Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr gru 07, 2022 11:02Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Satanizm 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 03, 2014 3:08
Posty: 83
Post Satanizm
Według mnie Chrześcijanin to wojownik.

Nie wiem jak to napisać, żeby to nie brzmiało śmiesznie, ale według mnie za mało zajmujemy się naszym wrogiem. Nie rozumiemy jak działa, jak z nim walczyć itd.

Inaczej: Brakuje nam nauki kłamstwologii. Jak w Grecji rozkwitała filozofia to dopiero wtedy jak wszyscy umieli się posługiwać sofizmatami i widzieli jak ktoś tylko pięknie nawijał bez większego sensu a kiedy mówił prawdę o dużej wadze. Trzeba umieć rozpoznawać kłamstwo, żeby umieć widzieć prawdę.

Oczywiście nie chodzi mi o to, żeby eksperymentować, tylko wiedzieć.
To, ze wiem, ze istnieje karabin maszynowy nie zmienia niczego prócz zwiększenia ostrożności i nie będę się bezmyślnie wychylał zza winkla, żeby nie dostać z kulki.

--------------------------------------------------------------------------
Warto wiedzieć, kto pracuje dla lucyfera, po co to robi, jak wygląda ich sposób organizowania się. Jakim sposobem chcą szkodzić tym, którzy są z Jezusem itd.

Też Jezus powiedział, że musimy być mądrzy jak węże a łagodni jak gołębice - według mnie to znaczy, że musimy znać stopień okrucieństwa do jakiego gotowi są się posunąć wyznawcy szatana. Nie po to, żeby krytykować i wytykać palcami, ale żeby wiedzieć czym w nas strzelają.


Pt sty 03, 2014 4:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 03, 2014 3:08
Posty: 83
Post Re: Satanizm
http://www.youtube.com/watch?v=UdJ_Ma0qVpc


Pt sty 03, 2014 4:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Satanizm
Kapitan_Nemo napisał(a):

Też Jezus powiedział, że musimy być mądrzy jak węże a łagodni jak gołębice


W ogóle uważam, że powinniśmy też znać się z bliźnimi i sąsiadami jak łyse konie
nie bywać bliźniemu wilkiem
nie podkładać bliźniemu świni
nie gapić się na żonę bliźniego jak sroka
nie płakać nad nieszczęściem bliźniego krokodylimi łzami
nie zaglądać darowywanemu bliźniemu osłu w zęby
nie myszkować w jego szufladzie
i nie wykręcać mu w twarz czarnego kota ogonem.Co do materiału z podanego linka, nie wdając się w ocenę jakości zreferowanych w nim przemyśleń: nie wydaje Ci się, że do wypełnienia zadań, jakie przed sobą stawiasz, bardziej pomocne byłyby Ci informacje nieco bardziej aktualne?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt sty 03, 2014 7:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 03, 2014 3:08
Posty: 83
Post Re: Satanizm
Wydaje mi się, że poszukując informacji trzeba zacząć od punktu, który daje mocne oparcie.

Wiele z tego co mógłbym podać z dzisiejszych źródeł ma mniejszą wiarygodność niż św. Maksymilian Kolbe.

Należy też zauważyć, że zgodnie z dzisiejszymi założeniami psychiatrii wiara w teorie spiskowe - czyli masoneria itd. o których mówi Kolbe są chorobą psychiczną. Tak więc dzisiaj osoby publiczne poruszające ten temat wchodzą niestety w kategorie ludzie chorych i są marginalizowane. Trzeba mieć dużo odwagi i nieprzeciętne umiejętności aby poradzić sobie z ofensywą wynikającą z chęci uciszenia osobnika poruszającego się po temacie TABU.

I jest jeszcze jeden ważny czynnik - po drugiej wojnie światowej doszło do zidiocenia większości Europy. Nie trzeba wiele szukać - wymogi systemu edukacyjnego dzisiejszego i przedwojennego to dwa różne światy. Po za tym Polska jest cały czas pod działaniem wrogich sił - jeżeli więc działały i działają lepiej odwoływać się do źródeł kiedy zdrowie ducha zarówno poszczególnych jednostek jak i całego społeczeństwa było wyraźnie lepsze, żeby zrozumieć jak zdrowy duch może wyglądać - przede wszystkim jakie procesy myślowe zachodzą w głowie kogoś kogo określa się świętym.


Tak na marginesie abstrahując od oceny itd.: Najbardziej cudowne uzdrowienie wszechczasów nastąpiło kiedy światowa psychiatria wykreśliła homoseksualizm ze spisu chorób, miliony zostało uzdrowionych za pomocą jednego podpisu.

-----------------------------------------------
http://pl.wikipedia.org/wiki/COINTELPRO
Polecam zapoznać się z dalszą ewolucją takich organizacji i czym zajmują się dzisiaj.
Podpowiem tylko, że zatrudnia się masę jednostek siedzących przed komputerami pilnującymi aby dyskurs był utrzymywany w określonych ramach.
Takich ludzi w Polsce jest przypuszczalnie około 60 000 - źródła oficjalne można znaleźć np. na temat Chin, gdzie takich jednostek "pilnujących" internetu jest 2 000 000 - licząc proporcjonalnie udział w ogólnej populacji - wychodzi 60 000. Oczywiście sama liczba może służyć jedynie jako punkt zaczepienia i wymaga trochę więcej wysiłku.

Zestawiając to z liczbą żołnierzy polskich przed rozbiorami widać jak ogromna liczba ludzi jest angażowana w działania w internecie. Należy wyjść z założenia, że potencjał oddziaływania internetu jako źródła propagandy jest wyższy niż telewizora. Świadomość manipulacji jest warunkiem koniecznym ochrony własnej świadomości.


Pt sty 03, 2014 8:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 31, 2011 16:27
Posty: 331
Post Re: Satanizm
Kapitan_Nemo napisał(a):
I jest jeszcze jeden ważny czynnik - po drugiej wojnie światowej doszło do zidiocenia większości Europy. Nie trzeba wiele szukać - wymogi systemu edukacyjnego dzisiejszego i przedwojennego to dwa różne światy.


Moja babcia przed wojną skończyła trzy klasy podstawówki i na tym jej edukacja się skończyła. Podobnie jak wielu ludzi z jej wsi i innych. Chociaż teoretycznie obowiązek szkolny istniał. Do gimnazjów chodzili nieliczni, studia kończyła elita intelektualna. Dziś zaś średnia szkoła jest obowiązkowa, a na studia idzie każdy głupi, jeśli więc porównasz przeciętnego studenta z lat 20 i przeciętnego studenta dzisiejszego, to oczywiście dzisiejszy wyda ci się debilem. Ale może porównaj dzisiejszego studenta z parobkiem czy fornalem z lat 20, to będziesz miał inny obraz. A takie porównanie jest zasadne, jeśli mamy porównywać ze sobą realnych ludzi, a nie nazwy, takie jak "student", "uczeń", "urzędnik" itp. Często spotykane tezy o zidioceniu społeczeństwa są podparte ignorowaniem faktu, że większość społeczeństwa nie miała edukacji W OGÓLE.

Tak samo mogę powiedzieć, że w Polsce w latach 20 kierowcy byli lepsi niż dzisiaj, bo jak ktoś wtedy prowadził samochód, to albo był zawodowym szoferem, albo maniakiem automobilizmu, znającym każdą śrubkę w swojej wypieszczonej maszynie. Dzisiaj zaś mało kto z prawem jazdy potrafiłby URUCHOMIĆ pojazd z lat 20, nie mówiąc o w miarę bezpiecznej jeździe nim po gruntowej drodze. Czy mamy wyciągnąć z tego wniosek, że poziom motoryzacji w Polsce znacząco spadł?


So sty 04, 2014 10:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 03, 2014 3:08
Posty: 83
Post Re: Satanizm
Ale nie do tego pije. Chodzi mi o stawianą poprzeczkę, lepiej stawiać poprzeczkę za wysoko niż za nisko.

Jan Paweł II
Musicie sami od siebie wymagać.

Większość ludzi zna jako tako historię i wiadomo, że w czasie i pod koniec II Wojny Światowej Polska Elita została przetrzebiona. Oczywiście, że ilość mądrych ludzi była mała - ale lepiej mieć kilku mądrych przywódców i posłuszną masę niż masę przeciętniaków bez przywódców. Uczeń akceptujący standardy dzisiejszego szkolnictwa skazuje się na mentalne kalectwo - tak było już dawniej.

Co świetnie pokazuje cytat Twaina:
"Nig­dy nie poz­wo­liłem mo­jej szko­le stanąć na drodze mo­jej edu­kac­ji"

Porównywanie osiągów nie jest moim celem. Bardziej chodzi mi o możliwości jakie stoją przed dzisiejsza młodzieżą, mamy praktycznie nieograniczone możliwości wymiany informacji. Głupim przykładem może być, że gdyby najlepszy nauczyciel matematyki nagrał swoje wykłady i wystawił na internecie to ludzie mieliby możliwość uczestniczyć w zajęciach z najlepszym nauczycielem z możliwością zatrzymania, ponownego odtworzenia, czyli dające dużo wyższe szanse dobrego zrozumienia. A pomimo to działamy dalej zgodnie ze starymi schematami.

A wracając do przeszłości - dawniej zdanie kogoś takiego jak Św. Maksymilian Kolbe i jedna gazeta w postaci Rycerza Niepokalanej bardziej się rozprzestrzeniała z powodu mniejszej ilości przekazywanych informacji. Kto dzisiaj ostrzega ludzi przed telewizorem, internetem, grami komputerowymi, bajkami itd? Dzisiaj bez poparcia mediów cięzko jest zabrać głos, a żadne media nie będą wbijały sobie samobója przestrzegając przed samym sobą.

To tak jakby w telewizji mówili, nie oglądajcie mnie, bo robię papkę z mózgu - to jest nierealne. Tym samym obronność kolektywnej świadomości Polskiego narodu stopniowo spada wraz ze zwiększeniem homogenizacji opinii w poszczególnych umysłach.

Żeby się temu przeciwstawić ważne jest, żeby ludzie wiedzieli w jaki sposób działa Szatan.

A tak naprawdę szkoła generuje coś w rodzaju narkomanii: aprobatoholizm.
A chrześcijanin nie ma działać ze względu na aprobatę, ale dlatego, że coś jest dobre. Wręcz Jezus mówi, że jak pójdziecie za mną, ludzie będą was nienawidzić, ale tak ma być. Będąc demonstratorem dobra ogólna populacja wypada kiepsko (musi się starać albo zaakceptować własną miernotę) i nie umie inaczej niż reagować nienawiścią, żeby bronić wyidealizowanego wizerunku we własnych oczach.


So sty 04, 2014 17:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 03, 2014 3:08
Posty: 83
Post Re: Satanizm
http://www.youtube.com/watch?v=aExpdRLkgTU

Klęska antykomunistycznych konspiracji wynikała z ich hierarchicznej, łatwej do penetracji ,struktury. Struktura sieciowa bez centrum, połączona wspólną ideą to koszmar policji politycznej.


N sty 05, 2014 15:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Satanizm
A wracając do tematu wątku - taka ciekawostka:

Wiele wskazuje na to, iż w pobliżu znajdującego się w Oklahomie pomnika 10 przykazań, stanie wkrótce rzeźba przedstawiająca diabła. Amerykański kościół Szatana przedstawił projekt pomnika, który - zgodnie z zapowiedziami satanistów - powstanie nieopodal budynku rządu stanowego w Oklahomie. Według pomysłu autorów, będzie to rzeźba o wysokości dwóch metrów, która przedstawia Baphometa.

Ten skrzydlaty demon po raz pierwszy opisany został przez Eliphasa Léviego, XIX-wiecznego okultystę z Francji. Jest to skrzydlata istota z głową kozła i ciałem kobiety, która siedzi na tronie ze skrzyżowanymi nogami. W zaprezentowanym projekcie Baphomet otoczony jest uśmiechającymi się dziećmi. "Monument będzie pozwalał ludziom w każdym wieku usiąść na kolanach Szatana, oddać się rozważaniom i otrzymać inspirację" - twierdzą autorzy projektu.


http://niewiarygodne.pl/kat,1031985,tit ... aid=611ffd

co Wy na to? ;-)

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt sty 10, 2014 20:11
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Satanizm
JedenPost napisał(a):


co Wy na to? ;-)

To samo, co Piotr w Dz 2, 40b

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt sty 10, 2014 20:25
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Satanizm
:-D

coś w tym jest.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt sty 10, 2014 20:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 03, 2014 3:08
Posty: 83
Post Re: Satanizm
Dorzucę swoje 5 groszy do tego pomnika:

Według mnie to jest dywersja: Ma w odbiorcy danej informacji nadać Szatanowi cechy bytu codziennego - taki jak np. pies albo pluskwa - w praktyce prowadzi do tego, że ten, kto zobaczy pomnik albo projekt najprawdopodobniej odrzuci szatana jako coś czemu jest podporządkowany, ale uczyni to jedynie na poziomie rzeczywistości widzialnej.

Na poziomie duszy/umysłu szatan będzie miał większe pole manewru jako, że taka zagrywka przenosi jego działanie do siwata zewnątrznego. A nie trzeba wiele przemyśleń, żeby zauważyć, że diabeł chce przede wszystkim zniszczenia wnętrza człowieka. Co można łatwo zauważyć dzięki różnym świadectwom. Istnieją nawet grupy, które nominalnie są z Jezusem a realnie z Szatanem i wprowadzają ludzi w błąd.

Trzeba podkreślać, że walka jest prowadzona głównie na poziomie duszy a dopiero potem tam gdzie coś się widzi, czyli na poziomie polityki, gospodarki, szkolnictwa itd. Dopiero kiedy uda się doprowadzić swoją duszę do jako takiego porządku ataki szatana na innych poziomach stają się widoczne.
Można chyba zauważyć, ze większość propagandy internetowej kieruje uwagę czlowieka na zjawiska świata widzialnego, tym samym powodując zaniedbanie wewnętrznego.


So sty 11, 2014 15:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Satanizm
Kapitan_Nemo napisał(a):
Istnieją nawet grupy, które nominalnie są z Jezusem a realnie z Szatanem i wprowadzają ludzi w błąd.


Co ciekawe: nie ma sytuacji odwrotnej, wobec czego można przyjąć, że nominalni wyznawcy Szatana są generalnie w swych deklaracjach bardziej szczerzy, niż nominalni wyznawcy Jezusa.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So sty 11, 2014 17:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr cze 02, 2004 17:39
Posty: 41909
Post Re: Satanizm
W Kielcach też mamy tablice Dekalogu
http://mojapolska.udl.pl/?p=313
Narazie żaden satanizm się nie wciska, tylko w amfiteatrze odbywają się spektakle "Sabat czarownic" :)

Ps. zdjęcia amfiteatru jeszcze sprzed remontu - teraz (od 3 lat) scena i widownia posiadają ruchome zadaszenie, a cała infrastruktura z XXI wieku :-D


So sty 11, 2014 18:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 03, 2014 3:08
Posty: 83
Post Re: Satanizm
http://www.youtube.com/watch?v=4NmN_or-ASU
http://www.youtube.com/watch?v=t5zfrdwh1QY

Nie postrzega się Szatana jako osoby decyzyjnej instytuacji złożonej z wielu milionów osób - działającą na rzecz zniszczenia tego co reprezentuje Jezus.

Kościół dzisiaj nie mówi nawet o wrogach zewnętrznych, a gdzie wrogowie wenętrzni?

-----------------------------------------------------------------
Nie trzeba daleko szukać, została przegłoszona ustawa dająca dostęp obcym psom do polskiego podwórka.
Czemu?
Ilość przemocy jaką gotowi są skierować obcy służbyści wobec obywateli z jakimi nie czują żadnej więzi jest wyższa =>
ktoś szykuje się na użycie dużej ilości przemocy wobec polskiego społeczeństwa.


So sty 11, 2014 19:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 09, 2014 8:13
Posty: 5
Post Re: Satanizm
Z twojej wypowiedzi wynika, że chrześcijanin to "wojownik", który walczy z wrogiem, czyli satanistami. Czy prawdziwy chrześcijanin nie powinien miłować wszystkich? Nie mieć wrogów?
Widzisz zagrożenie tam, gdzie go nie ma, sataniści - w pełnym tego słowa znaczeniu, nie jakieś gimbusy na cmentarzu - nie chcą w żadnym wypadku zaszkodzić ludziom jak to określiłeś "za Chrystusem". Dość stereotypów! Satanista nie jest prawie człekopodobną istotą, ubraną w czarne szaty, pentagramy i przewrócone krzyże, zrozum to. Satanizm nie jest religią okrucieństwa, oni nie "przyjaźnią się" z Szatanem jako z czymś złym, jak to widzi KK.
Fakt: Satanista nie jest czymś, co chce zaszkodzić chrześcijaninowi.


N lut 09, 2014 9:03
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL