Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn cze 17, 2024 7:03



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 315 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Następna strona
 Dlaczego bioenergoterapeuta ma więcej prawdziwych uzdrowień 
Autor Wiadomość
Post Re: Dlaczego bioenergoterapeuta ma więcej prawdziwych uzdrow
Iroon napisał(a):
Fix napisał(a):
. Bioenergia nie jest uznana przez Kościół.

Nie uznają ale za to stoja cierpliwie w dlugich kolejkach u znachorów bo już nie wierza, ze ich Bóg uzdrowi.

Bo Bóg nie jest maszynką do uzdrawiania...to tylko wszelkiej maści "uzdrowiciele" oferują usługę uzdrawiania...w 90% złudną.


N wrz 11, 2011 21:19
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 04, 2011 22:14
Posty: 11
Post Re: Dlaczego bioenergoterapeuta ma więcej prawdziwych uzdrow
Iroon napisał(a):
Fix napisał(a):
. Bioenergia nie jest uznana przez Kościół.

Nie uznają ale za to stoja cierpliwie w dlugich kolejkach u znachorów bo już nie wierza, ze ich Bóg uzdrowi.


Nie Iroon. Ludzka psychika jest bardzo ciekawa.

Jeśli jest człowiek który mówi innym to co chcą usłyszeć to będą mu za to płacić. To ich uzdrowi!

Będę kimś wielkim!? BĘDZIESZ! Ojojojooj super!

Prosta piłka, ludzie idą na łatwiznę, jestem chory, co by tu zrobić? Szukają kogoś kto LECZY...
Lekarz daje jakieś leki, zleca badania skoczy sobie do takiego "magika" i już! Taniej / prościej.

Nie chce tutaj zaprzeczać że bioenergoterapeuci nic nie robią ale wiem dość dużo na ich temat i są na samym końcu hierarchii która zajmuje się ogólnie bioenergią...

Byłem kiedyś u takiego bioenergoterapeuty który po pierwszych kilku sekundach zwrócił kasę i powiedział że nie podejmie się pracy ze mną, wtedy dałem wiarę że coś jednak dostrzegł, może nie jest to samo oszustwo.

#Fix

_________________
Pan Bóg jest wyrafinowany, ale nie jest złośliwy.


N wrz 11, 2011 21:26
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 10, 2011 8:40
Posty: 234
Post Re: Dlaczego bioenergoterapeuta ma więcej prawdziwych uzdrow
Fix napisał(a):



Byłem kiedyś u takiego bioenergoterapeuty który po pierwszych kilku sekundach zwrócił kasę i powiedział że nie podejmie się pracy ze mną, wtedy dałem wiarę że coś jednak dostrzegł, może nie jest to samo oszustwo.

#Fix

Jeśli oszukuję to tylko tak zwani charyzmatycy bo oni nie mają zadnego daru


N wrz 11, 2011 22:29
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Dlaczego bioenergoterapeuta ma więcej prawdziwych uzdrow
Iroon napisał(a):
Fix napisał(a):



Byłem kiedyś u takiego bioenergoterapeuty który po pierwszych kilku sekundach zwrócił kasę i powiedział że nie podejmie się pracy ze mną, wtedy dałem wiarę że coś jednak dostrzegł, może nie jest to samo oszustwo.

#Fix

Jeśli oszukuję to tylko tak zwani charyzmatycy bo oni nie mają zadnego daru

móglbyś to rozwinąć?
Kto to jest: tak zwani charyzmatycy według Ciebie i dlaczego uważasz, że nie mają zadnego daru?
Rozumiem, że masz jakiekolwiek uprawnienia, żeby rozstrzygać czy ktoś ma jakiś dar czy go nie ma?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pn wrz 12, 2011 21:46
Zobacz profil WWW
Post Re: Dlaczego bioenergoterapeuta ma więcej prawdziwych uzdrow
Soul33 napisał(a):
Jeszcze zmieszał te brednie z religią? Przy pewnej podatności to już obłęd murowany...

Chyba nie mieszał. Dowiedział się, że ma zdolności uzdrowicielskie. Przyjął to jako charyzmat. Pomagał wielu ludziom, był bonifratrą więc to była posługa zgodna z charyzmatem zakonu. Po jakimś czasie zauważył u siebie niepokojące objawy ze strony duchowości i uznano, że wymaga egzorcysty. Od tej pory nie zajmował się bioenergioterapią.
KK zmienił swe zdanie odnośnie tego procederu. Zauważono też, że u prawdziwych charyzmatyków nie dochodzi podczas uzdrowień do ich wyczerpania. Bioenergoterapeuci często mówili, że tracą siły fizyczne lub psychiczne po seansach.


Pn wrz 12, 2011 22:55

Dołączył(a): So wrz 10, 2011 8:40
Posty: 234
Post Re: Dlaczego bioenergoterapeuta ma więcej prawdziwych uzdrow
Liza napisał(a):
Zauważono też, że u prawdziwych charyzmatyków nie dochodzi podczas uzdrowień do ich wyczerpania. Bioenergoterapeuci często mówili, że tracą siły fizyczne lub psychiczne po seansach.

Czy to cudo to jakieś perpetum mobile?


Wt wrz 13, 2011 5:30
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego bioenergoterapeuta ma więcej prawdziwych uzdrow
Iroon napisał(a):
Czy to cudo to jakieś perpetum mobile?

Czytałam wypowiedzi bioenergoterapeutów, jednej byłam sama świadkiem. Podczas wizyty następuje 'przepływ dobroczynnej energii' z uzdrowiciela na chorego. To skutkuje uczuciem ciepła czy mrowienia u pacjenta i traceniem sił u terapeuty. W przypadku uzdrawiania przez Boga, człowiek jest jedynie pośrednikiem. Uzdrawia Bóg, więc człowiek nic nie traci.
Swoją drogą bioenergoterapeta u którego kiedyś byłam był rzeczywiście świetnym diagnostą.


Wt wrz 13, 2011 7:50

Dołączył(a): Wt sie 09, 2011 9:34
Posty: 33
Post Re: Dlaczego bioenergoterapeuta ma więcej prawdziwych uzdrow
Iroon napisał(a):
WIST napisał(a):
Zatem pierwsze pytanie bez którego nie ruszymy dalej. Gdzie mogę zapoznać się z tymi statystykami, lub jakimikolwiek innymi wiarygodnymi źródłami, które są podstawą tego tematu?

Zapewne statystyk i badan naukowych na ten temat nie znajdziemy w sieci ale w gabinetach uzdrowicieli jest ogromna ilość ludzi potrzebujących. To jest dowód na to, że są prawdziwe. Moja koleżanka właśnie korzysta z dobrym skutkiem, wczesniej była na jakis mszach chyba ze 20 razy ale to nic nie pomagało. Nawet nie słyszała i nie widziała aby to komu co pomogło.


Ilosc pacjetow w gabinetach bioenergoterapeutow nie jest dowodem na to, ze ich praktyki przynosza obiecany skutek ale na to, ze ludzie sa naiwni lub/i w desperacji siegaja po najbardziej absurdalne rozwiazania.

Dowodem na dzialanie "terapii" bioenergoterapeutycznej bylyby naukowe badania przeprowadzone w kontrolowanych warunkach laboratoryjnych.


Wt wrz 13, 2011 8:19
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 10, 2011 8:40
Posty: 234
Post Re: Dlaczego bioenergoterapeuta ma więcej prawdziwych uzdrow
kitas7 napisał(a):
Dowodem na dzialanie "terapii" bioenergoterapeutycznej bylyby naukowe badania przeprowadzone w kontrolowanych warunkach laboratoryjnych.

Jestem za, a nawet więcej, przy okazji poddac badaniom msze w "kontrolowanych warunkach laboratoryjnych" z udziałem "wielkich charyzmatyków" bo jak niektórzy piszą u prawdziwych charyzmatyków nie dochodzi podczas uzdrowień do ich wyczerpania.


Wt wrz 13, 2011 9:41
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: Dlaczego bioenergoterapeuta ma więcej prawdziwych uzdrow
Wydaje mi się, że próby antagonizowania grupy bioenergoterapeutów z grupą tzw. charyzmatyków kościelnych jest działaniem Szatana.
Przecież oczywiste jest chyba to, co zauważyła Liza, że ważne jest by terapeuta / charyzmatyk nie dawał energii z siebie, tylko przekazywał ludziom to, co Bóg daje dla potrzebującym.

Jeśli terapeuta / charyzmatyk:
    daje swoją własną energię to przynajmniej on będzie miał kłopoty,
    nie oczyszcza się jak lekarz po zabiegu, tylko miesza i mimowolnie przekazuje ludziom energie innych ludzi, to kłopoty będą mieć ludzie, którzy dostali energię od osób chorych lub nieczystych,
    przekazuje energię nieczystą, demoniczną, pochodzącą od Szatana, to kłopoty będą mieć wszyscy włącznie z egzorcystami.

Wobec tego, zanim poddamy się działaniu bioterapeuty, czy charyzmatyka (jak to piszą tu niektórzy - dowolnej maści) powinniśmy się dowiedzieć skąd czerpie on przekazywaną energię, jakie ma do tego przygotowanie, przyjrzeć się owocom jego pracy i postępować rozsądnie, zgodnie z intuicją.

Nie łudźmy się, że w kościele otrzymamy samo dobro, a za progiem kościoła to już przeciwnie. Bóg jest wszędzie i rozdziela dary Ducha Świętego tam, gdzie chce.

W tych tematach sporo napisano, chyba Liza opisała przypadek księdza charyzmatyka, uzdrowiciela, który po latach pracy z chorymi musiał prosić o egzorcyzmy, bo złapał od pacjentów coś mocno nieczystego.

Uzdrawianie innych to nie jest zabawa. Współczesna wiedza o zdrowiu i chorobach podpowiada od wielu już lat: Człowieku, Ty nie lecz się, nie szukaj uzdrowicieli, nie choruj, Ty żyj tak, byś był zdrowy i szczęśliwy. To nie choroba jest czymś złym, ona jest następstwem złego życia, złego postępowania, złego nastawienia, złego odżywiania i złego oddychania. Analizuj to człowieku, zmieniaj na dobre, jeśli czynisz coś źle i bądź zdrów. A nie siej zamętu wśród ludzi, że księża są dobrzy, a świeccy uzdrowiciele są źli, albo odwrotnie. Bo to jest szatańskie kłamstwo.

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


Wt wrz 13, 2011 12:07
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego bioenergoterapeuta ma więcej prawdziwych uzdrow
Charyzmatyk nigdy nie uzdrawia SWOJĄ energią....uzdrawia Bóg, charymatyk jedynie koordynuje modlitwę.


Wt wrz 13, 2011 14:14
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Dlaczego bioenergoterapeuta ma więcej prawdziwych uzdrow
Ale skoro poprzez bioenergoterapeutę leczy Szatan, to dlaczego bioenergoterapeuta czuje się wyczerpany?

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Wt wrz 13, 2011 14:20
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego bioenergoterapeuta ma więcej prawdziwych uzdrow
Soul33 napisał(a):
Ale skoro poprzez bioenergoterapeutę leczy Szatan, to dlaczego bioenergoterapeuta czuje się wyczerpany?

Nie twierdzę kto leczy poprzez bioenegroterapeutę.
Twierdzę rzecz oczywistą - żaden autentyczny charyzmatyk nigdy nie głosi, że on swoją mocą/energią uzdrawia, zawsze powtarza, że udrawia BÓG


Wt wrz 13, 2011 14:42
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: Dlaczego bioenergoterapeuta ma więcej prawdziwych uzdrow
Kłopot w tych sprawach polega na tym, że nie możemy opierać się tylko na deklaracjach, składanych przez charyzmatyka / uzdrowiciela, bo bywa, że dzieje się coś innego, niż się deklaruje. Dlatego trzeba patrzeć, jak radził Jezus, po owocach i kierować się intuicją i rozsądkiem.

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


Wt wrz 13, 2011 15:20
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego bioenergoterapeuta ma więcej prawdziwych uzdrow
maly_kwiatek napisał(a):
Kłopot w tych sprawach polega na tym, że nie możemy opierać się tylko na deklaracjach, składanych przez charyzmatyka / uzdrowiciela, bo bywa, że dzieje się coś innego, niż się deklaruje. Dlatego trzeba patrzeć, jak radził Jezus, po owocach i kierować się intuicją i rozsądkiem.

Deklaracja w rodzaju Bóg uzdrawia, a deklaracja o posiadanej osobistej energii/mocy uzdrawiania, nie jest trudna do rozróżnienia.
W Ewangelii napotykamy - czyż nie prorokowaliśmy/wyrzucaliśmy złych duchów/czyniliśmy moca Twojego Imienia....zasadnicze MY - a przecież wyrzuca złe duchy/ czyni cuda tylko ON - nasz Pan.
Dlatego owi My usłyszą - nigdy was nie znałem.


Wt wrz 13, 2011 15:24
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 315 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL