Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 22:48



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 257 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona
 o.Witko mówi ludziom, że mogą zostać uzdrowieni z nowotworów 
Autor Wiadomość
Post Re: o.Witko mówi ludziom, że mogą zostać uzdrowieni z nowotw
yossef napisał(a):
Alus napisał(a):
Cytuj:
Skoro o.Pio lewitował to znaczy, że wiecej umiał od apostołów.

Tyle tylko, że ani lewitacja, ani stygmaty, ani charyzmatyczne zdolności, nie są w najmniejszym stopniu działaniem ludzkim i nie zależą od człowieka.
Zatem nonsensem jest twierdzenie o umiejętności.

Postaraj sie dowieść tego, stwierdzenie nie wystarczy.

Biblia wystarczy Nie miałbyś żadnej władzy nade Mna, gdyby ci jej nie dano z.góry(J 18,11).
Nie miałby żaden stygmatyk, żaden charyzmatyk żadnej zdolności gdyby mu nie została dana z Góry, czyli od Boga.


Pt maja 17, 2013 7:53

Dołączył(a): Wt sty 04, 2011 12:01
Posty: 1123
Post Re: o.Witko mówi ludziom, że mogą zostać uzdrowieni z nowotw
przeciez to wiadomo ze wszystkie dary pochodza od Boga bo człowiek sam nic nie moze
Gdybyś miał wiarę jak ziarnko gorczycy, powiedziałbyś tej morwie: wyrwij się z korzeniem i przesadź się w morze, a byłaby ci posłuszna
czyli ja mam słabo wiare


Pt maja 17, 2013 17:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 21, 2010 19:56
Posty: 195
Post Re: o.Witko mówi ludziom, że mogą zostać uzdrowieni z nowotw
jaca napisał(a):
Ja nie wierze w żadne uzdrowienia no może tylko w JPII. Już bardziej uwierzyłabym w samo wyleczenie jak ktoś bardzo tego chce.

Nie musisz, JPII dotykał rękami za życia i leczyl z chorób. Są dowody na to, świadectwa uzdrowień.


So maja 18, 2013 20:24
Zobacz profil

Dołączył(a): So lip 20, 2013 5:42
Posty: 51
Post Re:
Jacson napisał(a):
Ojciec Witko to charyzmatyk, a modlitwa jaką On posługuje jest akceptowana przez Kościół Katolicki.

Czy jeszcze ten znachor "leczy" gdzie i kiedy bo moja siostra (ma mięśniaki) chciałaby się do niego wybrać nie na zbiorówkę lecz na indywidualną sesję ?


N paź 20, 2013 5:14
Zobacz profil
Post Re: o.Witko mówi ludziom, że mogą zostać uzdrowieni z nowotw
Moze lepiej sama pojedziesz:
http://katowice.gosc.pl/doc/1746545.Uginaja-sie-nogi
Tylko to moze byc dla ciebie niebezpieczne :x


N paź 20, 2013 9:00
Post Re: o.Witko mówi ludziom, że mogą zostać uzdrowieni z nowotw
wiosenka1995 napisał(a):
Jacson napisał(a):
Ojciec Witko to charyzmatyk, a modlitwa jaką On posługuje jest akceptowana przez Kościół Katolicki.

Czy jeszcze ten znachor "leczy" gdzie i kiedy bo moja siostra (ma mięśniaki) chciałaby się do niego wybrać nie na zbiorówkę lecz na indywidualną sesję ?

Wiosenko

Nie wiem, czy piszesz to z sarkazmem czy nie. Rozmawiałam z osobą, która została uzdrowiona z nowotworu. Nie, nie u o. Witko, przyjechała na TWU. Niektórzy snują teorie spiskowe, że osoby uzdrowione są podstawione, żeby robić show i oszukiwać osoby cierpiące, które pragną zdrowia. Osoba o której piszę była autentycznie chora, na co ma dokumentację leczenia. Na jednej z mszy, wypowiedziano jej imię i jej chorobę, z którą się od dłuższego czasu zmaga. Skąd duchowny o tym wiedział? Ślepy traf? Ona tuż przed jego słowami, poczuła że coś się dzieje, że to co ją uwierało, zaczyna się cofać. Na pewno niecodziennie można spotkać się z taką sytuacją, prawda?

Naturalnie, gdy ktoś jest chory pragnie wyzdrowieć i szuka recepty na zdrowie. Tak samo było z osobą z którą rozmawiałam. Mówiła, że przede wszystkim trzeba budować relację z Bogiem, a nie w sposób wyrachowany realizować plan, którego celem jest zdrowie. Wiele osób popełnia właśnie ten błąd, że ważniejsze jest dla nich zdrowie niż Bóg i przychodzą na msze po zdrowie, a Bóg jest na dalszym planie. Ona sama ten błąd popełniała, przez co przechodziła kryzys wiary.
Uzdrowienie uzdrowieniem, ale może Twoja siostra musi popracować nad swoją wiarą, nad tym, aby to nie zdrowie, a budowanie relacji z Bogiem było na pierwszym miejscu?
Nie ma znaczenia, czy Twoja siostra umówi się na indywidualną sesję z o.Witko. Wg wiary chrześcijańskiej, to nie człowiek uzdrawia, tylko Bóg. Jeżeli więc, życie duchowe Twojej siostry jest w powijakach, żadne sesje VIP nie zwiększą jej szans na zdrowie.

Powyżej przedstawiłam Ci punkt widzenia uzdrowionej osoby. Kael podał link, pod którym można poczytać o TWU, na którym rok temu została uzdrowiona osoba, którą dobrze znam. Może to co piszę będzie dla Ciebie bezwartościowe i nieprzekonujące, sama oceń, co o tym myślisz.


N paź 20, 2013 10:02
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 28, 2013 13:05
Posty: 469
Post Re: o.Witko mówi ludziom, że mogą zostać uzdrowieni z nowotw
Odnośnie samego tytułu wątku. Nie wiem kim jest ojciec Witko i co mówi, ale że możemy zostać uzdrowieni mówi sam Jezus. Nie tylko mówi, ale uzdrawia.

_________________
laudare benedicere praedicare


N paź 20, 2013 11:21
Zobacz profil

Dołączył(a): So lip 20, 2013 5:42
Posty: 51
Post Re: o.Witko mówi ludziom, że mogą zostać uzdrowieni z nowotw
Val napisał(a):
Niektórzy snują teorie spiskowe, że osoby uzdrowione są podstawione, żeby robić show i oszukiwać osoby cierpiące, które pragną zdrowia. Osoba o której piszę była autentycznie chora, na co ma dokumentację leczenia. Na jednej z mszy, wypowiedziano jej imię i jej chorobę.

To kto jest tym znachorem. Gdzie przyjmuje i kiedy.
Jeśli chodzi o zbiorówki to tez tak sądzę, że mogą tam być podstawione osoby i może być to sprawka szatana. Zbiorowo w kościołach leczył Haris i co z tego wynikło, a indywidualnie to wtedy widać prawdziwe zaangazowanie znachora.
Jeśli ta osoba ma dokumentacje lekarską to może to być tak też, że ja lekarze wyleczyli.


N paź 20, 2013 11:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: o.Witko mówi ludziom, że mogą zostać uzdrowieni z nowotw
Osoba z mojej rodziny ma dokumentację lekarską, z której lekarze dwukrotnie już wyczytali (ze zdjęć konkretnie) że osoba ta przebyła zakończoną sukcesem operację. Sęk w tym, że żadnej operacji nie było. Chodzi o osobę uczęszczającą na "zbiorówki" bohatera tematu. Nie wiem co zadziałało, po prostu mówię jak jest.

Aha - chodziło o raka, bonusem jest wyjście z długoletniego alkoholizmu i porzucenie nałogu tytoniowego.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N paź 20, 2013 11:41
Zobacz profil
Post Re: o.Witko mówi ludziom, że mogą zostać uzdrowieni z nowotw
wiosenka1995 napisał(a):
Val napisał(a):
Niektórzy snują teorie spiskowe, że osoby uzdrowione są podstawione, żeby robić show i oszukiwać osoby cierpiące, które pragną zdrowia. Osoba o której piszę była autentycznie chora, na co ma dokumentację leczenia. Na jednej z mszy, wypowiedziano jej imię i jej chorobę.

To kto jest tym znachorem. Gdzie przyjmuje i kiedy.
Jeśli chodzi o zbiorówki to tez tak sądzę, że mogą tam być podstawione osoby i może być to sprawka szatana. Zbiorowo w kościołach leczył Haris i co z tego wynikło, a indywidualnie to wtedy widać prawdziwe zaangazowanie znachora.
Jeśli ta osoba ma dokumentacje lekarską to może to być tak też, że ja lekarze wyleczyli.

Ta osoba ma dokumentację lekarską z której jasno wynika, że jej stan się pogarszał mimo terapii. Jeżeli terapia zastosowana przez lekarza zadziałała w tym konkretnym momencie, który opisałam, to nawet wtedy jest to cud, że nastąpiło to w tak nieprawdopodobnych okolicznościach ;). Każdy sam wyciąga wnioski na podstawie doświadczeń własnych i innych ludzi. Doświadczenia innych ludzi są przydatne, gdy dotykają nas podobne do nich problemy. Można wszystko zanegować i nic nie robić, bo tu znachorstwo, tam Szatan, gdzieś indziej oszustwo. Życie mamy jedno, wobec czego sami decydujemy jak je spożytkować, zatem robimy to, co wydaje nam się dobre. Pewnych rzeczy nie rozumiemy i nie wiadomo, czy będzie nam dane je zrozumieć. Czy to jest wystarczający powód by je zracjonalizować poprzez negację? Podałam przykład kogoś, kto nie był podstawiony na takiej mszy. Trudno wyjaśnić skąd duchowny wiedział jak się nazywa i na co choruje. Zapewne inni również znają takie przypadki uzdrowień, wobec czego teoria, że są tam podstawieni aktorzy, nie ma mocnych przesłanek.

Tak w ogóle, skoro masz tyle wątpliwości odnośnie mszy o uzdrowienie, dlaczego ten temat nie daje Ci spokoju? Czy ma to coś wspólnego z chorobą Twojej siostry?


N paź 20, 2013 12:30

Dołączył(a): So lip 20, 2013 5:42
Posty: 51
Post Re: o.Witko mówi ludziom, że mogą zostać uzdrowieni z nowotw
Val napisał(a):
Można wszystko zanegować i nic nie robić, bo tu znachorstwo, tam Szatan, gdzieś indziej oszustwo...

Dzisiaj postępowanie arcybiskpów (Michalik, Głódż) dobitnie wskazuje, że to oszustwo


Wt paź 29, 2013 10:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: o.Witko mówi ludziom, że mogą zostać uzdrowieni z nowotw
A co oni akurat tu mają do rzeczy, bo nie chwytam?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt paź 29, 2013 11:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz paź 31, 2013 16:35
Posty: 143
Post Re:
Agnieszka55 napisał(a):

Msze takie mają znamiona manipulacji. Ludzie, którzy twierdzą, że
zostali uzdrowieni podczas nabożeństw mogą udawać uzdrowienia, by
stać się sławni w swoim środowisku.
Władze kościelne nie potwierdzają tych uzdrowień."


Coś wtym jest

Cytuj:
"Hierarchowie postanowili przyjrzeć się tak zwanym mszom o uzdrowienie, często połączonym z modlitwami o uwolnienie od złych mocy. A także prowadzącym je księżom. Oraz mediom promującym egzorcystów i wypaczającym sens ich posługi. Takimi jak miesięcznik "Egzorcysta"

Zdaniem przywódców polskiego Kościoła katolickiego działalność niektórych egzorcystów nosi znamiona nadużyć. Było to tematem sierpniowej konferencji episkopatu na Jasnej Górze.,

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... &_ticrsn=5


Wt gru 03, 2013 6:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 03, 2012 6:27
Posty: 141
Post Re: Re:
Cytuj:
"Hierarchowie postanowili przyjrzeć się tak zwanym mszom o uzdrowienie, często połączonym z modlitwami o uwolnienie od złych mocy. A także prowadzącym je księżom. Oraz mediom promującym egzorcystów i wypaczającym sens ich posługi. Takimi jak miesięcznik "Egzorcysta"

Zdaniem przywódców polskiego Kościoła katolickiego działalność niektórych egzorcystów nosi znamiona nadużyć. Było to tematem sierpniowej konferencji episkopatu na Jasnej Górze.,

Myślę sobie, że hierarchowie ze szczególnością powinni się przyjrzeć posługom o. Witko, tu też widać nadużycia o czym prasa już donosiła, w rozmowie z ks.Józefem Augustynem, jezuitą, profesorem Wyższej Szkoły Filozoficzno-Pedagogicznej "Ignatianum" w Krakowie, redaktorem
naczelnym kwartalnika jezuickiego "Życie Duchowe"

_________________
Boskość Moja Pozdrawia Boskość wszystkich ludzi.


Pt gru 06, 2013 3:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 21, 2010 19:56
Posty: 195
Post o.Witko
Cytuj:
"Hierarchowie postanowili przyjrzeć się tak zwanym mszom o uzdrowienie, często połączonym z modlitwami o uwolnienie od złych mocy. A także prowadzącym je księżom. Oraz mediom promującym egzorcystów i wypaczającym sens ich posługi. Takimi jak miesięcznik "Egzorcysta"

Zdaniem przywódców polskiego Kościoła katolickiego działalność niektórych egzorcystów nosi znamiona nadużyć. Było to tematem sierpniowej konferencji episkopatu na Jasnej Górze.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... &_ticrsn=5


To dobra wiadomość. Najwyższy czas aby zweryfikować ich i usunąć wszelkiej maści oszustów.
Alus kiedyś już pisała, że jeden z duchownych nakładał ręce- leczył" ale to mu nie wychodziło czy mógł zainfekować diabelstwem niewinnych wiernych KK.


Pn gru 09, 2013 15:08
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 257 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL