Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 20:39



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 121 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
 Medytacja 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Medytacja.
To jest forum dyskusyjne, a nie blog fenghuanga.
Proszę o poszanowanie zasad pisowni języka polskiego, poszanowanie dla użytkowników i innych osób.
Proszę też o uzasadnianie głoszonych poglądów. To nie Hyde Park, gdzie głosimy cokolwiek. Tu rozmawiamy i argumentujemy.
Nie propagujemy też ideologii czy postaw sprzecznych z poglądami gospodarzy forum.
Pierwsze ostrzeżenie już poszło.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


N lut 07, 2016 14:46
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt lut 05, 2016 12:48
Posty: 76
Post Re: Medytacja.
medieval_man napisał(a):
To jest forum dyskusyjne, a nie blog fenghuanga.
Proszę o poszanowanie zasad pisowni języka polskiego, poszanowanie dla użytkowników i innych osób.
Proszę też o uzasadnianie głoszonych poglądów. To nie Hyde Park, gdzie głosimy cokolwiek. Tu rozmawiamy i argumentujemy.
Nie propagujemy też ideologii czy postaw sprzecznych z poglądami gospodarzy forum.
Pierwsze ostrzeżenie już poszło.

Panie medieval man ,obiecuje sie stosowac do zasad pisowni ,niestety szatan nadal bede pisac z malej litery i jezeli bedzie to powodem usuniecia mnie z forum to zal mi Was ,ale siebie tylko troche.Jahwe tez jest dla wielu imieniem własnym,a slowa:"Ja,Jahwe nosze imie Zazdrosny,bo jestem bogiem zazdrosnym" ;traktuja z obojetnoscia.Argumentacja?,a czy cytowanie zrodel ,ktorych wiarygodnosc pozostawia wiele do zyczenia jest w porzadku?Moje poglady oparte sa na moich doswiadczeniach i dla mnie jest to jedyne wiarygodne zrodlo,dla innych oczywiscie nie ,ale nie rozni sie niczym od innych zrodel, wlaczajac w to takze Biblie.Pozdrawiam fenghuang,fusichio,vena,benu,feniks,ognisty ptak......


N lut 07, 2016 18:01
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Medytacja.
TUTAJ mamy Regulamin, do którego przestrzegania zobowiązałeś się rejestrując na tym forum.
TUTAJ natomiast mam zasady pisowni słownictwa religijnego, obowiązujące na forum.

Mnie to ani ziębi, ani grzeje czy masz jakieś powody do pisania imienia Szatan, małą literą. Jestem tu po to, by pilnować przestrzegania Regulaminu. Dopuszczam pomyłki i ludzką ułomność ale nie dopuszczam programowego łamania zasad. Jeśli więc mamy żyć w zgodzie zaakceptujesz obowiązujące tu zasady. Nie chcę nikogo banować z powodu pisania "Szatan" małą literą, bo nie chodzi mi o ideologię, ale o ortografię.
Też mi będzie żal.
Co do argumentacji - nie polega ona tylko na cytowaniu źródeł, ale na przytaczaniu argumentów. Nie wystarczy: "bo ja tak myślę". Wolimy wiedzieć dlaczego tak myślisz.
Na przykład dlaczego myślisz, że Bóg jest w nas i co to znaczy, oraz jakie są tego konsekwencje?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


N lut 07, 2016 18:19
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt lut 05, 2016 12:48
Posty: 76
Post Re: Medytacja.
medieval_man napisał(a):
TUTAJ mamy Regulamin, do którego przestrzegania zobowiązałeś się rejestrując na tym forum.
TUTAJ natomiast mam zasady pisowni słownictwa religijnego, obowiązujące na forum.

Mnie to ani ziębi, ani grzeje czy masz jakieś powody do pisania imienia Szatan, małą literą. Jestem tu po to, by pilnować przestrzegania Regulaminu. Dopuszczam pomyłki i ludzką ułomność ale nie dopuszczam programowego łamania zasad. Jeśli więc mamy żyć w zgodzie zaakceptujesz obowiązujące tu zasady. Nie chcę nikogo banować z powodu pisania "Szatan" małą literą, bo nie chodzi mi o ideologię, ale o ortografię.
Też mi będzie żal.
Co do argumentacji - nie polega ona tylko na cytowaniu źródeł, ale na przytaczaniu argumentów. Nie wystarczy: "bo ja tak myślę". Wolimy wiedzieć dlaczego tak myślisz.
Na przykład dlaczego myślisz, że Bóg jest w nas i co to znaczy, oraz jakie są tego konsekwencje?

Ok, zrozumialem.


N lut 07, 2016 19:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lut 05, 2016 12:48
Posty: 76
Post Re: Medytacja.
Na koniec tej dyskusji pozwole sobie na podsumowanie:na poczatku zwracasz mi uwage na pisownie slowa szatan powolujac sie na szacunek do "wielkiego czarownika z krainy Oz", na koncu sprowadzasz to wszystko do bledu ortograficznego.Co do "Boga we mnie"-przecierz napisałem-"krolestwo boze jest w Was"i chyba wiesz ,ze sa to słowa Jezusa Chrystusa.


N lut 07, 2016 21:39
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Medytacja.
Masz rację... jednak pisząc o szacunku, miałem po prostu na myśli indywidualizację, wskazanie w tym przypadku osoby, co według reguł ortografii nakazuje pisanie wielką literą.
Pisanie czyjegoś imienia małą literą, oprócz tego, że jest błędem, wskazuje na pogardę, jak w przypadku stadionowego "janusza".

Jesteś pewny, że Jezus powiedział: "Królestwo Boże jest w was"? I do kogo?
Ja przeczytałem:
http://www.nonpossumus.pl/ps/Lk/17.php Łk 17, 21
- królestwo Boże pośród was jest
Zastanawiałeś się kiedyś nad tym nieporozumieniem?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pn lut 08, 2016 14:19
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt lut 05, 2016 12:48
Posty: 76
Post Re: Medytacja.
medieval_man napisał(a):
Masz rację... jednak pisząc o szacunku, miałem po prostu na myśli indywidualizację, wskazanie w tym przypadku osoby, co według reguł ortografii nakazuje pisanie wielką literą.
Pisanie czyjegoś imienia małą literą, oprócz tego, że jest błędem, wskazuje na pogardę, jak w przypadku stadionowego "janusza".

Jesteś pewny, że Jezus powiedział: "Królestwo Boże jest w was"? I do kogo?
Ja przeczytałem:
http://www.nonpossumus.pl/ps/Lk/17.php Łk 17, 21
- królestwo Boże pośród was jest
Zastanawiałeś się kiedyś nad tym nieporozumieniem?

Nooooo i to lubie odszukam ,wzgłebie -odezwe sie, :-D


Pn lut 08, 2016 15:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lut 05, 2016 12:48
Posty: 76
Post Re: Medytacja.
medieval_man napisał(a):
Masz rację... jednak pisząc o szacunku, miałem po prostu na myśli indywidualizację, wskazanie w tym przypadku osoby, co według reguł ortografii nakazuje pisanie wielką literą.
Pisanie czyjegoś imienia małą literą, oprócz tego, że jest błędem, wskazuje na pogardę, jak w przypadku stadionowego "janusza".

Jesteś pewny, że Jezus powiedział: "Królestwo Boże jest w was"? I do kogo?
Ja przeczytałem:
http://www.nonpossumus.pl/ps/Lk/17.php Łk 17, 21
- królestwo Boże pośród was jest
Zastanawiałeś się kiedyś nad tym nieporozumieniem?

Z ta pogarda to jakbys w dziesiatke trafil.


Pn lut 08, 2016 15:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lut 05, 2016 12:48
Posty: 76
Post Re: Medytacja.
fenghuang napisał(a):
medieval_man napisał(a):
Masz rację... jednak pisząc o szacunku, miałem po prostu na myśli indywidualizację, wskazanie w tym przypadku osoby, co według reguł ortografii nakazuje pisanie wielką literą.
Pisanie czyjegoś imienia małą literą, oprócz tego, że jest błędem, wskazuje na pogardę, jak w przypadku stadionowego "janusza".

Jesteś pewny, że Jezus powiedział: "Królestwo Boże jest w was"? I do kogo?
Ja przeczytałem:
http://www.nonpossumus.pl/ps/Lk/17.php Łk 17, 21
- królestwo Boże pośród was jest
Zastanawiałeś się kiedyś nad tym nieporozumieniem?

Nooooo i to lubie odszukam ,wzgłebie -odezwe sie, :-D

Pozwole sobie przyjac Twoja postawe z dyskusji na innym forum.uwazam ze tlumaczenie :"krolestwo boze jest posrod Was " jest swiadomym klamstwem majacym na celu zalozenie ludzia kaganca ,zasloniecia im oczu.Jezus mowiac te slowa do faryzeuszy chcial wydobyc z nich swiatlo ktore jest w kazdym czlowieku i powiedzial "krolestwo boze jest w Was"."Krolestwo boze jest posrod Was" ŚJ nawet tak tlumacza -no wlasnie ŚJ!!!


Wt lut 09, 2016 15:46
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Medytacja.
Chyba chodzi o tę wypowiedź i argumentację:

http://www.kosciol.pl/forum/viewtopic.php?showtopic=169578
w tym słowa Ratzingera:

Ratzinger napisał(a):
Przyjrzyjmy się przynajmniej jednemu tekstowi, który dobrze ukazuje trudności napotykane przy wyjaśnianiu tajemniczo zakodowanego orędzia Jezusa. W Ewangelii św. Łukasza czytamy: "Zapytany przez faryzeuszów, kiedy przyjdzie królestwo Boże, odpowiedział im: 'Królestwo Boże nie przyjdzie w sposób dostrzegalny [przez neutralnych widzów!]; i nie powiedzą : 'Oto tu jest' albo 'tam'. Oto bowiem królestwo Boże pośród was jest' " (17,20n). Przy wyjaśnianiu tego tekstu znów napotykamy różne kierunki, w których próbowano rozumieć "królestwo Boże", zgodnie z uprzednimi decyzjami lub światopoglądem interpretatora. Istnieje interpretacja idealistyczna, według której królestwo Boże nie jest rzeczywistością zewnętrzną, lecz ma swą siedzibę w sercu człowieka [...] Jest w tym jakaś cząstka prawdy, interpretacja ta nie jest jednak adekwatna nawet z semantycznego punktu widzenia. Inna interpretacja - w linii oczekiwania rychłego przyjścia - wyjaśnia: królestwo Boże nie nadchodzi powoli, tak żeby to można było zaobserwować; pojawia się ono jak błyskawica. Temu objaśnieniu brak całkowicie postaw w tekście. Obecnie coraz częściej przyjmuje się, że w tych słowach Chrystus wskazuje na siebie: On stojący pośród nas, jest królestwem Bożym, tylko że my go nie znamy (zob. J 1,30). Na ten sam kierunek interpretacji, z nieco odmiennym odcieniem, wskazują inne słowa Jezusa: "Jeśli Ja palcem Bożym wyrzucam złe duchy, to istotnie przyszło już do was "królestwo Boże" (Łk 11,20). Podobnie jak w poprzenim tekście, nie chodzi tu o samą fizyczną obecność Jezus, w której zawierałoby się "królestwo Boże"; jest ono w Jego działalności, prowadzonej w Duchu Świętym. W tym znaczeniu, w Nim i przez Niego, królestwo Boże staje się tutaj i teraz teraźniejszością, "jest już blisko".


Joseph Ratzinger - Benedykt XVI
w książce: "Jezus z Nazaretu", t. 1.



Twierdzisz, że tłumaczenie "Królestwo Boże jest pośród was" jest świadomym kłamstwem.
Znasz grekę?
A może uważasz, że fragment ten sfałszowano już we wczesnym chrześcijaństwie?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Wt lut 09, 2016 17:00
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt lut 05, 2016 12:48
Posty: 76
Post Re: Medytacja.
medieval_man napisał(a):
Chyba chodzi o tę wypowiedź i argumentację:

http://www.kosciol.pl/forum/viewtopic.php?showtopic=169578
w tym słowa Ratzingera:

Ratzinger napisał(a):
Przyjrzyjmy się przynajmniej jednemu tekstowi, który dobrze ukazuje trudności napotykane przy wyjaśnianiu tajemniczo zakodowanego orędzia Jezusa. W Ewangelii św. Łukasza czytamy: "Zapytany przez faryzeuszów, kiedy przyjdzie królestwo Boże, odpowiedział im: 'Królestwo Boże nie przyjdzie w sposób dostrzegalny [przez neutralnych widzów!]; i nie powiedzą : 'Oto tu jest' albo 'tam'. Oto bowiem królestwo Boże pośród was jest' " (17,20n). Przy wyjaśnianiu tego tekstu znów napotykamy różne kierunki, w których próbowano rozumieć "królestwo Boże", zgodnie z uprzednimi decyzjami lub światopoglądem interpretatora. Istnieje interpretacja idealistyczna, według której królestwo Boże nie jest rzeczywistością zewnętrzną, lecz ma swą siedzibę w sercu człowieka [...] Jest w tym jakaś cząstka prawdy, interpretacja ta nie jest jednak adekwatna nawet z semantycznego punktu widzenia. Inna interpretacja - w linii oczekiwania rychłego przyjścia - wyjaśnia: królestwo Boże nie nadchodzi powoli, tak żeby to można było zaobserwować; pojawia się ono jak błyskawica. Temu objaśnieniu brak całkowicie postaw w tekście. Obecnie coraz częściej przyjmuje się, że w tych słowach Chrystus wskazuje na siebie: On stojący pośród nas, jest królestwem Bożym, tylko że my go nie znamy (zob. J 1,30). Na ten sam kierunek interpretacji, z nieco odmiennym odcieniem, wskazują inne słowa Jezusa: "Jeśli Ja palcem Bożym wyrzucam złe duchy, to istotnie przyszło już do was "królestwo Boże" (Łk 11,20). Podobnie jak w poprzenim tekście, nie chodzi tu o samą fizyczną obecność Jezus, w której zawierałoby się "królestwo Boże"; jest ono w Jego działalności, prowadzonej w Duchu Świętym. W tym znaczeniu, w Nim i przez Niego, królestwo Boże staje się tutaj i teraz teraźniejszością, "jest już blisko".


Joseph Ratzinger - Benedykt XVI
w książce: "Jezus z Nazaretu", t. 1.



Twierdzisz, że tłumaczenie "Królestwo Boże jest pośród was" jest świadomym kłamstwem.
Znasz grekę?
A może uważasz, że fragment ten sfałszowano już we wczesnym chrześcijaństwie?

I znowu klapki na oczach.Dla mnie Ratzinger jest takim samym autorytetem jak ja dla Ciebie ,czyli zadnym.


Wt lut 09, 2016 18:32
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Medytacja.
Sam jesteś dla siebie autorytetem?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt lut 09, 2016 18:33
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Medytacja.
Powtarzam pytanie:
znasz grekę?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Wt lut 09, 2016 18:34
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt lut 05, 2016 12:48
Posty: 76
Post Re: Medytacja.
A czy nie uwazasz ze powinno sie brac pod uwage to ze Grecy takze manipulowali prawda ?,nie jest niczym nowym to ze religia od zawsze byla narzedziem do utrzymania kontroli nad spoleczenstwem.Tak wiec uwazam ze to czy zanam greke czy nie ,nie ma najmniejszego znaczenia.


Śr lut 10, 2016 9:50
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Medytacja.
To skąd wiesz, jak było naprawdę? Jakiś głos ci to powiedział?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr lut 10, 2016 11:54
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 121 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL