Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 10:52



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 243 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona
 Prawda o homeopatii 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Prawda o homeopatii
Wiemy jak działa - psychologicznie.


So kwi 17, 2021 22:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 17, 2017 13:52
Posty: 389
Post Re: Prawda o homeopatii
Czyli jak? Wsadzamy to do worka "placebo" w którym nie wiemy co jest w środku. Dajemy temu nazwę placebo i udajemy, że jesteśmy mądrzy.


So kwi 17, 2021 23:06
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 05, 2015 19:48
Posty: 418
Post Re: Prawda o homeopatii
W farmaceutyce jest wiele lekarstw działających na zasadzie placebo, i mających działanie psychologiczne. Problem z homeopatią pojawił się, gdy doszukano się, że przy wytwarzaniu koncentratów mogły być odprawiane czary, rytuały satanistyczne.


N kwi 18, 2021 5:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Prawda o homeopatii
Bierze się trzy grupy chorych.
Jednych nie leczy się wcale.
Drugim podaje się placebo - np cukrowe pastylki i mówi się im że to testowany lek.
Trzecim podaje się właściwy testowany lek.

Żeby lek został dopuszczony do sprzedaży jako lek to musi się wykazywać skutecznością wyższą niż placebo.

Homeopatia wykazuje skuteczność dokladnie taka jak placebo bo to jest placebo. Jeśli ktoś chce leczyć tak przeziębienie to ja nie mam nic przeciwko. Placebo trochę pomaga. Gorzej jeśli ktoś ma zamiar homeopatia leczyć poważne choroby.

Co do odprawiania magii nad "lekami" homeopatycznymi to ich śmieszne rozcieńczanie jest pewnym.rodzajem działań magicznych. O satanistycznych nie słyszałem.


N kwi 18, 2021 7:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Prawda o homeopatii
afilatelista, dostajesz ostrzeżenie. Masz dyskutować a nie rozważać z jakiej części ciała Twój rozmówca bierze argumenty.

_________________
ksiądz


N kwi 18, 2021 7:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 17, 2017 13:52
Posty: 389
Post Re: Prawda o homeopatii
Czyli wprowadźmy lek o nazwie placebo skoro działa. Tylko do czego to porównamy? I nie znamy mechanizmu leczenia tego leku. He He Nigdy nie będziemy w stanie wyodrębnić substancji czynnych tego leku czyli według nauki nie powinno istnieć to placebo.


N kwi 18, 2021 10:17
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Prawda o homeopatii
KotSyberyjski napisał(a):
Hehe. "Placebo, też trochę pomaga". Skoro różne różne medykamenty porównywane są do efektu placebo, czyli do czegoś co działa a nie wiadomo dlaczego, to akceptujemy, że jest coś co działa i nie potrafimy wyjaśnić tego naukowo. Czyli akceptujemy to nieznane. Być może leku nie można rozpatrywać tylko jako zbioru jakichś substancji czynnych...podobnie jak życia jako tylko procesów biologiczno-chemicznych .


Brawo Kot! Argument nie do podważenia. Nauka sama miota się między prawdopodobieństwem i falsyfikowaniem, niczego nie jest pewna. Podważa tylko to czego nie rozumie, ale tego też nie rozumie. Nauka niem ma żadnych pewników, więc na jakiej podstawie coś wyklucza, na bazie tego braku. Nauka tylko szuka i do tej pory nic nie znalazła i za to dostaje granty. Śmieszne wielce! :brawo:


N kwi 18, 2021 22:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Prawda o homeopatii
Dowiar napisał(a):
Brawo Kot! Argument nie do podważenia. Nauka sama miota się między prawdopodobieństwem i falsyfikowaniem, niczego nie jest pewna. Podważa tylko to czego nie rozumie, ale tego też nie rozumie. Nauka niem ma żadnych pewników, więc na jakiej podstawie coś wyklucza, na bazie tego braku. Nauka tylko szuka i do tej pory nic nie znalazła i za to dostaje granty. Śmieszne wielce! :brawo:

Jak bardzo Ty nie rozumiesz nauki..
Nauka niczego nie jest pewna bo zawsze zostawia możliwość że się myli. Nie ma dogmatów. Nawet jeśli 99% naukowców tak sądzi i w 1000 na 1000 dotychczasowych eksperymentow to się sprawdza to wystarczy udowodnić że jest inaczej i można zmienić obowiązującą teorię. Dzięki temu nauka się rozwija. Nauka nie rości sobie wiedzy absolutnej tylko opisuje świat w najlepszy możliwy na dzisiaj sposób. Czy nauka coś znalazła? Np znalazła internet dzięki któremu możesz pisać to co piszesz.
.ps: Antropomorfizacja nauki celowa.


N kwi 18, 2021 22:47
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Prawda o homeopatii
afilatelista napisał(a):
Jak bardzo Ty nie rozumiesz nauki..
Nauka niczego nie jest pewna bo zawsze zostawia możliwość że się myli. Nie ma dogmatów. Nawet jeśli 99% naukowców tak sądzi i w 1000 na 1000 dotychczasowych eksperymentow to się sprawdza to wystarczy udowodnić że jest inaczej i można zmienić obowiązującą teorię. Dzięki temu nauka się rozwija. Nauka nie rości sobie wiedzy absolutnej tylko opisuje świat w najlepszy możliwy na dzisiaj sposób. Czy nauka coś znalazła? Np znalazła internet dzięki któremu możesz pisać to co piszesz.
.ps: Antropomorfizacja nauki celowa.


Drogi Afilku! Po co ja mam rozumieć tak niepewną naukę, jeżeli ona sama siebie nie rozumie! Na dodatek potwierdzasz tylko moją tezę! :mrgreen: :brawo:

Powiedz mi w jakim kierunku nauka się rozwija? Jeżeli ja czegoś nie jestem pewien na 100% to nikomu nie będę tego polecał, bo zawsze pozostaje 1% niepewności. Mogę jedynie zrobić zastrzeżenie jak robi to nauka i w ten sposób umywa rączki od odpowiedzialności, tak jak robi to medycyna naukowa - "My jesteśmy zgodni ze sztuką lekarską, ale nic nie obiecujemy" - to są granice nauki, medycyny itd.


N kwi 18, 2021 23:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Prawda o homeopatii
Jak mówi poeta:
"Kiedy wszyscy wokół ciebie równiuteńko idą
Przyjacielu ty bądź uprzejmy mieć wątpliwość
I kiedy bronisz prawdy mając ją za jedynie prawdziwą
Ty bądź uprzejmy mieć wątpliwość
I gdy już wierzysz, że twoja perspektywa jest jedyną perspektywą
Ty bądź uprzejmy mieć wątpliwość
I zanim uznasz tych co mają ją za zbędne ogniwo
Przyjacielu, ty bądź uprzejmy mieć wątpliwość".


Pn kwi 19, 2021 5:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Prawda o homeopatii
afilatelista napisał(a):
Bierze się trzy grupy chorych.
Jednych nie leczy się wcale.
Drugim podaje się placebo - np cukrowe pastylki i mówi się im że to testowany lek.
Trzecim podaje się właściwy testowany lek.


Z tego co wiem, nikt tak nie robi. Bierze się dwie grupy, czyli placebo i lek. Nikt nie porównuje efektu nie-leczenia i efektu placebo, stąd w grupie placebo będą tak wyniki spontanicznego wyzdrowienia jak i efekty psychosomatyczne. Dodajmy, że próba jest podwójnie zaślepiona, gdyż "efekt placebo" dotyczy również oceny lekarskiej.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pn kwi 19, 2021 11:09
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Prawda o homeopatii
afilatelista napisał(a):
Jak mówi poeta:
"Kiedy wszyscy wokół ciebie równiuteńko idą
Przyjacielu ty bądź uprzejmy mieć wątpliwość
I kiedy bronisz prawdy mając ją za jedynie prawdziwą
Ty bądź uprzejmy mieć wątpliwość
I gdy już wierzysz, że twoja perspektywa jest jedyną perspektywą
Ty bądź uprzejmy mieć wątpliwość
I zanim uznasz tych co mają ją za zbędne ogniwo
Przyjacielu, ty bądź uprzejmy mieć wątpliwość".


Potwierdzasz, że prawda jedna dla wszystkich nie istnieje, bronisz wielu prawd, czyli względności, relatywizujesz wszystko. Owszem wątpliwości można mieć wobec doboru narzędzi, ale jak człowiek jest konsekwentny to nigdy wobec celu. Żal mi tych, którzy zmieniają wciąż różne prawdy, bo to prowadzi do ciężkiej nerwicy i rozchwianego psychicznego prowizorium!
Bronisz w takim razie chaosu i niemożności uzyskiwania porządku. Twoja perspektywa to FATAMORGANA, która przesuwa się jak się do niej zbliżać. To taka kiełbasa dla psów eskimoskich na patyku przed zaprzęgiem. Brak imponderabiliów i nadmiar incompatibiliów. Wszystko jak bagno, które zasysa bez podstaw.


Pn kwi 19, 2021 13:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Prawda o homeopatii
Dowiar napisał(a):
Potwierdzasz, że prawda jedna dla wszystkich nie istnieje


Pojęcie "prawdy jednej dla wszystkich" to mało doceniany ale nie mniej ważny wkład chrześcijaństwa do nauki, niż fundowanie uniwersytetów czy sponsorowanie badań do ustalenia daty Wielkiejnocy. W politeistycznej grecji atomizm Demokryta mógł istnieć obok nauki o elementach Arystotelesa i alternatywnych wyjaśnieniach natury, podobnie jak kult Dionizosa istniał obok kultu Posejdona. Na Dalekim Wschodzie nauka spełniała rolę służebną wobec konfucjańskiego społeczeństwa jak religia. Podobnie zresztą w przedchrześcijańskim Rzymie. Dopiero w naszej kulturze uznano, że prawda może być tylko jedna i że dążenie do niej jest celem i drogą nauki.

Dążenie. Nie posiadanie. Za każdym razem, jak w nauce wszystkowydawało się odkryte, poza paromia drobnymi błędami pomiarów, okazywało się, że te drobne błędy pomiarów prowadzą do jeszcze i jeszcze głębszego poznania prawdy.

Dowiar napisał(a):
Bronisz w takim razie chaosu i niemożności uzyskiwania porządku.


Zycie jest chaosem i niemożnością uzyskania porządku. Pełny porządek to entropia, rozkład, zero stopni Kelwina i śmierć.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pn kwi 19, 2021 13:36
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Prawda o homeopatii
Pełny porządek to entropia?? odwrotnie

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn kwi 19, 2021 13:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Prawda o homeopatii
Andy72 napisał(a):
Pełny porządek to entropia?? odwrotnie


Zależy od definicji. "Porządek" w rozumieniu Dowiara to właśnie stagnacja. To nie kiełbasa przed zaprzęgiem eskimoskich psów (co za poetycka wizja), ale zjedzona kiełbasa, zgaszone ognisko, i psy zasypiające ostatni raz.

W odróżnieniu od tego nauka to szalona jazda przez zamieć niewiedzy w celu osiągnięcia czasowego wrażenia poznania wszystkiego. Tylko po to, żeby różnica pomiarów na ósmym miejscu po przecinku <1> doprowadziła do konkluzji, że stoimy przed drzwiami do "nowego rodzaju fizyki" (a ja jeszcze tego starego nie poznałem na dobre). Tak zawsze było. I tak zawsze będzie. No chyba że dojdziemy do ostatecznej teorii wszystkiego. Ale do tego jeszcze daleko.

<1> https://wyborcza.pl/7,75400,26972646,g- ... rects=true

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pn kwi 19, 2021 14:02
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 243 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL