Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 7:24



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Nasz dom 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn maja 22, 2017 10:03
Posty: 181
Post Nasz dom
Chciałem spytać co sądzicie o tym filmie i wizji Nieba którą on prezentuje ? https://www.youtube.com/watch?v=Wes7OC8LSFs


Śr maja 24, 2017 8:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Nasz dom
Dlaczego mielibyśmy chcieć go obejrzeć?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Śr maja 24, 2017 9:03
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Nasz dom
Ja oglądałem i "niebo" przedstawione w tym filmie mnie nie zachwyca. Już życie lekarza na ziemi było lepsze. W tym "niebie" jest podobnie jak na Ziemi, jest nawet biurokracja.
JA wolę Niebo gdzie "Ani oko nie widziało ani ucho nie słyszało", na które chce się czekać.

(14) Ale jeżelibyście nawet coś wycierpieli dla sprawiedliwości, błogosławieni jesteście. Nie obawiajcie się zaś ich gróźb i nie dajcie się zaniepokoić! (15) Pana zaś Chrystusa miejcie w sercach za Świętego i bądźcie zawsze gotowi do obrony wobec każdego, kto domaga się od was uzasadnienia tej nadziei, która w was jest. (16) A z łagodnością i bojaźnią [Bożą] zachowujcie czyste sumienie, ażeby ci, którzy oczerniają wasze dobre postępowanie w Chrystusie, doznali zawstydzenia właśnie przez to, co wam oszczerczo zarzucają.

Dlatego nie jestem spirytystą, bo wierzę w coś znacznie lepszego!

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr maja 24, 2017 9:11
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Nasz dom
hansel napisał(a):
Chciałem spytać co sądzicie o tym filmie i wizji Nieba którą on prezentuje ?

Jeśli chcesz rozmawiać przytaczaj fakty, argumenty. To nie forum miłośników filmów

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Śr maja 24, 2017 9:18
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn maja 22, 2017 10:03
Posty: 181
Post Re: Nasz dom
Andy72 napisał(a):
Ja oglądałem i "niebo" przedstawione w tym filmie mnie nie zachwyca. Już życie lekarza na ziemi było lepsze. W tym "niebie" jest podobnie jak na Ziemi, jest nawet biurokracja.
JA wolę Niebo gdzie "Ani oko nie widziało ani ucho nie słyszało", na które chce się czekać.



Ale pamiętaj że on został zakwalifikowany jako samobójca bo przez swój tryb życia zniszczył sobie układ pokarmowy. Dlatego po śmierci poszedł najpierw do czyśćca. Mnie w tej wizji podobają się dwie rzeczy:

-że tam istnieją szpitale w których pomaga się tym którzy za życia np popełnili samobójstwo.

-Obowiązującą walutą są tam dobre uczynki które się innym wyświadcza.


Śr maja 24, 2017 9:27
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Nasz dom
- poszedł do czyśćca, zaklasyfikowany jako samobójca mimo że faktycznie nim nie był
- po wyjściu z czyśćca poszedł do "nieba", które mnie nie zachwyca, i które przypomina też czyściec tylko lżejszy.
A tam w "niebie" biurokracja: interesanci stoją w kolejce do urzędnika, za to Boga nie uświadczysz...

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr maja 24, 2017 9:30
Zobacz profil
Post Re: Nasz dom
hansel napisał(a):
Obowiązującą walutą są tam dobre uczynki które się innym wyświadcza.
A gdzie tam miejsce na Chrystusa i Jego Łaskę? Mało chrześcijańśkie to podejście, w którym uczynki są "walutą". Ile takiej "waluty" miał św. Dyzma?

Poza tym moje odczucie po obejrzeniu fragmentów filmu jest podobne jak Andy'ego - strasznie spłycona soterologia.


Śr maja 24, 2017 9:36

Dołączył(a): Pn maja 22, 2017 10:03
Posty: 181
Post Re: Nasz dom
Andy72 napisał(a):
- poszedł do czyśćca, zaklasyfikowany jako samobójca mimo że faktycznie nim nie był
Ludzie którzy palą papierosy, regularnie nadużywają alkoholu itp tak naprawdę popełniją samobójstwo rozłożone w czasie i tak to właśnie jest traktowane w zaświatach.

zefciu napisał(a):
Ile takiej "waluty" miał św. Dyzma?
Masz na myśli tego dobrego łotra który nawrócił się na krzyżu ? Nie chodziło mi tutaj o dobre uczynki popełnione za życia. Nie pamiętasz jak główny bohater kiedy sam wyzdrowiał to pomagał w szpitalu innym chorym duchom ?


Ostatnio edytowano Śr maja 24, 2017 9:46 przez hansel, łącznie edytowano 3 razy



Śr maja 24, 2017 9:42
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Nasz dom
Niebo jest niewyobrażalne a nie podobne do ziemi

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr maja 24, 2017 9:44
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Nasz dom
Biorąc "niebo" (z małej litery i w cudzysłowie) takie jak w tym filmie, przestaje dziwić pogląd że ludzie ustawiają się w kolejce do reinkarnacji, woląc już życie na ziemi niż w tej poczekalni.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr maja 24, 2017 9:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Nasz dom
hansel napisał(a):
Masz na myśli tego dobrego łotra który nawrócił się na krzyżu ? Nie chodziło mi tutaj o dobre uczynki popełnione za życia. Nie pamiętasz jak główny bohater kiedy sam wyzdrowiał to pomagał w szpitalu innym chorym duchom ?

Nie porównuj rzeczy, których porównać się nie da.
Św Dyzma istniał i opisuje go Ewangelia, to co Jezus do niego powiedział jest dla nas przykładem, czy tematem przemyśleń.

Natomiast główny bohater jakiegoś filmu to produkt fantazji. Chore duchy z filmu, czy tam szpitale nigdy nie istniały.

O czym więc rozmawiać?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Śr maja 24, 2017 9:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Nasz dom
Andy72 napisał(a):
JA wolę Niebo gdzie "Ani oko nie widziało ani ucho nie słyszało", na które chce się czekać.


A skąd wiesz że tam będzie tak fajnie?
Będzie więcej wody i tej całej zupy?

hansel napisał(a):
-Obowiązującą walutą są tam dobre uczynki które się innym wyświadcza.


Co ty znowu wymyślasz :D
Przecież w tym filmie było wyraźnie powiedziane, że domu nie kupisz tylko trzeba na niego zasłużyć.
Więc trzeba tam pracować aż ktoś się zdecyduje i ci jednak da ten dom.
No i tutaj by u mnie pojawił się problem, bo jeśli akurat ten gość był lekarzem, i było widać że lubił za życia swoją prace, więc tam też w tym całym jakby Niebie? mu się fajnie pracowało.
A jeśli chodzi o mnie to ja jestem rolnikiem, i jakoś mi się to już przejadło, więc by mi było ciężko się zmusić do powrotu do tego rolnictwa.
Więc pewnie bym bez końca nocował gdzieś tam pod jakimś drzewem :mrgreen:
No chyba że jednak bym się przemógł, i zaczął pracować, wtedy by mi dali ten własny dom, i wtedy to bym dopiero zaszalał, woda i zupa do oporu!!! normalnie Niebo w gembie :aniol: :aniol: :aniol: :aniol: :aniol: :D :D :D :D :D

Andy72 napisał(a):
- poszedł do czyśćca, zaklasyfikowany jako samobójca mimo że faktycznie nim nie był


W tym filmie wszystko jest pokręcone, bo chyba nie ma takiej religii w której niezdrowe odżywianie uznawane jest za samobójstwo? zresztą ten film przedstawia wszystkie religie na raz, bo nawet reinkarnacja tam jest.

Andy72 napisał(a):
-
A tam w "niebie" biurokracja: interesanci stoją w kolejce do urzędnika, za to Boga nie uświadczysz...


Z tego by wynikało że Boga to mogą zobaczyć jedynie ci co są na jakimś tam wyższym poziomie.
A więc ludzie którzy do śmierci żyli w celibacie, jak również zdrowo się odżywiali, i mieszkali na jakiejś odludniej wyspie i dzięki temu mieli jak najmniej grzechów.


hansel napisał(a):
Ludzie którzy palą papierosy, regularnie nadużywają alkoholu itp tak naprawdę popełniją samobójstwo rozłożone w czasie i tak to właśnie jest traktowane w zaświatach.


Tu nie jest mowa o alkoholu i papierosach, tylko o złym odżywianiu.
A co to jest to całe złe odżywianie?
Przecież jeśli ktoś ma dobre geny i silny organizm, to przetrawi wszystko, dożyje 100 lat, a i tak mu powiedzą że popełnił samobójstwo?
Bo mojemu dziadkowi co dożył 97 lat, to też by to powiedzieli w końcu on jadł tyle tych golonek :mrgreen:

Andy72 napisał(a):
Niebo jest niewyobrażalne a nie podobne do ziemi


Sam Jezus mówił że w Niebie są mieszkania.
To te mieszkania są takie niewyobrażalne?

Andy72 napisał(a):
Biorąc "niebo" (z małej litery i w cudzysłowie) takie jak w tym filmie, przestaje dziwić pogląd że ludzie ustawiają się w kolejce do reinkarnacji, woląc już życie na ziemi niż w tej poczekalni.


Ja już wole tą zupe wodą popijać, niż wracać na Ziemie.

chwat napisał(a):
Natomiast główny bohater jakiegoś filmu to produkt fantazji. Chore duchy z filmu, czy tam szpitale nigdy nie istniały.

O czym więc rozmawiać?


O wizji Nieba która została przedstawiona w tym filmie.
No chyba że dla ciebie to jakiś problem?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz maja 25, 2017 23:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Nasz dom
Robek napisał(a):
chwat napisał(a):
Natomiast główny bohater jakiegoś filmu to produkt fantazji. Chore duchy z filmu, czy tam szpitale nigdy nie istniały.
O czym więc rozmawiać?

O wizji Nieba która została przedstawiona w tym filmie.
No chyba że dla ciebie to jakiś problem?
No właśnie jest. Dla @hansela, czyjeś fantazje przedstawione w filmie, to świat który dowolnie łączy sobie z chrześcijaństwem, wypaczając go w ten sposób. Można rozmawiać albo o chrześcijaństwie w granicach określonych (przynajmniej w PŚ), albo rozmawiać luźno o fantastycznych filmach. Łączenie herezji i szarlatanerii z chrześcijaństwem i omawianie takiej papki religijnej wyimaginowanego świata, to brnięcie w ślepy zaułek.

Robek napisał(a):
Andy72 napisał(a):
JA wolę Niebo gdzie "Ani oko nie widziało ani ucho nie słyszało", na które chce się czekać.
A skąd wiesz że tam będzie tak fajnie?
Będzie więcej wody i tej całej zupy?

Robek napisał(a):
Andy72 napisał(a):
Niebo jest niewyobrażalne a nie podobne do ziemi
Sam Jezus mówił że w Niebie są mieszkania.
To te mieszkania są takie niewyobrażalne?
Zastanawiam się jak Robku jak funkcjonuje Twój tok myślenia? W drugiej wypowiedzi odpowiadasz Andyemu, wierząc słowom Jezusa o mieszkaniach w niebie, a w pierwszej wątpisz w "fajność" nieba, mimo że Jezus mówił, że będzie tam "fajnie". Chyba warto reprezentować sobą jednoznaczne stanowisko w rozmowie, a nie odpowiadać cokolwiek, co ślina na język przyniesie.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pt maja 26, 2017 7:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Nasz dom
chwat napisał(a):
No właśnie jest. Dla @hansela, czyjeś fantazje przedstawione w filmie, to świat który dowolnie łączy sobie z chrześcijaństwem, wypaczając go w ten sposób. Można rozmawiać albo o chrześcijaństwie w granicach określonych (przynajmniej w PŚ), albo rozmawiać luźno o fantastycznych filmach. Łączenie herezji i szarlatanerii z chrześcijaństwem i omawianie takiej papki religijnej wyimaginowanego świata, to brnięcie w ślepy zaułek.


Co ci się w tym nie podoba?
Przecież możesz powiedzieć co jest złego w tym filmie, przedstawić katolicką wizje Nieba, i skonfrontować ją z tym co widzimy na tym filmie.

chwat napisał(a):
Zastanawiam się jak Robku jak funkcjonuje Twój tok myślenia? W drugiej wypowiedzi odpowiadasz Andyemu, wierząc słowom Jezusa o mieszkaniach w niebie, a w pierwszej wątpisz w "fajność" nieba, mimo że Jezus mówił, że będzie tam "fajnie". Chyba warto reprezentować sobą jednoznaczne stanowisko w rozmowie, a nie odpowiadać cokolwiek, co ślina na język przyniesie.


Wątpie żeby tam było fajnie, w końcu tam będzie niewyobrażalnie nudno, a nuda przecież nie jest fajna.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt maja 26, 2017 11:37
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Nasz dom
W piekle to dopiero jest nudno, wciąż te same tortury

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt maja 26, 2017 11:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL