Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 21:24



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 temat OOBE w szkole? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N lut 19, 2012 9:14
Posty: 35
Post temat OOBE w szkole?
ostatnio moja dziewczyna mowi mi ze miala temat OOBE w szkole czyli o swiadomym snieniu. Czy takie tematy powinny byc poruszane w szkole? przeciez chodza do niej tez katolicy


Wt kwi 03, 2012 8:05
Zobacz profil
Post Re: temat OOBE w szkole?
OOBE to nie jest świadome snienie, a out of body experience, czyli "doświadczenie poza ciałem", a mówiąc po ludzku postrzeganie świata poza swoim fizycznym ciałem, w tym poruszanie się i komunikowanie w czasie gdy ciało było w spoczynku.

Ile jeszcze jest prawdy w twojej nowince?
Kto rozpoczął dyskusję?
Była to dyskusja między uczniami ?
Jaki był cel dyskusji?
Dlaczego w szkole nie mogą być poruszane tematy "niekatolickie" (cokolwiek to oznacza), czy to szkół chodza TYLKO katolicy?

I na koniec : dlaczego szerzysz plotki ?


Wt kwi 03, 2012 8:14

Dołączył(a): N lut 19, 2012 9:14
Posty: 35
Post Re: temat OOBE w szkole?
Kozioł napisał(a):
Dlaczego w szkole nie mogą być poruszane tematy "niekatolickie" (cokolwiek to oznacza), czy to szkół chodza TYLKO katolicy?

I na koniec : dlaczego szerzysz plotki ?

chodzilo mi o neutralnosc pogladową szkoły dlaczego ktoś ma narzucać komuś własne poglądy jesli szkola jest publiczna i chodza do niej wyznawcy/ateiści to powinna być neutralna w poglądach a nie narzucać inne/własne


plotki?


Wt kwi 03, 2012 8:19
Zobacz profil
Post Re: temat OOBE w szkole?
konik napisał(a):
Kozioł napisał(a):
Dlaczego w szkole nie mogą być poruszane tematy "niekatolickie" (cokolwiek to oznacza), czy to szkół chodza TYLKO katolicy?

I na koniec : dlaczego szerzysz plotki ?

chodzilo mi o neutralnosc pogladową szkoły dlaczego ktoś ma narzucać komuś własne poglądy jesli szkola jest publiczna i chodza do niej wyznawcy/ateiści to powinna być neutralna w poglądach a nie narzucać inne/własne


plotki?

Plotki, bo sam nie wiesz o czym piszesz, a informacja nie sprawdzona z 3-ciej ręki.
Ba, nawet nie wiesz w jaki sposób i w jakim kontekście temat OOBE został poruszony.

Nie ma takiego czegoś jak neutralność światopoglądowa. To mit kreowany od czasów rewolucji francuskiej. Szkoła zawsze niesie za sobą jakiś światopogląd szczególnie dziś, gdy przy takim nawale programowym wymaga zzz (zakuć, zdać, zapomnieć), a nie dopuszcza do dyskusji.


Wt kwi 03, 2012 8:23
Post Re: temat OOBE w szkole?
Kozioł, plus dla Ciebie!

A ty, konik, siejesz plotki rozgłaszając na forum, że LD i OOBE to to samo -.-


Śr lip 18, 2012 20:08

Dołączył(a): Pt sty 11, 2013 19:09
Posty: 4
Post Re: temat OOBE w szkole?
Szkoła nigdy nie będzie neutralna światopoglądowo, bo nic nie jest neutralne! Albo jest po stronie Pana Boga, albo przeciw. Faktycznie każdy człowiek na ziemi ma jakieś poglądy nic nie jest neutralne!

Na zachodzie wyrzuca sie religię ze szkół, a w jej miejsce wrzuca się na siłę lekcje buddyzmu połączone z wykładami o OBE, wróżeniu itd. a na dodatek jakby tego było mało ''wychowanie seksualne'', gdzie siedmiolatki bawią się z nauczycielką prezerwatywami. Tak jest np. w Kanadzie (Quebeck), Szwecji, Norwegii, planuje się to wprowadzić do Wielkiej Brytanii.

Wielu ministrów, premierów i innych wysoko postawionych ludzi w państwach zachodu jest członkami masonerii, czasami sekt zajmujących się okultyzmem, są zaangażowani w działalność antykatolickich organizacji lewackich promujących wszelkie zboczenia i fanatyczną ekologię, która dobro człowieka widzi w eugenice!

To nie teoria spiskowa, więc nie ma się co dziwić, że np. jodze, czy OBE i spirytyzmowi (a więc praktykom okultystycznym) nadano rangę naukową i infekuje się nią szkoły! Często do tych praktyk nakłaniają sami nauczyciele. W gimnazjum w mojej miejscowości dzieciaki muszą na wf ćwiczyć jogę i medytować do jakiej energii bliżej nieokreślonej (jakieś new age'owskie bóstwo?), bo inaczej pała do dziennika. I nie ma tego, że katolikom się to nei podoba!

To jest właśnie nowa era wodnika i nowy porządek świata, jaki narzuca się krajom niegdyś chrześcijańskim. A to gadanie o tolerancji i neutralności to zwykły bajer. Neutralność nie istnieje, każdy ma i będzie miał jakieś racje, które narzuci innym!

Z Panem Bogiem! Leszek!


Pn sty 14, 2013 14:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 30, 2013 17:11
Posty: 1
Post Re: temat OOBE w szkole?
Mój ksiądz również rozmawiał z nami o świadomym śnieniu i nie było z tym żadnego problemu. Nie rozumiem aż takiego poruszenia tym tematem.


Śr sty 30, 2013 17:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 21, 2013 15:53
Posty: 2
Post Re: temat OOBE w szkole?
Nigdy w to nie uwierzę, że w szkole mówili o OOBE tak samo jak o LD.

Poza tym świadome śnienie to LD. OOBE to podróże poza ciałem.

Więc nawet jak mówili to samo pojęcie wam źle zdefiniowali.

[spam - s33]


Pt cze 21, 2013 16:05
Zobacz profil
Post Re: temat OOBE w szkole?
mika69 napisał(a):
OOBE to podróże poza ciałem.
Nie. OOBE to "odczucie przebywania poza ciałem". Tak samo nie można powiedzieć "UFO to przybysze z kosmosu".


Pt cze 21, 2013 16:36

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: temat OOBE w szkole?
konik napisał(a):
ostatnio moja dziewczyna mowi mi ze miala temat OOBE w szkole czyli o swiadomym snieniu. Czy takie tematy powinny byc poruszane w szkole? przeciez chodza do niej tez katolicy

Jednym słowem dzwonią, ale nie wiadomo w którym kościele ;)


Pt cze 21, 2013 20:07
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 08, 2013 10:54
Posty: 31
Post Re: temat OOBE w szkole?
Wymiana poglądów i rozmowa to nie to samo co narzucanie. Kiedy katolik mówi o swojej religii niekatolikowi to też według ciebie narzuca poglądy? W takim razie rozmawiajcie o pogodzie. Zaraz... Być może to też narzucanie poglądów, bo jeden lub słoneczną pogodę, ktoś inny deszczową.


N wrz 08, 2013 17:49
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: temat OOBE w szkole?
Cytuj:
ostatnio moja dziewczyna mowi mi ze miala temat OOBE w szkole czyli o swiadomym snieniu. Czy takie tematy powinny byc poruszane w szkole? przeciez chodza do niej tez katolicy

A co konkretnie miała na ten temat, na jakiej lekcji i w jakim kontekście? To był temat lekccji, czy poboczna dygresja nauczyciela? Słowem, w czym problem Koniku? Co w związku z tym że do szkoły chodzą tez katolicy?

_________________
Pozdrawiam
WIST


N wrz 08, 2013 20:15
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 12 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL