Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 14:24



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
 Dziecko nie przeznaczone do zycia. 
Autor Wiadomość
Post Re: Dziecko nie przeznaczone do zycia.
tanie_wino napisał(a):
Ale nikt nie musi dzieci wyrzucać do śmieci, napisałem wcześniej, że noworodka można zostawić w szpitalu, są także tzw. okna życia.

I co z tego, że Ty tak napisałeś? Ale wiele kobiet tak nie robi. Z różnych względów (presja rodziny, otoczenia, stan umysłowy czy psychiczny matki, i wiele, wiele innych). Świat nie działa według wizji taniego_wina i się do niej nie dostosuje.

Poza tym ciążę trzeba najpierw przez 9 miesięcy nosić. Nie każdego stać na to, żeby sobie na coś takiego w danym momencie życia pozwolić. I nie każda kobieta podejmie taką decyzję. I tu również nie ma znaczenia, co inni na ten temat sądzą i co by zrobili.

tanie_wino napisał(a):
I od kiedy wg Ciebie "zlepek komórek" staje się organizmem, dlaczego aborcja do 3mies., a nie np. do 6?

Przede wszystkim opieram się na wiedzy ludzi, którzy mają na ten temat fachową wiedzę. Większość (chociaż na pewno nie wszyscy) lekarzy mówi o 12 tyg. Ja mogłabym obniżyć nawet granicę do 8. Niemniej, jak napisałam, polegam przede wszystkim na tym, co mówią specjaliści.


tanie_wino napisał(a):
http://pl.wikipedia.org/wiki/Gianna_Jessen ona też była "zlepkiem komórek", który ktoś chciał zabić.

Och! Ja nawet nie wchodzę w takie linki, daruj sobie. Mnie interesuje jak skonstruowany jest i jak działa świat, a nie pojedyncze łzawe historie, które mogłyby mieć zupełnie inny przebieg w nieco innych warunkach (zresztą takich o wielkim cierpieniu narodzonych, gdzie zapadła decyzja o niedokonaniu aborcji, też można sporo przytoczyć).


Wt cze 26, 2012 13:57
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Dziecko nie przeznaczone do zycia.
Vi napisał(a):
Wałkowanie tego samego po raz kolejny byłoby nudne.


Owszem, ale najwyraźniej trzeba.

Cytuj:
Przede wszystkim opieram się na wiedzy ludzi, którzy mają na ten temat fachową wiedzę. Większość (chociaż na pewno nie wszyscy) lekarzy mówi o 12 tyg. Ja mogłabym obniżyć nawet granicę do 8. Niemniej, jak napisałam, polegam przede wszystkim na tym, co mówią specjaliści.


O, a ja myślałem, że nauka nie potrafi odpowiedzieć na pytanie, od którego momentu zaczyna się człowiek. Coś się zmieniło ostatnio?

Cytuj:
(zresztą takich o wielkim cierpieniu narodzonych, gdzie zapadła decyzja o niedokonaniu aborcji, też można sporo przytoczyć).


No, ja też znam wiele historii ludzi, którym oszczędzono by wielu cierpień, gdyby ich zawczasu zabito. Niestety, zabójstwo nadal jest zakazane :evil:

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt cze 26, 2012 14:13
Zobacz profil
Post Re: Dziecko nie przeznaczone do zycia.
Johnny99 napisał(a):
Owszem, ale najwyraźniej trzeba.

Ale niekoniecznie w kółko z tymi samymi osobami ;)
Różnice poglądowe w tej kwestii, między nami, znamy nie od dzisiaj. Żadne z nas zdania nie zmieni. I nie wydaje mi się, byśmy wnieśli tu jakieś nowe argumenty.
Zdecydowanie pora zmienić tutaj rozmówców ;)


Wt cze 26, 2012 14:24

Dołączył(a): N sty 15, 2012 20:52
Posty: 646
Post Re: Dziecko nie przeznaczone do zycia.
Najciekawsze, ze tzw "obroncy zycia" nie robia nic, zeby pomoc kobietom w niechcianej ciazy. Te "domy samotnej matki" sa finansowane z funduszy panstwowych/miejskich itp.
Johnny (I hardly knew ya..) ja realnie walcze o to, co uwazam za sluszne. Angazuje swoj czas, umiejetnosci i pieniadze. W obronie swiadomych, cierpiacych istot. Ale nie embrionow/zygotek itp. One nawet nie wiedza, ze istnieja. W obronie zwierzat. Aktualnie- ok, 5000 pl, to zalezy od przelicznika -DK kroner-£-pl. I jako tlumacz.


Wt cze 26, 2012 15:11
Zobacz profil
Post Re: Dziecko nie przeznaczone do zycia.
tredje napisał(a):
Najciekawsze, ze tzw "obroncy zycia" nie robia nic, zeby pomoc kobietom w niechcianej ciazy. Te "domy samotnej matki" sa finansowane z funduszy panstwowych/miejskich itp.
Johnny (I hardly knew ya..) ja realnie walcze o to, co uwazam za sluszne. Angazuje swoj czas, umiejetnosci i pieniadze. W obronie swiadomych, cierpiacych istot. Ale nie embrionow/zygotek itp. One nawet nie wiedza, ze istnieja. W obronie zwierzat. Aktualnie- ok, 5000 pl, to zalezy od przelicznika -DK kroner-£-pl. I jako tlumacz.

Dokładnie! Mam to samo zdanie. Nawet na tym forum w jednym z wątków o aborcji wytknęłam to już porządnie pewnym paniom, które głośno krzyczały, że aborcji to nie, ale same absolutnie nawet palcem nie ruszyły by coś tu zrobić... :roll: Łatwo też jest zawsze przerzucić wszystko na państwo na zasadzie "to powinno być zrobione" :roll: Rzecz w tym, że samo się nie zrobi a pieniądze nie biorą się znikąd, tylko z kieszeni podatników. Ci "moralni" najczęściej tylko głośno krzyczeć potrafią, i zakazami próbują wymusić na innych określone zachowania, styl życia itp. ;/
Ja sama też realnie angażuję się w to, co uważam za słuszne. Tam gdzie mam potrzebę i gdzie jest to dla mnie ważne - pomagam. W miarę możliwości, ale zawsze. Nie tylko finansowo.
A tam gdzie nic nie robię, to nie narzucam innym jak mają żyć, co jest słuszne, prawidłowe itp.


Wt cze 26, 2012 15:27
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 14, 2011 15:34
Posty: 973
Post t Re: Dziecko nie przeznaczone do zycia.
-Vi- napisał(a):
I co z tego, że Ty tak napisałeś?

A co z tego, co Ty piszesz?

Cytuj:
Poza tym ciążę trzeba najpierw przez 9 miesięcy nosić. Nie każdego stać na to, żeby sobie na coś takiego w danym momencie życia pozwolić. I nie każda kobieta podejmie taką decyzję. I tu również nie ma znaczenia, co inni na ten temat sądzą i co by zrobili.

Piszesz tak jakby ciąże spadały z nieba na przypadkowe osoby. Zrozum, że w ciąże nikt nikomu zachodzić nie każe!

Cytuj:
Przede wszystkim opieram się na wiedzy ludzi, którzy mają na ten temat fachową wiedzę. Większość (chociaż na pewno nie wszyscy) lekarzy mówi o 12 tyg. Ja mogłabym obniżyć nawet granicę do 8. Niemniej, jak napisałam, polegam przede wszystkim na tym, co mówią specjaliści.

I co mówią ci specjaliści?

No i wyjaśnij mi jeszcze co wg Ciebie znaczy "w pełni wykształcony organizm".


tredje napisał(a):
Najciekawsze, ze tzw "obroncy zycia" nie robia nic, zeby pomoc kobietom w niechcianej ciazy. Te "domy samotnej matki" sa finansowane z funduszy panstwowych/miejskich itp.

A Ty rozumiem jesteś wróżką/wróżbitą, tak?

_________________
pajacyk.pl


Wt cze 26, 2012 16:11
Zobacz profil
Post Re: Dziecko nie przeznaczone do zycia.
Wiesz co, im więcej Twoich wypowiedzi czytam, tym bardziej mi ręce opadają… :|
Co to w ogóle za argumenty w sytuacji kiedy mówimy o dramatach ludzkich, i o tym jak fatalne mogą być nieraz skutki niechcianej ciąży przy braku legalnej aborcji… Że nikt nikomu w ciążę nie każe zachodzić? :| Co to ma niby być? Kara jaką mają ponieść i matka i niechciane dziecko za to, że dwoje ludzi śmiało uprawiać seks? :|

A te teksty o wróżce do Tredje, gdy pisze o realiach... to już totalna załamka… :roll:

Echhh… a myślałam, że gorzej niż w temacie o piłce nożnej to już być nie może… :|
Nie chce mi się dalej gadać. Zresztą nie ma to sensu.


Wt cze 26, 2012 16:54

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Dziecko nie przeznaczone do zycia.
-Vi- napisał(a):
Że nikt nikomu w ciążę nie każe zachodzić? :| Co to ma niby być? Kara jaką mają ponieść i matka i niechciane dziecko za to, że dwoje ludzi śmiało uprawiać seks? :|


Naturalna konsekwencja, której współcześni ludzie chyba pod każdą szerokością geograficzną są świadomi.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt cze 26, 2012 19:00
Zobacz profil
Post Re: Dziecko nie przeznaczone do zycia.
JedenPost napisał(a):
Naturalna konsekwencja, której współcześni ludzie chyba pod każdą szerokością geograficzną są świadomi.

Uprawianie seksu może, ale nie musi, mieć konsekwencję w postaci zajścia w ciążę. I tak samo nie każde zajście w ciążę musi zakończyć się urodzeniem dziecka. Są też inne możliwości.


Wt cze 26, 2012 19:12

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Dziecko nie przeznaczone do zycia.
Pewnie, niemniej ciąża nie jest zdarzeniem losowym czy efektem woli bóstw, tylko konsekwencją współżycia ludzi zdających sobie z tego sprawę - w każdym przypadku poza gwałtami dobrowolnego.

Co do drugiej kwestii - oczywiście, można również zabić zarodek, płód czy dziecko.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt cze 26, 2012 19:23
Zobacz profil

Dołączył(a): N paź 30, 2011 21:48
Posty: 59
Post Re: Dziecko nie przeznaczone do zycia.
Uważam że to kobieta powinna decydować o narodzinach,bo to ona będzie wymiotować,to ona będzie słaba to na jej ciele będzie żerowało dziecko które potem odda do okienka życia ??A co powie na to rodzina??jak zareagują krewni??Pewnie zerwią kontakt a tak 1tabletka może wszystko załatwić i kobieta może się cieszyć spokojem nie zmienionym ciałem (rozstępy itp) Może żyć pełnią życia i młodości nikt jej nie będzie mówił "Co się zrobiłaś to teraz masz","To jest twoja wina teraz musisz się dzieckiem opiekować itp" Jakie te słowa muszą być ciężkie dla nieświadomej np nastolatki ostatnio często 15-16latki zachodzą w ciąże.

Jeszcze jedno zamiast głupiej religii na której się dosłownie nic nie robi i która nic nie wnosi należałoby wprowadzić jakieś lekcje które by edukowały młodzież w dziedzinie seksu itp

_________________
If you do not understand science is a religion for you


Wt cze 26, 2012 19:52
Zobacz profil
Post Re: Dziecko nie przeznaczone do zycia.
JedenPost napisał(a):
Co do drugiej kwestii - oczywiście, można również zabić zarodek, płód czy dziecko.

Tak. Jeśli kobieta nie chce urodzić, to tego nie zrobi. Jeśli będzie chciała się pozbyć ciąży lub dziecka, to się pozbędzie. I tu się pojawia kwestia tego jak się to zrobi i w jakich warunkach, oraz czy będzie to zarodek, czy dziecko.
Zakaz aborcji nie rozwiązuje problemu aborcji. Za to może się przyczyniać do zabójstw noworodków.


Wt cze 26, 2012 19:54
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2012 9:05
Posty: 1335
Post Re: Dziecko nie przeznaczone do zycia.
-Vi- napisał(a):
JedenPost napisał(a):
Co do drugiej kwestii - oczywiście, można również zabić zarodek, płód czy dziecko.

Tak. Jeśli kobieta nie chce urodzić, to tego nie zrobi. Jeśli będzie chciała się pozbyć ciąży lub dziecka, to się pozbędzie. I tu się pojawia kwestia tego jak się to zrobi i w jakich warunkach, oraz czy będzie to zarodek, czy dziecko.
Zakaz aborcji nie rozwiązuje problemu aborcji. Za to może się przyczyniać do zabójstw noworodków.


A przykazanie mówi: "Nie zabijaj"

_________________
"Wszystko badajcie! Trzymajcie się tego, co dobre, a unikajcie wszystkiego, co złe" (1 Tes 5, 21-22)


Śr cze 27, 2012 15:21
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Dziecko nie przeznaczone do zycia.
Nawet rośliny żyją, więc trzeba je zabić, aby zjeść. O zwierzętach nie wspominając.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Śr cze 27, 2012 15:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2012 9:05
Posty: 1335
Post Re: Dziecko nie przeznaczone do zycia.
Soul33 napisał(a):
Nawet rośliny żyją, więc trzeba je zabić, aby zjeść. O zwierzętach nie wspominając.


Przykazania Boże dotyczą traktowania przez człowieka Boga lub inną osobę. Poza tym można powiedzieć, że cały Dekalog streszcza się w przykazaniu miłości Boga i bliźniego. Bliźnim jest każdy człowiek, nawet ten dopiero poczęty.

_________________
"Wszystko badajcie! Trzymajcie się tego, co dobre, a unikajcie wszystkiego, co złe" (1 Tes 5, 21-22)


Śr cze 27, 2012 15:38
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL