Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 17:00



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 New Age – zagrożenia duchowe 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: New Age – zagrożenia duchowe
Samuel33 napisał(a):

Każdy jest Bogiem

Ale takim bogiem ze jest smiertelny, krucha istota. doswiadczajaca cierpien i slabosci.
Cytuj:
W świetle aktualnych badań reinkarnacja jest faktem.

W jakim sensie? Przeciez nie ma takich dowodow ze swiadomosc jest niezalezna od mozgu.


N lut 19, 2023 16:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 05, 2018 16:01
Posty: 114
Post Re: New Age – zagrożenia duchowe
Jerzy_67 napisał(a):
Zapytałem, bo wydaje mi się, że dobrze jest wiedzieć, z kim się ma do czynienia (tak z grubsza; czy ATK to Akademia Teologii Katolickiej?). To nie jesteś chrześcijaninem?


Widzisz, dla mnie akurat nie ma to znaczenia kim jesteś, czy jesteś chrześcijaninem, muzułmaninem, czy ateistą, i niestety ... taka jest różnica między nami. Ty jesteś chrześcijaninem i dla Ciebie ma to znaczenia, ja nie dzielę ludzi na lepszych i gorszych.

_________________
"Bądź najświetniejszą wersją najwspanialszego wyobrażenia o sobie"
Neale Donald Walsch - "Rozmowy z Bogiem" tom 3


N lut 19, 2023 16:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 05, 2018 16:01
Posty: 114
Post Re: New Age – zagrożenia duchowe
katon napisał(a):
Samuel33 napisał(a):

Każdy jest Bogiem

Ale takim bogiem ze jest smiertelny, krucha istota. doswiadczajaca cierpien i slabosci.
Cytuj:
W świetle aktualnych badań reinkarnacja jest faktem.

W jakim sensie? Przeciez nie ma takich dowodow ze swiadomosc jest niezalezna od mozgu.

AD1)
Ciało jest śmiertelne, ale dusza jest nieśmiertelna, mówi o tym też Biblia. Dusza to boski pierwiastek w nas, przecież pochodzimy od Boga.
Ad2)
Polecam zapoznać się z książkami dr Michaela Newtona "Wędrówka dusz" i "Przeznaczenie dusz". W Polsce podobne badania robiła profesor Stawowska. Poszukaj w internecie.

_________________
"Bądź najświetniejszą wersją najwspanialszego wyobrażenia o sobie"
Neale Donald Walsch - "Rozmowy z Bogiem" tom 3


N lut 19, 2023 16:24
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: New Age – zagrożenia duchowe
Mówienie w hipnozie ma być dowodem na reinkarnację?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N lut 19, 2023 16:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 05, 2018 16:01
Posty: 114
Post Re: New Age – zagrożenia duchowe
Andy72 napisał(a):
Mówienie w hipnozie ma być dowodem na reinkarnację?


Zapoznaj się z tymi książkami, bo jest to częste pytanie osób, które ich jeszcze nie przeczytały. Czym jest hipnoza regresyjna i jak zaczęła się historia Newtona z tym tematem, który był ateistą i sceptykiem w tym względzie. Dopiero potwierdzenie relacji osób z faktami historycznymi skłoniło go do głębszych badań. Jest gdzieś na YT wywiad z nim. Polecam.

_________________
"Bądź najświetniejszą wersją najwspanialszego wyobrażenia o sobie"
Neale Donald Walsch - "Rozmowy z Bogiem" tom 3


N lut 19, 2023 16:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: New Age – zagrożenia duchowe
Samuel33 napisał(a):
Ciało jest śmiertelne, ale dusza jest nieśmiertelna, mówi o tym też Biblia. Dusza to boski pierwiastek w nas, przecież pochodzimy od Boga.

A czy ta dusza ma swiadomosc?


N lut 19, 2023 16:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 05, 2018 16:01
Posty: 114
Post Re: New Age – zagrożenia duchowe
katon napisał(a):
Samuel33 napisał(a):
Ciało jest śmiertelne, ale dusza jest nieśmiertelna, mówi o tym też Biblia. Dusza to boski pierwiastek w nas, przecież pochodzimy od Boga.

A czy ta dusza ma swiadomosc?


Oczywiście, dusza to inaczej świadomość, to Twoje wnętrze. Dusza to Ty bez ciała.

_________________
"Bądź najświetniejszą wersją najwspanialszego wyobrażenia o sobie"
Neale Donald Walsch - "Rozmowy z Bogiem" tom 3


N lut 19, 2023 17:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1944
Post Re: New Age – zagrożenia duchowe
Samuel33 napisał(a):
Każdy jest Bogiem

Czytam dalej, wybacz, ale stwierdzenie typu "bzdura" nie jest argumentem, widzisz tak wygląda dyskusja z kimś komu brakuje argumentów. Powołujesz się na Biblie, a nie wiesz, że jest tam napisane "Ja rzekłem: Jesteście bogami i wszyscy - synami Najwyższego"
Typowe dla New Age: wyrwać z kontekstu jakieś słowo/zdanie i "dopasować" do tego nurtu...
Tak, jest w Biblii napisane:
Ps 82:6 BW "Rzekłem: Wyście bogami I wy wszyscy jesteście synami Najwyższego,"

J 10:34 BW "Odpowiedział im Jezus: Czyż w prawie waszym nie jest napisane: Ja rzekłem: Bogami jesteście?"

ale jeśli ktoś myśli, że to się odnosi do obecnie 8 miliardów ludzi na całym świecie, to... albo jest w ruchu New Age, albo jest niepoważny (albo jedno i drugie). 8 miliardów bogów?! O, nie! Nic podobnego! Kontekst w/w wersetów jasno pokazuje, że to się tyczyło czasów Izraela, gdy osoby pełniące w narodzie funkcje sędziowsko-przywódcze były tak określane, ale ani Psalm, ani Ewangelia nie rozciągały i nie rozciągają tego na całą ludzką populację! Więc czemu robią to zwolennicy New Age?!? Jakim prawem to robi się w NA?

Samuelu33 - czy coś takiego jak "grzech" funkcjonuje w Twojej świadomości?

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


N lut 19, 2023 17:27
Zobacz profil
Post Re: New Age – zagrożenia duchowe
Jerzy_67, postaraj się to wykazać, że Bóg nazwał Bogami tylko osoby pełniące funkcje sędziowsko- przywódcze. Jak do tej pory słyszę tylko Twój krzyk i pytania o "nr butów". Jak tak popatrzeć, to każdy człowiek jest twórcą.


N lut 19, 2023 17:50
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1944
Post Re: New Age – zagrożenia duchowe
Ps 82,1nn PAU (Biblia Paulistów [2005/2008])
(1) Psalm Asafa. Bóg staje w Bożym zgromadzeniu i wśród bogów rozsądza. Sela
(2) Dokądże będziecie orzekać bezprawie i rozstrzygać na korzyść bezbożnych?
(3) Brońcie biedaka i sierotę, pokornemu i nieszczęsnemu przyznajcie rację.
(4) Uwolnijcie biedaka i uciśnionego, wyrwijcie go z rąk bezbożników!
(5) Lecz oni nic nie wiedzą ani nie rozumieją; błąkają się w ciemnościach. Zostaną poruszone wszystkie fundamenty ziemi.
(6) Ja mówię: Jesteście bogami oraz synami Najwyższego,
(7) ale pomrzecie jak ludzie. Wszyscy razem upadniecie jak książęta!
(8) Powstań, Boże, osądź ziemię, bo dziedzictwem Twoim są wszystkie narody.


Do tego psalmu jest ten komentarz w Biblii, z której zacytowałem treść psalmu.
Ps 82:1-8
PSALM 82. Układ tej krótkiej wyroczni wskazuje na jej odniesienie do teraźniejszości (ww. 1-5b) i
do przyszłości (ww. 5c-8). Autor podkreśla, że Bóg Izraela zawsze staje w obronie skrzywdzonych.
Niezależnie od tego, kim są oskarżeni w psalmie (bóstwa pogańskie? niesprawiedliwi sędziowie?
książęta Izraela?), wyraźna jest w nim uprzywilejowana pozycja ubogich, za którymi ujmuje się
Bóg. Sąd czeka jednak nie tylko tych, którzy poprzez powierzoną sobie władzę uczestniczą we
władzy Boga. Chrześcijanie, dzięki łasce Chrystusa synowie Najwyższego (w. 6), także zostaną
osądzeni zgodnie z wymogami sprawiedliwości społecznej (Mt 25:31-46). Koniecznym warunkiem
osiągnięcia życia wiecznego jest wrażliwość na ubogich i troska o nich (w. 4).

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


N lut 19, 2023 17:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 05, 2018 16:01
Posty: 114
Post Re: New Age – zagrożenia duchowe
Jerzy_67 napisał(a):
Samuel33 napisał(a):
Każdy jest Bogiem

Czytam dalej, wybacz, ale stwierdzenie typu "bzdura" nie jest argumentem, widzisz tak wygląda dyskusja z kimś komu brakuje argumentów. Powołujesz się na Biblie, a nie wiesz, że jest tam napisane "Ja rzekłem: Jesteście bogami i wszyscy - synami Najwyższego"
Typowe dla New Age: wyrwać z kontekstu jakieś słowo/zdanie i "dopasować" do tego nurtu...
Tak, jest w Biblii napisane:
Ps 82:6 BW "Rzekłem: Wyście bogami I wy wszyscy jesteście synami Najwyższego,"

J 10:34 BW "Odpowiedział im Jezus: Czyż w prawie waszym nie jest napisane: Ja rzekłem: Bogami jesteście?"

ale jeśli ktoś myśli, że to się odnosi do obecnie 8 miliardów ludzi na całym świecie, to... albo jest w ruchu New Age, albo jest niepoważny (albo jedno i drugie). 8 miliardów bogów?! O, nie! Nic podobnego! Kontekst w/w wersetów jasno pokazuje, że to się tyczyło czasów Izraela, gdy osoby pełniące w narodzie funkcje sędziowsko-przywódcze były tak określane, ale ani Psalm, ani Ewangelia nie rozciągały i nie rozciągają tego na całą ludzką populację! Więc czemu robią to zwolennicy New Age?!? Jakim prawem to robi się w NA?

Samuelu33 - czy coś takiego jak "grzech" funkcjonuje w Twojej świadomości?


To moje pierwsze pytanie brzmi, czy to jest interpretacja Twojej religii, czy Jezusa?

Drugie pytanie. Czy wierzysz w to, że stworzył Cię Bóg, jesteś jego dzieckiem? Czy tak nie naucza teologia KK? Skoro tak, to kim jesteś?

_________________
"Bądź najświetniejszą wersją najwspanialszego wyobrażenia o sobie"
Neale Donald Walsch - "Rozmowy z Bogiem" tom 3


N lut 19, 2023 18:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: New Age – zagrożenia duchowe
Samuel33 napisał(a):
Oczywiście, dusza to inaczej świadomość, to Twoje wnętrze. Dusza to Ty bez ciała.

A jakies dowody ze swiadomosc nie jest wytworem mozgu?


N lut 19, 2023 20:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 05, 2018 16:01
Posty: 114
Post Re: New Age – zagrożenia duchowe
katon napisał(a):
Samuel33 napisał(a):
Oczywiście, dusza to inaczej świadomość, to Twoje wnętrze. Dusza to Ty bez ciała.

A jakies dowody ze swiadomosc nie jest wytworem mozgu?


Np. relacje osób doświadczających śmierci klinicznej , osoby te nie traciły swojej osobowości, ani świadomości, jedynie miały poszerzone postrzeganie rzeczywistości. Wiele relacji zebrał i badał dr Raymond Moody i opisał w swoich książkach. W Polsce podobne relacje zebrał Marek Rymuszko w książce "Polskie życie po życiu".

_________________
"Bądź najświetniejszą wersją najwspanialszego wyobrażenia o sobie"
Neale Donald Walsch - "Rozmowy z Bogiem" tom 3


N lut 19, 2023 20:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: New Age – zagrożenia duchowe
Piszesz ze dusza to boski pierwiastek w nas. To taki boski pierwiastek moze trafic do piekla?


N lut 19, 2023 20:58
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2010
Post Re: New Age – zagrożenia duchowe
@Samuel33 proszę dyskutować na argumenty, proszę nie odsyłać do książek związanych z ezoteryką. Jesteś na forum katolickim, dlatego weź pod rozwagę, że promowanie treści ezoterycznych jest niezgodne z regulaminem forum, otrzymujesz ostrzeżenie.

@Nolda kwestia tego kim jest Bóg wg katolików jest powszechnie wiadomo, regulamin jasno określa granice, nie można swobodnie zmieniać definicji Boga twierdząc, że człowiek również nim jest, ponieważ jest to sprzeczne z nauczaniem KK.


Proszę o skupienie się na temacie wątku, nawet jeżeli ktoś identyfikuje się z ruchem New Age, nie daje to automatycznie prawa do wyrażania poglądów sprzecznych z nauką KK, dla przypomnienia regulamin § I/4.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


N lut 19, 2023 21:18
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL