Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:19



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Szacunek światopoglądowy 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N lis 04, 2012 17:07
Posty: 1
Post Szacunek światopoglądowy
Z góry zaznaczam, że nie znalazłem podobnego wątku, więc jeśli jednak takowy istnieje, to proszę Moderatorów o przeniesienie tematu/posta ;)

Nagrałem vloga, dotyczącego kwestii szacunku w poglądach światopoglądowych w dzisiejszym świecie. Filmik ma na celu wszcząć dyskusję, czyli po prostu prowokować do myślenia ;)

Klik

Jeśli chodzi o sam temat, to ten mnie strasznie zainteresował, ponieważ środowisko w którym obecnie żyję, to w proporcjach 50:50 chrześcijanie (w 80 procentach katolicy) i ateiści. Bardzo dużo moich znajomych ateistów nie znosi manifestacji religijnych, jak choćby śpiewania pieśni kościelnych na Marszu Życia, czy choćby procesji w dniu Bożego Ciała. Jednak duża ich ilość była zwolennikami postawienia ateistycznych billboardów w Lublinie.
Tak samo było w sumie w drugą stronę: większość moich znajomych chrześcijan nie zgadzało się na billboardy, a lubiło manifestować swoją własną wiarę.
Gdy znalazłem się dokładnie pomiędzy jednym tłumem, a drugim, jednak trochę rzucił mi się w oczy aspekt, o którym nawijam przez cały filmik - kwestia wzajemnego szacunku.

Wcześniej jeszcze (dużo wcześniej) zrecenzowałem odcinek serialu The Simpsons (The Father, The Son, and The Holy Guest Star), który traktuje mniej więcej o podobnej problematyce. Recenzję można przeczytać pod tym linkiem:

Recenzja

Otwieram dyskusję :D


N lis 04, 2012 17:30
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL