Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 18:04



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 257 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna strona
 o.Witko mówi ludziom, że mogą zostać uzdrowieni z nowotworów 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr paź 24, 2007 10:24
Posty: 63
Post o.Witko mówi ludziom, że mogą zostać uzdrowieni z nowotworów
Rozmowa z ks.Józefem Augustynem, jezuitą, profesorem Wyższej Szkoły
Filozoficzno-Pedagogicznej "Ignatianum" w Krakowie, redaktorem
naczelnym kwartalnika jezuickiego "Życie Duchowe"


Słyszałem, jak duchowny - ojciec Witko - mówi ludziom, że mogą
zostać cudownie uzdrowieni ze swoich dolegliwości, nawet tych
najbardziej poważnych, jak nowotwór. Wystarczy, że dadzą się dotknąć
odprawiającemu nabożeństwo albo będą w codziennym życiu stosować
poświęconą wodę, sól lub olej. Nie uważa ksiądz, że to brzmi jak
zabobon?

- Przedstawione zachowania mają znamiona manipulacji
Święci, którzy mieli dar czynienia cudów, nie tylko nie chwalili się
nim, ale wręcz go ukrywali. Przy cudownych zjawiskach Kościół bada
najpierw nie cudowne znaki, ale postawę moralną -
świętość "cudotwórcy". Jako wierzący wiemy, że szatan
potrafi "czynić podróbki imitujące prawdziwe cuda".
Czynienie cudów nie jest metodą rozwiązywania problemu cierpienia i
śmierci.


Pn paź 13, 2008 5:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
A jaki cel ma ten temat? O czym chcesz rozmawiać?

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pn paź 13, 2008 8:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 24, 2007 10:24
Posty: 63
Post 
jo_tka napisał(a):
A jaki cel ma ten temat? O czym chcesz rozmawiać?

Chciałam podać jak dużo rozbieżności jest w tym co mówi katechizm kościola katolickiego, a co robą obecnie sami duchowni.
W czasach kiedy żył nasz Wielki JP II koścół mówił jednym głosem, dzisiaj się manipuluje ludzmi i narzuca się im co jest dobre a co złe.

Na jednym z forów przeczytałam

"Prowadzący ksiądz chyba ma diabelską moc, która pochodzi od samego
szatana. Każdemu nakłada na głowę ręce i niektórzy z dotkniętych
tracą przytomność i osuwają się na ziemię. Jedni cucą się po chwili,
inni leżą kilka a nawet kilkanaście minut, wygląda to strasznie.
Przeczytałam w gazecie o szkodliwości tych praktyk.
Oto fragment "Nie chodzę tam od czasu, kiedy zaczęłam głuchnąć... I
jeszcze gorsze rzeczy mówią, ale ja nie będę powtarzać. Inna
wypowiedz: moja mama była na tych spotkaniach aż 10 razy teraz jest
umierająca, to jest zasługa jego modlitw."
Pytanie, czy to nie jest fałszywy prorok, który czyni cuda w imię
Jezusa.
Msze takie mają znamiona manipulacji. Ludzie, którzy twierdzą, że
zostali uzdrowieni podczas nabożeństw mogą udawać uzdrowienia, by
stać się sławni w swoim środowisku. Kościół nie może pozwalać na
taką mistyfikację. Władze kościelne nie potwierdzają tych uzdrowień."


Pn paź 13, 2008 9:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
A to co przeczytałaś jest o księdzu wspomnianym w wywiadzie, czy o jakimkolwiek?

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pn paź 13, 2008 20:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 22, 2008 12:46
Posty: 1207
Post 
Nie ma żadnych rozbieżności pomiędzy tym co mówi KK a tym że są kapłani posługujący których Bóg używa na różne sposoby np. uzdrowienia ciała, uwolnienia itp. Pozatym sam św. Maksymilian Maria Kolbe pisał:

Cytuj:
Cuda dla umocnienia wiary
-Z cudami dosyć często się spotykamy(...) bo tyle jeszcze mamy nieznanych praw w przyrodzie.
-Jak właściwie wyobraża sobie pan pojęcie cudu? - zagadnąłem.
-Jest to wypadek pochodzący z nieznanych nam jeszcze sił przyrody.
-To bynajmniej nie jest jeszcze cudem.
-A, więc co?
-Jest to wypadek pochodzący nie z sił przyrody znanych czy nieznanych, ale bezpośrednio spowodowany Wszechmocą Bożą, wbrew istniejącym prawom przyrody. My mając głowę skończoną, chcielibyśmy wszystko zacieśnić do jej pojęć. Tak, więc ponieważ w codziennym życiu widzimy zawsze przyczyny naturalne w różnych wypadkach, jesteśmy skłonni do tego, by wszystkie wypadki zaliczać do tej kategorii, z tą najwyżej różnicą, że w niektórych - nie znamy jeszcze przyczyny. Ale wszechświat jest większy, można powiedzieć prawie nieskończenie większy, niż wszystkie nasze głowy razem i bynajmniej nie musi wszystko koniecznie pochodzić przyczyn naturalnych i to materialnych jeszcze. Pan Bóg, który z niczego stworzył to wszystko, co nas dookoła otacza, czyli inaczej utrzymuje w istnieniu nas i daje w każdej chwili istnieje temu wszystkiemu, nie jest znów tak słaby, ażeby bez tych swoich stworzeń i ściśle wedle nadanych praw nie mógł czegoś zdziałać.
Owszem, nawet takie bezpośrednie działanie Boże bardzo przyczynia się do ożywienia wiary i wzbudzenia większej w Bogu ufności, bo do rzeczy zwyczajnych, chociaż najwspanialszych dzieł Bożych, tak się przyzwyczajamy, że to już na nas wrażenia nie robi. Takie, więc bezpośrednie działanie Boże od czasu do czasu jest nam potrzebne.



Także jeśli jesteś na modlitwie gdzie objawiają się charyzmaty u różnych osób obecny to wiedz że nie pochodzą one od człowieka ale są narzędziami DARMO DANYMI DLA DRUGIEGO od Boga poprzez JEZUSA utajonego w Najświętszym Sakramencie.

Agnieszka55 napisał(a):
Przeczytałam w gazecie o szkodliwości tych praktyk.
Oto fragment "Nie chodzę tam od czasu, kiedy zaczęłam głuchnąć... I
jeszcze gorsze rzeczy mówią, ale ja nie będę powtarzać. Inna
wypowiedz: moja mama była na tych spotkaniach aż 10 razy teraz jest
umierająca, to jest zasługa jego modlitw."


Podaj tytuł tej gazety.

_________________
.--- . --.. ..- ... // --..-. -.-- .--- . // .- -- . -. __1 Kor 13__
www.teologia.pl www.pro-life.pl
Pro dolorosa Eius passione, miserere nobis et totius mundi. Sanctus Deus,miserere nobis et totius mundi.


N lis 30, 2008 10:39
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 22, 2008 12:46
Posty: 1207
Post 
Sorki to znowu ja. Proponuje przesunąć ten temat do działu: Wierzyć, nie wierzyć?

_________________
.--- . --.. ..- ... // --..-. -.-- .--- . // .- -- . -. __1 Kor 13__
www.teologia.pl www.pro-life.pl
Pro dolorosa Eius passione, miserere nobis et totius mundi. Sanctus Deus,miserere nobis et totius mundi.


N lis 30, 2008 10:44
Zobacz profil WWW
czasowo zablokowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 25, 2008 18:38
Posty: 303
Post 
Ojciec Witko to charyzmatyk, a modlitwa jaką On posługuje jest akceptowana przez Kościół Katolicki. Rozmawiałeś z kimś kto poprostu zapewne nie miał pełnych informacji. Bo przecież już w Piśmie Świętym jest zachęta do modlitwy z wiarą.
A co do charyzmatyków to Kościół uznaje takie dary jak dar uzdrawiania czy dar czynienia cudów - posługuje tym kapłan który jest członkiem Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym i tutaj nie można się ukrywać - bo obowiązkiem charyzmatyka jest posługiwać darami Duchowymi. Jak mówi Pismo Święte są to dary dla budowania Kościoła, które czyni Duch Boże dla chwały Bożej - dlatego zawsze jest tu zwrucenie uwagi na to że to Bóg wysłushuje modlitw.

Oczywiście nie mozna tego myliż z jakimiś znachorami, którzy są albo oszustami albo właśnie korzystają z mocy demonicznych.
Ale różnica jest prosta - w pierwszy przypadku modlitwa odbywa sie przez kapłana w Kościele podczas Mszy o uzdrowienie (lub modlitwa wstawinnicza) i jest zwrucenie uwagi na Boga, a w drugim przypadku taki znachor nie korzysta z mocy Bożych tylko daje jakieś zioła czy jakiś inne praktyki zleca
Korzystając z okazji przypomne że korzystanie z usług przeróżnych bioenergoterapeutów, magów, okultystów, radiestetów, znachorów itp jest grzechem i jest przez Kościół zabronione.

Charyzmatyk Boży nigdy nie korzysta z żadnych energii, zadnych przyrządów, żadnych ziół czy niczego innego jak tylko modlitwą do Boga (acz kolwiek do modlitwy wstawienniczej zalicza się także modlitwę z nałożeniem rąk)


N lis 30, 2008 16:40
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Śr paź 24, 2007 10:24
Posty: 63
Post o.Witko mówi ludziom, że mogą zostać uzdrowieni z nowotworów
W kościołach pojawia się coraz więcej koncepcji, w których pod szyldem Boga przekazuje się prawdy metafizyczne i nieteologiczne, podczas gdy praktyka proponowana w tym systemie nie powinna mieć takich celów. Powinna natomiast nauczać zdrowego krytycyzmu oraz sceptycyzmu metodologicznego, bazując na wiedzy opartej na faktach empirycznych, a nie na niesprawdzalnych spekulacjach. Należy więc być czujnym oraz ostrzegać przed tego rodzaju infiltracją czy ideologizacją tego systemu.
Nie można gloryfikować rzeczy niepewnych, opartych ponadto na jakiejś metafizyce, której nie da się zweryfikować. Nie należy też popularyzować technik, które mają znamiona manipulacji, łatwo się doczepiają ze względu na wewnętrzne podobieństwa i metodologiczny bałagan.

Jest to otwarta droga do bałwochwalczego ubóstwienia. Mimowolna popularyzacja okultyzmu.


Pn gru 01, 2008 5:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 22, 2008 12:46
Posty: 1207
Post 
Agnieszka55, ponownie prosze abys podala tytul gazety z ktorej zaczerpnelas informacje jakie tu przytaczasz.

Agnieszka55 napisał(a):
W kościołach pojawia się coraz więcej koncepcji, w których pod szyldem Boga przekazuje się prawdy metafizyczne i nieteologiczne, podczas gdy praktyka proponowana w tym systemie nie powinna mieć takich celów.


prosze o konkrety tych "koncepcji" i o jakich "prawdach metafizycznych" niby sie mowi? Rozumiem ze uzdrawianie uznajesz za praktyke bez celowa?

Agnieszka55 napisał(a):
Powinna natomiast nauczać zdrowego krytycyzmu oraz sceptycyzmu metodologicznego, bazując na wiedzy opartej na faktach empirycznych, a nie na niesprawdzalnych spekulacjach.


Nie przecze ze trzeba byc ostroznym co do grup charyzmatycznych obserwowac czy liderzy prowadza wlasciwe zycie sakramentalne, czy Maryja jest gwarantem Prawdy gloszonej przez dana grupe itd., jednak nie mozna rowniez zaprzeczac Bozej dzialalnosci bo wtedy walczy sie z Bogiem. Moim zdaniem masz problem z zaufaniem Panu dlatego poruszylas ten temat, ale nie ma on nic wspolnego z New Age, jeszcze raz ponawiam prosbe o przeniesienie tego tematu do dzialu: Wierzyc, nie wierzyc?.

Agnieszka55 napisał(a):
Nie można gloryfikować rzeczy niepewnych,


Wiara jest wlasnie taka gloryfikacja dla wielu ludzi ktorzy fizycznie nie doswiadczyli obecnosci JEZUSA w swoim zyciu, a wiec to stwierdzenie jest bezsensowne.


Agnieszka55 napisał(a):
opartych ponadto na jakiejś metafizyce, której nie da się zweryfikować.,


Ta "metafizyka" zwie sie charyzmatami i da sie ja zweryfikowac, ma rowniez swoja metodologie. Porownaj: Pierwszy List sw. Pawla do Koryntian, wers 12 pt. Charyzmaty Ducha Swietego: liczne dary, jeden Duch.

Agnieszka55 napisał(a):
Nie należy też popularyzować technik, które mają znamiona manipulacji, łatwo się doczepiają ze względu na wewnętrzne podobieństwa i metodologiczny bałagan.


Co to za techniki o ktorych piszesz i jakie maja one podobienswo, do czego.

ps. ponadto prosze Cie przestan uzywac tego pseudonaukowego tonu bo nie wychodzi Ci to wcale.

_________________
.--- . --.. ..- ... // --..-. -.-- .--- . // .- -- . -. __1 Kor 13__
www.teologia.pl www.pro-life.pl
Pro dolorosa Eius passione, miserere nobis et totius mundi. Sanctus Deus,miserere nobis et totius mundi.


Pn gru 01, 2008 8:44
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Śr paź 24, 2007 10:24
Posty: 63
Post poprawka błąd
Teraz napiszę najprościej jak to możliwe.
My pseudo katolicy nauczmy się szanować bilźniego, ucywilizowane kraje zachodu już dawno to zrobiły, jest tam też miejsce na tolerancję i szacunek.
Takie zwroty jak " taki znachor", "daje jakieś zioła", lub "przeróżnych bioenergoterapeutów"
używa nie katolik lecz pseudokatolik.


Pn gru 01, 2008 13:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Agnieszko - nie znalazłam odpowiedzi na zadane wyżej pytania, zwłaszcza fragmentu tekstu nt. jakiegoś księdza...

I proponowałabym nie dzielić ludzi na katolików i pseudokatolików.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pn gru 01, 2008 18:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 24, 2007 10:24
Posty: 63
Post 
Tytuł
To nie są ręce, które leczą "(aluzja do Z. Nowaka)"
Heretyk czy charyzmatyk? Mówią o nim i tak, i tak. I jeszcze – uzdrowiciel. Ale on zarzeka się: działa Duch Święty, nie ja.
Fragment
"– zaczepiam na ulicy starszą kobietę: – Uzdrowienia? Ja nie chcę nic mówić. Nie chodzę tam od czasu, kiedy zaczęłam głuchnąć"
Lub
"Mówią, że heretyk, że magie jakieś odprawia"
A tu masz cały tekst
http://www.zycie.pl/informacje.php?region=Inny&nr=559


Drugi artykuł
"Święci nie chwalą się cudami"
http://wyborcza.pl/1,76842,4955505.html

Inne poszukaj na google


Pn gru 01, 2008 18:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 22, 2008 12:46
Posty: 1207
Post 
no to faktycznie bardzo wiarygodne zrodla....

_________________
.--- . --.. ..- ... // --..-. -.-- .--- . // .- -- . -. __1 Kor 13__
www.teologia.pl www.pro-life.pl
Pro dolorosa Eius passione, miserere nobis et totius mundi. Sanctus Deus,miserere nobis et totius mundi.


Pn gru 01, 2008 22:55
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Śr paź 24, 2007 10:24
Posty: 63
Post 
AHAWA napisał(a):
no to faktycznie bardzo wiarygodne zrodla....

Przyjmij do wiedomości, że istnieją też opinie innych ludzi, do których mają prawo.

Jacson pisze
Cytuj:
myliż z jakimiś znachorami, którzy są albo oszustami

Tu masz co robią niektórzy duchowni
"Duchowny jest podejrzany o przywłaszczenie ponad 230 tysięcy złotych"
http://fakty.interia.pl/kraj/prawo_i_be ... em,1117917

"dziewięciu duchownym, postawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej "
http://www.racjonalista.pl/index.php/s,11/t,6058
Można to mnożyć szukająć na google.

Wiem doskonale, że duża część duchownych jest wspaniałymi ludzmi, co nie znaczy, że są też czarne owce.


Wt gru 02, 2008 4:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 22, 2008 12:46
Posty: 1207
Post 
Agnieszka55 napisał(a):
Przyjmij do wiedomości, że istnieją też opinie innych ludzi, do których mają prawo


Do klamstwa nikt nie ma prawa, a GW, grupa TVN, RMF i inne media tego typu to prawo lamia nagminnie i jesli chcialas wprowadzic jakis zamet odnosnie modlitw o uzdrowienie, to wiedz ze Ci sie to nie udalo bo "Słowo Pańskie trwa na wieki" (1 P 1, 25) i "łatwiej niebo i ziemia przeminą, niż żeby jedna kreska miała odpaść z Prawa" (Lk 16, 17).

ps. co do strony racjoanalista.pl - przeciez odrazu widac ze jest to srodowisko antychrzescijanskie (jesli reklamuja takie ksiazki: Friedrich Nietzsche - Antychrześcijanin, a ich glowny rysownik tworzy dla NIE) - dlatego nawet ta informacja o tych Salezjanach z 2005 moze byc oszustwem. Druga stronka fakty.interia.pl - sama za siebie mowi, cos takiego jak ten brukowiec ktorego mozna dostac w kiosku tymbardziej pod szyldem Smoka RMF FM udajacego statue wolnosci - czy to nie ironia?

_________________
.--- . --.. ..- ... // --..-. -.-- .--- . // .- -- . -. __1 Kor 13__
www.teologia.pl www.pro-life.pl
Pro dolorosa Eius passione, miserere nobis et totius mundi. Sanctus Deus,miserere nobis et totius mundi.


Wt gru 02, 2008 10:09
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 257 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL