Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 20:35



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Religia tv i s. Małgorzata Chmielewska. Wydzielony 
Autor Wiadomość
Post Re: Religia tv i s. Małgorzata Chmielewska. Wydzielony
Czego? Ze ksiezom pytan nie wolno zadawac i o zrodla pytac? Na to nie licz.


Pn wrz 09, 2013 18:28

Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 16:58
Posty: 25
Post Re: Religia tv i s. Małgorzata Chmielewska. Wydzielony
Kael napisał(a):
Czego? Ze ksiezom pytan nie wolno zadawac i o zrodla pytac? Na to nie licz.


Tego, czego mnie nauczyło. Szukania prawdy i wsłuchiwania się w głos mądrzejszych a nie być przekonanym, że wszystkie rozumy są moje. Upierałeś się, że Małgorzata Chmielewska jest zakonnicą. Teraz widzisz, że jest inaczej. Padło z Twojej strony "przepraszam, nie miałem racji?"


Pn wrz 09, 2013 18:31
Zobacz profil
Post Re: Religia tv i s. Małgorzata Chmielewska. Wydzielony
Owszem, przyznaje: siostra Malgorzata Chmielewska nie jest zakonnica w sensie PK. Jest osoba konsekrowana w sesnie Prawa Kanonicznego i siostra dla wszystkich.

A teraz grzecznie przepros Jot_ke za obelgi i pomowienia.

viewtopic.php?p=768302#p768302


Pn wrz 09, 2013 18:40

Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 16:58
Posty: 25
Post Re: Religia tv i s. Małgorzata Chmielewska. Wydzielony
Kael napisał(a):
Owszem, przyznaje: siostra Malgorzata Chmielewska nie jest zakonnica w sensie PK. Jest osoba konsekrowana w sesnie Prawa Kanonicznego i siostra dla wszystkich.

A teraz grzecznie przepros Jot_ke za obelgi i niezrozumienie.


Ja doskonale zrozumiałam przesłanie Jo_tka i nie mam ją za co przepraszać. Ty natomiast kpiłeś sobie z księdza "Widze, ze thomos nie wie, ze instytuty swieckie sa czescia zycia konsekrowanego w Kosciele". - to są przecież Twoje słowa. Jeszcze nie padło Twoje przepraszam, padło tylko przyznanie się do błędu. Odnośnie Jo_tki to przeczytaj dokładnie to, co ona napisała. Z treści jej wpisu wynika jasno, że jednak jest, bo to jest tak blisko, że jednak jest to siostra. Nie napisała najważniejszego zdania, które powinno być podsumowaniem: Nie jest siostrą zakonną. Jo_tka obeszła temat. Zgodnie z Ewangelią, na którą się powoływałam - nie ma tak, nie ma nie, a jest jakoś tam.


Pn wrz 09, 2013 18:48
Zobacz profil
Post Re: Religia tv i s. Małgorzata Chmielewska. Wydzielony
No i wyszlo szydlo z worka: insynuowac jot_ce zla wole i wplywy niewiadomoczyje, to potrafisz. Ale przeprosic? Skad!

Thomos to dla mnie uzytkownik. Powinnas wiedziec, ze internet duzo zniesie i kazdy moze o sobie mowic: ksiadz, siostra, czy biskup. Moderacja go bedzie weryfikowac, jak to jest zapisane w regulaminie i zobaczymy. I tenze uzytkownik nie wie, ze instytuty swieckie sa czescia zycia konsekrowanego w Kosciele. Jezeli jest ksiedzem, to tym gorzej.

Dla mnie koniec dyskusji.


Pn wrz 09, 2013 19:00

Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 16:58
Posty: 25
Post Re: Religia tv i s. Małgorzata Chmielewska. Wydzielony
Kael napisał(a):
No i wyszlo szydlo z worka: insynuowac jot_ce zla wole i wplywy niewiadomoczyje, to dziecko potrafi. Ale przeprosic? Skad!

Thomos to dla mnie uzytkownik. Powinnas wiedziec, ze internet duzo zniesie i kazdy moze o sobie mowic: ksiadz, siostra, czy biskup. Moderacja go bedzie weryfikowac, jak to jest zapisane w regulaminie i zobaczymy. I tenze uzytkownik nie wie, ze instytuty swieckie sa czescia zycia konsekrowanego w Kosciele. Jezeli jest ksiedzem, to tym gorzej.

Dla mnie koniec dyskusji.


Kolejny raz powtarzam: jeśli podsumowanie nie zmierza do prawdy, to jest kłamstwem. Na początku swojego pontyfikatu papież Franciszek powiedział takie zdanie: KTO NIE MODLI SIĘ DO BOGA, TEN MODLI SIĘ DO DIABŁA. Dostosowując to do tej dyskusji - jeśli ktoś zmierza do zagmatwania tematu, to kłamie. Nasza mowa ma być: TAK - TAK, NIE - NIE. Więc mam przeprosić jo_tkę za to, że kłamie? Przestań.
Wykpiłeś człowieka, który pisał prawdę. Nieważne czy to był ksiądz zweryfikowany czy niezweryfikowany - podawał się za księdza. Mogłeś nie podejmować z nim dyskusji a jeśli już podjąłeś, to zaakceptowałeś go jako księdza.
Musisz jeszcze poczytać, bo to co napisałeś odnośnie instytutów życia konsekrowanego i ich relacji do instytutów świeckich czy też życia zakonnego świadczy o Twojej ignorancji (w odniesieniu do przywłaszczania sobie tytułu siostry zakonnej).


Pn wrz 09, 2013 19:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 16:58
Posty: 25
Post Re: Religia tv i s. Małgorzata Chmielewska. Wydzielony
Kael napisał(a):
Dla mnie koniec dyskusji.


Dziękuję za tę konwersację i pozdrawiam serdecznie :)


Pn wrz 09, 2013 19:15
Zobacz profil
Post Re: Religia tv i s. Małgorzata Chmielewska. Wydzielony
Cytuj:
Moderatorzy wpierają, że jest zakonnicą a z księdza, który to zanegował zrobili głupka. O czym to świadczy? Może najwyższy czas zakończyć tę dyskusję prostym stwierdzeniem "Przepraszamy!" - oczywiście ma to paść ze strony moderatorów. Osobiście znam tego księdza i od forumowiczów tego portalu, którzy są moimi przyjaciółmi dowiedziałam się, że tak tutaj został potraktowany. Przyszłam, by to sprawdzić i jestem zniesmaczona postawą odpowiedzialnych! Za prawdę tak "zgnoić " człowieka? Ludzie!

Świadczy o megalomanii rzeczywistego lub podszywającego się księdza, pomawiającego rzesze duchownych prowadzących programy w TVReligia o herezje, odwodzenie od Ewangelii.


Wt wrz 10, 2013 8:08

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: program codzienna radość zycia
thomos napisał(a):
Odpowiadając na Twój komentarz nawiążę najpierw do ostatniego Twojego stwierdzenia. .......zdecydował się przystąpić do spowiedzi św. Jako że chciał się przygotować do tego wielkiego wydarzenia w swoim życiu, poprosił abym przyszedł za dwa dni. Niestety za dwa dni zmienił zdanie. Obok jego łóżka leżała kartka, na której zapisał zdanie, które usłyszał w Religia TV. Jak mówił, padło ono w rozmowie p. Hołowni z jakimś księdzem. On to zdanie zapamiętał tak: piekło co prawda chyba istnieje, ale nie wierzę, by ktoś tam mógł być, bo to byłoby sprzeczne z Bożym Miłosierdziem. Może to było znów uproszczenie, ale ten człowiek dalej żyje w grzechu ciężkim i nic nie wskazuje na to, że pojedna się z Bogiem. Kto za to odpowie??? I to jest diabelstwo TV Religia.

Zbyt duże uproszczenie i emocje. Po prostu diabeł walczył o duszę tego człowieka i na razie jak widać wygrał. Ludzie gorszą się czytając Biblię, szczególnie ST i twierdzą,że nie ma tam tego czy owego. To tak jakby kazać zniszczyć promienie X bo przecież mogą wywołać chorobę. Ktoś może przez nie umrzeć To prawda,ale także leczą i rarują życie.
Tak zapytam, dlaczego ów niedoszły penitent przez wiele lat nie był u spowiedzi? także Religia TV?


Wt wrz 10, 2013 8:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 16:58
Posty: 25
Post Re: Religia tv i s. Małgorzata Chmielewska. Wydzielony
Alus napisał(a):
Cytuj:
Moderatorzy wpierają, że jest zakonnicą a z księdza, który to zanegował zrobili głupka. O czym to świadczy? Może najwyższy czas zakończyć tę dyskusję prostym stwierdzeniem "Przepraszamy!" - oczywiście ma to paść ze strony moderatorów. Osobiście znam tego księdza i od forumowiczów tego portalu, którzy są moimi przyjaciółmi dowiedziałam się, że tak tutaj został potraktowany. Przyszłam, by to sprawdzić i jestem zniesmaczona postawą odpowiedzialnych! Za prawdę tak "zgnoić " człowieka? Ludzie!

Świadczy o megalomanii rzeczywistego lub podszywającego się księdza, pomawiającego rzesze duchownych prowadzących programy w TVReligia o herezje, odwodzenie od Ewangelii.


Wczytując się w wypowiedzi ks. Tomasza nie zauważyłam żadnej megalomanii a jedynie zatroskanie o prawowierność przekazu. Powołując się na konkretne zdania, wykazał, że są niebezpieczne. Wystarczyło tylko to uznać.
Myślę, że znane są wypowiedzi "gwiazdy medialnej" - ojca G., który sponiewierał najzacniejszego abpa Hosera. Pragnę w tym miejscu przypomnieć słowa Ewangelii, że złe drzewo nie wydaje dobrych owoców a dobre nie wydaje złych! Można być jednocześnie po stronie prawowierności wiary i jednocześnie niszczyć prawowiernych kapłanów?


Wt wrz 10, 2013 10:02
Zobacz profil
Post Re: Religia tv i s. Małgorzata Chmielewska. Wydzielony
Wrzucę i swoje drwa do tego ogniska, niech zapali nas wstydem.

Czytam ten wątek i nie wiem o co tu chodzi. Tyle hipokryzji na raz w tak krótkim wątku jeszcze nie widziałem. Sam jestem hipokrytą ale dawno nie wbiłem się na takie wyżyny. Dbacie o "czystość" a wyzywacie jak przekupki. Mówicie o miłości, wspominacie Ewangelię i płoniecie "świętym oburzeniem", wytykacie błędy innym (nie ważne domniemane czy rzeczywiste, zamierzone czy nie), krytykujecie innych a utyskujecie ze inni krytykują was i (o zgrozo!) waszych idoli, domagacie się specjalnego traktowania :|, chyba wręcz wywyższenia :shock:

Nie będę tu rzucał biblią, wycierał gęby Jezusem i Ewangelią. Zrobię to katolicką wersją katechetyczną dekalogu: pod nr. 8 znalazłem "Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.". :evil:


Ostatnio edytowano Wt wrz 10, 2013 10:27 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Wt wrz 10, 2013 10:21
Post Re: Religia tv i s. Małgorzata Chmielewska. Wydzielony
Cytuj:
Wczytując się w wypowiedzi ks. Tomasza nie zauważyłam żadnej megalomanii a jedynie zatroskanie o prawowierność przekazu. Powołując się na konkretne zdania, wykazał, że są niebezpieczne. Wystarczyło tylko to uznać.
Myślę, że znane są wypowiedzi "gwiazdy medialnej" - ojca G., który sponiewierał najzacniejszego abpa Hosera. Pragnę w tym miejscu przypomnieć słowa Ewangelii, że złe drzewo nie wydaje dobrych owoców a dobre nie wydaje złych! Można być jednocześnie po stronie prawowierności wiary i jednocześnie niszczyć prawowiernych kapłanów?

Pomawianie kapłanów o herezje, sianie ateizmu i diabelstwo jest dobrym owocem?? :o


Ostatnio edytowano Wt wrz 10, 2013 10:27 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Wt wrz 10, 2013 10:26

Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 16:58
Posty: 25
Post Re: Religia tv i s. Małgorzata Chmielewska. Wydzielony
Kozioł napisał(a):
Wrzucę i swoje drwa do tego ogniska, niech zapali nas wstydem.

Czytam ten wątek i nie wiem o co tu chodzi. Tyle hipokryzji na raz w tak krótkim wątku jeszcze nie widziałem. Sam jestem hipokrytą ale dawno nie wbiłem się na takie wyżyny. Dbacie o "czystość" a wyzywacie jak przekupki. Mówicie o miłości, wspominacie Ewangelię i płoniecie "świętym oburzeniem", wytykacie błędy innym (nie ważne domniemane czy rzeczywiste, zamierzone czy nie), krytykujecie innych a utyskujecie ze inni krytykują waszych idoli, domagacie się specjalnego traktowania :|, chyba wręcz wywyższenia :shock:

Nie będę tu rzucał biblią, wycierał gęby Jezusem i Ewangelią. Zrobię to katolicką wersją katechetyczną dekalogu: pod nr. 8 znalazłem "Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.". :evil:


Popieram :)


Wt wrz 10, 2013 10:26
Zobacz profil
Post Re: Religia tv i s. Małgorzata Chmielewska. Wydzielony
amaranta napisał(a):
Kozioł napisał(a):
Wrzucę i swoje drwa do tego ogniska, niech zapali nas wstydem.

Czytam ten wątek i nie wiem o co tu chodzi. Tyle hipokryzji na raz w tak krótkim wątku jeszcze nie widziałem. Sam jestem hipokrytą ale dawno nie wbiłem się na takie wyżyny. Dbacie o "czystość" a wyzywacie jak przekupki. Mówicie o miłości, wspominacie Ewangelię i płoniecie "świętym oburzeniem", wytykacie błędy innym (nie ważne domniemane czy rzeczywiste, zamierzone czy nie), krytykujecie innych a utyskujecie ze inni krytykują waszych idoli, domagacie się specjalnego traktowania :|, chyba wręcz wywyższenia :shock:

Nie będę tu rzucał biblią, wycierał gęby Jezusem i Ewangelią. Zrobię to katolicką wersją katechetyczną dekalogu: pod nr. 8 znalazłem "Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.". :evil:


Popieram :)

A zdajesz sobie sprawę, że kroplą która ostatecznie spowodowała ten mój wybuch hipokryty był twój ostatni post?


Ostatnio edytowano Wt wrz 10, 2013 10:33 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Wt wrz 10, 2013 10:31

Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 16:58
Posty: 25
Post Re: Religia tv i s. Małgorzata Chmielewska. Wydzielony
Alus napisał(a):
Pomawianie kapłanów o herezje i sianie ateizmu jest dobrym owocem?? :o


Czy Ty rozumiesz zdanie, że ks. Tomasz wykazał błędy, które mogą spowodować i powodują zamieszanie w umysłach ludzi wierzących. Zostało to zbagatelizowane, wyśmiane i sprowadzone do nieistotnych skrótów myślowych. Wnioskuję wrażliwość ks. Tomasza właśnie na te myślowe skróty. Jako kapłan ma do tego prawo a nawet obowiązek. Zauważ do czego doprowadziło wypaczenie słowa MIŁOŚĆ. To Bóg jest Miłością - tak mówi Pismo Święte. Do tego worka MIŁOŚĆ wrzucono wszystko. Jakie mamy tego efekty? Dziś idzie się dalej - niszczy się rodziny, sakrament małżeństwa. Potrzeba nam takich kapłanów, którzy będą tego bronić. A jak Tobie takich kapłanów nie potrzeba, to zwyczajnie tego nie czytaj i będziesz miał problem z głowy.


Wt wrz 10, 2013 10:32
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL