Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 16:39



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Artykuł o wolności 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 07, 2010 11:42
Posty: 728
Post Artykuł o wolności
Jeśli można w tym wątku, proponuję przeczytać bardzo ciekawy (przynajmniej dla mnie) artykuł o wolności. Porusza on wiele sytuacji z dzisiejszej rzeczywistości.
Życzę ciekawej lektury!

Oto link: http://www.naszdziennik.pl/mysl/12046,w ... elska.html

Pozdrawiam czytających!
zsoborniki

_________________
Pozdrawiam! Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

zsoborniki


So paź 13, 2012 16:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 17, 2009 18:36
Posty: 2041
Post Re: Artykuł o wolności
:evil: lekko przegięli z tym idiotycznym tekstem że prawie wszyscy lekarze głosowali za PO- w moim środowisku max może 20-30%. Niech żyją uogólnienia.... wiesz zsborniki, to jest dużo prawdy ale mnie odrzuca ten klimat :roll:

_________________
Ania


Wt lis 20, 2012 16:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 07, 2010 11:42
Posty: 728
Post Re: Artykuł o wolności
kropeczka_ns

Tekst nie jest idiotyczny...ukazuje prawdę, która boli. A jak boli, to chce się ból uśmierzyć uspokajając swoje sumienie stwierdzeniem "mnie odrzuca ten klimat".

Ja osobiście zdaję sobie sprawę, że ja jako chrześcijanin mam być chrześcijaninem w każdej sytuacji, w każdym ustroju - mam żyć zawsze dekalogiem (nie zawsze mi się to udaje) i świadczyć swoją postawą niezależnie od sytuacji wokół mnie. Uważam, że jak każdy ochrzczony będzie tak pojmował swoją przynależność do Chrystusa, może wówczas świat wokół będzie postawiony na nogach nie odwrotnie. Wolność będzie wybierana ale ta właściwa.

Dlatego potrzeba formacji większości ludzi ochrzczonych, potrzeba stałego odkrywania przez nich (również i przeze mnie) wartości chrztu św. prowadzących do życia chrześcijańskiego. A ono oparte jest zawsze na Słowie Bożym, Liturgii i Wspólnocie.

Pozdrawiam kropeczka_ns

_________________
Pozdrawiam! Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

zsoborniki


Pt gru 28, 2012 9:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 09, 2012 21:50
Posty: 44
Post Re: Artykuł o wolności
Moim zdaniem dyskusja nt. wolności jest bezprzedmiotowa. Nie istnieje coś takiego jak całkowita wolność w życiu. Może być co najwyżej subiektywne poczucie wolności od czegoś co przez pewien czas ograniczało.


Pt gru 28, 2012 23:46
Zobacz profil
Post Re: Artykuł o wolności
zsoborniki napisał(a):
Dlatego potrzeba formacji większości ludzi ochrzczonych, potrzeba stałego odkrywania przez nich (również i przeze mnie) wartości chrztu św. prowadzących do życia chrześcijańskiego.

Skoro chrześcijanin ma być "solą", bo sól dodaje smaku, ulepsza smak, konserwuje, to musi być jej bardzo mało w potrawie, inaczej nie da się jej jeść i będzie gorsza niż przed posoleniem. Dlatego chrześcijan także musi być bardzo mało w świecie. Teraz być może jest ich nawet za dużo.

Być może taki był jeden z celów ogłoszenia Roku Wiary, by każdy ochrzczony mógł się określić, czy chce być "solą" czy "potrawą"? I dopiero osoba zdecydowana "na bycie solą" powinna być formowana do pełni życia chrześcijańskiego.


So gru 29, 2012 11:14
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 07, 2010 11:42
Posty: 728
Post Re: Artykuł o wolności
arzachel napisał(a):
Skoro chrześcijanin ma być "solą", bo sól dodaje smaku, ulepsza smak, konserwuje, to musi być jej bardzo mało w potrawie, inaczej nie da się jej jeść i będzie gorsza niż przed posoleniem. Dlatego chrześcijan także musi być bardzo mało w świecie. Teraz być może jest ich nawet za dużo.

Być może taki był jeden z celów ogłoszenia Roku Wiary, by każdy ochrzczony mógł się określić, czy chce być "solą" czy "potrawą"? I dopiero osoba zdecydowana "na bycie solą" powinna być formowana do pełni życia chrześcijańskiego.


Myślę, że prawidłowo wnioskujesz. Tak i jest. Ale trzeba też by sól się odradzała a do tego oprócz Bożego działania musi też równolegle istnieć działanie ludzkie tzn. działanie chrześcijan. Wspólnota chrześcijańska to zaczyn w parafii. Dobrze jest, gdy w parafii jest wiele autentycznych, żywych wspólnot, gdy parafia jest wspólnotą wspólnot. Gdzie Słowo Boże i Liturgia mają czołowe miejsce. Wówczas Kościół jest znakiem (sakramentem) w popadłym w drobnomieszczaństwo społeczeństwie, znakiem sprzeciwu w działaniach poddanych woli Antychrysta.

_________________
Pozdrawiam! Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

zsoborniki


So gru 29, 2012 11:35
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL