Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 17:44



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 711 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48  Następna strona
 Harry Potter 
Autor Wiadomość
Post 
Wiesz, jakby Ci tu... wierzący niekoniecznie musi oznaczać głupi. Znam paru bardzo inteligentnych wierzących. Nawet na tym forum. :P


Pt lip 30, 2010 19:44
Post Re:
liam napisał(a):
Wiesz, jakby Ci tu... wierzący niekoniecznie musi oznaczać głupi. Znam paru bardzo inteligentnych wierzących. Nawet na tym forum. :P


tak wiem, jestem głupia.;D


Pt lip 30, 2010 19:45

Dołączył(a): Wt sie 03, 2010 12:29
Posty: 1
Post Re: Harry Potter
Moim zdaniem ktoś tu zaczyna za bardzo poważnie to traktować. Wasza przesadność
w ''doszukiwaniu się'' okultyzmu, szatana itd. jest bardziej niebezpieczna niż HP.
Tylko czekać aż staniecie się tacy jak ludzie armii Radia Maryja ( nie mówię o wszystkich słuchaczach!
szanuję ich, ale niektórzy już przesadzają). Może trochę luźności, a nie szukaniu filmie, książce,
grze szatana i jego satanistycznych podstępów ?


Wt sie 03, 2010 12:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 07, 2010 11:38
Posty: 30
Lokalizacja: Łódź
Post Re: Harry Potter
Ja mam w tym temacie inne doświadczenia.Przeczytałam wszystkie 7 tomów Harrego Pottera i książka mi się bardzo spodobała. W tym roku na wczasorekolekcjach (Festiwal Młodych) rozmawiałam z dziewczyną która od 3 lat należy do Ruchu Światło-Życie i też czytała HP. Na jednych rekolekcjach Oazy dowiedziała się,że samo czytanie HP nie jest grzechem. Niebezpieczeństwo pojawia się, gdy natrafiamy w tekście na formuły zaklęć. Poprzez czytanie formuły zaklęcia popełnia się grzech.

_________________
"Jeśli więc ustami swoimi wyznasz,że Jezus jest PANEM i w sercu swoim uwierzysz,że Bóg Go wskrzesił z martwych-osiągniesz zbawienie" (Rz 10,10)


Pn sie 16, 2010 16:43
Zobacz profil
Post 
A, w takim razie proponowałbym czytać te fragmenty z zamkniętymi oczami. ;)


Pn sie 16, 2010 16:52

Dołączył(a): So sty 16, 2010 15:39
Posty: 165
Post Re: Harry Potter
nadziejka88 napisał(a):
Niebezpieczeństwo pojawia się, gdy natrafiamy w tekście na formuły zaklęć. Poprzez czytanie formuły zaklęcia popełnia się grzech.


Bo zadziałają? :D
Przecież to wymyślone przez autorkę formułki.. a i plus że to i owo można podłapać z łaciny ;)


Pn sie 16, 2010 17:49
Zobacz profil
Post Re: Harry Potter
...bo jak się przeczyta "nox", to nagle w niewytłumaczony sposób zgaśnie światło? :) Ludzie, to lepiej nie uczyć się łaciny, wszak w dawnych czasach nie tylko modlitwy zapisywano w tym pięknym języku. Także magiczne formuły i klątwy.

Paranoja...


Wt sie 17, 2010 21:25
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 22, 2008 10:34
Posty: 3243
Post Re: Harry Potter
Cytuj:
Znam paru bardzo inteligentnych wierzących. Nawet na tym forum. :P

Oczywiscie ja tez! Chocby cala moderacja!
Lubu dubu! Um um um! Niech zyje nam administrator forum! Niech zyje nam!
To spiewalem ja - Duralek. :D

_________________
Lecz początki, potem i leki nie pomogą. Owidiusz


Pt sie 20, 2010 8:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Harry Potter
Dobrze, zostanie zapamiętane (nie obiecuję, że pozytywnie ) ;-) Skończcie offtopa proszę.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pt sie 20, 2010 18:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 31, 2009 4:54
Posty: 1993
Post Re: Harry Potter
Dural napisał(a):
Oczywiscie ja tez! Chocby cala moderacja!
Lubu dubu! Um um um! Niech zyje nam administrator forum! Niech zyje nam!
To spiewalem ja - Duralek. :D


Cruciatus !!


Pt sie 20, 2010 18:58
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 23, 2006 8:34
Posty: 299
Post Re: Harry Potter
Nawiązując do istnienia/nieistnienia magii. Pismo św. i Katechizm Kościoła Katolickiego ostrzegają przed magią. To znaczy, że magia jednak istnieje, bo jaki sens miałoby ostrzeganie przed czymś, czego nie ma, i to ostrzeganie przez tak poważne instytucje (wiem, to nie najlepsze słowo, ale akurat inne nie przychodzi mi do głowy) jak Kościół. Porównanie magii do elfów, orków itp. wydaje mi się być błędne, bo np. w Katechizmie nie ma nic w rodzaju "nie kontaktujcie się z elfami, bo to grzech", jest natomiast zakaz magii. Ponieważ, jak wyżej wspomniałam, ostrzeganie przed nieistniejącą rzeczą byłoby błazenadą, zatem magia istnieje.

_________________
Poezjo, pod twoją obronę...
Maria Pawlikowska-Jasnorzewska


[img]http://games.onego.ru/lastfm/ladysherlockian.png[/img]

Striving to better, oft we mar what's well.
William Shakespeare


Pn paź 11, 2010 12:22
Zobacz profil
Post 
Ladysherlockian, stosując tę samą logikę: istnieje wielu bogów, czy tak? Bo wszak Pismo św. ostrzega przed oddawaniem czci obcym bogom... więc jak to pogodzić z katechizmem, który upiera się że istnieje tylko jeden Bóg?


Pn paź 11, 2010 12:26

Dołączył(a): So paź 16, 2010 14:14
Posty: 53
Post Re: Harry Potter
po lekturze takiej jak Harry Potter ludzie(szczególnie dzieci) mogą zacząć wierzyć w swoją niesamowitość i "boskość " w następstwie ...to jest właśnie zagrożenie ....od Harrego Pottera jest blisko do zabawy w np.telekineze i telepatie , a póżniej to już samo poleci ...


So paź 16, 2010 14:39
Zobacz profil
Post Re: Harry Potter
45 stron tekstu, a kolega przyszedl, nie przeczytal i ... zaczal od poczatku. Klawisze opadaja....

To jeszcze raz: znasz kogos, kto po lekturze HP polecial, najlepiej na miotle? Daj namiary, chetnie go poznam :o


So paź 16, 2010 15:24

Dołączył(a): So paź 16, 2010 14:14
Posty: 53
Post Re: Harry Potter
ale co mnie obchodzi ,ze to 45 strona jak temat i tak ten sam , a ja dopiero przyszedłem tutaj.
temat "Harry Potter" , odpowiedz moja

beneg napisał(a):
po lekturze takiej jak Harry Potter ludzie(szczególnie dzieci) mogą zacząć wierzyć w swoją niesamowitość i "boskość " w następstwie ...to jest właśnie zagrożenie ....od Harrego Pottera jest blisko do zabawy w np.telekineze i telepatie , a póżniej to już samo poleci ...



Kamala napisał(a):
45 stron tekstu, a kolega przyszedl, nie przeczytal i ... zaczal od poczatku. Klawisze opadaja....

To jeszcze raz: znasz kogos, kto po lekturze HP polecial, najlepiej na miotle? Daj namiary, chetnie go poznam :o


a czy to jest forum o magi i lataniu na miotle czy forum o wierze, Bogu , Jezusie...??

a moja odpowiedz na to manipulatorskie pytanie :nie , nie znam kogoś takiego

p.s. tu nie ma znaczenia czy ktoś lata na miotle po HP tylko czy HP może mieć wpływ na jego odejście od Boga i skręt w kierunku szatana .....


So paź 16, 2010 16:14
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 711 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL