Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:53



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Amulety i znaki 
Autor Wiadomość
Post Re: Amulety i znaki
thoren: moc organizmów żywych bierze się w większości z węglowodanów i tłuszczów - to żadna metafizyka. Skoro większość osób może sterować swoim oddechem, czy pobudzić myślami pracę żołądka, a czasami także zmienić ciepłotę poszczególnych części ciała zmieniając napięcie mięśni, to może i niektórzy potrafią tego ciepełka w dłoni nieco więcej wyprodukować? Biologia jest naprawdę ciekawa :).


Śr sty 13, 2010 20:55

Dołączył(a): Śr sty 13, 2010 4:18
Posty: 23
Post Re: Amulety i znaki
thoren napisał(a):
Ekhm... niezłe herezje koleś.


Przykro mi ale ja jestem osoba techniczna - za 4 miesiace bede inzynierem. Nie wiem czym nazywasz herezje - widac ze cos nowego i od razu zaczynasz sie bac, czyli odzucac i opluwac - rozumiem to normalna reakcja czlowieka.

thoren napisał(a):
I skąd niby się bierze ta Twoja moc? Może z kosmosu jak twierdzi Nergal? Skoro tak to KTO ją stworzył?


Wide ze przeszlismy na ty... ciekawe... Co do jak to ujales MOCY - poczytaj sobie o reiki (jezeli masz choc minimalne pojecie o Ki to juz wiesz na czym sie opiera moja uw MOC...) - kazdy moze to robic i nie jest to nauka dla wybrancow i co najleprze nie trzeba w nia wiezyc zeby dzialala - wydaje sie to dziwne ale tak wlasnie jest.. Wystarczy otworzyc oczy i rozejrzec sie dookola nas, bo jak sie jest wpatrzonym w Kosciol jak swinia we wrota to tak juz jest ze sie nie dostrzega duzo innych ciekawych rzeczy

thoren napisał(a):
Stary dobrze Ci radzę: pomyśl nad swoim życiem.


i co mam sie niby nawrocic do Boga ?? Moje zycie jest ok, i Bog mi w nim nie pomogl - sam se radze bez problemow.

thoren napisał(a):
"Marność nad marnościami, wszystko marność"


Ja pesymista nie jestem - pozostawie ta przyjemnosc innym


Śr sty 13, 2010 23:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 13, 2010 4:18
Posty: 23
Post Re: Amulety i znaki
grzmot napisał(a):
thoren: moc organizmów żywych bierze się w większości z węglowodanów i tłuszczów - to żadna metafizyka. Skoro większość osób może sterować swoim oddechem, czy pobudzić myślami pracę żołądka, a czasami także zmienić ciepłotę poszczególnych części ciała zmieniając napięcie mięśni, to może i niektórzy potrafią tego ciepełka w dłoni nieco więcej wyprodukować? Biologia jest naprawdę ciekawa :).


Tego z rekami to nie wiem - ale bardzo mozliwe ze jak sie skupiam na tym i wymawiam odpowiednie slowa to tak sie dzieje - nie mam pojecia - nie mi to badac bo to akurat nie moje pole zainteresowan naukowych. Ale ciekawe rzeczy napisales - nie wiedzialem tego ze mozna myslami pobudzic prace zoladka.


Śr sty 13, 2010 23:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 13, 2010 4:18
Posty: 23
Post Re: Amulety i znaki
czuje sie super bo uzywam demonicznej destruktywnej mocy ktora sie mnie slucha... :D

Cos na temat reiki z wiara.pl

viewtopic.php?f=51&t=5808


Cz sty 14, 2010 1:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Amulety i znaki
Matusiam - także gruczołów ślinowych. Pomyśl o cytrynie... I jest to zupełnie naturalny odruch.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Cz sty 14, 2010 10:30
Zobacz profil
czasowo zablokowany

Dołączył(a): Wt sty 12, 2010 12:10
Posty: 91
Post Re: Amulety i znaki
Czy jakiś znak może być sam z siebie dobry lub zły ?
Pewnie tak ALE WYŁĄCZNIE JAKO GRAFIKA
Albo grafik się przyłożył do pracy i zrobił dobrze swoją robote albo spaprał i zrobił zle
I tylko w tych kategoriach można rozwazać ,,dobroć „ czy tez ,,złość „ jakiegoś znaku

To może być opnia kontrowersyjna ale zobaczmy na przykładzie :

Idzie ulica 2 młodych ludzi , albo nie lepiej dwie grupy ludzi naprzeciw siebie
Jedni w czarnych koszulach ze znakiem swastyki a inni , naprzeciwko w białych ze znakiem ,,pacyfy „
Czy same znaki są dobre czy złe ?
To ideologia do nich dorobiona spowoduje czy będzie zadyma czy nie
To WYŁĄCZNIE wiara TYCH LUDZI w to co te znaki soba sybolizuja sprawia ze to co dla jednych może być uwazane za dobre , dla innych może być złe
Sam znak nic nie pododuje : ani dobra ani zła
Mało tego , można nawet twierdzic ze znak swastyki to prastary znak pokoju ( coś jak starozytna pacyfa )
Tylko czy jeśli ktoś wyjdzie na ulicę ze swastyką na koszuli to się będzie ze starożytnością kojarzył ?
Wiec i ideologia ale i związane z tym skojarzenia , tradycja , historia a nie sam znak , znak sam w sobie .
Podobnie jak rzymskie powitanie cesarza przez gladiatorów (ave cezar morituri te salutant)i wyciągniecie prawej reki
Tez znak , tylko czy zaraz tym znakiem trzeba ,,browar „ zamawiać ?
Znak pozdrowienia , kojarzony z pozdrowieniem hitlerowskim
Czyli znów : nie znak a dorobiona do tego filozofia

Czy znaki masońskie na jednodolarówce powodujące dolar sam w sobie jest zły ?
Można te jednodolarówki wydac na prochy a można na pomoc dla głodujących dzieci np. w Sudanie
I znów : nie sam znak , nie sam dolar, a cel jaki przyswieca temu kto te dolary ma powoduje czy to będzie dobre czy nie

Nie ma zwyczaju przychodzić do koscioła z karabinem na plecach .
Ale … na filmie Hubal , wojsko wchodzi do koscioła i nikt nie ma nic przeciwko temu ( bron chyba w czasie wojny mieli przy sobie , choc nie jestem pewien )
Czyli znów : nie sama bron ale cel do jakiego słuzy – do napasci czy do obrony decyduje o tym czy to dobre czy złe

I to co pisze to nie jest przejaw relatywizmu , oczywiście to mój subiektywny punkt widzenia ale tak mysle

Jako grafik graweruję na breloczkach np. Izis
Ale czy to zaraz oznacza ze oprócz grafiki stoi za tym to ze uwazam ją za boginie , jak starozytni Egipcjanie , ze za tym stoi jakaś wiara czy ideologia ?
Nie , to jedynie grafika
Czy ten znak jest sam w sobie zły ?
To dorobienie do niego ideologii będzie złe

A z drugiej strony
W innym moim poscie jest grafika Albrechta Durera – Głowa Chrystusa
Ale nigdy bym jej na breloczkach nie wygrawerował
Dlaczego ?
Przeciez sama w sobie grafika jest ładna , coż złego ze graweruję Chrystusa ?
Ano to ze klucze np. od mieszkania czy od samochodu z grafiką np. Izis czy Tutenhamonem mi osobiście nie przeszkadzają
Ale czy Chrystus musi być dołączony do kluczy jako breloczek ?
Kluczy które czasem się rzuci tu a czasem tam ?

Jako grafika , ładna grafika na ścianę tak ale nie do kluczy
Dla odmiany podam inny przykład
Nikt chyba nie ma nic przeciwko temu jak ktoś nosi krzyżyk na szyi
Ale czym innym jest noszenie krzyżyka na łańcuszku na szyi np. pod koszulą albo nawet tak aby był widoczny a czym innym będzie jak np. stojący na bramce miesniak , będzie miał na szyi złoty łańcuch a na nim krzyz wielkości A4
Czy to będzie przejaw wiary czy pozerstwa ?
Przejaw wiary czy pychy ?
I tu znów : sam symbol wiary – krzyz – może mieć w zależności od sytuacji rózne znaczenie
, różny cel będzie przyświecał i temu mięśniakowi i osobie która nosi krzyżyk od komunii czy zwyczajny nawet srebrny krzyżyk który jest symbolem jego wiary i przekonań.

Czy karty są złe ? Pewnie gra w brydza nie stoi w sprzeczności z wiarą ?
Pewnie nawet gra na bazarach w trzy karty tez nie ( chociaż właśnie tu z moralnoscią to może nie ma wiele wspolnego )
Ale już stawianie kabały stoi chyba w sprzeczności z wiarą i przekonaniami
Wiec znów : nie karty a ich zastosowanie i cel któremu słuzą

Nie jestem szczególnym znawcą Biblii ale byłoby madrze wesprzeć się jakims cytatem
Może i ja spróbuję ?
Kiedyś gdy pytano Chrystusa : "Dlaczego Twoi uczniowie postępują wbrew tradycji starszych? Bo nie myją sobie rąk przed jedzeniem".?

A jaka była odpowiedz ?
,, "Słuchajcie i chciejcie zrozumieć. Nie to, co wchodzi do ust, czyni człowieka nieczystym, ale co z ust wychodzi, to go czyni nieczystym".

Myśle ze to można zastosować i do znaków czyli grafiki
Same w sobie znaki nic nie znaczą , mogą być albo ładne albo brzydkie ( i to tez będzie subiektywne ) , to człowiek dorabiając do nich ideologię może spowodować ze ich znaczenie ( dopiero ich znaczenie ) będzie dobre lub złe ( i to chyba jedynie dla niego )
To właśnie doszukiwanie się magicznego znaczenia jakichś znaków jest sprzeczne z wiąrą

Nie oznacza to jednak ze namawiam do noszenia koszulek ze swastyką ( bo to znak pokoju ) i tłumaczenia każdemu napotkanemu policjantowi ze miłuje pokój .


Cz sty 14, 2010 12:42
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 22, 2008 10:34
Posty: 3243
Post Re: Amulety i znaki
A jakie oddzialywanie ma Cudowny Medalik zatopiony w Krzyz Nerona, ktory jest zatopiony w Krzyz Zlamany, ktory jest zatopiony w Pierscien Atlantow, ktory jest zatopiony w Kostke Rubika?
Gdyby tak zwiazac te wszystkie amulety w jeden pek i nosic, to co sie stanie?

_________________
Lecz początki, potem i leki nie pomogą. Owidiusz


Cz sty 14, 2010 15:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 13, 2010 4:18
Posty: 23
Post Re: Amulety i znaki
Dural : stanie sie to co bedziesz wierzyc. A co do pogladow grawergift - zgadzam sie z tym ze nie same przedmioty czy znaki decyduja o ich znaczeniu, to my ludzie decydujemy o tym jak to wykorzystamy. Jak mowilem wczesniej - noz nie jest zly ani dobry w swoim zalozeniu, ale mozna nim pokroic chleb jak i rowniez zabic czlowieka - decyzja nalerzy do nas


Cz sty 14, 2010 18:20
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 22, 2008 10:34
Posty: 3243
Post Re: Amulety i znaki
Czyli takim Pierscieniem Atlantow mozna nie tylko muche ukatrupic ale i caly Sejm?
To gdzie go moge kupic?

_________________
Lecz początki, potem i leki nie pomogą. Owidiusz


Cz sty 14, 2010 20:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 25, 2009 17:00
Posty: 165
Post Re: Amulety i znaki
Dobre dobre. Taki faustyczny czyn co?
Matusiam34 plx już mnie tak nie jedź. Ok kontrolujesz moc, więc wszystko gra prawda? Nie kłóćmy się już.
P.S. Ja też zawsze chciałem strzelać z rąk jak Songo. Chodzi tu o ta energie Ki tak?

_________________
Tylko uczciwe życie jest szczęśliwe.

Platon


Cz sty 14, 2010 21:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 13, 2010 4:18
Posty: 23
Post Re: Amulety i znaki
chodzi o Ki i nic wiecej - ale to wszystko jest juz nie istone. Ja to bym chcial kulami ognia miatac ale chyba nie za tego zywotu :P


Pt sty 15, 2010 2:45
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 22, 2008 10:34
Posty: 3243
Post Re: Amulety i znaki
Cytuj:
Ja to bym chcial kulami ognia miatac

:brawo:
Poprawiles mi humor!

_________________
Lecz początki, potem i leki nie pomogą. Owidiusz


Pt sty 15, 2010 12:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 13, 2010 4:18
Posty: 23
Post Re: Amulety i znaki
Mysle ze juz taka mala kulka strzelam.. ale jest tak mala ze ledwo ledwo ja widac :) Trening czyni mistrza :)


N sty 17, 2010 3:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 20, 2009 9:44
Posty: 13
Post Re: Amulety i znaki
grawergift i wszyscy wróccie się do wcześniejszej strony i ogładnijcie te filmy które wysłalem szczególnie te o kartach tarota amuletach i znakach wszystkie te symbole,zanaki,amulety w szczególności ten pierścien atalantów(wiem że nie poprawnie napisane) pochodzą od demońow(Upadłe Anioły) Za pomocą kart tarota da się przepowiedziec przyszłośc to co człowieka spotaka czy rózne inne zdażenia, to jest link który wcześnie przesłałem http://egzorcyzmy.katolik.pl/index.php? ... Itemid=208 Jest to świadectwo opętanego gościa ,między innymi opisuje on wpływ tarota na życie. Co do tego pierściena gdzies oglądałem o dziwczynie ktora miała depresje ogólnie problemy z sobą zaczeła chodzic do wróżki czuła się lepiej ta po pewnym czasie gdy dzieczyna powiedziala tej wrózce że chce wyjechac do francji i nie wie czy sobie bez niej poradzi, wrózka dała jej ten pierścien na początku czuła śie dobrze gdy przechodziła koło Katedry Noterdam ten pierścien zaczął do nie krzyczec aby z tamtąd odeszła i nie wchodziła do katedry(jak tylko znajde ten film to go tu wsadze) Zaczepił ją zakonnik z pytaniem co ją trapi poszła z nim do komfesjonału, wytłumaczyl jej co to za pierscien aby go wyżuciła bo jego moc pochodzi od demonów. Wszyskie takie amulety karty tarota znaki pochodza od szatanów najpierw jest to dla nas dobre świetne a pożniej staczamy się na dno. Nie ma czegos takiego jak dobra magia bo wszystko co nie pochodzi od Boga jest ZŁE bez Boga umiemy czynic tylko zło, choc w ostateczności dobrą magią możemy nazwac Modlitwe czy inne praktyki Religijne.grawergift ten fragment o tym ze co wychodzi z czlowieka czyni go nieczystym itd z Bibli odnosi się do faryzuszy któży wymyślili swoje zasady i tradycje a nie przeszczegają prawa Bożego zresztą w piśmie Świętym jest to wytłumaczone pod tym fragmentem. Mowicie tagże że jak ktos chodzi ze sfastyką a jego intencje śa dobre to nie ma w tym nic złego a ja powiem odwrotnie a jak któś będzie miał Krzyż na plecah a jego inetencje będą złe to czy ten Krzyż będzie oznaczal cos złego?? nie Krzyż zawsze bedzie oznaczał Miłosc Chrystusa do nas i Jego poświecenie za nas i za nasze grzechy, Choc by nawet Papież z super intencjami miał swastyke na swojej komży czy jak to tam się nazywa i choc by chcial uzywac tego pierscienia(kurcze brzmi troche jak fragment "Władcy pierścieni:) atalantów do dobrych celów to nigdy ten pierścień nie bedzie dobry bo jego moc nie pochodzi od Boga tylko od diabła. Przeczytajcie moje wcześniejsze posty to bedziecie to wszystko rozumiec, czasem do człowieka zamiast pisac mądrościami powinno sie prosto jak konstrukcja cepa Jasiu jak wsadzisz paluszek do ognia to sie spażysz i choc by ci było bardzo zimno i chciał byś sie ogrzac to jak wsadzisz ten paluszek to się spażysz PROSTE.


Wt sty 26, 2010 13:32
Zobacz profil
czasowo zablokowany

Dołączył(a): Wt sty 12, 2010 12:10
Posty: 91
Post Re: Amulety i znaki
Mam przeczytać ine posty?
[...]
Jeśli ktos sam się naraza na śmieszność pisząc w ten sposób ( tak śmiesznei ortograficznie ) to
nie ma prawa wymagać aby jego treści i przekaz traktować z powagą.

Gdyby tak było że kawałek metalu , sprzedawany w kiosku na dworcu PKS, a pozniej wsadzony sobie na palec, powieszony na szyi, czy wsadzony w ucho moze mieć magiczną siłę to wystarczyłoby w najcięzszych więzieniach w USA, Urugwaju czy Chin powiesić obraz Chrystusa ( tu moze ty poczytaj sobie mój post o grafice Durera ) , Torę , czy Koran i wg ciebie po miesiącu więzienie by opustoszało by wszyscy przestepcy zostaliby wolontariuszami w hospicjach czy misjonarzami w Afryce ?
Nie zmienia to faktu ze opętania mają miejsce ( spotkałem się ze swiadectwami [...])
Jeśli ktoś wierzy w Boga to musi i w diabła.
Nie mozna wierzyć ze jest Bóg a nie ma diabła - to chyba oczywiste .
Tylko ,,wiara " ze jak powieszę sobie na szyi krzyż to jestem dobry a jak pierścien atlantów to jestem zły wydaje mi się dziwna.
To czy człowiek jest dobry czy zły zalezy od tego co robi, od jego uczynków a nie od tego co sobie przyczepi na łańcuszku czy rzemyku na szyi.
Uczynki , idąc dalej, zalezą od tego w co się wierzy, od właściwego rozeznania co dobre a co złe.
Szacunek dla Boga wyraza się u żyda przez nakrycie głowy , dla katolika odwrotnie,
ale czapka sama w sobie czy to beret z antenką czy futrzana papacha sama w sobie jest tylko czapką na głowę i mniejsza czy to łysa czy z irokezem, czy tez afro .

Z czynami człowieka tak jak z pisownią i ortografią - muszą być ( przynajmniej powinny być ) logiczne i zgodne z prawem.
Prawem karnym , cywilnym, prawem kościelnym - zaleznie od kościoła w któym się jest.
Katolik ma Nowy Testament, żyd -Torę , muzułmanin - Koran
I kazdy z nich ma prawo ale i obowiazek wierzyć w to co nazywa się PRAWEM
Czy moze być ktoś kto mówi ze jest muzułmaninem ale nie było Mahometa ?
To trochę nielogiczne.
Tak jak nielogiczne jest ze kawałek metalowego pierscionka moze mieć magiczną moc .
To trochę tak jakby dziwczyna wychodząc za mąz ,wierzyła ze kawałek złotej obrączki na palcu zapewni jej wierność męza na zawsze i to ze nie bedzie pił wódki i kolegami.
Ta obrączka nic jej nie zapewni - bo to tylko gadzet - symbol , a nie gwarancja szczęśćia .
Ta obrączka jest wazna jako symbol ale tylko wtedy kiedy sami w to wierzymy .
Jeśli za kilka lat , ten wybrany mąż zacznie wracać do domu, nad ranem pijany to juz nawet jako symbol nie bedzie miała znaczenia ta obrączka.

[...]


Ostatnio edytowano N sty 31, 2010 12:55 przez jo_tka, łącznie edytowano 1 raz

wycieczki personalne



N sty 31, 2010 11:48
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL