Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 7:59



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Nasz dom 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Nasz dom
Andy72 napisał(a):
W piekle to dopiero jest nudno, wciąż te same tortury


Jak sam widzisz co by nie było, to i tak będzie źle.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt maja 26, 2017 12:37
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Nasz dom
Ty nie narzekaj na Niebo, ale rób wszystko by tam się dostać!

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt maja 26, 2017 12:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Nasz dom
Robek napisał(a):
Co ci się w tym nie podoba?
Przecież możesz powiedzieć co jest złego w tym filmie, przedstawić katolicką wizje Nieba, i skonfrontować ją z tym co widzimy na tym filmie.
Jeszcze raz. Film jest fałszowaniem chrześcijaństwa (katolicyzmu), bo przedstawia wypaczoną wersję nieba, a tym samym Boga. To pranie mózgu za pomocą fałszowania prawd wiary i teologii.

Cytuj:
Wątpie żeby tam było fajnie, w końcu tam będzie niewyobrażalnie nudno, a nuda przecież nie jest fajna.
Średnio mnie obchodzi w co wątpisz, skoro Pismo mówi lecz właśnie głosimy, jak zostało napisane, to, czego ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują. (1Kor 2.9)

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pt maja 26, 2017 12:46
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Nasz dom
Robek napisał(a):
Wątpie żeby tam było fajnie, w końcu tam będzie niewyobrażalnie nudno, a nuda przecież nie jest fajna.

Niewyobrażalnie nudno to jest na imprezie gdzie się wszyscy popiją...

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt maja 26, 2017 12:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Nasz dom
Andy72 napisał(a):
Ty nie narzekaj na Niebo, ale rób wszystko by tam się dostać!


A po co mam na siłę próbować tam się dostać? skoro tam będzie nudno?

chwat napisał(a):
Jeszcze raz. Film jest fałszowaniem chrześcijaństwa (katolicyzmu), bo przedstawia wypaczoną wersję nieba, a tym samym Boga. To pranie mózgu za pomocą fałszowania prawd wiary i teologii.


Jeśli już mówimy o fałszowaniu, to tutaj są zafałszowane jednocześnie wszystkie religie, nie tylko katolicyzm.
No i również skoro mówisz że tutaj jest wypaczona wizja Nieba, to się spodziewałem że podasz tą prawdziwą, bo jeśli tutaj mamy wode i zupe, to co jest w tym prawdziwym katolickim Niebie?

chwat napisał(a):
Średnio mnie obchodzi w co wątpisz, skoro Pismo mówi lecz właśnie głosimy, jak zostało napisane, to, czego ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują. (1Kor 2.9)


Ale to się odnosi do tego że tam będą wielkie rzeczy których nikt nigdy nie widział.
Tyle że jeśli już się te wspaniałe rzeczy zobaczy, to wtedy z biegiem czasu to wszystko się znudzi, bo w końcu wcześniej czy później pojawi się nuda.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt maja 26, 2017 13:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Nasz dom
Robek napisał(a):
Jeśli już mówimy o fałszowaniu, to tutaj są zafałszowane jednocześnie wszystkie religie, nie tylko katolicyzm.
No i również skoro mówisz że tutaj jest wypaczona wizja Nieba, to się spodziewałem że podasz tą prawdziwą, bo jeśli tutaj mamy wode i zupe, to co jest w tym prawdziwym katolickim Niebie?
Czyściec przedstawiony w filmie, jest tylko w katolicyzmie. Do tego dorobiona jest jakaś szopka. Więc o czym tu rozmawiać? Jak bardzo kogoś poniosło przy kręceniu filmików? Wizja jest wypaczona, bo sprowadza niebo do myślenia przedszkolaka, tym samym nadaje Bogu przyziemne ograniczenia
Cytuj:
Ale to się odnosi do tego że tam będą wielkie rzeczy których nikt nigdy nie widział.
Tyle że jeśli już się te wspaniałe rzeczy zobaczy, to wtedy z biegiem czasu to wszystko się znudzi, bo w końcu wcześniej czy później pojawi się nuda.
A kto powiedział, że masz ograniczoną ilość wielkich rzeczy w niebie? Jak cię znam Robek, to chyba w wyobrażeniu nieba lecisz projekcją 72 dziewic muzułmańskiego nieba, których to rzeczywiście jak na całą wieczność, to wcale nie ma tak wiele.

A mówiąc na serio, to nie ma u Ciebie czegoś takiego jak wyobrażenie sobie rodzaju absolutu wszystkiego i zaufanie Bogu, kiedy mówi On o "wszystkim"? Przecież jak pytasz "a co konkretnie" to nie dajesz sobie szans na odpowiedź, bo deformujesz i ograniczasz "wszystko" jedynie do pewnej części, którą jesteś w stanie wymienić.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pt maja 26, 2017 13:36
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Nasz dom
Robek napisał(a):
Tyle że jeśli już się te wspaniałe rzeczy zobaczy, to wtedy z biegiem czasu to wszystko się znudzi, bo w końcu wcześniej czy później pojawi się nuda.

Po pierwsze: szczęśliwość w niebie nie polega na oglądaniu różnych wspaniałych rzeczy, ale na relacji z Bogiem.
Po drugie: jeśli uważasz, że relacja z Bogiem może stać się nudna to oznacza, że redukujesz Boga do czegoś, co jesteś sam w stanie ogarnąć.

Po trzecie: uważam, że tylko celowo piszesz- jako katolik - takie głupoty po to, by sprawdzić reakcję innych. To się nazywania trolowanie.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt maja 26, 2017 13:52
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Nasz dom
medieval_man napisał(a):
jeśli uważasz, że relacja z Bogiem może stać się nudna to oznacza, że redukujesz Boga do czegoś, co jesteś sam w stanie ogarnąć.


Wygląd i poziom skomplikowania świata na poziomie kwantowym, pewnie też jest czymś czego nie dam rady zrozumieć, już mniejsza o to co mamy w tej chwili, bo w końcu z biegiem lat nauka cały czas idzie do przodu, i może się okazać że to wszystko jest na tyle skomplikowane że nikt nie będzie w stanie tego ogarnąć.
No i faktycznie z tego powodu fizyka kwantowa sporo mnie ciekawi, i z Bogiem by było podobnie, tyle że jest tutaj jeden problem, bo to mnie nie ciekawi aż tak bardzo żeby się tym zajmować w nieskończoność.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt maja 26, 2017 14:26
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Nasz dom
A mnie tak

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt maja 26, 2017 14:30
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Nasz dom
Robek napisał(a):
medieval_man napisał(a):
jeśli uważasz, że relacja z Bogiem może stać się nudna to oznacza, że redukujesz Boga do czegoś, co jesteś sam w stanie ogarnąć.


Wygląd i poziom skomplikowania świata na poziomie kwantowym, pewnie też jest czymś czego nie dam rady zrozumieć, już mniejsza o to co mamy w tej chwili, bo w końcu z biegiem lat nauka cały czas idzie do przodu, i może się okazać że to wszystko jest na tyle skomplikowane że nikt nie będzie w stanie tego ogarnąć.
No i faktycznie z tego powodu fizyka kwantowa sporo mnie ciekawi, i z Bogiem by było podobnie, tyle że jest tutaj jeden problem, bo to mnie nie ciekawi aż tak bardzo żeby się tym zajmować w nieskończoność.

a mógłbyś przestać trolować?

Już kiedyś radziłem ci: poczytaj najpierw co nieco z teologii, czy z pism mistyków, a potem wypowiadaj się na temat nudy w niebie. Nie odwrotnie.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt maja 26, 2017 14:39
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Nasz dom
Robek, zacznij się starać o Niebo, a nie mów o "kwaśnych winogronach"

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt maja 26, 2017 14:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Nasz dom
medieval_man napisał(a):
Już kiedyś radziłem ci: poczytaj najpierw co nieco z teologii, czy z pism mistyków, a potem wypowiadaj się na temat nudy w niebie. Nie odwrotnie.


W tym temacie to ja już swoje powiedziałem.
Zostaje przy tym że z mojej perspektywy skomplikowanie świata jest równie ciekawe jak skomplikowanie Boga, bo cóż z tego że Bóg jest nieskończenie bardziej skomplikowany od świata który mnie otacza, bo skoro na równie jednego i drugiego nie mogę ogarnąć, to mi wychodzi w sumie na jedno.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt maja 26, 2017 20:39
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Nasz dom
Powiedziałeś bardzo niewiele.
Odnośnie nieba i nudy: jeśli znajdziesz się w niebie i będziesz się nudził, masz pewność, że to nie jest niebo.

Definicja nieba na potrzeby Robka: miejsce, gdzie mamy nieskończenie piękną i nigdy nie nudną, ale zawsze fascynującą relację z Bogiem.

Jeśli jeszcze raz napiszesz, że z biegiem czasu to wszystko się znudzi, bo w końcu wcześniej czy później pojawi się nuda to uznam, że to troling, ze wszystkimi tego konsekwencjami.
Może być?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt maja 26, 2017 21:10
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Nasz dom
medieval_man napisał(a):
Jeśli jeszcze raz napiszesz, że z biegiem czasu to wszystko się znudzi, bo w końcu wcześniej czy później pojawi się nuda to uznam, że to troling, ze wszystkimi tego konsekwencjami.
Może być?


Ja mam tendencje żeby mówić w kółko o tym samym, więc nie raz o tym już gadałem, i nie ma już na to siły, ale powiem że taka wizja Nieba z Bogiem, pasuje "Andy72" więc przynajmniej jemu się spodoba :mrgreen:
No i wracając do tego filmu Nasz dom, to też zauważyłem że tam było bardzo duże nastawienie na to jak to na Ziemi w życiu doczesnym jest fajnie, i widać że wszyscy chcą do niego wracać.
I chyba specjalnie tam była jedynie do jedzenia woda i zupa, żeby oni chcieli wrócić na Ziemie.
Więc to trochę by tak wychodziło, że to właśnie za życia doczesnego by było to całe Niebo.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So maja 27, 2017 10:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 935
Post Re: Nasz dom
Robek napisał(a):
I chyba specjalnie tam była jedynie do jedzenia woda i zupa, żeby oni chcieli wrócić na Ziemie.

Na kiełbasę z grilla. Sama bym się skusiła :D
Bardziej poważnie, jest taka myśl o powrocie z Nieba na ziemię zawarta przynajmniej u jednego świętego katolickiego. Ludwik Maria Grignon de Montfort, autor znanego "Traktatu o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny" pisał o tym jak święci chcieliby powrócić na Ziemię po to, by nieść więcej krzyży. Dla większej chwały w Niebie.

_________________
Tylko Bogu chwała


So maja 27, 2017 15:44
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL