Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:54



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Współcześni szarlatani czyli kilka zdań o NLP 
Autor Wiadomość
Post Współcześni szarlatani czyli kilka zdań o NLP
http://www.ozon.pl/a_tygodnikozon_2_18_ ... _36_1.html


N sty 08, 2006 13:46
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Cytuj:
kurs hipnotycznego uwodzenia

Tylko po co kumuś to :?: Musi się dowartościować, bo nie potrafi znaleźć kobiety w sposób normalny :?:

Przejrzałem pobieżnie tylko - co oznacza NLP i NLS :?:

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


N sty 08, 2006 13:53
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N sty 08, 2006 21:29
Posty: 71
Post 
Z tego co się orientuję NLP są to techniki pozwalające poprawić kontakty z otoczeniem, nauczyć sie odpowiednio mówić i zachowywać w sposób powodujący pozytywne reakcje ludzi. Wykorzystuje się to np. w biznesie. Zresztą podaję link do strony związanej z zagadnieniem:
http://www.econlp.com/content/view/2/12/


So sty 14, 2006 10:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 02, 2009 19:55
Posty: 170
Post 
NLP to technika dyscypliny intelektualnej zmierzająca do całkowitego uniezależnienia procesu decyzyjnego od takich czynników jak reakcje instynktowne, emocjonalne, fizjologiczne oraz - co najważniejsze - odruchy socjogenne. Pełne opanowanie tej techniki zawsze wiąże się z zanikiem ego. Niektórzy widzą tu związek z tzw. vitness consciousness. Miałem okazję wejść w interakcję z wyjątkowo inteligentną osobą, która stosowała tą technikę. Jego logika była zawsze niezawodna. Jak komputer.

NLS to praktyczne zastosowanie NLP dla osiągnięcia konkretnego celu - wywołania konkretnych efektów fizjologicznych w organiźmie kobiety, które w sposób zasadniczy mogą wpłynąć na jej proces decyzyjny. Jeżeli masz do czynienia z osobą, która w mistrzowskim stopniu opanowała NLP, musisz mieć świadomość, że nigdy nie zobaczysz nawet cienia jego prawdziwego 'ja'.

Zło.


N sie 02, 2009 22:12
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz kwi 09, 2009 14:43
Posty: 184
Post 
@Gundam Freedom

ale straszysz, kurde :? Tak się składa, że obracam się w kręgach NLP i trochę przegiałeś z tym zanikiem ego :-D Ogólnie w tym wszystkim chodzi o to by panowac nad procesami które i tak zachodzą, czy nam się to podoba czy nie, w naszym umyśle. Spłycając NLP mozna by nazwac to instrukcją obsługi naszego mózgu a także innych w zależności do czego chcemy tego użyć.


Pn sie 03, 2009 21:01
Zobacz profil

Dołączył(a): So sie 18, 2007 13:38
Posty: 1656
Post 
Nic nowego technika tzw. vitness consciousness jest jedną ze znanych od wieków technik medytacyjnych stosowanych na Wschodzie.Problem zaczyna się w tym momencie jeśli ktoś doskonali swój umysł i pragnie wykorzystwać swoje umiejetności w różnych niecnych i niemoralnych celach............ .


Wt sie 04, 2009 12:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 02, 2009 19:55
Posty: 170
Post 
Po opanowaniu tej techniki, łatwość w manipulacji ludźmi, nawet bardzo inteligentnymi, lecz operującymi w ramach 'społeczeństwa', jest porażająca. Ten stan rzeczy nie jest, sam w sobie, zły w kontekście chrześcijańskim. Problem polega na tym, jak wspomniał mój przedmówca, iż omawiana umiejętność stanowi potężną pokusę, zwłaszcza dla ludzi, którzy z natury są mocno empatyczni i zostali obdarzeni bystrym umysłem. Wiedza to potęga - a potęga to odpowiedzialność, przynajmniej zdaniem Chrystusa.


Cz sie 06, 2009 1:30
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So sty 20, 2007 11:25
Posty: 107
Lokalizacja: Wrocław
Post 
NLP niszczy człowieka. Miałem nieprzyjemność zagłębienia się w temat :(

Prawdę mówiąc, z moim doświadczeniem nieco zaskoczyło mnie stwierdzenie, że
Cytuj:
Ten stan rzeczy nie jest, sam w sobie, zły w kontekście chrześcijańskim.
.
Osoba staje się jak maszyna, działa bezwzględnie, beznamiętnie, jej czyny odznaczają się wyrafinowaniem, sztucznością. Wiedza ta czyni ludzi pełnymi wyrachowania. Gubią persnonalizm; traktują innych wyłącznie instrumentalnie.
Faktycznie, zatraca się własną osobowość, lecz nie przypomina owa samozatrata tego pełnego zawierzenia chrześcijańskiego oddania Bogu, w wyniku którego "nie żyję już ja, lecz żyje we mnie Chrystus".
Ludzie wyszkoleni w NLP zdają się czytać myśli interlokutorów (dlatego potrafią dostosować się do ich oczekiwań i sprawiają wrażenie sympatycznych); z punktu widzenia etycznego wydaje się jednak działanie takowe niegodziwym. Przypomina bowiem wyciąganie cudzych sekretów.
I nie jest prawdą, że to tylko potencjalne narzędzie manipulacji. Otóż nawyki instrumentalistyczne zostają nieświadomie zinternalizowane; zatracenie spontaniczności i świadome spostrzeganie w drugich mechanicznych odruchów skutkuje koniecznie dostosowaniem praxis do aktów poznawczych- sytuacja przeciwna doprowadziłaby bowiem do zaburzeń psychicznych, przed czym NLP właśnie ma chronić.
Z drugiej strony pewne elementy tej wiedzy w obecnej kulturze okazują się niemal niezbędne dla funkcjonowania społeczeństwa. Biznes i polityka są oczywiście kluczowymi węzłami, ale także i pedagogika obficie z niej korzysta.
Na szczęście skuteczne opanowanie tej "ars dominandi" wymaga wielu ćwiczeń i, zapewne, niemałych zdolności. Piszę z perspektywy osoby doświadczonej w tej kwestii, staram się zestawić ją z duchowością chrześcijańską.

_________________
"O przyjdź do mnie, mój Jezu, złóż najświętszą głowę!
Przyjdź! - na przyjęcie Twoje serce me gotowe!
Jak na miękkim kobiercu
Wypoczniesz w moim sercu
Ono jest Twoje!"


So lis 14, 2009 14:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz kwi 09, 2009 14:43
Posty: 184
Post 
Cytuj:
Osoba staje się jak maszyna

Bzdura

Cytuj:
działa bezwzględnie, beznamiętnie

Bzdura

Cytuj:
czyny odznaczają się wyrafinowaniem, sztucznością

Wyrafinowane, być może, ale napewno nie sztuczne
czyli...
Bzdura :-)

Cytuj:
Wiedza ta czyni ludzi pełnymi wyrachowania

Hmm... no dobra po części z tym się zgodzę :D Tyle, że nie widzę w tym nic złego ;)

Cytuj:
Gubią persnonalizm; traktują innych wyłącznie instrumentalnie

Bzdura, bzdura

Cytuj:
Faktycznie, zatraca się własną osobowość

Jak wyżej

Cytuj:
Ludzie wyszkoleni w NLP zdają się czytać myśli interlokutorów (dlatego potrafią dostosować się do ich oczekiwań i sprawiają wrażenie sympatycznych);

Chłopie, Ty masz jakieś kompleksy czy jakiś inny powód niż połechatnie twojego ego kieruje tym, że starasz się w dziwny sposób wpleść super inteligentnie brzmiące skomplikowane słowa których nikt nie zna :? Samo czytanie myśli to odbeiranie sygnałów z takich czynników jak mowa ciała, intonacja itp.

Cytuj:
z punktu widzenia etycznego wydaje się jednak działanie takowe niegodziwym.

Świadome odczytywanie sygnałów jaka druga osoba nam wysyła jest niegodziwe :o

Cytuj:
I nie jest prawdą, że to tylko potencjalne narzędzie manipulacji

Oczywiście, że nie ;) NLP to fajne narzędzie do zmainy osobistej, źródło motywacji a czasem i zdrowia ^^

Cytuj:
Otóż nawyki instrumentalistyczne zostają nieświadomie zinternalizowane;

Ok masz odemnie +5 do ego za chęci :D

Cytuj:
zatracenie spontaniczności

Bzdura

Cytuj:
skutkuje koniecznie dostosowaniem praxis do aktów poznawczych- sytuacja przeciwna doprowadziłaby bowiem do zaburzeń psychicznych,

dobra +10 do ego ;)

Cytuj:
wymaga wielu ćwiczeń i, zapewne, niemałych zdolności.

Ta zdolności, pewnie tych nadprzyrodzonych ;D

Cytuj:
Piszę z perspektywy osoby doświadczonej

Sorry wielkie, ale Ty nie masz pojęcia zielonego o NLP :D


So lis 14, 2009 14:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 29, 2009 17:59
Posty: 430
Post 
Alfa F1 napisał(a):
Otóż nawyki instrumentalistyczne zostają nieświadomie zinternalizowane; zatracenie spontaniczności i świadome spostrzeganie w drugich mechanicznych odruchów skutkuje koniecznie dostosowaniem praxis do aktów poznawczych- sytuacja przeciwna doprowadziłaby bowiem do zaburzeń psychicznych, przed czym NLP właśnie ma chronić.
Internalizacja w pewnym wieku zachodzi silniej, niż kiedy indziej. Czy — z Twoich doświadczeń — można powiedzieć coś na temat podatności na ten proces — właśnie w zależności od wieku. Ewentualnie od zaangażowania religijnego? Bardzom takich doświadczeń ciekaw…

I skąd teza o zaburzeniach psychicznych?

oredaktor napisał(a):
Cytuj:
interlokutorów
słowa których nikt nie zna.
Bzdura. ;)

_________________
Homo iudicio certo conscientiae suae semper debet oboedire.
Człowiek powinien być zawsze posłuszny pewnemu sądowi swego sumienia. — Katechizm Kościoła Katolickiego, n. 1800


So lis 14, 2009 18:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz kwi 09, 2009 14:43
Posty: 184
Post 
Żžz napisał(a):
oredaktor napisał(a):
Cytuj:
interlokutorów
słowa których nikt nie zna.
Bzdura. ;)


No dobra masz mnie :D

Powinno być

Cytuj:
Słowa które człowiek w moim wieku musi szukac w internecie aby się dowiedzieć, ze chdozi o tak banalną sprawę jak zwykły rozmówca


So lis 14, 2009 21:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 29, 2009 17:59
Posty: 430
Post 
oredaktor napisał(a):
Powinno być
Cytuj:
Słowa które człowiek w moim wieku musi szukac w internecie aby się dowiedzieć, ze chdozi o tak banalną sprawę jak zwykły rozmówca

Jestem przekonany, że żaden rozmówca nie jest banalny :)

_________________
Homo iudicio certo conscientiae suae semper debet oboedire.
Człowiek powinien być zawsze posłuszny pewnemu sądowi swego sumienia. — Katechizm Kościoła Katolickiego, n. 1800


So lis 14, 2009 22:16
Zobacz profil
czasowo zablokowany

Dołączył(a): Wt sty 12, 2010 12:10
Posty: 91
Post Re: Współcześni szarlatani czyli kilka zdań o NLP
Cytuj:
Ogólnie w tym wszystkim chodzi o to by panowac nad procesami które i tak zachodzą, czy nam się to podoba czy nie, w naszym umyśle. Spłycając NLP mozna by nazwac to instrukcją obsługi naszego mózgu a także innych w zależności do czego chcemy tego użyć.


Już własnie sam fakt ze jeden ktoś próbuje zapanować nad innym ktosiem jest sam w sobie zły.
I argument koncowy

w zależności do czego chcemy tego użyć. oznacza ze ktoś rości sobie do panowania nad moim umysłem w dobry sposób jest przewrotny .

Już widzę te tłumy które chcą zapanować nad innymi bo wiedzą lepiej co jest dla nich dobre.
Były takie przypadki w historii ze jednostki panowały nad całymi narodami bo ,,lepiej wiedziały co dla tego tłumu jest dobre"

to tyle o ,,dobroci " NLP

A co do skuteczności
jak kazda technika tak i socjotechnika - na jednych działa na innych nie.
NAJCIĘŚCIEJ BEDZIE DZIAŁAC NA JEDNOSTKI SŁABE , słabe psychicznie , bo wtedy są podatne na tego typu techniki manipulacji
Stąd własnie sukcesy sekt róznego typu
Ale nie tylko sekt
Np Amway - typowo gospodarcze przedsięwzięcie ( chociaz okreslane czesto mianem sekty ekonomicznej )
To własnie dzieki manipulacji i socjotechnice osiąga się tam to na czym im zalezy : na zmanipulowaniu ludzi tak aby na nich pracowali
98 % frajerów pracuje na 2 % cwaniaków .
Działa ?
działa
Warto tylko zobaczyc tych ludzi po kilku latach pracy w tej sieci
Wtedy dopiero mozna zapytać: czy warto ?

Manipulowanie innymi w celu osiągniecia własnych celów ( nie przesadzajmy czy dobrych czy złych ale własnych i mniejsza czy gospodarczych czy innych celów - własnych ) moze być zbiezne z nauka Chrystusa ?

Ja tylko pytam - na to kazdy musi sobie sam odpowiedzieć


N sty 31, 2010 14:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Współcześni szarlatani czyli kilka zdań o NLP
Hmmm - a manipulowanie swoim umysłem? Bo de facto to osobiste postrzeganie musi się zmienić. To ja muszę sobie wyobrazić taką czy inną sytuację, żeby np. pokonać lęk. To moja decyzja i wykonanie...

Ktoś inny może mi tylko podsunąć sposób.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


N sty 31, 2010 14:30
Zobacz profil
czasowo zablokowany

Dołączył(a): Wt sty 12, 2010 12:10
Posty: 91
Post Re: Współcześni szarlatani czyli kilka zdań o NLP
jo_tka napisał(a):
Hmmm - a manipulowanie swoim umysłem? Bo de facto to osobiste postrzeganie musi się zmienić. To ja muszę sobie wyobrazić taką czy inną sytuację, żeby np. pokonać lęk. To moja decyzja i wykonanie...

Ktoś inny może mi tylko podsunąć sposób.


no własnie
jesteś w błędzie i to juz 2 raz w ciągu godziny
to się musi zmienic

Właśnie zeby NLP było skuteczne to najpierw manipulator musi zmanipluowac samego siebie
sam musi zostac zmanipulowany
I to stanowi właśnie zagroznie ( jedno z wielu )
Bo czy osoba która sama uległa manipulacji jest w stanie ocenić co bedzie dobre dla innych i działac właśnie w ,,dobrym celu "?

Sam bedąc zmanlipulowany dopiero wtedy zaczyna i dopiero wtedy moze maniplulować innymi


N sty 31, 2010 14:46
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL