Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 20:58



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 seks 
Autor Wiadomość
Post seks

Proszę, oto dosyć ciekawy artykuł o relacjach seksualnych w długotrwałych związkach: --link--.

Co tu dużo komentować. W Sadze o Enderze Carda, Demostenes zdefiniował niemożność komunikacji międzygatunkowej w następujący sposób:

Demostenes Carda napisał(a):
"Pierwszy to cudzoziemiec, albo utlanning, obcy, którego uznajemy za człowieka, ale z innego miasta lub kraju. Drugi to framling ... To obcy, którego uznajemy za człowieka, ale z innego świata. Trzecim jest ramen, obcy uznawany za człowieka ale z innego gatunku. Wreszcie czwarty, prawdziwie obcy, to varelse. W tej klasie mieszczą się wszystkie zwierzęta, gdyż kontakt z nimi jest niemożliwy. Żyją, ale nie potrafimy odgadnąć celów, jakie skłaniają je do działania. Mogą być inteligentne, mogą być świadome, ale my nie potrafimy się o tym przekonać."

Ma zastosowanie do relacji damsko-męskich :D:D:D Jest to relacja albo ramenów albo varelse :D:D:D


Pn cze 18, 2007 10:37
Post 
Po przeczytaniu nasuneło mu się tylko jedno : O PANIE- DZIĘKI, ŻE W NIEBIE NIE BĘDĄ SIĘ ŻENIĆ ANI ZA MAŻ WYCHODZIĆ !!

:jupi:

Żal mi tych ludzi- ta są biedni niewolnicy swoich chuci ...A przez to są uzależnieni od kaprysu drugiej osoby- która albo zgodzi się na seks, albo nie...No- chyba że ktoś się masturbuje ...

A zdjęcie tej pary u góry to już demoralizacja? Po ile oni mają lat- po 17??
To zdjęcie ma ilustrowac znużenie seksem w związkach o dlugim stażu??


Wt cze 19, 2007 13:20

Dołączył(a): Cz gru 07, 2006 8:54
Posty: 3956
Post 
Teresse: może Ty, [...]

Cytuj:
O PANIE- DZIĘKI, ŻE W NIEBIE NIE BĘDĄ SIĘ ŻENIĆ ANI ZA MAŻ WYCHODZIĆ Wykrzyknik


Byłaś widziałaś?

Cytuj:
Żal mi tych ludzi- ta są biedni niewolnicy swoich chuci ...A przez to są uzależnieni od kaprysu drugiej osoby- która albo zgodzi się na seks, albo nie...No- chyba że ktoś się masturbuje ...


Wstąp w związek, pożyj w nim parę lat, potem się wypowiadaj.

Cytuj:
A zdjęcie tej pary u góry to już demoralizacja? Po ile oni mają lat- po 17??
To zdjęcie ma ilustrowac znużenie seksem w związkach o dlugim stażu


To 17 latkom seks jest zabroniony?

Artykuł ciekawy, jest w nim wiele prawdy, cóż więcej dodać. Ale niektórzy wolą wyśmiać dla zasady.

[...] - i znowu reżimowi moderatorzy pocięli twój "niewygodny" post. Tym razem za bardzo niemiłe uwagi personalne - Paschalis

_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln


Wt cze 19, 2007 15:20
Zobacz profil
Post 
Szkoda czasu na czytanie, artykul bardzo, bardzo plytki.


Wt cze 26, 2007 2:04
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post 
ale najgorsze, Lucyno, że ileś tam kobiet uwierzy w te bzdurne treści :?

_________________
Staraj się o pokój serca, nie przejmując się niczym na świecie, wiedząc, że to wszystko przemija.[św. Jan od Krzyża]


Wt cze 26, 2007 5:47
Zobacz profil
Post 
Inaczej: pamiętajacie, że dla jednych to są bzdury, a dla niektórych realia których doświadczyli. Wiem, że część osób tutaj patrzy na sprawy seksu przez pryzmat religii, ale musicie też zrozumieć, że dozwolone są inne spojrzenia.


Crosis


Wt cze 26, 2007 9:46

Dołączył(a): Cz gru 07, 2006 8:54
Posty: 3956
Post 
Nie wierzę, by to zrozumieli.

Ale jeśli ten artykuł jest płytki to wszystkie artykuły jakie czytałem w niejakim Miłujcie się są... trudno nawet słowo znaleźć bo dno to jeszcze za płytko. :>

_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln


Wt cze 26, 2007 10:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post 
crosis a nie przyszło ci przez myśl, że patrzę na tę sprawę przez pryzmat kobiecości a nie religii?
że oprócz religii jest jeszcze całe mnóstwo czynników, które wpływają na mój osąd tego, co piszą w gazetach?

no chyba że ty patrzysz tylko i wyłącznie przez przymat religii :D wtedy cóż, raczej sie nie dogadamy ;)

_________________
Staraj się o pokój serca, nie przejmując się niczym na świecie, wiedząc, że to wszystko przemija.[św. Jan od Krzyża]


Wt cze 26, 2007 10:25
Zobacz profil
Post 
Człowiek wierzący powinien na cały świat, który go otacza, patrzeć przez pryzmat Boga.
Kiedy tak nie jest, nie potrafi on dostrzec prawdy ani o świecie, ani o sobie samym.
Ateizm nie otwiera drzwi do prawdy wręcz przeciwnie zamyka je, a to, ze niektorym może wydawać się inaczej i mysla, ze sami sa bogami, to juz inna kwestia.

Wracając do artykułu niektóre zawarte w nim sformowania są obraźliwe,
zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn.


Wt cze 26, 2007 13:00

Dołączył(a): Cz gru 07, 2006 8:54
Posty: 3956
Post 
Cytuj:
Ateizm nie otwiera drzwi do prawdy wręcz przeciwnie zamyka je, a to, ze niektorym może wydawać się inaczej i mysla, ze sami sa bogami, to juz inna kwestia.


To samo mogę powiedzieć o katolicyzmie. I islamie. I buddyzmie. A dlaczego mogę? Bo to co powiedziałaś to tylko puste słowa, niczym nie poparte.

Cytuj:
Wracając do artykułu niektóre zawarte w nim sformowania są obraźliwe,
zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn.


Mogłabyś przytoczyć? Bowiem ja jako facet nie poczułem się obrażony. Chętnie też się dowiem co tam mogło kobietę urazić.

No, ale jak niektórych razi goły cycek to w sumie tam na pewno też coś znalazłaś.

_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln


Wt cze 26, 2007 15:25
Zobacz profil
Post 
Jezyk artykulu jest prymitywny i wulgarny (nie dziwi mnie to, bo jego autor jest z tego znany). Przykladow nie musze tu zamieszczac, wrazliwy czytelnik wie o co mi chodzi.
Pytanie jest, czy autor ma pojecie o prawidlowej koncepcji milosci,
bo przeciez nie pisze on wcale o milosci erotycznej, pisze raczej o uzywaniu zaslaniajacym sie pozorem milosci. Artykul ma na celu ukazywac pewien wzorzec erotyzmu. Jest to jednak antywzorzec i natretna propaganda seksu.

Angielski socjolog, Unwin, przebadal zwiazek miedzy zyciem seksualnym a kultura u osiemdziesieciu spoleczenstw na roznych stopniach rozwoju. Stwierdzil on, iz im wieksza powsciagliwosc plciowa i surowsze obyczaje, tym wyzsza kultura i energia socjalna narodu. Opanowanie seksualne jest bowiem waznym czynnikiem wyzszego spolecznego rozwoju.

Mroczny P.
Człowiek jako stworzenie pozostaje w stałej relacji do Stwórcy i ta relacja nie zanika nigdy, niezależnie od tego, czy człowiek o tym wie, czy nie.


Wt cze 26, 2007 17:29

Dołączył(a): Cz gru 07, 2006 8:54
Posty: 3956
Post 
Kurczę, jakoś widzę zupełnie co innego w tym artykule. Ale może to dlatego, że nie patrzę okiem fanatyzmu. No nic, nie będę się wgłębiał.

_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln


Wt cze 26, 2007 17:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 07, 2006 8:54
Posty: 3956
Post 
Ah co do nie przytoczenia przykładów to stwierdzam, że ich jednak tam nie ma. Bo gdyby były to byś poświęciła minutkę na kopiuj-wklej, widocznie posłużyłaś się tylko pustosłowiem. :> Nvm.

_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln


Wt cze 26, 2007 17:59
Zobacz profil
Post 
Pewnie razi ją użycie tam słowa seks, założę się :P

Nie zgodzę się też z tezą jakoby ateizm zamykał oczy na prawdę. Znam wielu ateistów, którzy swoim rozumieniem świata i rozwojem duchowym gną cię Lucynko jak MDMA tancerza.


Śr cze 27, 2007 5:48
Post 
Cytuj:
Mroczny P.
Człowiek jako stworzenie pozostaje w stałej relacji do Stwórcy i ta relacja nie zanika nigdy, niezależnie od tego, czy człowiek o tym wie, czy nie.


Lucyno, a kiedy Ty zrozumiesz, że jest to tylko jeden z poglądów? Na dodatek bez naukowego dowodu? Przestań po prostu wciskać tą bzdurę ludziom, którzy to olewają z żadnym bogiem nie chcą mieć nic wspólnego.
Zrozum w końcu, że Ty masz prawo wierzyć, a niewierzący mają prawo nie wierzyć. Proste, nie? Ale jakie trudne....


Crosis


Śr cze 27, 2007 13:51
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL