Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 22:52



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Ciemność ze wschodu - Aikido 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 03, 2014 3:08
Posty: 83
Post Re: Ciemność ze wschodu - Aikido
Nawet cukier albo woda mogą być trucizną, źle oddychając może dojść do hiperwentylacji.

Moje pytanie polegało na tym:
Jak i kiedy chi jest niebezpieczne. Skoro tak wiele ludzi, mówi o zagrożeniach, to warto zrozumieć z czego ono wynika a nie mówić, że UFO...

Cytuj:
Widzisz, jesli ktos juz z gory cos zaklada to chyba sam przyznasz, ze sie ciezko z nim rozmawia a co dopiero dyskutuje.

Nie zakładam. Przecież jeżeli wiesz, to możesz się podzielić swoją wiedzą. Zauważ, że próbujesz do problemu podejść inaczej i starasz się ośmieszyć mnie albo źródło informacji, które podałem:
bo czegoś takiego nie da się inaczej nazwać:
Cytuj:
Na dodatek jak podaje cos ze strony o ufoludkach,dzinach,poltergeistach, elfach i Bog wie jeszcze jakich duchach czy duszyczkach.


Chcesz mnie ewidentnie wrzucić do kategorii irracjonalizmu, ale nie ma tak łatwo, bo tak naprawdę irracjonalne jest ocenianie w aprioryczny sposób zjawisk bez dokonania odpowiedniego rozeznania.

Nie czy jest dobre albo złe, ale kiedy może być złe. A jak ktoś pomija taki aspekt danego zjawisko to ewidentnie dopuszcza się przemilczenia albo lenistwa.

Oczywiście, że nie da się z danej strony wywnioskować czy ktoś nie napisał wyimaginowanej historyjki, ale nie da się też stwierdzić, że jest wyimaginowana może być jedynie punktem zaczepienia do dalszej weryfikacji.

Cytuj:
Zostalismy przyjaciolmi? :D

No oczywiście. Trzymaj przyjaciół blisko a wrogów jeszcze bliżej, jesteś nawet czymś więcej.


N sty 05, 2014 16:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Ciemność ze wschodu - Aikido
@ErgoProxy

Tez. Chodzilo mi m.in. o XV wiek i te mnisie wojny.

Jestes dla mnie wzorem pokory :D :brawo:

_________________
ksiądz


N sty 05, 2014 16:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 03, 2014 3:08
Posty: 83
Post Re: Ciemność ze wschodu - Aikido
Brak pokory niestety prowadzi do zaburzenia komunikacji na poziomie całego społeczeństwa. Można nawet zauważyć, że pierwszeństwo nad wymianą informacji prowadzącą do wymiernych korzyści przejęła walka o racje, która daje tylko wymierne niekorzyści.


N sty 05, 2014 21:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 23, 2013 9:39
Posty: 91
Post Re: Ciemność ze wschodu - Aikido
Dla wszystkich którzy mają takie rozterki do aikido, różnego rodzaju kung-fu (Wu shu) czy nawet karate to mam rozwiązanie. Możecie wybrać boks, kick- boxing lub zapasy. Przy worku treningowym tam samo można sie napocić jak przy ćwiczeniu form w sztukach walki. Tam też są różnego rodzaju ciosy, kopnięcia lub chwyty obezwładniające bez podtekstu filozoficznego czy religijnego. Ponieważ najpierw wybieracie styl walki z innego kręgu kulturowego a później narzekacie, że musicie medytować lub kłaniać się nie wiadomo komu. A jak chcecie trochę mistycyzmu to na różaniec wieczorem i sprawa rozwiązana.

A co do rozmowy o tajemniczej energii Ki to przytoczę pewien cytat :

"Tajemnicy ki pod postacią przedziwnej energii czy "ukrytej siły" po prostu nie ma. Tkwi ona wyłącznie w nienagannej technice - mądrej i umiejętnie zastosowanej"

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/92485/sz ... go-wschodu

pozdrawiam


Cz kwi 10, 2014 11:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Ciemność ze wschodu - Aikido
Swego czasu miałem styczność z aikido i pragnę polecić tą sztukę walki każdej osobie, która pragnie nauczyć się bronić - a także zyskać trochę nieco głębszych porad, które przydadzą się w życiu codziennym.

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Śr kwi 23, 2014 22:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 22, 2015 22:08
Posty: 225
Post Re: Ciemność ze wschodu - Aikido
Palatinus napisał(a):
"Tajemnicy ki pod postacią przedziwnej energii czy "ukrytej siły" po prostu nie ma. Tkwi ona wyłącznie w nienagannej technice - mądrej i umiejętnie zastosowanej"
pozdrawiam

Świetnie, ki jest zatem niegroźne dla chrześcijan. Nie mają się czego martwić, a cały temat jest bzdurą, czyż nie? :D


N lut 22, 2015 22:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 20, 2007 11:38
Posty: 58
Post Re: Ciemność ze wschodu - Aikido
Cytuj:
Świetnie, ki jest zatem niegroźne dla chrześcijan. Nie mają się czego martwić, a cały temat jest bzdurą, czyż nie?

Dokładnie tak.

Chi = energia

Po polsku do rzeczownika energia możesz dodać przymiotniki i będziesz miał:
energia witalna, energia kinetyczna, energia potencjalna, energia jądrowa, energia odnawialna.
Możesz poszukać w języku polskim opisów:
- energia w tobie buzuje, szaleje itp.
- nie masz w sobie energii,
- czuje się osłabiony energetycznie,
- jesteś wulkanem energii,
- są nośniki energii,
- mamy źródła energii,
- ksiądz może cię obdarzyć uściskiem pełnym energii (oj, ksiądz użyje chi - chybna zacznę się go bać).
itd. itd.

Czy w związku z obawami zagrożenia chi dla chrześcijan przestaniesz teraz używać słowa energia?
Pojęcie chi powstało tak dawno, że nabrało wielu znaczeń.
I tak;

Aikido = Ai to droga; Ki to duch; Do to harmonia. Czyli w wolnym tłumaczeniu droga do harmonii ducha (np. w zdrowym ciele zdrowy duch a nie uwierz w duchy zmarłych).

Tai Chi Chuan trzeba rozdzielić na:
- Tai-Chi = znak jin-yang dwóch przeciwstawnych energii, np. twarde/miękkie, wolne/szybkie, przód/tył. Obrazowy opis jedności/harmonii dwóch sił, dwóch energii, nic więcej.
- Chuan = pięść, np. zamykająca się pięść; czyli skoncentrowane, ukierunkowane działanie.
Działanie to energia, zamykanie pięści to proces, to ani zamknięta ani otwarta pięść.
Dlatego w wolnym tłumaczeniu mamy styl pięści ani twardej ani miękkiej albo styl pięści ani zaciśniętej ani niezaciśniętej.

Można samemu też poszukać znaczenia nazw sztuk walki.
Co oznacza karate, judo, tekwondo nie ma w nich nic więcej niż zwykłe techniki jak w sportkach o pochodzeniu europejskim boks, zapasy, szermierka.

Nie w narzędziu jest problem a w człowieku.
W tym przypadku narzędziem jest sztuka walki, którą ze względu na obcość, nieznajomość reaguje się najczęściej lękiem i niechęciom. A wychodzi z tego zwykła ignorancja.

Bo nikt nie boi się używać noża. Przecież w rękach człowieka może on być narzędziem zbrodni (czyli dziełem szatana) lub służyć do pokrojenia mięsa w celu nakarmienia rodziny (i mamy dzieło Boga).

Znam takie osoby, które tak się zapomniały w modlitwie z Bogiem, że przestały już widzieć po drugiej stronie bliźniego a zaczynają patrzeć wilkiem na inność jak na wrogów.
Pozdrawiam.

_________________
"Fanatyzm dodaje wprawdzie mocy duszy, ale napełnia człowieka ślepotą i tamuje wzrost myśl, dlatego nigdy nie zrówna bohaterstwu wolności"T.K.


Pn mar 16, 2015 23:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 04, 2015 20:24
Posty: 18
Post Re: Ciemność ze wschodu - Aikido
ARHIZ napisał(a):
Swego czasu miałem styczność z aikido i pragnę polecić tą sztukę walki każdej osobie, która pragnie nauczyć się bronić - a także zyskać trochę nieco głębszych porad, które przydadzą się w życiu codziennym.


Mogę powiedzieć to samo :)

_________________
I nawet kiedy będę sam, nie zmienię się, to nie mój świat


Wt mar 17, 2015 22:24
Zobacz profil
Post Re: Ciemność ze wschodu - Aikido
Źródłosłów słowa "aikidō":
  • ai (jap. 合) – połączenie, zjednoczenie;
  • ki (jap. 気) – duch, energia (od chińskiego qi);
  • dō (jap. 道) – droga, metoda, sposób, nauczanie;

Koochani moi! Czemu nie chcecie studiować krav-maga, defendo czy brazylijskiego jujitsu? Tam nie mielibyście żadnych problemów ezoterycznych.


Cz mar 19, 2015 9:39
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 22, 2015 22:08
Posty: 225
Post Re: Ciemność ze wschodu - Aikido
Cawilian napisał(a):
Źródłosłów słowa "aikidō":
  • ai (jap. 合) – połączenie, zjednoczenie;
  • ki (jap. 気) – duch, energia (od chińskiego qi);
  • dō (jap. 道) – droga, metoda, sposób, nauczanie;

Koochani moi! Czemu nie chcecie studiować krav-maga, defendo czy brazylijskiego jujitsu? Tam nie mielibyście żadnych problemów ezoterycznych.

aikido i defendu wywodzi się z jiujitsu


Wt mar 24, 2015 11:21
Zobacz profil
Post Re: Ciemność ze wschodu - Aikido
Defendo zawiera elementy jujitsu. Wywodzi się z Europy, gdzie został opracowany na podstawie krav-maga. O ile wiem, w salach treningowych NIE wiszą portrety Saario i nie oddaje się im pokłonów itd. Również, w podbudowie teoretycznej, nikt nie majaczy o sile chi.

Defendu natomiast to system opracowany w Szanghaju przez Fairbairna i Sykesa. Nie należy mylić tych dwóch systemów walki.


Wt mar 24, 2015 14:03

Dołączył(a): Pn sie 20, 2007 11:38
Posty: 58
Post Re: Ciemność ze wschodu - Aikido
Cawilian napisał(a):
...O ile wiem, w salach treningowych NIE wiszą portrety Saario i nie oddaje się im pokłonów itd.

A nawet gdy wiszą, to w jakim celu? Co masz przeciwko wiszącym portretom na sali?

Czego symbolem jest pokłon? Jakie masz obawy przed poklonami na sali ćwiczeń?

Cytuj:
Również, w podbudowie teoretycznej, nikt nie majaczy o sile chi.

Jeżeli dobrze pamietam, w którymś tam wieku papież uznał ze grupa ludzi traktująca Jezusa jako mistyka jest zagrożeniem. Jedyna słuszna droga to traktowanie go jako zbawiciela, syna Bożego i wytępiono inopogladowcow. Coś tak w dużym skrócie. Na szczęście dzisiaj człowiek ma wybór, nie ma papieża jednej słusznej doktryny w sztukach walki. Masz potrzebę słuchania majaczenia o chi to idziesz to ludzi, którym bliżej tej doktryny. A jak interesuje cię rozwój bez tej podbudowy to szukasz innych instruktorów. Z mojego doświadczenia wynika, ze podatni na sugestie o tajemniczej sile chi są ludzie potrzebujący wierzyć w nadprzyrodzone moce.

_________________
"Fanatyzm dodaje wprawdzie mocy duszy, ale napełnia człowieka ślepotą i tamuje wzrost myśl, dlatego nigdy nie zrówna bohaterstwu wolności"T.K.


Wt mar 24, 2015 22:47
Zobacz profil
Post Re: Ciemność ze wschodu - Aikido
Co też się tak ciskasz? Ateista winien (chyba) być w takich sprawch chłodny niczym kiszony ogórek. Ty zaś zachowujesz się niczym fanatyk, któremu pokazano miałkość wyznania.


Śr mar 25, 2015 5:42

Dołączył(a): Pn sie 20, 2007 11:38
Posty: 58
Post Re: Ciemność ze wschodu - Aikido
Cawilian napisał(a):
Co też się tak ciskasz? Ateista winien (chyba) być w takich sprawch chłodny niczym kiszony ogórek. Ty zaś zachowujesz się niczym fanatyk, któremu pokazano miałkość wyznania.

:)
Próba żartu mało udana. Raczej wykazuje brak logiki i ignorancję w ocenie sytuacji.
Z jakiego stwierdzenia można wyciągnąć wniosek, że zachowuję się jak fanatyk? Poproszę konkretnie bez typu, bo mnie tak się wydaje lub jako przodownik ideologiczny mam zawsze rację niepodważalną. W sumie jako fanatyk masz w doświadczenie spore, możnaby przyznać chi rację.

Brak logiki bo najpierw nazywasz mnie ateistą a następnie piszesz o miałkości wyznania. Do tego się już przyzwyczaiłem, że przerzuca się podświadomie na kogoś swój wypychany problem.

Może lepiej odnieś się do moich pytań w poprzednim poście lecz nie zrobisz tego bo podejrzewasz do czego zmierzam a to dla przodowników nie jest opłacalne.

_________________
"Fanatyzm dodaje wprawdzie mocy duszy, ale napełnia człowieka ślepotą i tamuje wzrost myśl, dlatego nigdy nie zrówna bohaterstwu wolności"T.K.


Śr mar 25, 2015 6:38
Zobacz profil
Post Re: Ciemność ze wschodu - Aikido
Sam sobie przeczytaj własne pytania.


Śr mar 25, 2015 7:01
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL