Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 18:38



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 243 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona
 Prawda o homeopatii 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So wrz 05, 2015 19:48
Posty: 418
Post Re: Prawda o homeopatii
Kiedyś moi bliscy skorzystali medycyny homeopatycznej. Byli na diecie leczniczej. Niestety, mieli przeciwwskazania wobec leków tradycyjnych (antybiotyków). Lekarstwa pomogły. Jak pamiętam, szybko wyzdrowieli. Poprawiło się ich samopoczucie. Nie powodowały senności, czy innego ograniczenia w codziennym życiu. Więc lekarstwa te musiały być skuteczne.


Cz gru 27, 2018 11:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Prawda o homeopatii
Zrobiłeś dwa błędy:
- homeopatia to nie medycyna
- błąd logiczny, który opiszę poniżej.
Żona choruje tydzień, syn choruje tydzień, ja mam lekki przebieg i choruje jakieś 3 dni. I to jest reguła. Pije sporo wody, pewnie to przez to :D
W większości wypadków ludzie zdrowieją sami. Mamy takie ustrojstwo w sobie, co nazywa się układ immunologiczny. Leki przeciwzapalne, antybiotyki wspomagają nas, zmniejszają ryzyko poważnych powikłań.
To, że ktos wyzdrowiał dawkując sobie kropelki wody (zamiast normalnie szklankami ;) ) nie jest żadnym dowodem.
I własnie na takim błędzie żeruje homeopatia.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Cz gru 27, 2018 11:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Prawda o homeopatii
ga1robe napisał(a):
Nie powodowały senności, czy innego ograniczenia w codziennym życiu.


Trudno, żeby powodowały, skoro nie mają żadnych aktywnych składników :-D


ga1robe napisał(a):
Więc lekarstwa te musiały być skuteczne.


Nic podobnego. Dwa fakty ustalone przez naukę:

1) na polu poprawy samopoczucia placebo jak najbardziej może działać
2) skuteczność homeopatii nie jest większa od skuteczności placebo

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz gru 27, 2018 11:44
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Prawda o homeopatii
Wszystkie leki chemiczne, antybiotyki, sterydy niby pomagają, ale też bardzo skutecznie szkodzą. Medycyna dochodzi do skrajności, przykład z mojej rodziny - młoda kobieta rak płuc z przerzutami, dają jej 1/2 roku życia. Dostaje końską dawkę chemii, może pomoże! Znajomy lekarz mi wyjaśnia, o tym się nie mówi, jeżeli po tej dawce chemii przeżyje, to może przy okazji się uratuje. Przed chemią wyglądała normalnie, po chemii warzywo.

Jezus powiedział "Twoja wiara Ciebie uzdrowiła" i miał rację.

Na Ziemi nie ma niewierzących, są ci ci wierzą w rzeczy niewidzialne i są ci którzy wierzą, że nie istnieją, wierzą tylko w to co postrzegają ich zawodne zwierzęce zmysły. Trzeba by się zastanowić nad tym czy istnieją NADZMYSŁY?


Śr kwi 14, 2021 11:08
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Prawda o homeopatii
Nikt z was nie zna funkcji rzeczywistej i wartości Placebo, nie znacie tez wartości homeopatii, w oparciu o co ją dyskredytujecie, macie jaki9es badania wykazujące braku jej skuteczności?

Medycyna konwencjonalna ogólnie się skompromitowała w dobie pandemii.

Istnieją przykłady gdy medycyna okazała się bezsilna w określonych przypadkach chorobowych i wtedy dała radę medycyna niekonwencjonalna, istnieje jednak zakaz ogłaszania takich przypadków bo to podważa autorytet medycyny.

Jak zawsze [prawda lezy po środku, mądry człowiek rozsądnie korzysta tak z jednej medycyny jak i drugiej, nie popada w skrajności.

Medycyna konwencjonalna ma swoje walory i niezaprzeczalnie ratuje ludzkie życie, głupota jest jednak ograniczać się tylko do niej samej nie brać pod uwagę naturoterapii itd.

W każdej medycynie są konowały i szarlatani. Są mądrzy ludzie, którzy nie lekceważą inności!


Śr kwi 14, 2021 11:25
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Prawda o homeopatii
Jeszcze jedno Przysięga Hipokratesa jest łamana co sekundę przez lekarzy, którzy chowają się za klauzulą wypisywaną w ulotkach do leków - "Lek jest szkodliwy, lecz korzyści z jego przyjmowania mogą być większe niż jego szkodliwość" - usprawiedliwienie! Pacjent dokonuje wyboru w tym przypadku, no to dlaczego wszelkimi sposobami zabrania się korzystania z homeopatii, akupunktury, bioterapii, osteopatii (żaden medyk mi tak nie pomógł jak osteopata). To w końcu jest prawo do wyboru metod leczenia czy nie?

Najbardziej cenię lekarzy i naturoterapeutów, którzy ze sobą współpracują i z doświadczenia widzę tego najlepsze efekty! Najgorsze efekty w leczeniu mają ci którzy siebie nawzajem zwalczają. Podkopują i niszczą, sieją nienawiść. Ci co zgodnie współpracują promieniują życzliwością, co bardzo pomaga w odzyskiwaniu zdrowia pacjentom. Ta nagonka nienawistna szkodzi wszystkim. Nienawiść, zawiść i zazdrość zabija wszystko co chce żyć dobrze!


Śr kwi 14, 2021 11:41
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Prawda o homeopatii
Wszystko bierze się stąd, że dorywa się taki jeden z drugim do złotej żyły, do koryta i żeruje na pacjentach, mówię o jednych i drugich. Mało jest lekarzy z prawdziwego zdarzenia, albo chciwi, albo roboty lekarskie. W medycynie naturalnej, albo też chciwi, albo nawiedzeni, mało jest prawdziwie kompetentnych z sercem. I to jest problem, a nie to, czy homeopatia działa czy nie? Jeżeli lekarz działa z powołania i jest kompetentny to nie lekceważy pacjenta i dobiera optymalne leczenie. Wszędzie to samo. Nie lekarstwa decydują, lecz kompetencja i serce fachowca.

Kto z Was nie był ofiarą biurokracji i schematyzmu medycznego?

Medycyna została rozbita, zatomizowana na tysiące odgałęzień i jesteście przerzucani jak piłeczki od jednego wąskiego specjalisty do drugiego? Nie przeżywaliście nic takiego?


Śr kwi 14, 2021 11:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Prawda o homeopatii
Homeopatia to placebo. Nic więcej.
Nie wiem czy już to ktoś wrzucał, ale polecam:
https://youtu.be/rgtPI8urtkE


Śr kwi 14, 2021 15:11
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Prawda o homeopatii
Gdyby tylko placebo, byłoby to tylko oszustwo. Gorzej, że ma negatywne skutki duchowe.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr kwi 14, 2021 15:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4590
Post Re: Prawda o homeopatii
afilatelista, zanim wyślesz post, sprawdź co napisałeś.
Dowiar, nie prowadzimy monologów na forum, pisanie kilku postow jeden po drugim jest zabronione.

afilatelista napisał(a):
Homeopatia to placebo. Nic więcej.


A co w przypadku kiedy pacjent w ogóle nie wierzy w skuteczność homeopatii mówi to homeopacie a został wyleczony? Jak można to wytłumaczyć?

Andy72 napisał(a):
Gorzej, że ma negatywne skutki duchowe.

Jakie negatywne skutki duchowe ma homeopatia? I kto to stwierdził? Były jakieś badania na ten temat?

_________________
ksiądz


Cz kwi 15, 2021 7:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 939
Post Re: Prawda o homeopatii
Dowiar napisał(a):
Nikt z was nie zna funkcji rzeczywistej i wartości Placebo, nie znacie tez wartości homeopatii, w oparciu o co ją dyskredytujecie, macie jaki9es badania wykazujące braku jej skuteczności?

[...]

Istnieją przykłady gdy medycyna okazała się bezsilna w określonych przypadkach chorobowych i wtedy dała radę medycyna niekonwencjonalna, istnieje jednak zakaz ogłaszania takich przypadków bo to podważa autorytet medycyny.


To nie tak działa. Nie dowodzi sie braku skutecznosci leku, tylko jego skutecznosci, wiec w tym przypadku ciezar dowodu jest po stronie twojej, nie oponentow. No i oczywiscie nie chodzi o dowody anegdotyczne, to znaczy opowiesci „z zycia wziete”, ze komus gdzies pomoglo, gdzie medycyna konwencjonalna nie dala rady, bo taki dowod jest slabo weryfikowalny i kazdy moze napisac cos „potwierdzajacego” lub wprost przeciwnieo ;)



Ps. Slabo sie pisze z telefonu, przepraszam za brak polskich znakow.

_________________
Tylko Bogu chwała


Cz kwi 15, 2021 7:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Prawda o homeopatii
bramin napisał(a):
A co w przypadku kiedy pacjent w ogóle nie wierzy w skuteczność homeopatii mówi to homeopacie a został wyleczony? Jak można to wytłumaczyć?

Wiele preparatów homeopatycznych ma w swoim składzie zioła i inne substancje lecznicze.


Cz kwi 15, 2021 8:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4590
Post Re: Prawda o homeopatii
Nawet jeśli założymy, ze preparaty homeopatyczne zawierają jakieś zioła (mam tu na myśli tylko te lecznicze, nie te "odlotowe" :)), to i tak ich ilość według zasad homeopatii jest prawie bliska zeru wiec teoretycznie nie mają one żadnej wartości terapeutycznej.

Na moim przykładzie mogę cos powiedzieć o homeopatii, pisałem już o tym kiedyś na forum.
Przed laty miałem silną alergię, długie lata każdego dnia musiałem brać tabletkę żeby normalnie funkcjonować.

Moi przyjaciele brzęczeli mi ciągle nad uchem, ze znają jakiegoś znachora/uzdrowiciela/homeopatę i namawiali, żebym tam poszedł. Nie chciałem ale po jakimś czasie zgodziłem się.
Powiedziałem temu człowiekowi, żeby się nie obraził ale ja nie wierzę w te rzeczy i przyszedłem tylko dla świętego spokoju, żeby mi przyjaciele nie zawracali głowy.
Facet się uśmiał, dal mi kropelki, cały rok każdego dnia musiałem brać trzy krople.

Pierwsze dni były koszmarem. Silne reakcje alergiczne być może spowodowane nie tym, ze brałem te krople tylko, ze nie brałem tabletek, nie można było normalnie funkcjonować, chodziłem po ścianach.
Po kilku dniach objawy ustąpiły i nigdy więcej nie musiałem brać żadnych tabletek. Nie potrafię tego wytłumaczyć.
Stąd moje pytanie w poprzednim poscie o skuteczność homeopatii jeśli nie wierzy się w działanie tej metody.

_________________
ksiądz


Cz kwi 15, 2021 9:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 939
Post Re: Prawda o homeopatii
bramin napisał(a):
Po kilku dniach objawy ustąpiły i nigdy więcej nie musiałem brać żadnych tabletek. Nie potrafię tego wytłumaczyć.
Stąd moje pytanie w poprzednim poscie o skuteczność homeopatii jeśli nie wierzy się w działanie tej metody.


Symptomy alergii z czasem mogą się wyciszać same z siebie, nie wiem dlaczego tak się dzieje, bo nie jestem alergologiem ;) i nigdy zbyt dociekliwie tego tematu nie zgłębiałam. No ale tyle o alergii wszyscy wiedzą, a niektórzy doświadczyli na własnej skórze. Mój domownik miał (być może nadal ma?) alergię na roztocza i sierść psa, potwierdzoną oczywiście testami, dostał singulair. Po roku przyjmowania ostrożnie, zgodnie z zaleceniem lekarskim zaczął lek odstawiać. I dotąd, a minęlo już ładnych parę lat, uczulenie nie wróciło.
Być może u Ciebie także zadziałały jakieś mechanizmy obronne, czy też alergia wyciszyła się na jakiś czas, a zbieżność w czasie z przyjmowaniem kropelek homeopatycznych, to tylko przypadek.

_________________
Tylko Bogu chwała


Cz kwi 15, 2021 9:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Prawda o homeopatii
bramin napisał(a):
A co w przypadku kiedy pacjent w ogóle nie wierzy w skuteczność homeopatii mówi to homeopacie a został wyleczony? Jak można to wytłumaczyć?

Korelacja nie oznacza przyczynowości. Mógł wyzdrowieć sam z siebie.

feelek napisał(a):
Wiele preparatów homeopatycznych ma w swoim składzie zioła i inne substancje lecznicze.

Preparaty homeopatycznie nie mają w składzie żadnych substancji czynnych. Obejrzyj filmik który zalinkowalem. Rozcieńczenie jest tak olbrzymie że często statystycznie przypada jedna cząsteczka substancji czynnej na więcej atomów niż jest w obserwowalnym wszechświecie.


Cz kwi 15, 2021 10:12
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 243 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL