Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 15:51



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 479 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 28, 29, 30, 31, 32
 "biała magia" 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: "biała magia"
to znaczy, że starałem się wpasowac w rejestr językowy stosowany przez hanysosp
:oops:
co znaczy: nie ma sensu się w nią bawić

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


So sie 27, 2011 17:58
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: "biała magia"
to nie na forum katolickim raczej

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


So sie 27, 2011 22:02
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Wt sie 23, 2011 9:56
Posty: 31
Post Re: "biała magia"
zależy jak na to spojrzysz: jeśli modlisz się do Boga i od Niego dostajesz łaski, uzdrowienie, to też jakiś rodzaj magii. Tylko tyle, że w katolickim rozumieniu, ten właściwy. ;)

aa, i oczywiście, że naprawdę prosisz, a nie że się "bawisz", nie wystawiasz Boga na próbę


N sie 28, 2011 12:55
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: "biała magia"
korneliaa napisał(a):
zależy jak na to spojrzysz: jeśli modlisz się do Boga i od Niego dostajesz łaski, uzdrowienie, to też jakiś rodzaj magii. Tylko tyle, że w katolickim rozumieniu, ten właściwy. ;)

proszę nie mącic ludziom w głowach... modlitwa do Boga i łaski udzielane przez Boga mają 0% wspólnego z jakąkolwiek magią

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


N sie 28, 2011 22:48
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 04, 2011 22:14
Posty: 11
Post Re: "biała magia"
Nie przestudiowałem całego tematu. (To tak na początek)

Ok. Magia. Ale co przez to rozumiecie.

Wg. Wikipedii. Magia.
Cytuj:
Magia, czary, czarostwo – ogół wierzeń i praktyk opartych na przekonaniu o istnieniu sił nadprzyrodzonych, które można opanować za pomocą odpowiednich zaklęć i czynności.


Wg. Wikipedii. Zaklęcie.

Cytuj:
Zaklęcie – w magii, działanie składające się z wykonywania określonych ruchów i wypowiadania określonych słów, mające na celu częściowe ukształtowanie rzeczywistości. Zaklęcie może być również afirmacją, gdyż wg jednego z modeli magii, zaklęcie ma wpłynąć na podświadomość. Obrzędowe zaklęcia bywają śpiewane lub recytowane.


Przytoczę:

Cytuj:
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.
ALBERT EINSTEIN

I już robi się ciekawie...

To że wymawiając jakieś słowa (np. przekleństwa) wyzwalamy emocje - Chyba każdy z nas się zgodzi?

Podjedzmy do kogoś na ulicy i krzyknijmy do niego jakieś przekleństwo, zacznijmy bluzgać w chwilę atmosfera zrobi się zła. (Czarna magia)

Jeśli zrobimy coś i usłyszymy dziękuje - Poczujemy się lepiej. (Biała magia)

Czyli jednak słowa coś w sobie mają, coś wielkiego. Ale czy nazywamy to magią?

Może po prostu nie rozumiemy tego słowa...

Czyli podsumowując wykonujemy gesty mówimy słowa - CZARUJEMY - Kształtujemy rzeczywistość.

Czy właśnie tak rozumiecie magie?

A może tak? Powiem to i to, zrobię tak i tak i zacznę rzucać ognistymi kulami!
Nie przesadzajmy...

Zapewne sporo mnie ominęło albo ktoś już napisał coś podobnego do mojej wypowiedzi.
Ale jak wspomniałem nie przeczytałem całego tematu, po prostu mi się nie chce.
Mimo wszystko wszystkie komentarze mile widziane.
Jeśli mnie przekonasz że jestem w błędzie zmienię swoje twierdzenie.

#Fix

_________________
Pan Bóg jest wyrafinowany, ale nie jest złośliwy.


N wrz 04, 2011 23:17
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: "biała magia"
Dlaczego nie uznajesz, że możliwe jest istnienie magii w sensie jaki podaje chocby wikipedia, a ktory zacytowałeś? Że nie jest to tylko wplywanie na emocje, ale własnie wpływanie na rzeczywistość za posrednictwem ukrytych (okultyzm) sił nadnaturalnych (spirytyzm), z którymi można współpracować na bazie tajemnej wiedzy (ezoteryka)?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Wt wrz 06, 2011 16:34
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 04, 2011 22:14
Posty: 11
Post Re: "biała magia"
medieval_man napisał(a):
Dlaczego nie uznajesz, że możliwe jest istnienie magii w sensie jaki podaje chocby wikipedia, a ktory zacytowałeś? Że nie jest to tylko wplywanie na emocje, ale własnie wpływanie na rzeczywistość za posrednictwem ukrytych (okultyzm) sił nadnaturalnych (spirytyzm), z którymi można współpracować na bazie tajemnej wiedzy (ezoteryka)?


Pytanie jest bardzo dobre.
Wszystko możemy interpretować na różne sposoby.

A czy to właśnie nie była magia?
Wszystko z Wikipedii się zgadza, słowa, gesty...
Czy to właśnie nie jest ta wiedza?
Nazywałem różne rzeczy magią jak ich nie rozumiałem.

Dla mnie magią jest coś co robimy i tego nie rozumiemy a ma działać. Czerpiemy moce nie wiadomo skąd robimy nie wiadomo co i coś tam się dzieje. Ja muszę zobaczyć jak to działa, dlaczego jeśli coś robimy to oddziałuje to na rzeczywistość i po wielu latach zauważam że to co ludzie nazywają magią jest uzasadnione przez przyrodę (prawa fizyki) albo dopiero będzie.

Wracając...
To nie są tylko emocje.
To jest właśnie energia wysyłana z człowieka do człowieka.

Pewnie w następnym poście będę musiał omawiać energie. ;)

PS. Ciekawe ile osób uważa że plutę już niezłe brednie.

#Fix

_________________
Pan Bóg jest wyrafinowany, ale nie jest złośliwy.


Wt wrz 06, 2011 22:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 04, 2011 22:14
Posty: 11
Post Re: "biała magia"
Jeszcze coś mi się przypomniało. Bo pewnie dojedziemy do momentu w którym nie będzie już odpowiedzi. Albo i nie zabrniemy tak daleko. Ale... Sen? Czy to nie magia? Dlaczego nasz mózg śni? Dlaczego w fazie 4 śnienia wykres EEG (Elektroencefalografia) osiąga apogeum? Śnimy, jesteśmy obserwatorami (nie zawsze), dajemy się całą noc oszukiwać i wierzymy w to co zobaczyliśmy dopóki się nie obudzimy i nie uświadomimy sobie że to był tylko sen, jak nasz mózg jest w stanie z zamkniętymi oczami stworzyć sobie świat tak realistyczny że poruszamy gałkami ocznymi z zamkniętymi oczami aby się rozejrzeć. Nauka nie jest w stanie aktualnie odpowiedzieć na wiele, wiele pytań związanych z nami samymi, z każdym z nas a my staramy się szukać odpowiedzi na rzeczy które zachodzą w przyrodzie? To daje nam niewielką namiastkę tego co jest głęboko w nas... Ale nazwano to SEN. Ludzie powiedzą: Idziemy spać by nasz organizm mógł odpocząć dla mnie spanie to wielka zagadka.

www.lifecode.yoyo.pl napisał(a):
Wybierz cyfrę od 1 do 9. Pomnóż ją przez 9. W wyniku dodaj cyfrę jedności do dziesiątek np. gdy wyszło 12 to 1 + 2 = 3. Od wyniku odejmij 5. Otrzymany wynik zamień na literę alfabetu, np. dla 3 - c. Pomyśl sobie nazwę kraju na otrzymaną literę. Na trzecią literę otrzymanego kraju, pomyśl o nazwie koloru. Na ostatnią literę nazwy koloru pomyśl sobie nazwę kwiatu. Aaaa... i jeszcze jedno.... Niebieskie irysy nie rosną w Danii!


Ciekawa manipulacja.

(Czas edycji postu jest bardzo krótki, przepraszam za podwójny.)

Hmm. Jak by bardzo mała garstka ludzi na ziemi miała sny, jak by udowodniła innym i opowiedziała jak to wygląda? ;>

_________________
Pan Bóg jest wyrafinowany, ale nie jest złośliwy.


Wt wrz 06, 2011 23:12
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: "biała magia"
Fix napisał(a):
medieval_man napisał(a):
Dlaczego nie uznajesz, że możliwe jest istnienie magii w sensie jaki podaje chocby wikipedia, a ktory zacytowałeś? Że nie jest to tylko wplywanie na emocje, ale własnie wpływanie na rzeczywistość za posrednictwem ukrytych (okultyzm) sił nadnaturalnych (spirytyzm), z którymi można współpracować na bazie tajemnej wiedzy (ezoteryka)?


Pytanie jest bardzo dobre.
Wszystko możemy interpretować na różne sposoby.


To dlaczego na nie nie odpowiadasz wprost?
Ja na razie nie usiłuję przekonać Cię, ze taka magia jak opisana wyżej naprawdę istnieje (chociaż jestem o tym przekonany). Chcę Ci powiedzieć na początek, że są ludzie, ktorzy wierzą, że możliwe jest działanie mające na celu oddziaływanie na naturę poprzez okultystyczne środki jakie zakładają obecność sił immanentnych i nadzwyczajnych. I że stoi za tym cała swoiście pojęta nauka i ideologia.
Nie usiłuj interpretowac na różne sposoby zanim nie poznasz sedna problemu

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Śr wrz 07, 2011 10:36
Zobacz profil WWW
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: "biała magia"
Fix napisał(a):
Sen? Czy to nie magia? Dlaczego nasz mózg śni? Dlaczego w fazie 4 śnienia wykres EEG (Elektroencefalografia) osiąga apogeum?


Nie wiem co chcesz osiągnąć tymi rozważaniami.
Znajdą się tu ludzie, dla których samo analizowanie pracy mózgu jest magią, a gdy usłyszą o energii fal alfa mózgu to bez dalszej dyskusji okrzykną Cię magikiem, czarownikiem, wysłannikiem Szatana, albo demonem.
Ludzie mają skłonność do uważania wszystkiego, na czym się nie znają za okultyzm, magię i działania z mocy diabelskiej. Tak było, jest i będzie, dopóki nie wzrośnie świadomość ludzka.
A świadomość jest potrzebna do rozumienia z czym ma się do czynienia. Jest potrzebna, by działać zgodnie z naturą, z jej prawami ustanowionymi przez Boga, a nie działać magicznie.

Aby nie iść za Szatanem, uważając, ze idzie się za Bogiem.
Bo to straszna pułapka, nie sądzisz?

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


Śr wrz 07, 2011 12:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 04, 2011 22:14
Posty: 11
Post Re: "biała magia"
medieval_man napisał(a):
To dlaczego na nie nie odpowiadasz wprost?
Ja na razie nie usiłuję przekonać Cię, ze taka magia jak opisana wyżej naprawdę istnieje (chociaż jestem o tym przekonany). Chcę Ci powiedzieć na początek, że są ludzie, ktorzy wierzą, że możliwe jest działanie mające na celu oddziaływanie na naturę poprzez okultystyczne środki jakie zakładają obecność sił immanentnych i nadzwyczajnych. I że stoi za tym cała swoiście pojęta nauka i ideologia.
Nie usiłuj interpretowac na różne sposoby zanim nie poznasz sedna problemu


Zgodzę się z tobą.
Istnieją siły nadzwyczajne różne sposoby (bardzo zaawansowane) za pomocą których możemy dokonać niezwykłych rzeczy.

Ale te siły i moce też mają jakieś zależności w działaniu których pewnie tutaj nie dane nam będzie poznać.

Może i problem leży po mojej stronie, trudno mi przypisać gdzieś określenie magia.



maly_kwiatek napisał(a):
Nie wiem co chcesz osiągnąć tymi rozważaniami.
Znajdą się tu ludzie, dla których samo analizowanie pracy mózgu jest magią, a gdy usłyszą o energii fal alfa mózgu to bez dalszej dyskusji okrzykną Cię magikiem, czarownikiem, wysłannikiem Szatana, albo demonem.
Ludzie mają skłonność do uważania wszystkiego, na czym się nie znają za okultyzm, magię i działania z mocy diabelskiej. Tak było, jest i będzie, dopóki nie wzrośnie świadomość ludzka.
A świadomość jest potrzebna do rozumienia z czym ma się do czynienia. Jest potrzebna, by działać zgodnie z naturą, z jej prawami ustanowionymi przez Boga, a nie działać magicznie.

Aby nie iść za Szatanem, uważając, ze idzie się za Bogiem.
Bo to straszna pułapka, nie sądzisz?


Wspaniale to określiłeś. Nie mam żadnego komentarza do twojego postu.

_________________
Pan Bóg jest wyrafinowany, ale nie jest złośliwy.


Śr wrz 07, 2011 14:25
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 13, 2022 1:00
Posty: 41
Post Re: "biała magia"
Sam Jezus wręcz namawiał, aby się umysłowo rozwijać cyt." nie samym chlebem żyje człowiek". Jego post 40-dniowy, medytacja w samotności na pustyni. Jezus był wykształcony i żeby czynić dobro, np. uzdrawiać, nie wahał się korzystać z mocy umysłu. Swoim uczniom powtarzał, że gdyby mieli wiarę wielkości ziarna gorczycy, bo by mogli dosłownie góry przenosić. Skoro to są nauki Jezusa, to znaczy, że jest przyzwolenie "z góry", aby korzystać z wszelkiej dostępnej wiedzy dla dobra swojego i innych. Nie ma podziału na białą i czarną magię- są tylko ludzie, którzy wykorzystują wiedzę dla dobra albo zła.


Pt gru 30, 2022 0:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4591
Post Re: "biała magia"
Prymus, post w koszu. W dalszymi ciągu piszesz niechlujnie. Niepotrzebnie kopiujesz i wklejasz cały poprzedni post.

_________________
ksiądz


Pt gru 30, 2022 8:46
Zobacz profil
Post Re: "biała magia"
Jezus nie medytował , lecz się modlił .
Był wykształcony tak jak każdy żyd ( o ile można mówić o wykształceniu ) , a do uzdrawiana nie używał mocy umysłu .
:3majsie:


Pt gru 30, 2022 19:20
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 479 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 28, 29, 30, 31, 32

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL