Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 7:51



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
 Kurtyzany w Watykanie czyli niewygodna prawda. 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Kurtyzany w Watykanie czyli niewygodna prawda.
A może by tak wrócić do tematu, jeśli jakiś tu jest?
I zanim zacznie się dyskutować o dogmatach, najpierw poznać ich treść?

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Wt lip 27, 2010 9:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 18, 2010 11:21
Posty: 428
Post Re: Kurtyzany w Watykanie czyli niewygodna prawda.
Cytuj:
Od ogłaszania Woli Boga są prorocy Boga. Po Jezusie będzie dwóch zapowiadanych w apokalipsie. I tyle.

a gzie pisze? Masz cytaty?


Wt lip 27, 2010 9:24
Zobacz profil
zbanowany na stałe

Dołączył(a): Wt lip 13, 2010 19:33
Posty: 197
Post Re: Kurtyzany w Watykanie czyli niewygodna prawda.
biedronka25 napisał(a):
Cytuj:
Od ogłaszania Woli Boga są prorocy Boga. Po Jezusie będzie dwóch zapowiadanych w apokalipsie. I tyle.

a gzie pisze? Masz cytaty?


Może opatrznie zrozumiałem Ez 14:9 (cały rozdział 1-11) i będą cenne dla mnie uwagi na temat tego rozdziału. Dla mnie nie było czasów bez bożków po niewoli Babilońskiej.

jo_tka napisał(a):
A może by tak wrócić do tematu, jeśli jakiś tu jest?

Wracając do tematu ten sam Ezechiel: Ez 16 cały rozdział. Czyż Sodomą tam wymienianą nie są poganie włączeni do narodu wybranego ? Dlaczego dziwią was kurtyzany ? Czyż w Sodomie były bezrobotne ? ;)
Nie gorszą mnie kurtyzany tylko nie podoba mi się, że co do pedofilii itp. tematów nie podchodzi się tak jak Św. Paweł nauczał:
1Kol 5:11 "Dlatego pisałem wam wówczas, byście nie przestawali z takim, który nazywając się bratem, w rzeczywistości jest rozpustnikiem, chciwcem, bałwochwalcą, oszczercą, pijakiem lub zdziercą. Z takim nawet nie siadajcie wspólnie do posiłku."
tylko takiego się jeszcze ukrywa niby to dla dobra kościoła - fe ...
No cóż Daniel napisał, że przewrotni nie zrozumieją jego wizji a dziesiąty róg i Wielka Nierządnica zasiadła sobie na siedmiu opagórkach i zadowolona twierdzi, że "wdową nie zostanę".


Wt lip 27, 2010 11:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 18, 2010 15:42
Posty: 93
Post Re: Kurtyzany w Watykanie czyli niewygodna prawda.
jerzyjerzy2 napisał(a):
xman napisał(a):
Jak dzieci...

Mat 18:3 "«Zaprawdę, powiadam wam: Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego."

Chodzi mi raczej o:

"Wiele mamy o Nim mówić, a trudne to jest do wyjaśnienia, ponieważ ociężali jesteście w słuchaniu. Gdy bowiem ze względu na czas powinniście być nauczycielami, sami potrzebujecie kogoś, kto by was pouczył o pierwszych prawdach słów Bożych, i mleka wam potrzeba, a nie stałego pokarmu. Każdy, który pije [tylko] mleko, nieświadom jest nauki sprawiedliwości ponieważ jest niemowlęciem. Przeciwnie, stały pokarm jest właściwy dla dorosłych, którzy przez ćwiczenie mają władze umysłu udoskonalone do rozróżniania dobra i zła." (Hbr 5:11-14)

jerzyjerzy2 napisał(a):
Ez 9:4 "Pan rzekł do niego: «Przejdź przez środek miasta, przez środek Jerozolimy i nakreśl ten znak TAW na czołach mężów, którzy wzdychają i biadają nad wszystkimi obrzydliwościami w niej popełnianymi» (5) Do innych zaś rzekł, tak iż słyszałem: «Idźcie za nim po mieście i zabijajcie! Niech oczy wasze nie znają współczucia ni litości! (6) Starca, młodzieńca, pannę, niemowlę i kobietę wybijajcie do szczętu! Nie dotykajcie jednak żadnego męża, na którym będzie ów znak. Zacznijcie od mojej świątyni!» I tak zaczęli od owych starców, którzy stali przed świątynią. (7) Następnie rzekł do nich: «Zbezcześćcie również świątynię, dziedzińce napełnijcie trupami!» Wyszli oni i zabijali w mieście."
Ap 7:2-3 "I ujrzałem innego anioła, wstępującego od wschodu słońca, mającego pieczęć Boga żywego. Zawołał on donośnym głosem do czterech aniołów, którym dano moc wyrządzić szkodę ziemi i morzu: (3) «Nie wyrządzajcie szkody ziemi ni morzu, ni drzewom, aż opieczętujemy na czołach sługi Boga naszego»"
itd. księgę Daniela i Ezechiela polecam. Można po dokładnej lekturze dużo zrozumieć co z Państwem Watykańskim się dzieje.

Ba... :) Z protestantami wszystko wporzo.

:?

Niemowlęta!

jerzyjerzy2 napisał(a):
xman napisał(a):
Wiem natomiast, że jeśli ktoś pragnie żyć z Bogiem, to tylko w Kościele katolickim znajdzie pełnię środków, prowadzących do zjednoczenia się z Nim.

Owszem ale nie zamierzam przez nie "biadanie nad wszystkimi obrzydliwościami w niej popełnianymi" ominąć znakowanie czoła. Czyż Ezechiel i Jeremiasz nie byli zobowiązani do upominania o grzechu. Właśnie to robię - biadam nad grzechem i obrzydliwościami - tymi sakralnymi bo kurtyzany akurat nie są największą przeszkodą w zbawieniu - Bóg zna się dobrze na seksuologii bo w końcu sam stworzył seksualność - obrzydliwa jest rozwiązłość religijna i mnożenie bóstw i kultywowanie pogańskich zwyczajów.

Nie masz Ducha Świętego w tych rzeczach.

jerzyjerzy2 napisał(a):
xman napisał(a):
Nikt nie ma Eucharystii, tylko katolicy i prawosławni.

To, że Świadkoiwe Jehowy nie mają to się zgodzę ale z tym zawężeniem to na jakiej podstawie twierdzisz ?

No widzisz.....

Jak możesz mieć Ducha Pańskiego, gdy nie potrafisz rozpoznać Pana Jezusa??

jerzyjerzy2 napisał(a):
xman napisał(a):
Prawosławni, od czasów, gdy odłączyli się od Rzymu, praktycznie zatrzymali się w rozwoju dogmatycznym.

Sam właśnie wystawiłeś świadectwo, że dogmaty są wymyślaniem.

Raczej mamy tutaj niestety świadectwo Twego niezrozumienia podstawowych kwestii w chrześcijaństwie.

:?

jerzyjerzy2 napisał(a):
Od ogłaszania Woli Boga są prorocy Boga. Po Jezusie będzie dwóch zapowiadanych w apokalipsie. I tyle.

O!

jerzyjerzy2 napisał(a):
xman napisał(a):
W ten sposób właśnie dali najlepsze świadectwo zwierzchnictwa Biskupa Rzymu nad całym Kościołem.

Ef 1:22 "I wszystko poddał pod Jego stopy, a Jego samego ustanowił nade wszystko Głową dla Kościoła,"
Ef 5:23 "jak i Chrystus - Głową Kościoła"
Kol 1:18 "I On jest Głową Ciała - Kościoła. On jest Początkiem, Pierworodnym spośród umarłych,"
To w końcu kto jest głową kościoła ??? Kto jest nieomylny i ważniejszy ???

Chcesz powiedzieć, że protestanci umieją liczyć tylko do 1, a ponadto nie umieją dzielić...? :shock: Co wyście robili w szkole?!

jerzyjerzy2 napisał(a):
xman napisał(a):
Zatem pozostaje skała wiary na Watykanie.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,32794,title ... zytajdalej

Mt 16:18 - do końca.

jerzyjerzy2 napisał(a):
Nie gorszą mnie kurtyzany tylko nie podoba mi się, że co do pedofilii itp. tematów nie podchodzi się tak jak Św. Paweł nauczał:
1Kol 5:11 "Dlatego pisałem wam wówczas, byście nie przestawali z takim, który nazywając się bratem, w rzeczywistości jest rozpustnikiem, chciwcem, bałwochwalcą, oszczercą, pijakiem lub zdziercą. Z takim nawet nie siadajcie wspólnie do posiłku."
tylko takiego się jeszcze ukrywa niby to dla dobra kościoła - fe ...

Ciekawe, że Chrystus zasiadał z Judaszem. To prawdopodobnie jakiś chciwiec był!


Śr lip 28, 2010 22:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Kurtyzany w Watykanie czyli niewygodna prawda.
To już zupełnie przypomina przepychankę, nie dyskusję.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Cz lip 29, 2010 14:32
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL