Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 17:27



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Ciemność ze wschodu - Aikido 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N lis 27, 2011 8:37
Posty: 604
Post Re: Ciemność ze wschodu - Aikido
@ jotka

Nie znam się za bardzo na Aikido ani na sztukach walki, ale tak mi się wydaje, że ten o'sensei to po prostu trener po ichniemu.
Sempai to chyba pomocnik trenera, a sensei to trener.
Ukłonić się więc mu grzecznościowo można, a nawet wypada :)
i nie było za dobre porównanie aikido z masturbacją. Ta druga została potępiona przez Kościół jako grzeszna. Masturbacja to grzech ciężki. Uprawianie aikido, tak jak innych sportów - zasadniczo nie jest żadnym grzechem.


Wt kwi 03, 2012 11:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Ciemność ze wschodu - Aikido
OK. Jeśli jest to ukłon skierowany w kierunku trenera, to nie mam zastrzeżeń.

A jeśli chodzi o punkt drugi, to nie zrozumiałeś. Porównanie nie dotyczyło grzeszności, tylko działania rozładowującego napięcie. Bo najwyraźniej to nie działa...

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Wt kwi 03, 2012 11:24
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 27, 2011 8:37
Posty: 604
Post Re: Ciemność ze wschodu - Aikido
@ jo_tka

pewnie faktycznie nie zrozumiałem :)
Mimo wszystko masturbacja nie dość, że nie działa, to jest grzeszna.
A aikido działa, bądź nie - ale jest neutralne moralnie samo w sobie.


Wt kwi 03, 2012 12:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 21, 2011 12:43
Posty: 805
Post Re: Ciemność ze wschodu - Aikido
Dorzucę oliwy do ognia...
Problem z aikido dla katolików polega na tym samym, na czym będzie polegał problem z tai chi, jogą, reiki i innymi wschodnimi systemami filozoficzno-praksistowskimi.
Aikido pochodzi z innego systemu kulturowego, którego podstawą jest wiara i praktykowanie energii "ki". Dlatego właśnie niektórzy katolicy upatrują w tym coś potencjalnie złego...
Posługiwanie się ki dla katolików może mieć charakter ezoteryczny i prowadzić do "szatańskich konszachtów".
Moje zdanie jest mniej więcej takie, że ki ma neutralny charakter i jest czymś na zasadzie energii witalnej jak to się czasami określa w naszym kręgu kulturowym. Jedynie jej użycie do złych lub dobrych celów powoduje, że można o niej mówić jako o czymś złym lub dobrym, boskim bądź szatańskim.


Wt kwi 03, 2012 13:23
Zobacz profil
Post Re: Ciemność ze wschodu - Aikido
Aikido to czysta biomechanika + wykorzystanie bezwładności mózgu. O "ki" mogą sobie mówić Japończycy dla poszanowania kultury.
Cytuj:
Nie znam się za bardzo na Aikido ani na sztukach walki, ale tak mi się wydaje, że ten o'sensei to po prostu trener po ichniemu.
Sempai to chyba pomocnik trenera, a sensei to trener.
Ukłonić się więc mu grzecznościowo można, a nawet wypada
Sensej to po prostu nauczyciel, a sempai to każdy starszy stażem/stopniem uczeń. Ukłon zastępuje uścisk dłoni.

Gdyby Japończycy chcieli trenować polską szablę z czasów sarmackich, to by zakładali kontusze, mówili do siebie "mośpanie" i uchylali czapki lub oddawali salut na powitanie.


Wt kwi 03, 2012 13:40
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 21, 2011 12:43
Posty: 805
Post Re: Ciemność ze wschodu - Aikido
Kozioł napisał(a):
Aikido to czysta biomechanika + wykorzystanie bezwładności mózgu.


Co to jest bezwładność mózgu?


N kwi 08, 2012 10:14
Zobacz profil
Post Re: Ciemność ze wschodu - Aikido
M.Z.W. napisał(a):
Nie mniej nie mogę tak po prostu ignorować zdania kościoła w tej sprawie, gdyż ma on zdecydowaną wiedzę o Chrześcijaństwie, jest on po prostu głosem mojej wiary i wie bez względu na jakiekolwiek moje widzimisie, co można a czego nie.


Wiara w nieomylność księży jest naiwna. Robisz z siebie niewolnika, stosując się tak bzdurnej zasady, przez co nie będziesz mógł dostatecznie wyrazić własnego zdania, bo będziesz miał jakieś bezzasadne moralne zakazy.


N kwi 08, 2012 11:12

Dołączył(a): Śr sty 25, 2012 11:23
Posty: 302
Post Re: Ciemność ze wschodu - Aikido
szyszkownik napisał(a):
Co to jest bezwładność mózgu?


Jak odpowiednio mocno walniesz kogoś w głowę to dozna wstrząsu mózgu, ponieważ jego bezwładność, jako masy zawieszonej poniekąd wewnątrz czaszki, doprowadzi go do spotkania z jej przemieszczającą się ścianą 8) .


N kwi 08, 2012 13:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 28, 2011 11:55
Posty: 2016
Post Re: Ciemność ze wschodu - Aikido
Mariusz85 napisał(a):
M.Z.W. napisał(a):
Nie mniej nie mogę tak po prostu ignorować zdania kościoła w tej sprawie, gdyż ma on zdecydowaną wiedzę o Chrześcijaństwie, jest on po prostu głosem mojej wiary i wie bez względu na jakiekolwiek moje widzimisie, co można a czego nie.


Wiara w nieomylność księży jest naiwna. Robisz z siebie niewolnika, stosując się tak bzdurnej zasady, przez co nie będziesz mógł dostatecznie wyrazić własnego zdania, bo będziesz miał jakieś bezzasadne moralne zakazy.


skąd wiesz, że jest to zdanie Kościoła
to zdanie duchownych pochodzących z pewnych kręgów, nie tak znowu licznych, ale w dość głośny sposób prezentujących swoje poglądy

na przeciwnym krańcu znajduje się klasztory (z tego co wiem to niektóre klasztory benedyktyńskie), które nie boją się czerpać z technik medytacyjnych wschodu (podkreślam - wyłacznie technik, co nie oznacza przyjęcia elementów duchowości religi wschodu)

wrzuciłam w google i pierwsza rzecz jaka mi wyskoczyła:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Bereza

to nie jest przypadek odosobniony

_________________
informuję, że nieużywanie dużych liter przeze mnie nie wynika absolutnie z braku szacunku dla kogokolwiek
ale jest przede wszystkim spowodowane szybkoscią z jaką piszę (oraz czasem pewnymi problemami z klawiaturą),
proszę o wyrozumiałość.


N kwi 08, 2012 17:48
Zobacz profil
Post Re: Ciemność ze wschodu - Aikido
szyszkownik napisał(a):
Kozioł napisał(a):
Aikido to czysta biomechanika + wykorzystanie bezwładności mózgu.


Co to jest bezwładność mózgu?

Skrót myślowy, chodzi o bezwładność układu nerwowego i całego procesu podejmowania decyzji.
Na przykład gdy ktoś ciebie pcha, to możesz go płynnie pociągnąć i jeżeli nie zrobisz tego zbyt silnie, gwałtownie, to możesz go pociągnąć praktycznie do upadku. Jeżeli ktoś ciebie ciągnie, to idąc za nim minie chwila zanim on zarejestruje, ze to ty kierujesz sytuacją i już jest na placach zanim podejmie choćby "intuicyjna decyzją" czy też się usztywni. Mi się najbardziej podobają żuty wykorzystujące uchwyt przeciwnika - napastnik chwyta obydwoma rękami i chce pociągnąć, popchnąć, podnieść (taki chwyt "za klapy" aby nastraszyć człowieka) i za chwilę leży na ziemi nawet nie dotknięty rękoma broniącego się (a wystarczy przecież otworzyć dłoń aby sie wybronić).


Pn kwi 09, 2012 5:57
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Ciemność ze wschodu - Aikido
Na marginesie: nie warto ignorować głosów ostrzegawczych bez rozeznania. Owszem, każdy ostrzegający również może się pomylić.

Ogólnie: proponuję przyjrzeć się, porozmawiać z kimś do kogo mam zaufanie, przemodlić (!!!) i obserwować owoce.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Wt kwi 10, 2012 6:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 03, 2014 3:08
Posty: 83
Post Re: Ciemność ze wschodu - Aikido
Dzień dobry, mój pierwszy dzień na forum.
Mam 25 lat, lubię książki.

http://www.youtube.com/watch?v=WzZw5_KcAL8
http://www.youtube.com/watch?v=Z8I6vYFqess
http://www.youtube.com/watch?v=G7Ht9Ic_y6A


Pt sty 03, 2014 3:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 03, 2014 3:08
Posty: 83
Post Re: Ciemność ze wschodu - Aikido
http://www.thejinn.net/chi_jinn_my_story.htm

Wypowiedź kogoś kto przeszedł przez sztuki walki i skończył u egzorcysty


So sty 04, 2014 2:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4592
Post Re: Ciemność ze wschodu - Aikido
Kapitanie Nemo a czy dokladnie przeczytales o jakie egzorcyzmy chodzi i wiesz jaka strone zalinkowales?

_________________
ksiądz


So sty 04, 2014 14:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 03, 2014 3:08
Posty: 83
Post Re: Ciemność ze wschodu - Aikido
Si senior,

Dokładnie przeczytałem.

Nie uważam, żeby świadectwo nieprzyjemności było gorsze dlatego, że wyszło z takiej strony. Tak jak opis kaca nie będzie gorszy jak poda je Aborygen.

Wniosek będzie ten sam - nie pić


So sty 04, 2014 16:55
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL