzy nad człowiekiem. Przez drugiego człowieka, który podważa wiarę wierzących w Boga na wiele bardziej lub mniej widocznych sposobach. Często pod pozorem nauki, nowej mądrości w nowym porządku świata.


N sty 15, 2023 19:53

Dołączył(a): N lis 13, 2022 1:00
Posty: 41
Post Re: Czy New Age = manipulacja świadomością + szkodliwość?
Dowiar napisał(a):
Pytania i tezy do dyskusji:

Mam na myśli ruch społeczny New Age, a nie zjawisko kosmiczne!

0. Czy New Age został zaplanowany z zimną krwią, aby na nim dobrze zarobić, a przy okazji zmienić ludzką świadomość niezdolną do odbioru tradycyjnych religii?

1. Czy New Age niszczy tradycje, kasując całą sferę etyki i zabezpieczeń przed nadużyciami, pozostawiając same techniki?

2. Czy jest to typowy misz masz wszystkiego i niczego, dlatego tak szkodliwy?

3. Jaka jest najgroźniejsza teza New Age dla człowieka?

4. Jakie były wcześniejsze podwaliny pod konstrukcję New Age?

5. Czy jest nadużyciem nieuchronnie nadchodzących zjawisk kosmicznych?

5. Czy jest coś pozytywnego w ruchu New Age?



To jest naturalny proces, wierzenia religijne się przenikają. Jedne religie są zastępowane innymi. Twoi przodkowie mogli wierzyć w Swarożyca, a Twoi następcy w Amona. Pozytywem jest odejście sformalizowanych struktur na rzecz większego indywidualizmu np. medytowanie wśród natury, a nie w zamkniętej świątyni. Ludzie jako społeczeństwo ewoluują, a wraz z tym zmieniają wierzenia i praktyki duchowe.


N sty 15, 2023 20:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Czy New Age = manipulacja świadomością + szkodliwość?
@Dowiar
Nie jestem żadnym guru, a New Age szczególnie nie. Mogę podzielić się tylko swoimi spostrzeżeniami.

0. Nie, NA nie został zaplanowany, to raczej wyraz buntu, zmiany pokoleniowej pierwotnie na bazie ideologii lewicowych, ruch całkowicie oddolny.
1. Dzisiaj może tak to wyglądać. NA przebił się przez skostniałe, w dużej części zakłamane konwenanse i sięgnął do sedna etyki: najważniejsza jest miłość, bardzo szeroko rozumiana miłość.
2. Z punktu widzenia chrześcijanina szkodliwy jest z zupełnie innych powodów: postawił człowieka na piedestale, indywidualizm w swojej skrajnej postaci (także etycznej).
3. Najważniejsza, najwyższa wartość to wolna wola każdego człowieka w każdym aspekcie przyjmowana bez zastrzeżeń. Wszystko piękne gdyby każdy był "dobrym człowiekiem".
4. Utopijny komunizm, neomarksizm + zafascynowanie dalekim wchodem (odkrytym na nowo przez ... żołnierzy amerykańskich), mam wrażenie, ze i Kant tu maczał swoje palce
5. Kosmos to tylko niewielka część tego w zasadzie ruchu filozoficznego. Jednak to część bardzo intratna :twisted: Głosicieli prawdy z gwiazd, ze szklanej kuli czy innego połączenia z "kosmosem" jest sporo. To dochodowe zajecie.
5bis. Jest, a w zasadzie był: kult miłości. Szkoda, że tak wypaczony.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


N sty 15, 2023 22:45
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL