Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 21:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Transpłciowy pastor w kościele Metodystów 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn kwi 02, 2007 10:16
Posty: 87
Post Transpłciowy pastor w kościele Metodystów
Pastor, Drew Phoenix (a wcześniej Ann Gordon), został przywrócony na stanowisko przywódcy metodystycznego kościoła w Baltimore (St. John’s United Methodist Church). Phoenix w ostatnim roku zmienił płeć z żeńskiej na męską i z powodu zabiegu nie mógł prowadzić kościoła. W 1989 wyświęcona na biskupa, prowadziła kościół przez prawie pięć lat.

W trakcie corocznej konferencji Phoenix powiedział, że ostatniej jesieni, po długich duchowych podróżach i po roku modlitw zdecydował się zmienić swoje imię z Ann Gordon na Drew Phoenix w celu podkreślenia swojej prawdziwej tożsamości płciowej i by uhonorować swoją “duchową przemianę i relację z Bogiem”. Phoenix ma nadzieję, że inni wierzący pójdą za jego przykładem i poprzez edukację na temat tożsamości płciowej otworzą się na transpłciowych wyznawców. - Każdy z nas jest dzieckiem Bożym i w tym miejscu nie ma żadnych wyjątków – dodaje Phoenix. Decyzja powrotu na piastowane wcześniej stanowisko jest bardzo kontrowersyjna. Denominacja odrzuca nauczanie osób uznających się za homoseksualistów. Brakuje jednak jednoznacznego odniesienia, co do osób transpłciowych (transgender). Biskup, John Schol (na zdjęciu), poinformował, że kongregacja składająca się z 50 członków w pełni poparła powrót Phoenixa jako lidera kościoła.


Całość artykułu [url]"http://www.drzewopana.pl/index.php?id=wydarzenia&art=32"]tutaj[/url].

Powoli dochodzę do przekonania, że zbyt wiele mnie w życiu nie zdziwi. Odrzucanie tego, kim jestem dzięki Bogu i zmiana na to, co uważam, za właściwe ma być ku chwale Boga... brzmi to dziwnie...


Wt maja 29, 2007 21:11
Zobacz profil
Post 
Cóż... Możliwe, ze to osoba chora psychicznie i przez to jej wina jest mniejsza...

Ale juz decyzja tych 50 osób??

Kościoł na wszelkie sposoby próbuje zatrzymac ubytek wiernych pokazując jaki jest cool-ale to zla droga...

Inna sprawa: uwazam, ze powinno się przede wszystkim zakazac takich operacji- nawet za prywatne pieniądze...swoją drogą- może pastor zoperował się za pieniądze wiernych?? :?


Wt maja 29, 2007 21:28

Dołączył(a): Pn kwi 02, 2007 10:16
Posty: 87
Post 
Wiesz... znając rzeczywistość pewnie sami wyszli z taką inicjatywą.


Wt maja 29, 2007 21:52
Zobacz profil
Post 
Na tej samej zasadzie zakażcie farbowania włosów - przecież to też odrzucenie tego, jakim się jest dzięki Bogu.

Zmieniła się płeć. Element zewnętrzny - w środku pozostała ta sama osoba. A chyba dla Was, katolików, najbardziej liczy się wnętrze, tak? Dusza, nieprawdaż? A tutaj ukazujecie swoją małostkowość... Akurat ten chrześcijański kościół akceptuje święcenia kobiet, w czym więc problem? Wasz problem? Nie wydaje mi się. A jeśli im z tym dobrze, to po co się wtrącać?


Crosis


Wt maja 29, 2007 22:03

Dołączył(a): Pn kwi 02, 2007 10:16
Posty: 87
Post 
Crosis napisał(a):
Na tej samej zasadzie zakażcie farbowania włosów - przecież to też odrzucenie tego, jakim się jest dzięki Bogu.


Farbowanie włosów można potraktować jako element dekoracyjny, czyli jak np. naszyjniki itp. Z tym, że i tutaj nie powinno się przesadzać, bo np. Bóg jasno wypowiedział się na temat tatuaży.

Crosis napisał(a):
Zmieniła się płeć. Element zewnętrzny - w środku pozostała ta sama osoba. A chyba dla Was, katolików, najbardziej liczy się wnętrze, tak? Dusza, nieprawdaż?


No, ja akurat katolikiem nie jestem.

Crosis napisał(a):
A tutaj ukazujecie swoją małostkowość... Akurat ten chrześcijański kościół akceptuje święcenia kobiet, w czym więc problem? Wasz problem? Nie wydaje mi się. A jeśli im z tym dobrze, to po co się wtrącać?


Czy małoskowość? Ja nie widzę najmniejszego problemu w święceniu kobiet na pastorów. Co więcej, jestem tego gorącym zwolennikiem. Sądzę jednak, że zmiana płci nie jest niczym dobrym, bo bez względu na to, jak ważna jest sfera duchowa, my nie powinniśmy ingerować w to, co Bóg zaplanował.


Wt maja 29, 2007 22:18
Zobacz profil
Post 
A więc cały problem polega na tym, jak kto patrzy na zmianę płci....

Cóż, każdy ma tutaj prawo do własnego zdania... dla mnie jest to sprawa tej osoby, a każdej osobie zmieniającej płeć życzę tylko, aby była to naprawdę przemyślana decyzja. Aby była faktycznie zgodna z płciowym profilem psychologicznym.

Crosis


Wt maja 29, 2007 22:28
Post 
Operacje zmiany płci robią z ludzi kaleki- bo organy wewnetrzne zostają np. jajniki, macica itp...

Ten czlowiek, który wychodzi potem to w sumie ani męzczyzna ani kobieta...

Ludziom z problemami psychicznymi trzeba pomagac a nie przyklaskiwac ich chorobowym urojeniom...

I myślę Crosis, ze z nas dwojga to ty mniej się przejmujesz tym czlowiekiem- bo przejawiasz taki liberalny tumiwisizm- a niech se robi chlopina co chce i jeszcze pewnie z tego powodu czujesz się bardziej "humanitarnie"...


Wt maja 29, 2007 22:49
Post 
Nie Teresse: ja po prostu zgadzam się z psychologami twierdzącymi, że czasem osoba psychicznie jest kobietą, a ma praktycznie ciało mężczyzny. Zauważ, że przed operacją zmiany płci przechodzi się padania psychiatryczne, długie rozmowy mające na celu stwierdzenie, czy nie jest to w jakiś sposób "urojone". Uważam po postu, że takie osoby istnieją, a jeśli medycyna pozwala im pomóc, to w określonych przypdkach może to zrobić. Zresztą, jest to decyzja tej osoby - równie dobrze możesz tatuaż uznać za chorobę psychiczną...

Co zaś do technicznej stny operacji.... poczytaj w końcu trochę, zanim palniesz głupotę.


Crosis


Wt maja 29, 2007 22:54
Post 
Jaką głupotę Crosis??

Moze przytoczę kilka szczegolów technicznych na temat tych wspaniałych operacji...
dotyczy zmiany z kobiety na mężczyzne:

ze strony http://www.transseksualizm.pl/km4.html#32

Cytuj:
Są osoby, które poprzestają na I operacji (mastektomii) i zmianie dokumentów na męskie. Nie jest to rozwiązanie najlepsze, bo narząd nieużywany, czyli macica i jajniki, wcale nie zanika, tylko się rozkłada w organizmie. Hormony męskie (testosteron) są silniejsze od żeńskich, i „zagłuszają” działanie i produkcję tych drugich. Mając macicę z jajnikami musisz brać więcej hormonów, a to nie pozostaje bez wpływu na zdrowie.


Cytuj:
Usunięcie macicy i jajników to pozbawienie się narządów produkujących naturalne hormony płciowe. Organizm do życia potrzebuje hormonów płciowych, więc odtąd już MUSISZ je brać; zaprzestanie ich przyjmowania będzie miało taki sam skutek, jak u osób w podeszłym wieku, kiedy ich organizm sam przestaje produkować hormon[/b]


Super czyli tak czy siak poczatkowo zdrowy czlowiek zostaje uzalezniony od preparatów hormonalnych do konca zycia...



Cytuj:
Penis wytwarza się ze skóry wyciętej z boku brzucha albo z uda, rzadko z przedramienia. Na boku brzucha pozostałą skórę zszywa się, i to nierówno – potem sterczy jakiś róg tu i ówdzie. Taki penis nie ma ciał jamistych, nie może się więc usztywniać. Po kilku miesiącach można wszczepić protezy hydrauliczne lub silikonowe pręty, umożliwiające współżycie. (...) Zdarzały się przypadki „przetrenowania” narządu – tacy pacjenci co jakiś czas trafiają do szpitala na „poprawkę”.

Taki „narząd płciowy” to tylko atrapa, najlepiej wygląda jako wypełnienie spodni. Jest to wyłącznie odtworzenie kształtu penisa i wszczepienie mu protez, oraz worka mosznowego z wszczepieniem mu kulek w kształcie jąder – a nie ich normalnych funkcji. Nie możemy mieć dzieci.


Zyć nie umierać po prostu...

Cytuj:
Jeśli nie brzmi to zbyt optymistycznie – wielu transseksualistów nie decyduje się na operacje odtworzenia członka. Z tymi operacjami można zresztą poczekać i spokojnie zdecydować, czy, kiedy i jak się będzie miało odtworzony penis.


no...czyli wychodzi, że ten czlowiek to mężczyzna z pochwą?? Kobieta bez piersi ?? :co:

poza tym, jesli taka operacja przynosi zysk w tysiącach dolarów a psycholog przyjmuje pewnie w tej samej klinice co chirurg...wiadomo...


Wt maja 29, 2007 23:23
Post 
Crosis napisał:
Cytuj:
Cóż, każdy ma tutaj prawo do własnego zdania... dla mnie jest to sprawa tej osoby, a każdej osobie zmieniającej płeć życzę tylko, aby była to naprawdę przemyślana decyzja. Aby była faktycznie zgodna z płciowym profilem psychologicznym.


Wszelką ingerencję w akt Stwórczy taką jak odbieranie życia,operacje zmiany płci,badania na embrionach,zapłodnienie "in vitro" czy klonowanie ludzi należy z całą surowością potępić.


Śr cze 06, 2007 10:54
Post 
To wprowadź zakaz:
szczepionek,
leków,
malowania włosów,
tatuaży,
makijażu


i wszelkich innych zmian. Kolczyków też. W ogóle to nie powinnismy scinać włosów.

Albo w końcu zastanów się nad argumentacją.


Crosis


Śr cze 06, 2007 11:56

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post 
Crosis napisał(a):
(...)i wszelkich innych zmian. Kolczyków też.


Oraz nicków na forum. I awatarów też ;-)


Śr cze 06, 2007 11:58
Zobacz profil
Post 
Crosis napisał:
Cytuj:
To wprowadź zakaz:
szczepionek,
leków,
malowania włosów,
tatuaży,
makijażu
i wszelkich innych zmian. Kolczyków też. W ogóle to nie powinnismy scinać włosów.


Crosis za bardzo się pospieszyłeś.To,co wymieniłeś nie jest moralnie szkodliwe oprócz tatuaży.(Lucyna już przytaczała artykuł,że tatuaże są moralnie złe.)Ja akurat wymieniłem to,co jest moralnie szkodliwe i jest bezpośrednią ingerencją w akt Stwórczy.Myślisz,że zabronię przeszczepów?Tego nie zabronię,bo to ratuje ludziom życie.Potępić mogę tylko to,co złe jest.


Śr cze 06, 2007 12:34
Post 
W takim razie choć raz wykaż się inteligencją i pokaż mi, co jest złego w transwestytach. Robią komus coś złego? Czy ta operacja odbywa się czyimś kosztem?

A argument wiary i Kościoła oraz Boga sobie daruj, bo nie jest on dla każdego istotny.

Crosis


Śr cze 06, 2007 16:50
Post 
Na operację decydują się nie transwestyci a transseksualiści.A operacja ta jest samookaleczeniem.Ponieważ taki mężczyzna czy kobieta po tej operacji nie ma zdolności rozrodczych jest to czyn porównywalny z zabronioną antykoncepcją,ale w odróżnieniu od niej czyni człowieka kaleką i pozostawia psychiczne piętno na zawsze.To znaczy,że człowiek sam siebie karze bezpłodnością pozbawiając się zdolności rozrodczych.Brzmi przerażająco.


Śr cze 06, 2007 17:09
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL