Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 20:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 711 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48  Następna strona
 Harry Potter 
Autor Wiadomość
Post Re: Harry Potter
beneg napisał(a):
ale co mnie obchodzi ,ze to 45 strona jak temat i tak ten sam , a ja dopiero przyszedłem tutaj.
temat "Harry Potter" , odpowiedz moja
(...)
p.s. tu nie ma znaczenia czy ktoś lata na miotle po HP tylko czy HP może mieć wpływ na jego odejście od Boga i skręt w kierunku szatana .....


Kiedy wchodzisz w istniejaca dyskusje, lepiej byloby, zebys zapoznal sie z tym, co juz powiedziano, a nie zaczynal od zera.
Zeby nie bylo "manipulatorsko", jak ty uwazasz:
No to prosze o przyklad osoby tobie znanej, ktora po przeczytaniu Harrego Pottera zajela sie czarami, badz odeszla od Boga.


N paź 17, 2010 12:01

Dołączył(a): So paź 16, 2010 14:14
Posty: 53
Post Re: Harry Potter
nie znam takiej osoby :)
a w sumie to niepotrzebnie się wypowiadam w temacie , ktory za słabo znam .......
oglądałem 2 albo 3 części HP i w podobały mi się , może i racja , że nie jest niczym złym oglądanie i czytanie HP, powstrzymam się od komentarzy bo nie potrafie tego osądzić ani obrać jakiegoś zdania
pozdrawiam


N paź 17, 2010 14:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 16, 2010 19:45
Posty: 185
Post Re: Harry Potter
Najdziwniejsze jest to, że katolicy oceniając tę książkę są jednostronni. Widzą rzeczy które potepiają(np. magię) a nie dostrzegają iż ta książka ma wiele cech chrześcijańskich:
1.Wielodzietna (7) rodzinka Weasleyów gdzie matka jest kurą domową (ideał katolickiej rodziny)
2. Chrześcijańska wielkoduszność Harrego nad pokonanym Pettigrew(3-ci tom)
3. Prawie wszyscy bohaterowie to chrześcijanie
4. Homoseksualizm nie występuje w powieści
5. Pokazanie że ze złem trzeba walczyć (tak, biernym być nie można)
6. Szacunek dla kalek ( Wilkołak Lupin jako synonim kaleki)
7. Kilkukrotnie powtarza się w książce, że miłość ma wielką moc
8. Potępianie różnic społecznych (sprawa szlam)
9. Oddanie za przyjaciół
10. Propanowanie odwagi
11. Propanowanie skromności
Itd... czyli ta książka nie jest taka zła.


Cz gru 09, 2010 19:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Jak katolikiem jestem, nie potępiam tej książki (potępiać można literaturę faktu, o ile fakty ona przekręca - a nie fikcję).

I cieszę się - bo widząc kolejny wpis w tym topiku myślałem, że kolejna osoba próbuje udowodnić, jakie to szatańskie pomioty te książki o HP... A tu - nie :D

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Pt gru 10, 2010 15:51
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 16, 2010 19:45
Posty: 185
Post Re: Harry Potter
No widzisz użytkowniku ToMu- twoi przewrażliwieni współbracia w wierze wszędzie doszukują się działania złych mocy-ale to już chyba zahacza o problemy ze zdrowiem psychicznym... jeśli chodzi o HP to jeszcze jedno- czytałem gdzieś że JKR wzorowała się na imieniu jakiejś świętej dając imię sowie Hedwidze.


Pt gru 10, 2010 17:39
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 20, 2007 8:57
Posty: 937
Post Re: Harry Potter
Asphodelus napisał(a):
4. Homoseksualizm nie występuje w powieści


A nieprawda bo Dumbledore był gejem ;P


N gru 12, 2010 11:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 16, 2010 19:45
Posty: 185
Post Re: Harry Potter
a.R.E.k. napisał(a):
Asphodelus napisał(a):
4. Homoseksualizm nie występuje w powieści


A nieprawda bo Dumbledore był gejem ;P


A czy z kimś kopulował?


N gru 12, 2010 12:23
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 20, 2007 8:57
Posty: 937
Post Re: Harry Potter
Oj, nie o to chodzi. Sam fakt, że był gejem może się niektórym nie podobać.


N gru 12, 2010 20:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Asphodelus napisał(a):
No widzisz użytkowniku ToMu- twoi przewrażliwieni współbracia w wierze wszędzie doszukują się działania złych mocy-ale to już chyba zahacza o problemy ze zdrowiem psychicznym... jeśli chodzi o HP to jeszcze jedno- czytałem gdzieś że JKR wzorowała się na imieniu jakiejś świętej dając imię sowie Hedwidze.

Nic nie poradzę.

Nie wiem, po kim nazwali sowę - ale podtrzymuję: Rowling zgapiła sam pomysł... z polskiego Pana Kleksa.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Śr gru 15, 2010 13:32
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Harry Potter
"Jestem ateistą i nie mam z tym żadnego problemu.
Szanuję za to ogromnie ludzi takich jak Richard Dawkins,
którzy mówią o tym głośno i wyraźnie."
(Daniel Radcliffe)
http://religia.onet.pl/gallery/ateisci-najsynniejsza-20,293,image,5.html

Radcliffe has stated he is an atheist, and that he is "very proud of being Jewish".
http://en.wikipedia.org/wiki/Daniel_Radcliffe#Personal_life

http://www.youtube.com/watch?v=pub4HmLN5D8 - Harry Potter Is An Atheist

http://www.youtube.com/watch?v=46XJCpl_Dac - Did You Watch Harry Potter? You're Possessed By Demons!


Harry Potter jest żydowskim ateistą, który sprowadza demony - to było do przewidzenia!

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Pn lis 14, 2011 22:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Harry Potter
Nie wiem o co tyle szumu, książka jak inne. Tyle,że dla ludzi mających już pewne rozeznanie i ukształtowany światopogląd. Mam wrażenie,że nie jest groźna dla dzieci, bo im generalnie czytanie szkodzi. Film już utonął w powodzi innych, potteromania mija jak wszystko. Jeżeli bym się czegoś bała, to ciągłej w tym filmie atmosfery strachu. Dziecko chłonie tę atmosferę, potem mogą być problemy. Rodzice, zwłaszcza młodzi nie bardzo wiedzą na jaki film można zabrać dzieci do kina, szczególnie te mniejsze. A obsługa kina wpuści każdego nawet, gdyby film był dozwolony od 50 lat, bo chodzi o pieniądze


Wt lis 15, 2011 12:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 12, 2006 11:04
Posty: 911
Post Re: Harry Potter
Wystarczy obejrzec trailer ostatnich czesci Pottera, czy chocby przeczytac recenzje zeby wiedziec, ze filmy nie sa juz przeznaczone dla kilkulatkow. Dubbing i firma Harry Potter to niewysarczajaca rekomnedacja kina familijnego.

Co do histerii antypotterowej, to ja dostrzegam tu powod jak najbardziej materialny. Na fali arcypopularnej powiesci i legionow zachwyconych dzieci oraz ich zaskoczonych rodzicow (Lomatko! moje dziecko czyta ksiazke ktora ma wiecej niz 100 stron i brak w niej obrazkow!) latwo mozna sprzedac slowo krytyczne, poparte "dowodami", ktorych w ksiazce wprawdzie nie ma, albo sa mocno naciagniete, natomiast praktycznie niesprawdzalne, bo ktory zapracowany rodzic przeczyta 800 stron bajki o chlopcu i jego sowie, zeby samemu wyrobic sobie opinie i porownac z glosami krytyki? Pani Rowling zarabia, pani Kuby zarabia, ksiedzu Posackiemu tez cos skapnelo i wszyscy sa zadowoleni. Ciepi tylko autorytet Kosciola, ale kto by sie tym przejmowal...


Pt gru 16, 2011 13:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn mar 25, 2013 13:19
Posty: 15
Post Re: Harry Potter
Ukyo napisał(a):
Wystarczy obejrzec trailer ostatnich czesci Pottera, czy chocby przeczytac recenzje zeby wiedziec, ze filmy nie sa juz przeznaczone dla kilkulatkow. Dubbing i firma Harry Potter to niewysarczajaca rekomnedacja kina familijnego.


Pani Rowling wielokrotnie wypowiadała się w wywiadach, iż pisząc HP, jej zamierzeniem było, żeby czytelnicy mogli dorastać razem z bohaterem. Tak więc przekładając to na temat filmów, ekranizacja pierwszych dwóch, trzech tomów nadaje się jeszcze jako tako dla dzieci, ale reszta - już nie.


Cz mar 28, 2013 17:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 10, 2005 8:12
Posty: 2721
Post Re: Harry Potter
o. Joseph-Marie Verlinde o Harrym Potterze:
Od 1:31:12 do 1:36:38

http://www.youtube.com/watch?v=jTyjYMGMELs

_________________
Codziennie jeden cytat z nauczania ojców Kościoła – blog:
http://ojcowiewiary.blogspot.com/


Pt wrz 06, 2013 9:57
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Harry Potter
dzięki za ten odnośnik... :)

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt wrz 06, 2013 19:30
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 711 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL