Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 18:28



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Egzorcyści na manowcach 
Autor Wiadomość
Post Re: Egzorcyści na manowcach
@homo_homini te insynuacje są już trochę nieprzyjemne, zwłaszcza że
powtarzają się w wielu wątkach. Prowadzisz tu jakiś egzorcyzm nad
innym userem czy jak? Sugerujesz, że ktoś z userów jest opętany?
Skończcie już ten temat.
Poza tym przypominam, że przenoszenie problemów z jednego tematu do innych
wątków jest zaśmiecaniem forum i moderator ma prawo usuwać takie posty.


Śr paź 03, 2012 9:57
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2012 12:36
Posty: 963
Post Re: Egzorcyści na manowcach
MARIEL,
Egzorcyzm jest modlitwą.
Modlitwa nie może pozostawiać cienia wątpliwości do kogo się modlimy.
To takie proste ...

Bez modlitwy do Boga nie sposób prowadzić egzorcyzmów.

_________________
Jezus Chrystus jest Panem Świata i Wszechświata, jest Królem Polski, mojej ukochanej Ojczyzny.
Króluj nam, Chryste !!


Śr paź 03, 2012 10:05
Zobacz profil
Post Re: Egzorcyści na manowcach
Ja tylko proszę, żebyś skończył z insynuowaniem, że jeden z userów
jest opętany.
Powtórzyłeś to pytanie conajmniej siedem razy w czterech różnych wątkach.
Chyba wystarczy.


Śr paź 03, 2012 10:11
Post Re: Egzorcyści na manowcach
Mariel, obawiam się, że homo_homini już niemal wszędzie widzi opętania... :| Przecież on o jednym tylko, na prawo i na lewo. Ostatnio wszędzie gdzie nie zajrzę, tam homo_homini i jego teksty o Szatanie :|


Śr paź 03, 2012 11:07

Dołączył(a): Pn maja 28, 2007 9:13
Posty: 545
Post Re: Egzorcyści na manowcach
Alus napisał(a):
Polski Episkopat ma wydać list tyczący zagrożeń płynących z okultyzmu, ezoteryki - (...)

Ciekawe, ciekawe ... Już się niecierpliwię, kiedy się ten list ukaże.
I ciekawe, czy znowu dyskretnie pominą swego brata w biskupstwie abpa Pylaka?

Ciekawe, ciekawe ...

A tymczasem polecam dla refleksji
http://www.traditia.fora.pl/szatan-nie-umarl-ezoteryka-okultyzm-balwochwalstwo,44/arcybiskup-lubelski-boleslaw-pylak-kaplan-zwiedziony,984-45.html


Śr paź 03, 2012 11:11
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2012 12:36
Posty: 963
Post Re: Egzorcyści na manowcach
ratio napisał(a):
Alus napisał(a):
Polski Episkopat ma wydać list tyczący zagrożeń płynących z okultyzmu, ezoteryki - (...)

Ciekawe, ciekawe ... Już się niecierpliwię, kiedy się ten list ukaże.

Swoja drogą takie "dobre poinformowanie" mogłoby wskazywać, że Alus jest dobrze zainstalowana gdzieś w kręgach episkopatu. To tłumaczyłoby jej "nienaruszalność".

_________________
Jezus Chrystus jest Panem Świata i Wszechświata, jest Królem Polski, mojej ukochanej Ojczyzny.
Króluj nam, Chryste !!


Śr paź 03, 2012 11:21
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2012 12:36
Posty: 963
Post Re: Egzorcyści na manowcach
-Vi- napisał(a):
Ostatnio wszędzie gdzie nie zajrzę, tam homo_homini i jego teksty o Szatanie :|

Zaglądaj, zaglądaj ;)
Nie sposób rozmawiać o egzorcyzmach nie wskazując palcem Szatana i jego ciemne sługi.
Widać masz potrzebę zaglądania w te tematy :)
Niech Ci służą ;)

A w omawianym artykule, Ojciec Jacek Prusak pisze tak:
Cytuj:
Jak pokazują statystyki kliniczne, częściej ofiarą egzorcystów niż Szatana są osoby uważane bądź uznające się za opętane. Nie zmienia to faktu, że zło osobowe istnieje - nie czyńmy jednak z niego karykatury.

Pierwszy numer "Egzorcysty" zbliżył się jednak bardzo do tego "ideału". Jak pokazuje życie - nie wystarczy polegać na rzekomych kwalifikacjach ludzkich i duchowych samych egzorcystów bądź mądrości ich "mentorów" czyli demonologów. Najłatwiej widzieć zło w innych. Ten typ projekcji podnosi się coraz częściej do rangi walki z "duchowym zagrożeniem". Szkoda tylko, że najbardziej cierpią Bogu ducha winni ludzie.


http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-sw ... wcach.html

Bardzo mądre podejście i mądre słowa.

_________________
Jezus Chrystus jest Panem Świata i Wszechświata, jest Królem Polski, mojej ukochanej Ojczyzny.
Króluj nam, Chryste !!


Śr paź 03, 2012 11:27
Zobacz profil
Post Re: Egzorcyści na manowcach
homo_homini_canis_est napisał(a):
ratio napisał(a):
Alus napisał(a):
Polski Episkopat ma wydać list tyczący zagrożeń płynących z okultyzmu, ezoteryki - (...)

Ciekawe, ciekawe ... Już się niecierpliwię, kiedy się ten list ukaże.

Swoja drogą takie "dobre poinformowanie" mogłoby wskazywać, że Alus jest dobrze zainstalowana gdzieś w kręgach episkopatu. To tłumaczyłoby jej "nienaruszalność".

Kolejna insynuacja.
Przedstaw dowody albo przestań rozsiewać wyssane z palca
podejrzenia.


O Liście wiedzą wszyscy, którzy czytają prasę:

http://gosc.pl/doc/1313285.Bedzie-list- ... -religiach


Śr paź 03, 2012 11:36
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Egzorcyści na manowcach
Hej, hej
Po kolei. Zniewolenia demoniczne jako takie istnieją. Aż do stanu opętania, tzn. sytuacji, gdy dochodzi do manifestacji z użyciem ciała osoby opętanej. Posługa egzorcystów i grup modlących się o uwolnienie jest potrzebna. Widać to coraz częściej.

Z drugiej strony kompletnie niepotrzebne jest szukanie sensacji. To zwyczajna rzeczywistość i zwyczajna praca Kościoła. Dokładnie tak samo zwyczajna jak katecheza w szkole. Nawet bardziej historyczna, bo ma miejsce od czasów apostolskich. Już lepiej emocjonować się katechezą... ;-)

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Śr paź 03, 2012 12:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 04, 2011 12:01
Posty: 1123
Post Re: Egzorcyści na manowcach
według Tertuliana wierzący niezdolny wygnać złego ducha nie zasługuje na miano chrześcijanina ,ale na śmierć

na mocy chrztu wolno nam wykonywać prostych wyzwoleń

np. moca mojego chrztu Jezu uwolnij mnie od ducha buntu i agresji

Przypominam sobie swój niepoamowy apetyt na czekoladę. Nie potrafiłam nigdy oprzeć się tej pokusie. Bóg wymaga jednak, abyśmy zachowywali umiar w jedzeniu. Pomodliłam się więc słowami: „Jezu, mocą mojego chrztu zrywam wszelkie nadmierne uzależnienie od słodyczy”. Dzisiaj nie jestem już łakoma i jem czekoladę w niewielkich ilościach


Śr paź 03, 2012 12:19
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2012 12:36
Posty: 963
Post Re: Egzorcyści na manowcach
Już dawno nie miałem okazji w pełni zgodzić się z panią, jo_tka.
Cieszę się, że okazja przyszła.

Oczywiście, pod warunkiem, że sformułowanie "katecheza w szkole" nie będzie koniecznie oznaczać "katecheza w szkole państwowej, za pieniądze wszystkich podatników" ;)

Złe duchy są elementem rzeczywistości, mimo, że ich nie widać. Jezus powiedział wyraźnie: Kto nie jest z nami - jest przeciwko nam.
Rozumiem to w tym wypadku tak: Kto udaje albo kłamie, że nie ma opętań bo nie ma złych duchów, ten jest narzędziem w rękach Szatana.

_________________
Jezus Chrystus jest Panem Świata i Wszechświata, jest Królem Polski, mojej ukochanej Ojczyzny.
Króluj nam, Chryste !!


Śr paź 03, 2012 12:24
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 10, 2011 8:40
Posty: 234
Post Re: Egzorcyści na manowcach
Tzw. egzorcyści katoliccy lubią sławę i szum wokół swojej osoby. Lubią także robić propagandę przeciwko wyznawcom innych religii, która nie ma nic wspólnego z egzorcyzmami.
Katoliccy egzorcyści wmawiają osobom szukającym pomocy, że dręczy ich diabeł, demony czy duchy, kiedy nie ma podstaw ku takim twierdzeniom. Do tego szantażują, że jeśli nie skorzysta się z ich pomocy, dojdzie do jeszcze większej tragedii. Tymczasem do tragedii dochodzi, kiedy biedni ludzie uwierzą w ich kłamstwa i poddadzą się katolickim bądź czarnomagicznym praktykom w ich wykonaniu.
W przypadku rzeczywistych wpływów demonicznych, zniewoleń czy opętań przez złe duchy, jego interwencje zawsze pogarszają stan cierpiącej osoby.


So mar 09, 2013 2:53
Zobacz profil
Post Re: Egzorcyści na manowcach
Iroon napisał(a):
Tzw. egzorcyści katoliccy lubią sławę i szum wokół swojej osoby. Lubią także robić propagandę przeciwko wyznawcom innych religii, która nie ma nic wspólnego z egzorcyzmami.
Katoliccy egzorcyści wmawiają osobom szukającym pomocy, że dręczy ich diabeł, demony czy duchy, kiedy nie ma podstaw ku takim twierdzeniom. Do tego szantażują, że jeśli nie skorzysta się z ich pomocy, dojdzie do jeszcze większej tragedii. Tymczasem do tragedii dochodzi, kiedy biedni ludzie uwierzą w ich kłamstwa i poddadzą się katolickim bądź czarnomagicznym praktykom w ich wykonaniu.
W przypadku rzeczywistych wpływów demonicznych, zniewoleń czy opętań przez złe duchy, jego interwencje zawsze pogarszają stan cierpiącej osoby.



Iroon - nie wszyscy ...
Egzorcysta czyniący posługę, będący wierny Bogu - jest " diamentem" w rękach Boga.


So mar 09, 2013 3:40

Dołączył(a): Cz maja 24, 2007 16:10
Posty: 530
Post Re: Egzorcyści na manowcach
nie widze zasadności odnoszenia się do tekstu, ktory jest bzdurą...
Egzorcyści to grupa kapłanow wyróżniających się wielką pokora. Pozostają najczęsciej w cieniu, trudno nawet o kontakt do nich, najczęściej trzeba szukać kontaktu przez kurię.
Żaden egzorcysta nie powie ci, ze masz do niego przychodzić - bo na egzorcyzm musisz się zgodzić. To ty masz się nawrócić, a egzorcyzm nic nie pomoze, jeśli nie chcesz powrócić do Boga - jeśli tego chociaż samą wolą nie czynisz.
Nie zostaniesz szantażowany, nie boj się... masz prawo odejść w każdej chwili - skoro Bóg pozwala człowiekowi wybrać potępienie, dlaczego kapłan miałby cie do czegoś zmuszać?

Znam kapłana Egzorcystę, który nie jeden raz prosi mnie o modlitwę za dziewczynę, która wystraszyła się tego, co się z nią działo w trakcie egzorcyzmu i przestała przychodzić na modlitwy. Obecnie jest tak daleko od Boga, że nie wiem czy można dalej... Egzorcysta ją zna, ale cóż może zrobić? Modli się za nią, i ludzi o modlitwę prosi. Natomiast dziewczątko samo zdecydować musi czy z Bogiem chce wieczność spędzić


So mar 09, 2013 10:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 28, 2011 11:55
Posty: 2016
Post Re: Egzorcyści na manowcach
homo_homini_canis_est napisał(a):
Już dawno nie miałem okazji w pełni zgodzić się z panią, jo_tka.
Cieszę się, że okazja przyszła.

Oczywiście, pod warunkiem, że sformułowanie "katecheza w szkole" nie będzie koniecznie oznaczać "katecheza w szkole państwowej, za pieniądze wszystkich podatników" ;)

Złe duchy są elementem rzeczywistości, mimo, że ich nie widać. Jezus powiedział wyraźnie: Kto nie jest z nami - jest przeciwko nam.
Rozumiem to w tym wypadku tak: Kto udaje albo kłamie, że nie ma opętań bo nie ma złych duchów, ten jest narzędziem w rękach Szatana.


Coś Ci się pomyliło.
Jezus powiedzial dokładnie na odwrót:

Ewangeli Marka, rozdział 9

38 Wtedy Jan rzekł do Niego: "Nauczycielu, widzieliśmy kogoś, kto nie chodzi z nami, jak w Twoje imię wyrzucał złe duchy, i zabranialiśmy mu, bo nie chodził z nami". 39 Lecz Jezus odrzekł: "Nie zabraniajcie mu, bo nikt, kto czyni cuda w imię moje, nie będzie mógł zaraz źle mówić o Mnie. 40 Kto bowiem nie jest przeciwko nam, ten jest z nami.

_________________
informuję, że nieużywanie dużych liter przeze mnie nie wynika absolutnie z braku szacunku dla kogokolwiek
ale jest przede wszystkim spowodowane szybkoscią z jaką piszę (oraz czasem pewnymi problemami z klawiaturą),
proszę o wyrozumiałość.


So mar 09, 2013 17:50
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL