Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn cze 17, 2024 6:52



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 243 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 17  Następna strona
 Prawda o homeopatii 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post 
Cyryl, mi chodzi tylko o jeden aspekt: na jakiej podstawie miałbym przyjąć, że homeopatia faktycznie działa? Dlaczego podejrzliwość jest wskazana w przypadku dużych koncernów farmaceutycznych (tu się z Tobą zgadzam), a nie jest wskazana w przypadku firm wytwarzających specyfiki homeopatyczne?


Wt wrz 29, 2009 17:43
Zobacz profil

Dołączył(a): So sie 18, 2007 13:38
Posty: 1656
Post 
Można samemu spróbować i zobaczyć czy działa.To chyba najprostsza metoda.Pomimo krytycznych opinii NRL są lekarze homeopaci ,do których można się udać po poradę jeśli nie pomogą to przynjamniej nie powinni zaszkodzić.
Oczywiście,że wytwórcy leków homeopatycznych maja również interes w sprzedaży swoich produktów ,leki homeopatyczne w stosunku do wielu preparatów allopatycznych są tańsze.Być może są również nieopatentowane.Nie ma również przynajmniej w Polsce ich refundacji,dlatego nie mogą istnieć podejrzenia o powiązania firm z urzędnikami państwowymi.


Wt wrz 29, 2009 18:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post 
Cyryl napisał(a):
Można samemu spróbować i zobaczyć czy działa.To chyba najprostsza metoda.


Nie bardzo. Co to za próba na jednym przypadku? Jak wyeliminować inne czynniki (chociażby efekt placebo)?


Śr wrz 30, 2009 8:17
Zobacz profil

Dołączył(a): So sie 18, 2007 13:38
Posty: 1656
Post 
Jak ja ide się leczyć to jestem zainteresowany,żeby pomogło.Szczerze mówiąć mam gdzieś,czy jest to efekt placebo czy nie.Swoją drogą w przypadku wielu leków allopatycznych przy ich stosowaniu czasem też nie wiadomo czy bardziej pomagają czy szkodzą i w jakim stopniu tam też ten efekt placebo działa.Jeśli wspólcześni guru w białych faruchach nie wiedzą jak wytłumaczyć działanie jakiejkolwiek terapii ,zawsze uzywaja określenia efekt placebo.Rozumiem,że nie chcesz sie wyleczyć tylko interesują Cię badania na temat skutecznosci homeopatii,jesli tak,rób je sobie sam.Przez wieki stosowano chleb z pajęczyną na rany z powodzeniem nie wiedząc jak działa,a penicyliny odkryto w latach 40-tych.
Guru w białych fartuchach jesli nie potrafia wytłumaczyć działania jakiejkolwiek substancji będą chcieli na siłe udowodnić ,że to nie działa albo wyłącznie efekt placebo działa.Nie są w stanie przyznać,że nie poznali do końca wszystkich praw przyrody.


Śr wrz 30, 2009 13:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post 
Cyryl napisał(a):
Jak ja ide się leczyć to jestem zainteresowany,żeby pomogło.Szczerze mówiąć mam gdzieś,czy jest to efekt placebo czy nie.


Tutaj się zgadzam, ale jeśli mam w aptece do wyboru leki od L1, L2 do Ln, to jakoś muszę wybrać. Jeśli mam do wyboru lekarza X1, X2 do Xn to też jakoś muszę wybrać. I cały czas zapytuję, na jakiej podstawie? Coś w rodzaju totolotka? Strategia "biedny jest uczciwy, a bogaty to oszust" (czyli rację mają małe firmy a nie wielkie koncerny) mnie nie przekonuje. Podobnie jak "im dziwniejsza teoria tym bardziej prawdopodobna".

I oczywiście nie mam zamiaru nikomu zabraniać leczenia homeopatycznego, o ile nie będę musiał za nie współpłacić. Ciekawi mnie jedynie argumentacja.


Śr wrz 30, 2009 14:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 05, 2009 12:57
Posty: 61
Post 
Homeopatia to zabobon, bo jest oczywiste, ze zadna substancja w ilosci sladowej nie ma dzialania leczniczego. Jest wiec homeopatia zwyklym oszustwem i nawet uznane autorytety medyczne tak twierdza.

Poza tym homeopatia jest dzielem Samuela Hahnemanna, ktory zajmowal sie spirytyzmem (forma ezoteryzmu !) a tresc przepisow na leki homeopatyczne zdobyl podczas ... seansu spirytystycznego. Poniewaz jest oczywiste, ze Szatan klamie, dlatego rowniez homeopatia jest podstepnym oszustwem. I tak przybywa rzesza osob zwiedzionych, ktorzy wydaja krocie na leki, ktore lekami w rzeczywistosci nie sa. Juz w poczatkach homeopatii widziano jej nieskutecznosc a nawet szkodliwosc.

_________________
Wiara czyni cuda


Śr wrz 30, 2009 14:47
Zobacz profil

Dołączył(a): So sie 18, 2007 13:38
Posty: 1656
Post 
Oj uwiera berecik,uwiera..................


Śr wrz 30, 2009 15:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 02, 2007 9:41
Posty: 1728
Post 
Jak czytałam o homeopatii, szczegolnie tych artykułów anty-, to wcale nie miałam zamiaru z niej korzystać, cały czas uważając, że jesli to nie samo zło, to pewnie naciąganie ludzi.
Jednak kiedys w akcie desperacji spróbowałam i powiem - działa. Na mnie działa. Powiem więcej, zadziałało jak nic innego do tej pory, a raczej moje sceptyczne nastawienie do jakichkolwiek leków, a w szczegolności takich, mogło spowodować jedynie wmowienie sobie skutków ubocznych. Więc ja twierdzę, że nie był to za nic na świecie efekt placebo. Tym bardziej, że nastawiłam na to, że niewiele to da, bo pani w aptece patrzyła na mnie zadziwiona i mowiła, że ten "lek" to moze i działa, ale z pół roku trzeba go brać. A tu zadziałało, że tak powiem niemal natychmiastowo. Takie jest moje osobiste doświadczenie.

_________________
Za snem tęskniąc pisarz przytula butelkę,
Tak, jakby spirytus mógł mu dodać ducha.
Słowa - kiedyś wielkie - stały się niewielkie;
Choćby wykrzyczanych - mało kto dziś słucha.
/Jacek Kaczmarski/


Śr wrz 30, 2009 16:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 05, 2009 12:57
Posty: 61
Post 
Cyryl napisał(a):
Oj uwiera berecik,uwiera..................


A moze jestem cudzoziemcem i nie wiem o jaki "berecik" chodzi. Przeciez takich informacji jak obywatelstwo i narodowosc nie podaje sie na forach, a jedynie w urzedach jak juz. :?

Poprostu mam takie stanowisko na temat homeopatii, a jeszcze kto inny zupelnie odrebne i co w tym nie w porzadku ? Oceniamy zjawisko homeopatii, a nie wypowiadajacych sie i bedzie O.K.

_________________
Wiara czyni cuda


Cz paź 01, 2009 16:33
Zobacz profil
Post 
Tak sobie myślę, że jeśli homeopatia to zwykła szarlataneria - to można stracić jedynie pieniądze...

Jeśli zaś ma to naprawdę związek z New Age i okultyzmem to już gorzej- ale to by tłumaczyło:
1.Efekty, których nie można w naukowy sposób uzasadnić
2.Wysokie ceny- mądrości New Age'owe są bardzo kosztowne- te wszystkie seminaria, kursy...są drogie :-o


Pn paź 12, 2009 20:33

Dołączył(a): So sie 18, 2007 13:38
Posty: 1656
Post 
A ja się zastanawiam,czy ci wypisujący brednie o homeopatii przykościelni publicyści nie pełnia roli "pożytecznych idiotów" dla pewnych tajemniczych sił sił chcących zawładnąć nad światowym rynkiem leków i wrogo również nastawionych do preparatów homeopatycznych.Już ten link raz przytaczałem :cry:
http://www.kodeks-a-zdrowie.pl/
Przypadkowa zbieżność interesów? :o


Cz paź 22, 2009 12:40
Zobacz profil

Dołączył(a): So sie 18, 2007 13:38
Posty: 1656
Post 
Tak nawiasem,to słyszałem, że BXVI również korzystał z leków homeopatycznych.


Cz paź 22, 2009 12:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Gdzie, od kogo, źródło poproszę - inaczej to jest plotka która niczego nie potwierdza. Nawiasem mówiąc, nawet gdyby, to nie miałoby to znaczenia, każdy się może pomylić/ nie wiedzieć. Ważna jest dla mnie forma argumentu, którą uważam za nieuczciwą.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Cz paź 22, 2009 21:57
Zobacz profil

Dołączył(a): So sie 18, 2007 13:38
Posty: 1656
Post 
Nie wiem czy plotka czy nie.Proponuję napisać list do papieża z zapytaniem. :-D


Pt paź 23, 2009 11:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post 
Jak może mieć "funkcję ezoteryczną" coś, co nie jest użytkowane w żaden sposób w kontekście ezoterycznym ? Nie rozumiem, w jaki sposób kogokolwiek ona "zwodzi". Ja też byłem leczony homeopatycznie, mam w rodzinie lekarza który się szkolił w tym zakresie, i nie przypominam sobie ani śladu kontekstu ezoterycznego w tym względzie. Leki działały, wyglądały normalnie jak każde inne, smakowały normalnie jak każde inne, na opakowaniach nie było poleceń by przed zażyciem odprawić nad lekiem seans z wahadełkiem itp. nie pojawiał się w ogóle żaden kontekst duchowy. Nawet jeśli był to zwykły cukier ( placebo ), to był to zwykły cukier, a nie żadne New Age..

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt paź 23, 2009 11:44
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 243 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 17  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL