Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 16:08



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Alveo-czy ktoś coś wie? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr lip 30, 2008 20:20
Posty: 1
Post Alveo-czy ktoś coś wie?
Witam!
Mój mąż zainteresował się preparatem Alveo. Jest to preparat z 26 ziół, który leczy prawie wszystkie choroby- w uproszczeniu- więcej info na stronie:
http://www.dobreziola.pl/
Mąż nawet zamierza go sprzedawać ale niepokoi mnie to, że twórcą tego preparatu jest twórca jakiejś Wyższej Szkoły Medycyny Holistycznej,homeopata. Sam preparat nie jest podobno wyłącznie preparatem ziołowym, który oczyszcza organizm.
Czy ktoś coś wie na ten temat?
Pozdrawiam!
Kasia


Śr lip 30, 2008 22:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Na podanej przez Ciebie stronie można znaleźć pełny skład preparatu oraz opinię jakiegoś instytutu zielarskiego.

Cytuj:
1. Aloes prawdziwy 2. Chrzęścica kędzierzawa 3. Ciermiopląt guarany 4. Czeremcha amerykańska 5. Drapacz lekarski 6. Drzewo cynamonowe 7. Dzika róża 8. Goryczka żółta 9. Kardamon malabarski 10. Koniczyna łąkowa 11. Koper włoski 12. Krwawnik pospolity 13. Lawenda 14. Lucerna siewna 15. Lukrecja 16. Męczennica cielista 17. Miłorzęb dwuklapowy 18. Morszczyn pęcherzykowaty 19. P-ieprz-owiec owocowy 20. Rdest wielokwiatowy 21. Sadziec przerośnięty 22. Skrzyp zimowy 23. Tymianek pospolity 24. Wąkrota 25. Żeń-szeń koreański 26. Żeń-szeń syberyjski

oraz (alveo grape): woda, sok winogronowy, sok jabłkowy, syrop klonowy, miód gryczany, sorbinian potasu, kwas cytrynowy.

lub
(alveo mint): woda, naturalny olejek miętowy, olejek cytrynowy, sorbinian potasu, kwas cytrynowy.


Ogólnie: wygląda to na normalny preparat ziołowy, posiadający certyfikaty i nawet badany (owszem, to co cytują to badanie pilotażowe, bez grupy kontrolnej itd) w Klinice Endokrynologii Wieku Rozwojowego we Wrocławiu.

Odczepiłabym się, zaszkodzić nikomu nie powinno, z homeopatią ma prawdopodobnie tyle wspólnego, że to słowo dobrze działa reklamowo...

Pozwolę sobie tylko nie uwierzyć, że "leczy wszelkie choroby"...

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Ostatnio edytowano So sie 02, 2008 6:37 przez jo_tka, łącznie edytowano 1 raz



Cz lip 31, 2008 13:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 18, 2007 20:31
Posty: 637
Post 
Cytuj:
1. Aloes prawdziwy 2. Chrzęścica kędzierzawa 3. Ciermiopląt guarany 4. Czeremcha amerykańska 5. Drapacz lekarski 6. Drzewo cynamonowe 7. Dzika róża 8. Goryczka żółta 9. Kardamon malabarski 10. Koniczyna łąkowa 11. Koper włoski 12. Krwawnik pospolity 13. Lawenda 14. Lucerna siewna 15. Lukrecja 16. Męczennica cielista 17. Miłorzęb dwuklapowy 18. Morszczyn pęcherzykowaty 19. P-ieprz-owiec owocowy 20. Rdest wielokwiatowy 21. Sadziec przerośnięty 22. Skrzyp zimowy 23. Tymianek pospolity 24. Wąkrota 25. Żeń-szeń koreański 26. Żeń-szeń syberyjski
Mi to brzmi jak sprasowany produkt sianokosow.

Jesli w pospiechu nie zmielili z trawa gniazda szerszeni, to pewnie nieszkodliwe, ale handlowac tym to juz moralnie podejrzane.

Chrzescijanie powinni niesc swiatlo, a nie zerowac na ciemnocie :)

_________________
---
teh podpiss


Cz lip 31, 2008 18:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 15, 2008 16:42
Posty: 1
Post 
Alveo m.in. nie mogą pić kobiety w ciąży z powodu składu.


Śr paź 15, 2008 18:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 22, 2006 15:18
Posty: 318
Post 
jo_tka --> niestety to homeopatia czystej postaci. Stężenie owych ziół widziałaś :?: I dlaczego pierwotnie produkt ten był sprzedawany jedynie w sklepach ezoterycznych :?:

Kiedy moich rodziców chciała wciągnąć "piramidka" zrobiłam szeroki rekonesans względem tego środka :/


Śr paź 15, 2008 23:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 26, 2007 17:46
Posty: 2030
Post 
http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,5158

_________________
Jestem panteistką.
"Nasze ciała są zbudowane z pyłu pochodzącego z gwiazd (...) Jesteśmy dziećmi gwiazd, a gwiazdy są naszym domem. Może właśnie dlatego zachwycamy się gwiazdami i Drogą Mleczną."
(Carl Sagan)


Pn paź 20, 2008 18:15
Zobacz profil

Dołączył(a): So gru 06, 2008 15:59
Posty: 1
Post 
ja pije okolo 2 tygodni zobaczymy co bedzie na pewno podziele sie opnią


So gru 06, 2008 17:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 22, 2008 12:46
Posty: 1207
Post 
ja tam wole syrop z cebuli, czosnek, herbate z lipy.... :)

_________________
.--- . --.. ..- ... // --..-. -.-- .--- . // .- -- . -. __1 Kor 13__
www.teologia.pl www.pro-life.pl
Pro dolorosa Eius passione, miserere nobis et totius mundi. Sanctus Deus,miserere nobis et totius mundi.


Pn gru 08, 2008 8:46
Zobacz profil WWW
Post 
Annnika napisał(a):
jo_tka --> niestety to homeopatia czystej postaci. Stężenie owych ziół widziałaś :?: I dlaczego pierwotnie produkt ten był sprzedawany jedynie w sklepach ezoterycznych :?:

Kiedy moich rodziców chciała wciągnąć "piramidka" zrobiłam szeroki rekonesans względem tego środka :/


A gdzie jest to stezenie podane?
Ja czytalam tylko sklad i opis dzialania poszczegolnych ziol. Z tego co wiem, to tak moga dzialac tylko ziola w stezeniu "nie-homeopatycznym".
Poweidzialabym, ze przypomina mi to balsam kapucynski (jesli chodzi o pomysl).


Bardziej szkodliwe jest dla mnie mieszanie wszystkiego jak leci, bo ziola tez moga dzialac roznie w roznej kombinacji. No i metoda dystrybucji.


Pn gru 22, 2008 15:30
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 22, 2006 15:18
Posty: 318
Post 
Tylko żeby to było stężenie działające, to to powinno mieć konsystencję do krojenia przy takiej ilości składników ;)


Pn gru 22, 2008 17:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 26, 2007 17:46
Posty: 2030
Post 
Annnika napisał(a):
Tylko żeby to było stężenie działające, to to powinno mieć konsystencję do krojenia przy takiej ilości składników ;)

W przypadku suchego wyciągu- być może. Z olejkami eterycznymi, wyciągami wodnymi, maceratami jest inaczej.

_________________
Jestem panteistką.
"Nasze ciała są zbudowane z pyłu pochodzącego z gwiazd (...) Jesteśmy dziećmi gwiazd, a gwiazdy są naszym domem. Może właśnie dlatego zachwycamy się gwiazdami i Drogą Mleczną."
(Carl Sagan)


Pn gru 22, 2008 18:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 22, 2008 12:46
Posty: 1207
Post 
a ja Wam dam rade, jeśli już tak bardzo chcecie zażywać ten specyfik to pomódlcie się każdorazowo przed zażyciem tego leku i zobaczycie czy będzie działał, jeśli działa tzn. że jest Ok pod względem duchowym jeśli nie tzn. że była to okultystyczna lipa i trzeba zrezygnować. Ale jak już pisałem, polecam czosnek i marchewke, to są warzywa dobre na wszystko:).

_________________
.--- . --.. ..- ... // --..-. -.-- .--- . // .- -- . -. __1 Kor 13__
www.teologia.pl www.pro-life.pl
Pro dolorosa Eius passione, miserere nobis et totius mundi. Sanctus Deus,miserere nobis et totius mundi.


Cz gru 25, 2008 23:34
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 11:09
Posty: 2
Post Re: Alveo-czy ktoś coś wie?
na pewno nie leczy wszystkich chorób ale wspiera leczenie - jak to zioła. Obawiam się tylko, że skoro jest tam tych ziół tak dużo to są po prostu bardzo małe dawki i dlatego może nie działać tak jak byśmy chcieli. Polecam przeczytać o niektórych składnikach np https://www.stolicazdrowia.pl/2167/gory ... ob-uzycia/


Pn paź 09, 2017 11:12
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 13 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL