Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 8:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Halloween. 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 09, 2007 23:54
Posty: 1036
Post Re: Halloween.
dziś po mszy ksiądz zapytał dzieci-ale wy nie będziecie obchodzili Halloween?..odp--nie,tylko będziemy zbierali cukierki ;)--tzn..nie będą sie przebierali ale do domów pukać będą,i pukającym też otworzą..mieszkam w UK..uważam,że nie mogę moich dzieci tak całkowicie izolować od wszystkiego,co tu jest naturalne


N paź 30, 2011 21:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 04, 2011 11:29
Posty: 1541
Post Re: Halloween.
renata155 napisał(a):
..mieszkam w UK..uważam,że nie mogę moich dzieci tak całkowicie izolować od wszystkiego,co tu jest naturalne

nie izoluj od tego co pochodzi od Boga, izoluj od tego co pochodzi od oszusta..
a to że w UK to jest "powszednie" (bo to nie jest naturalne) to wychowanie dzieci w duchu Bozym jest tam bardzo trudne.. zresztą w wiekszości "wyzwolonych" krajów europy zachodniej + usa, kanada..

_________________
Króluj nam Chryste !
http://www.duchprawdy.com
http://sacerdoshyacinthus.wordpress.com


N paź 30, 2011 22:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 28, 2011 20:34
Posty: 4
Post Re: Halloween.
WIST napisał(a):
Zanim przyjdą ważne święta następuje czas przygotowania. Jeśli mowa o jakimś wyciszeniu to sądzę że zabawa w przeddzień na pewno nie pomaga osiągnąć takiego stanu zadumy.

No tak, zgadzam się. Ale generalnie jestem przeciwnikiem przesadzania - zarówno w jedną jak i w drugą stronę.


N paź 30, 2011 23:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 07, 2006 8:54
Posty: 3956
Post Re: Halloween.
maly_kwiatek napisał(a):
Halloween jest elementem prymitywnej kultury amerykańskiej, którą usiłuje się przeszczepić na grunt europejski aby proces amerykanizacji europejskich społeczeństw postępował.


Wszystko fajnie i słodko tylko, że Halloween nie jest świętem amerykańskim więc i o amerykanizacji nie powinno się mówić.

Mnie tam ogółem to święto średnio obchodzi chociaż nie podoba mi się sztuczne przenoszenie go na nasze realia. Dzieciakom nie otwieram, i tak cukierków nie mam.

noOne napisał(a):
i jeszcze :
"Stanowisko Kościoła wobec obchodów „święta Halloween”


Raczej Głódzia. [...]jak czasem czytam jego wypowiedzi to nie wiem czy się śmiać czy płakać. No, ale czego się spodziewać po gościu, który w Potterze Szatana widzi.

A elementy pogańskie są w takiej ilości świąt chrześcijańskich, że on sobie chyba nawet z tego sprawy nie zdaje.

A jak ktoś bardzo chce to i w kiblu po sraniu diabła wypatrzy.

_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln


Pn paź 31, 2011 19:09
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: Halloween.
Mroczny Pasażer napisał(a):
Wszystko fajnie i słodko tylko, że Halloween nie jest świętem amerykańskim więc i o amerykanizacji nie powinno się mówić.


Jeśli Halloween nie jest wyrazem amerykańskiego kulturowego barbarzyństwa i bałwochwalstwa, to ja jestem następcą Benedykta XVI.

Wikipedia napisał(a):
Halloween, Hallowe'en – zwyczaj związany z maskaradą i odnoszący się do święta zmarłych, obchodzony w wielu krajach nocą 31 października, czyli przed dniem Wszystkich Świętych. Odniesienia do Halloween są często widoczne w kulturze popularnej, głównie amerykańskiej.

Halloween najhuczniej jest obchodzony w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii. Mimo, że dzień nie jest świętem urzędowym, cieszy się po święcie Bożego Narodzenia największą popularnością[1]. Święto Halloween w Polsce pojawiło się w latach 90.

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


Pn paź 31, 2011 22:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Halloween.
Odsyłam do ostatniego numeru "Niedzieli " albo "Źródła". Uważam, że katolickie dzieci nie powinny na siłę kultywować cudzych tradycji o obcych nam korzeniach. A może mały kwiatku jesteś tym następcą?

Panie Mroczny Pasażer!
Smiejesz się, że szatan to Harry Poter ? Cóż na pewno nie jest to dobry duch a że natura nie znosi próżni- odpowiedź nasuwa się sama. Przysłowie mówi "poznać pana po cholewach", ciebie po wulgaryzmach.
Te ostatnie możesz sobie darować Pozdrawiam


Pn paź 31, 2011 22:25
Zobacz profil

Dołączył(a): N gru 05, 2010 14:44
Posty: 1
Post Re: Halloween.
Witam
Dużo osób piszę, że według nich, moim zdaniem, ja tak myśle, osobiście uważam a co jeśli się mylicie? co jeżeli wasze osobiste przekonanie okaże się błędne i przebieranie się za duchy z zasady te złe bo nie widziałem żeby dzieci przebierały się za aniołki ale raczej za szatanów zombie i inne potwory oddają im cześć? „Czy jecie, czy pijecie, czy cokolwiek czynicie, wszystko czyńcie na chwałę Bożą” (1 Koryntian 10.31). Odrobina wiedzy na temat ww demonów chociażby strachem powinna odpędzać od tego typu zabaw


Pn paź 31, 2011 22:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 07, 2006 8:54
Posty: 3956
Post Re: Halloween.
maly_kwiatek napisał(a):
Mroczny Pasażer napisał(a):
Wszystko fajnie i słodko tylko, że Halloween nie jest świętem amerykańskim więc i o amerykanizacji nie powinno się mówić.


Jeśli Halloween nie jest wyrazem amerykańskiego kulturowego barbarzyństwa i bałwochwalstwa, to ja jestem następcą Benedykta XVI.

Wikipedia napisał(a):
Halloween, Hallowe'en – zwyczaj związany z maskaradą i odnoszący się do święta zmarłych, obchodzony w wielu krajach nocą 31 października, czyli przed dniem Wszystkich Świętych. Odniesienia do Halloween są często widoczne w kulturze popularnej, głównie amerykańskiej.

Halloween najhuczniej jest obchodzony w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii. Mimo, że dzień nie jest świętem urzędowym, cieszy się po święcie Bożego Narodzenia największą popularnością[1]. Święto Halloween w Polsce pojawiło się w latach 90.


W takim razie moje uszanowanie nowy papieżu. Powtarzam - Halloween to nie jest amerykańskie święto, nawet sam za mnie przytoczyłeś odpowiednie uzasadnienie. :)

Cytuj:
Panie Mroczny Pasażer!
Smiejesz się, że szatan to Harry Poter ? Cóż na pewno nie jest to dobry duch a że natura nie znosi próżni- odpowiedź nasuwa się sama. Przysłowie mówi "poznać pana po cholewach", ciebie po wulgaryzmach.
Te ostatnie możesz sobie darować Pozdrawiam


Śmieję się bo HP to nie jest Szatan i każdy kto go czytał, a przede wszystkim - zrozumiał, wie, że nie ma w nim NIC złego.

I nie klnę więc proszę mi tego nie zarzucać.

_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln


Wt lis 01, 2011 9:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 26, 2007 17:46
Posty: 2030
Post Re: Halloween.
Halloween jest raczej anglosaski niż "amerykański". Mieszkańcy USA pochodzenia meksykańskiego na przykład obchodzą te dni zupełnie inaczej.

_________________
Jestem panteistką.
"Nasze ciała są zbudowane z pyłu pochodzącego z gwiazd (...) Jesteśmy dziećmi gwiazd, a gwiazdy są naszym domem. Może właśnie dlatego zachwycamy się gwiazdami i Drogą Mleczną."
(Carl Sagan)


Wt lis 01, 2011 12:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 20, 2009 16:20
Posty: 22
Post Re: Halloween.
Święto Halloween swoimi korzeniami - według jednej grupy antropologów i historyków - sięga do czasów rzymskich. Może być związane ze świętem ku czci bóstwa płodności, owoców i nasion.

Druga teoria, ta najbardziej rozpowszechniona, wiąże święto Halloween z celtyckim świętem Samhain. Celtowie obchodzili w ten sposób koniec lata, koniec żniw, zbiorów, itd.

W większości kultur bóstwa i święta płodności często łączone były również z życiem pozagrobowym, ze światem podziemnym.

Dlatego też według kalendarza celtyckiego to święto przypadało na 31/1 listopada. W tym czasie duchy osób zmarłych i nienarodzonych miały przybywać na ziemię. Celtowie wierzyli, że w wigilię Samhein otwierały się wrota SIDHE i dusze zmarłych mogły przenikać do świata żywych. Wierzono nawet, że śmiertelnik może czasami przeniknąć - dostać się do świata podziemnego.

Samo święto Halloween zostało "zawleczone" do Ameryki Północnej przez Irlandczyków w XIX wieku - gdzie zostało zaadoptowane przez tamtejsze społeczeństwo, a z czasem - no właśnie uległo KOMERCJALIZACJI.

Natomiast co do święta Halloween w Polsce.
Cóż, dla mnie jest to czysta komercja. Próba przeszczepienia amerykańskiego święta - bo w tej formie można mówić o Ameryce - na polski grunt. Po co ?? Raz, że mamy niestety taką tendencję : jak coś zobaczymy na Zachodzie to my też musimy zaraz mieć - bo lepsze. DWA :
no cóż, na dyniach, pelerynkach, wampirzych kłach i innych można zarobić - czyli biznes się nakręca. A dzieci - one raczej widzą w tym święcie okazję do zdobycia słodyczy, niż jakąś "głębszą" ideologię.

Czy jestem za tym świętem ??
Raczej nie.
Dla mnie to czysta komercja - podobnie jak Walentynki.

POZDRAWIAM
SECESJA :)

_________________
Jeśli zastanowię się nad sobą w odniesieniu do wszechświata, to kim ja jestem...?
Ludwig van Beethoven
Głęboki upadek prowadzi często do głębokiego szczęscia.
Johann Wolfgang Goethe


Wt lis 22, 2011 19:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Halloween.
Super za rok stawiam szczerbatą dynię na cmentarzu.....


Wt lis 22, 2011 20:18
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL