Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 22:46



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Współcześni szarlatani czyli kilka zdań o NLP 
Autor Wiadomość
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: Współcześni szarlatani czyli kilka zdań o NLP
Widzisz, oredaktor, ja pracuję w rozwoju duchowym. I w tej dziedzinie można cokolwiek zrobić, jeśli konsekwentnie będzie się odprogramowywać to, co zaprogramowane w podświadomości. Śmietniki jakie tam są - nieraz są straszne.

Im bardziej umysł jest czysty, przejrzysty, tym wyraźniej widzi, odczuwa i rozumie sprawy duchowe. Umysły zaprogramowane strzelają cytatami, tytułami książek, autorami, szczegółami, niestety to nie pomaga im jakoś ujrzeć Boga, takiego jakim On Jest.

Jacyś obłędni magicy ileś lat temu weszli między ludzi w Polsce i zarazili nas metodami NLP.
W pewnych branżach umiejętność i praktykowanie manipulowania za pomocą NLP stała się niepisanym, a może i pisanym obowiązkiem. Dotyczy to m.in. handlu, polityki, mediów.
NLP oczywiście przynosi różne korzyści i zyski praktykom, jednak po pierwsze tylko im, a po drugie Mamona nie powinna być obiektem kultu.

Reasumując, nie wikłajmy się w kolejne programy, raczej oczyszczajmy się od nich i bądźmy świadomi wszystkiego co czynimy.

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


Śr kwi 07, 2010 22:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz kwi 09, 2009 14:43
Posty: 184
Post Re: Współcześni szarlatani czyli kilka zdań o NLP
Cytuj:
Umysły zaprogramowane strzelają cytatami, tytułami książek, autorami, szczegółami, niestety to nie pomaga im jakoś ujrzeć Boga, takiego jakim On Jest.


Naukowcy którzy całe dnie spędzają przy równaniach czy też inżynierowie poświęcający 3/4 zycia nad badaniem silników odrzutowych też mają w jakiś sposób zaprogramowane umysły i myślą zupełnie inaczej niż dajmy na to poeci. Jednak wciąż nie widzę powodu aby rozwój umysłowy kolidował z religijnością.

NLP służy do wielu rzeczy: negocjacji, sprzedaży, programowania wyborców, relaksacji, uwodzenia płci przeciwnej itp. Narzędziami są odpowiednie techniki czy zestawy przekonań, ale nie mają one nic wspólnego z duchowością czy mocami paranormalnymi. Dlatego mówienie w kontekstach magii czy kultu jest nieporozumieniem i wyrazem złej woli ;)

Cytuj:
NLP oczywiście przynosi różne korzyści i zyski praktykom, jednak po pierwsze tylko im


Na każdym jednym (nie spotkałem się z wyjątkami) szkoleniu dot. negocjacji czy perswazji, mowa jest o transakcjach win-win czyli takiej aby obie strony wyszły zwycięsko. Chyba każdy trener i nawet praktyk potępia działania w której jedna strona jest przegrana.


Cz kwi 08, 2010 12:34
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: Współcześni szarlatani czyli kilka zdań o NLP
Nie zamierzam się tu kłócić i tym samym propagować tematyki NLP. W dodatku z mistrzem tej techniki.
Uważam za nieuczciwe wykorzystywanie ludzkiej nieświadomości, podstępne włażenie do podświadomości z zewnętrznymi programami. Niektóre z praktyk tego typu maja charakter magiczny ( na przykład wielokrotne powtarzanie takiej samej frazy - dla jej utrwalenia w eterze choćby). Wszystkie te techniki nie są boską współkreacją, lecz manipulacją, wprowadzaniem do obiegu nieprawdziwych informacji po to by zaistniały jako prawda.

Czym różnią się oba podejścia?
Ludzka kreacja będąca współkreacją z Bogiem nikogo nie wykorzystuje i nikogo nie okłamuje. Bierzesz drzewo i zamieniasz go na tarcicę, potem na meble. Nikt nie jest oszukany, choć nie wszyscy wiedzą, jak to robiłeś.
W NLP robi się hokus pokus i ludzie zaczynają kupować kiełbasę firmy X zamiast innych form i głosują na partię Y zamiast na inne partie. To jest narzędzie Szatana. Wyraźnie o nim mówi się w ósmym przykazaniu.

Bacznie przyglądałem się też związkom jakie kreował sobie za pomocą NLP mój młody przyjaciel. Tak łatwo były zawiązywane. Dziewczyny leciały jak muchy do miodu. I co z tego. Kiedy dziewczyny w końcu zaczynały rozumieć, że są przedmiotem manipulacji a nie miłości, z takim trzaskiem rozwiązywały związek, że echo niosło się po całej Polsce, a koleś dostawał albo wprost albo rykoszetem od latających pocisków. Szybko zrozumiał, ze coś tu nie gra i że chyba powinien coś zmienić. I słusznie. I zmienił. I taka jest naturalna kolej rzeczy. Z NLP na dłuższą metę nie da się być szczęśliwym.

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


Cz kwi 08, 2010 12:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz kwi 09, 2009 14:43
Posty: 184
Post Re: Współcześni szarlatani czyli kilka zdań o NLP
Cytuj:
W dodatku z mistrzem tej techniki.

Kurde chciałbym być mistrzem NLP :lol: Ale jeszcze dużo wody musi w Wiśle upłynąć

Cytuj:
Uważam za nieuczciwe wykorzystywanie ludzkiej nieświadomości, podstępne włażenie do podświadomości z zewnętrznymi programami.

Rzecz w tym, ze w życiu codziennym wpływamy na innych, inni wpływają na nas, są ludzie którzy to potrafią, są ci którym to nie wychodzi, ale generalnie robi to nieświadomie. Cały szkopuł polega na poznaniu modelu co decyduje o tym, co na daną osobę działa a co nie. Czyli robimy świadomie to co robiliśmy do tej pory nieświadomie (często gęsto z marnym skutkiem :D )

Cytuj:
Niektóre z praktyk tego typu maja charakter magiczny ( na przykład wielokrotne powtarzanie takiej samej frazy - dla jej utrwalenia w eterze choćby).

Czy jeśli ucze się na sprawdzian i powtarzam sobie jakieś pojęcia duża ilość razy to też praktykuję magię? oO

Cytuj:
Wszystkie te techniki nie są boską współkreacją,

A co to ejst boska współkreacja, bo chyba nie rozumiem pojęcia

Cytuj:
lecz manipulacją

A wiesz, ze nazywanie czegokolwiek manipulacją jest samo w sobie też manipulacją? ;D

Cytuj:
wprowadzaniem do obiegu nieprawdziwych informacji po to by zaistniały jako prawda.

Jakich nieprawdizwych informacji znowu?

Cytuj:
W NLP robi się hokus pokus i ludzie zaczynają kupować kiełbasę firmy X zamiast innych form i głosują na partię Y zamiast na inne partie.

Nie hokus pokus tylko wykorzystuje się np. metamodel bądź zmienia submodalności. Brzmi dziwnie? Równie dziwnie co tarcica ;)

Cytuj:
To jest narzędzie Szatana.

Nie szatana tylko anszego umysłu ;)

Cytuj:
Bacznie przyglądałem się też związkom jakie kreował sobie za pomocą NLP mój młody przyjaciel. Tak łatwo były zawiązywane. Dziewczyny leciały jak muchy do miodu. I co z tego. Kiedy dziewczyny w końcu zaczynały rozumieć, że są przedmiotem manipulacji a nie miłości, z takim trzaskiem rozwiązywały związek, że echo niosło się po całej Polsce, a koleś dostawał albo wprost albo rykoszetem od latających pocisków.

A dziewczyny to inna sprawa :lol: Jest osobna gałąź która zajmuje sie uwodzeniem kobiet - PUA (z ang. PUA - Pickup Artist, Artysta Podrywu). Z moich doświadczeń wyniesionych z tej społeczności, ze to nie ma tak fajnie, ze się robi NLPerskie hokus pokus i wszystkie dziewczyny Twoje :P W tym aspekcie NLP jest czesto krytykowane nie za rzekomą manipulację, a... brak skuteczności w tej dziedzinie :lol: ale to temat na inny czas :P


Cz kwi 08, 2010 13:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 02, 2009 19:55
Posty: 170
Post Re: Współcześni szarlatani czyli kilka zdań o NLP
NLP, jak wszystkie inne kultywujące dumę i satysfakcję z miażdżącej przewagi nad drugim człowiekiem 'wysokie kłamstwa', jest narzędziem Szatana, nasz umysł - jak to nazwałeś - jest jedynie metanarzędziem. Nie mieszajmy dwóch systemów walutowych. Drogi oredaktorze, wyglądasz mi na entuzjastę praktyka - za przeproszeniem - NLP, Twoje stanowisko nie jest mi obce, sam kiedyś czerpałem z tego satysfakcję. Co do braku skuteczności 'w tej dziedzinie' - cóż - nie przesadzaj z tą dezinformacją. Nie jest to osobna gałązka, jak to określasz, te same prawidła i techniki można zastosować zarówno do zdobycia względów kobiety, jak i do wywarcia wpływu na kolegę, czy zdania egzaminu bez jakiejkolwiek wiedzy. Co ciekawe, w środowiskach - sam odwołałeś się do tego 'labela' - tzw. Pickup Artists, bardzo łatwo można dostrzec subtelne przejście pomiędzy klasycznym, 'czystym' NLP, a jawnym spirytyzmem, z pewnością wiesz o co mi chodzi, nie będę reklamował bałwochwalstwa.

Moi drodzy, ponawiam mój apel, trzymajcie się z daleka od NLP, prowadzi ono do śmierci za życia, gdy osiągnie się tą upragnioną 'wyżynę', pustka która nas przeszywa jest przerażająca. Byłem tam, nikomu nie polecam. Polecam Jezusa.

Niech Jezus Chrystus będzie z Wami wszystkimi.


Cz kwi 08, 2010 14:28
Zobacz profil WWW
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: Współcześni szarlatani czyli kilka zdań o NLP
Gundam Freedom, i z Duchem Twoim.

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


Cz kwi 08, 2010 14:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Współcześni szarlatani czyli kilka zdań o NLP
Cytuj:
Rzecz w tym, ze w życiu codziennym wpływamy na innych, inni wpływają na nas, są ludzie którzy to potrafią, są ci którym to nie wychodzi, ale generalnie robi to nieświadomie. Cały szkopuł polega na poznaniu modelu co decyduje o tym, co na daną osobę działa a co nie. Czyli robimy świadomie to co robiliśmy do tej pory nieświadomie (często gęsto z marnym skutkiem :D )


Pozwolę sobie zauważyć dwa aspekty. Po pierwsze, warto poznać techniki manipulowania choćby po to, by nie pozwolić się manipulować. Po drugie - jeśli uznasz je za nieuczciwe - żeby ich unikać w swoim postępowaniu, najzupełniej czasem odruchowym...

A w końcu - z czterech podstawowych zasad negocjacji w NLP do trzech nie mam żadnych zastrzeżeń. Czwarta mi się nie podoba, więc nie stosuję. Mówię o podstawach, dalej nie zgłębiałam.

Świadomość teorii i mechanizmów jeszcze złem nie jest. Złem jest ich wykorzystywanie w sposób zły (w tym również nieuczciwy wobec drugiego człowieka).

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pt kwi 09, 2010 20:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 02, 2009 19:55
Posty: 170
Post Re: Współcześni szarlatani czyli kilka zdań o NLP
Droga Jotko, NLP to nie zbiór zasad - na przykład - 'negocjacji' czy perswazji/manipulacji. NLP to holistyczny proces, którego głównym aktorem nie jest, wbrew pozorom, Twój rozmówca, lecz Ty sam/sama. Żeby 'programować' innych, musimy najpierw 'zdeprogramować' i ponownie skonstruować własny proces decyzyjny, inaczej skąd weźmiemy przewagę? Odsyłam do moich wcześniejszych wypowiedzi w tym wątku. Nie znam Cię, droga Jotko, być może szerzysz dezinformację, ale być może po prostu posiadasz podręcznikowo-broszurową wiedzę na temat NLP, ale nie znasz NLP. Jeśli jest właśnie tak, to bardzo dobrze dla Ciebie, odradzam dalsze 'zgłębianie'.

Niech Jezus Chrystus będzie z Wami wszystkimi.


So kwi 10, 2010 10:05
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Współcześni szarlatani czyli kilka zdań o NLP
Gundam - nie studiowałam NLP. Natomiast okazję zetknąć się w ramach studiów (Uniwersytet Jagielloński zresztą) z zasadami negocjacji, które ta technika proponuje. Jak wspomniałam, 3 z 4 wydają mi się zwyczajnie mądre, czwarta była już techniką manipulacyjną.

Słyszałam jeszcze nieco o sposobach leczenia fobii. Owszem, mają szansę być skuteczne. I być może osobiście manipuluje się wówczas swoim umysłem za pomocą wyobraźni, ale póki robisz to świadomie w konkretnym - dobrym - celu nie widzę specjalnego problemu. To tylko metoda (świadomego!) wpływania na własne emocje związane z sytuacją, która budzi irracjonalny lęk.

Być może nie załatwia problemu, ale czasem umożliwia funkcjonowanie. A najśmieszniejsze jest to, że można to zrobić świadomie i nie wpływa to na skuteczność.

Jak mówię: pokazano mi fragmenciki NLP. Holistyczny proces prowadzący do przeprogramowania własnego procesu decyzyjnego brzmi dla mnie absurdalnie, ale może nie mam pojęcia o NLP.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Wt kwi 13, 2010 10:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 28, 2007 9:13
Posty: 545
Post Re: Współcześni szarlatani czyli kilka zdań o NLP
Ciekawe artykiły o NLP (i nie tylko) w Naszym Dzienniku. Między innymi:
http://www.naszdziennik.pl/index.php?da ... d=my71.txt


N kwi 18, 2010 12:31
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: Współcześni szarlatani czyli kilka zdań o NLP
Autorem artykułu jest ksiądz Posacki, znany z tego, że odradza on dotykania czegokolwiek innego, niż teoretycznie katolickie. Napisałem "Teoretycznie" - gdyż w Kościele Katolickim znaleźć można różne rzeczy nie - święte, gdyż jest to Kościół zbierający nie świętych lecz wszystkich, w tym grzeszników.

Strach przed szatanem, demonami i złem w dowolnym przedmiocie są naturalne dla człowieka, który od lat zajmuje się czarami, okultyzmem, magią i sprawami szatana, choćby to zajmowanie się miało na celu walkę z przedmiotem.

Otóż taki strach należy oczyszczać przez głęboką wiarę, sakramenty i modlitwę, zamiast przekazywać go innym, Bogu ducha winnym ludziom.

Artykuł jest dość długi, przeczytałem go z zainteresowaniem, jednak nie znalazłem tam żadnej analizy tego, jakie faktyczne realne zagrożenie niesie świadome psycho - manipulowanie uczniów przez nauczycieli metodami, które naprawdę próbuje się nauczycielom przekazać w obowiązkowych kursach i szkoleniach jako metodę pracy z dziećmi i młodzieżą.
To jest upiorne ...

Tymczasem w artykule widać jedynie straszenie przed bliżej nieokreśloną wschodniością ...
Szkoda...

Nawiasem, gdzie ta wschodniość miałaby się zdaniem atakujących kończyć?
Na Bugu? Na Uralu? Czy na Chińskim Murze? I na Himalajach?
I dlaczego tam, gdzie odpowiadający wskaże?

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


N kwi 18, 2010 16:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Współcześni szarlatani czyli kilka zdań o NLP
Kwiatku - manipulowanie drugim człowiekiem bez jego wiedzy i zgody / wpływanie na jego decyzje i wybory w sposób który pomija jego świadomość JEST nieuczciwe. Tak zwyczajnie, nie potrzeba do tego niczego więcej. I dotyczy to tak samo wychowania dzieci jak i pracy z dorosłymi.

Jednak powtórzę: świadome wykorzystanie własnej wyobraźni do pokonania chorych emocji nie budzi we mnie oporów moralnych. Nawet jeśli ktoś to nazwie manipulowaniem emocjami...

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Wt kwi 20, 2010 20:14
Zobacz profil
Post Re: Współcześni szarlatani czyli kilka zdań o NLP
oredaktor napisał(a):

Na każdym jednym (nie spotkałem się z wyjątkami) szkoleniu dot. negocjacji czy perswazji, mowa jest o transakcjach win-win czyli takiej aby obie strony wyszły zwycięsko. Chyba każdy trener i nawet praktyk potępia działania w której jedna strona jest przegrana.


Czytasz książki Bandlera ?

Na pewno wiesz kto to... :)


Pt kwi 30, 2010 21:29

Dołączył(a): Cz kwi 09, 2009 14:43
Posty: 184
Post Re: Współcześni szarlatani czyli kilka zdań o NLP
Cytuj:
Czytasz książki Bandlera ?

Na pewno wiesz kto to...


oj... :P

Napisz może do czego zmierzasz :D


Pt kwi 30, 2010 22:41
Zobacz profil
Post Re: Współcześni szarlatani czyli kilka zdań o NLP
To ojciec NLP i z tego co wiem on opisuje także sytuacje, które nie są win win. Moze ci trenerzy NLP powinni poczytać mysli swego ojca.

Jak uda mi się na necie znaleźć cytaty to wkleję tu.


Pt kwi 30, 2010 22:59
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL