Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N cze 16, 2024 9:25



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 261 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 18  Następna strona
 Stanowisko KK a Bioenergoterapia 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Stanowisko KK a Bioenergoterapia
yossef napisał(a):
medieval_man napisał(a):
Jeśli ktoś jest biskupem, a głosi jakieś tezy o jakiejś energii, bioenergii to należy się tylko za niego modlić, gdyż ślepy pasterz prowadący ślepych doprowadzi tylko do tego, że wszyscy oni w doł wpadną.

Arcybiskup były profesor KUL w/g ciebie to ślepy ?
Kim ty jesteś ?
Jakie jest twoje wykształcenie ?

Mam za sobą studia filozoficzne i teologiczne (katolickie). Nie licząc studiów filologicznych. Nie, nie jestem księdzem. Przez kilka lat wydawałem ze znajomymi katolicki miesięcznik i byłem redaktorem wielu katolickich (tych z imprimatur) książek. Wystarczy?
A Ty kim jesteś?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


N kwi 21, 2013 18:12
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt maja 27, 2011 5:18
Posty: 77
Post Re: Stanowisko KK a Bioenergoterapia
medieval_man napisał(a):
yossef napisał(a):
medieval_man napisał(a):
Jeśli ktoś jest biskupem, a głosi jakieś tezy o jakiejś energii, bioenergii to należy się tylko za niego modlić, gdyż ślepy pasterz prowadący ślepych doprowadzi tylko do tego, że wszyscy oni w doł wpadną.

Arcybiskup były profesor KUL w/g ciebie to ślepy ?
Kim ty jesteś ?
Jakie jest twoje wykształcenie ?

Mam za sobą studia filozoficzne i teologiczne (katolickie). Nie licząc studiów filologicznych. Nie, nie jestem księdzem. Przez kilka lat wydawałem ze znajomymi katolicki miesięcznik i byłem redaktorem wielu katolickich (tych z imprimatur) książek. Wystarczy?
A Ty kim jesteś?

Dzisiaj z takim wykształceniem zasuwaja w Anglii na zmywakach.
Nie osmieszaj się, niczym nie dorównasz człowiekowi, który jest juz byłym profesorem KUL. Z jego doświadczeń życiowych korzystali nawyzsi hierarchowie w Polsce.


N kwi 21, 2013 18:35
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Stanowisko KK a Bioenergoterapia
a ja nie zasuwam w Anglii.
Oczywiście, nie mam tytułu profesora. Mam jednak, jako katolik wystarczającą wiedzę, by nie bawić się z żadne bioenergie, a od hierarchów domagać się, by sami nie głosili czegoś, co jest sprzeczne z zasadami Koscioła, do ktorego należę i ja i oni.

Cytuj:
"Najwyższa Święta Kongregacja Oficjum rozważywszy w sposób dogłębny niebezpieczeństwa, które mogą zaszkodzić religii i prawdziwej pobożności z racji udzielania przez duchownych porad radiestezyjnych na temat spraw dotyczących samych osób oraz przepowiadania zdarzeń, a także uwzględniając wszystko to, o czym stanowią kanony 138 i 139 Kodeksu Prawa Kanonicznego w odniesieniu do duchownych świeckich i zakonnych, których od tych porad winno się powstrzymywać, jako że one uwłaczają stanowi i godności osobistej duchownego albo też mogą szkodzić jego autorytetowi, postanawia co następuje, bez wdawania się wszakże tym dekretem w kwestie naukowe na temat radiestezji.

Najdostojniejszym ordynariuszom miejsca i wyższym przełożonym zakonnym poleca się, aby surowo zabronili duchownym świeckim i zakonnym zajmowania się kiedykolwiek tymi badaniami radiestezyjnymi, uwzględnionymi we wspomnianych poradach.

Już sprawą ordynariuszy i przełożonych zakonnych będzie, jeśli uznają to za konieczne lub pożyteczne, dodać do tego zakazu sankcję karną.

Gdyby zaś któryś z duchownych świeckich lub zakonnych, naruszając ten zakaz, uczynił to po raz wtóry albo też dał powód do zgorszenia czy zaistnienia groźnych niebezpieczeństw, ordynariusze i przełożeni zakonni doniosą o tym do Świętego Najwyższego Trybunału."

Joannes Pepe
Notariusz Świętej Kongregacji
Świętego Oficjum
Rzym, dnia 26 marca 1942

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


N kwi 21, 2013 18:48
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Stanowisko KK a Bioenergoterapia
medieval_man napisał(a):
a ja nie zasuwam w Anglii.
Oczywiście, nie mam tytułu profesora. Mam jednak, jako katolik wystarczającą wiedzę, by nie bawić się z żadne bioenergie, a od hierarchów domagać się, by sami nie głosili czegoś, co jest sprzeczne z zasadami Koscioła, do ktorego należę i ja i oni.


I słusznie, bo bioenergoterapia jest podobna do religii, stanowi da niej konkurencję, odbiera jej część "elektoratu". Pomimo, że często ci terapeuci odwołuja się do religii, są zagrożeniem dla jej monopolu w obszarze zjawisk pozanaukowych.

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


N kwi 21, 2013 19:15
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Stanowisko KK a Bioenergoterapia
To, o czym piszesz nie ma żadnego związku z tematem. Mało tego, nie jest merytoryczne.


Dla zainteresowanych tematem abpa Pylaka załaczam link do ciekawej i przede wszystkim merytorycznej wypowiedzi ks. Posackiego
http://chomikuj.pl/Amid/Dokumenty/Ks.Aleksander+Posacki/pp,29997050.mp3

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


N kwi 21, 2013 19:24
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt maja 27, 2011 5:18
Posty: 77
Post Re: Stanowisko KK a Bioenergoterapia
medieval_man napisał(a):
Dla zainteresowanych tematem abpa Pylaka załaczam link do ciekawej i przede wszystkim merytorycznej wypowiedzi ks. Posackiego

Ks. Posadzki to jeszcze nie cały kościół, niech mówi co chce. Niech on zacznie słuchać tysięcy, a może milionów polskich katolików, którzy codzienie chodzą do uzdrowicieli, radiestetów, kręgarzy itp. Jeszcze 20 lat temu właśnie tacy "posadzcy" namawiali ludzi do korzystania z tego typu usług. [ciach - s33]


Pn kwi 22, 2013 1:02
Zobacz profil
Post Re: Stanowisko KK a Bioenergoterapia
VOSS napisał(a):
medieval_man napisał(a):
Dla zainteresowanych tematem abpa Pylaka załaczam link do ciekawej i przede wszystkim merytorycznej wypowiedzi ks. Posackiego

Ks. Posadzki to jeszcze nie cały kościół, niech mówi co chce. Niech on zacznie słuchać tysięcy, a może milionów polskich katolików, którzy codzienie chodzą do uzdrowicieli, radiestetów, kręgarzy itp. Jeszcze 20 lat temu właśnie tacy "posadzcy" namawiali ludzi do korzystania z tego typu usług. [...]

Myślący katolik nie biega po pomoc do okultystów.
Jeśli ks Posacki nie wyrocznia, to masz pole do popisu i zacytuj zdania innych duchownych o dobrodziejstwie magii, w tym bioenergoterapii.
Koronny dla "uzdrowicieli" magów argument to kasa - stąd tyle ataków na egzorcystów i charyzmatyków.


Pn kwi 22, 2013 7:30
Post Re: Stanowisko KK a Bioenergoterapia
VOSS napisał(a):
Jeszcze 20 lat temu właśnie tacy "posadzcy" namawiali ludzi do korzystania z tego typu usług. [...]

Nie wierzysz Kościołowi, a PAN też?- w 1985r Sekretariat Naukowy Wydziału IV Nauk Medycznych PAN wydał oświadczenie zakazujące współpracy lekarzy z bioenergoterapeutami pod groźba utraty prawa wykonywania zawodu.
W latach 80-tych Kościół wykazał totalną niefrasobliwość wpuszczając "uzdrawiaczy" do świątyń.


Pn kwi 22, 2013 16:31
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Stanowisko KK a Bioenergoterapia
Od teraz będę tu usuwać niedorzeczne ataki na Kościół i podejrzane manipulacje. A nawet ostrzeżenie ewentualnie będzie można zarobić.

Oczywiście zawsze można też skupić się na uzasadnionej i sensownej krytyce. Polecam.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pn kwi 22, 2013 19:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 22, 2013 4:57
Posty: 96
Post Re: Stanowisko KK a Bioenergoterapia
[to forum nie jest miejscem na promowanie bioenergoterapii - s33]


Wt kwi 23, 2013 15:53
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Stanowisko KK a Bioenergoterapia
jak się to ma do tytułu wątku: Stanowisko KK a Bioenergoterapia?
Rozumiem, że chciałeś napisać, że masz swoje własne stanowisko wobec bioenergoterapii i nie zamierzasz liczyć się ze zdaniem Kościoła?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Wt kwi 23, 2013 16:30
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Stanowisko KK a Bioenergoterapia
yossef napisał(a):
[to forum nie jest miejscem na promowanie bioenergoterapii - s33]

...a już szczególnie na promowanie przy pomocy anegdot w rodzaju "mój kuzyn Tadek był i mu przeszło".

Badania naukowe wykazują, że bioenergoterapia ma taką samą skuteczność jak placebo. Czyli nic nie wskazuje na to, aby sama w sobie miała jakiekolwiek realne oddziaływanie na organizm.

Zawsze najważniejsze jest leczenie u lekarza dzięki osiągnięciom medycyny.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Wt kwi 23, 2013 16:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 21, 2010 19:56
Posty: 195
Post Re: Stanowisko KK a Bioenergoterapia
Soul nie ośmieszaj się, nie ma żadnych badań naukowych na temat skuteczności bio.... i coś tam, nie pleć głupot.
Podaj żródło twoich doniesień.


Wt kwi 23, 2013 17:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 22, 2013 4:57
Posty: 96
Post Re: Stanowisko KK a Bioenergoterapia
Soul33 napisał(a):
yossef napisał(a):
[to forum nie jest miejscem na promowanie bioenergoterapii - s33]

...a już szczególnie na promowanie przy pomocy anegdot w rodzaju "mój kuzyn Tadek był i mu przeszło".

Badania naukowe wykazują, że bioenergoterapia ma taką samą skuteczność jak placebo. Czyli nic nie wskazuje na to, aby sama w sobie miała jakiekolwiek realne oddziaływanie na organizm.

Zawsze najważniejsze jest leczenie u lekarza dzięki osiągnięciom medycyny.

Szanuj wszystkie wypowiedzi, po to jest forum do dyskusji, bo nikt poza Bogiem nie wie co komu pomoże.


Wt kwi 23, 2013 17:14
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Stanowisko KK a Bioenergoterapia
yossef napisał(a):
Szanuj wszystkie wypowiedzi, po to jest forum do dyskusji, bo nikt poza Bogiem nie wie co komu pomoże.

Być może na forum można dyskutować, ale nie można dyskutować z Katechizmem, Biblią czy Nauczaniem Kościoła. Jeśli jest się katolikiem, rzecz jasna.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Wt kwi 23, 2013 17:37
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 261 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 18  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL