Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 14:45



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Religia tv i s. Małgorzata Chmielewska. Wydzielony 
Autor Wiadomość
Post Re: program codzienna radość zycia
Jezeli ktos zaklada nieslusznie habit zakonny, sklada sluby wieczyste w wspolnoscie ktora nie ma aprobaty koscielnej, a nikt ze strony Ksociola lokalnego nie oglasza publicznie, "uwaga to zadna zakonnica, to tylko falszywa siostra", to kto jest winien? Biskup miejsca!

Jezeli takiej informacji nie ma, to znaczy dla normalnego wiernego, ze Kosciol nie ma problemow z siostra Malgorzata Chmielewska. I proby podwazenia jej statusu jako osoby po slubach wieczystych w Kosciele sa oszczerstwem. Obojetnie, kto tak glosi.


So wrz 07, 2013 13:21
Post Re: program codzienna radość zycia
Cytuj:
Modnym staje się zwrot koleżeński do nauczyciela w szkole, czy też do kapłana. Dla mnie jest to niedopuszczalne. Świadczy to o braku szacunku albo też o braku dobrego wychowania. Na forum katolickim zwracasz się do księdza poprzez formę "Ty". Jak to więc rozumieć? I proszę nie używać argumentów, że tak jest przyjęte w internecie lub na każdym forum.


A jak Ty się do mnie zwracasz? Ja oczywiście mogę zrobić wyłom w zwyczajach przyjętych na tym forum, że użytkownicy zwracają się do siebie na Ty, ale wyłącznie wtedy kiedy Twoja posługa zostanie zweryfikowana.
Obecnie tego nie wiem, pod przybranym nickiem równie dobrze może się kryć osoba cywilna.

Cytuj:
Powyższe odnośniki do bloga uznałem, jako pewien sposób informacji. Na tym też blogu jest wspomniane, że tematem dyskusji jest program "Rozmównica". Jeśli stwierdzasz, że "bo póki co - dużo gadania (także w zalinkowanym materiale) a niestety żadnych konkretów", to wnioskuję, że nie czytałaś treści zawartych w linkach lub świadomie chcesz wprowadzić w błąd forumowiczów. W jednym i drugim przypadku jest to kłamstwo. Mimo to podjąłem z Tobą dyskusję. I jeszcze raz powtórzę - na ten moment nie pamiętam czego dotyczyło moje stwierdzenie o kpinach.

Konkretne dane, data i godzina emisji programu, a nie wyrwane z kontekstu słowa na potwierdzenie zarzutów stawianych s. Chmielewskiej byłyby poważną dokumentacją, czy na blogu te dane zostały podane?


So wrz 07, 2013 13:37
ks. jeszcze nie potwierdzony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 02, 2011 22:00
Posty: 14
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie
Post Re: program codzienna radość zycia
Kael napisał(a):
Jezeli ktos zaklada nieslusznie habit zakonny, sklada sluby wieczyste w wspolnoscie ktora nie ma aprobaty koscielnej, a nikt ze strony Ksociola lokalnego nie oglasza publicznie, "uwaga to zadna zakonnica, to tylko falszywa siostra", to kto jest winien? Biskup miejsca!

Jezeli takiej informacji nie ma, to znaczy dla normalnego wiernego, ze Kosciol nie ma problemow z siostra Malgorzata Chmielewska. I proby podwazenia jej statusu jako osoby po slubach wieczystych w Kosciele sa oszczerstwem. Obojetnie, kto tak glosi.


Kilka miesięcy temu spotkałem kobietę, która była ubrana w habit zakonny i przedstawiła się jako s. X. W odpowiedzi na pytanie, z jakiego zgromadzenia, usłyszałem Służebnica Ewangelii. Jako że po raz pierwszy spotkałem to określenie, rozpocząłem wnikliwe poszukiwania. Okazało się, że w pewne miejscowości jest dom, w którym zamieszkują byłe zakonnice z wielu zgromadzeń. Zostały one z nich wydalone lub też same opuściły zgromadzenia. Szkopuł w tym, że nie mają prawa nosić habitów i nikt też we wszystkich możliwych miejscach tego nie ogłasza. Wiadomość o opuszczeniu przez siostrę zgromadzenia kierowana jest jedynie do parafii chrztu. Takie są zasady w Kościele Katolickim. Prywatna rozmowa z p. Chmielewską zakończyła się jej stwierdzeniem, że nie jest zakonnicą w rozumieniu prawa KK. Proszę to sprawdzić i dopiero pisać o oszczerstwach.


So wrz 07, 2013 13:46
Zobacz profil WWW
ks. jeszcze nie potwierdzony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 02, 2011 22:00
Posty: 14
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie
Post Re: program codzienna radość zycia
MARIEL napisał(a):
Cytuj:
Modnym staje się zwrot koleżeński do nauczyciela w szkole, czy też do kapłana. Dla mnie jest to niedopuszczalne. Świadczy to o braku szacunku albo też o braku dobrego wychowania. Na forum katolickim zwracasz się do księdza poprzez formę "Ty". Jak to więc rozumieć? I proszę nie używać argumentów, że tak jest przyjęte w internecie lub na każdym forum.


A jak Ty się do mnie zwracasz? Ja oczywiście mogę zrobić wyłom w zwyczajach przyjętych na tym forum, że użytkownicy zwracają się do siebie na Ty, ale wyłącznie wtedy kiedy Twoja posługa zostanie zweryfikowana.
Obecnie tego nie wiem, pod przybranym nickiem równie dobrze może się kryć osoba cywilna.

Cytuj:
Powyższe odnośniki do bloga uznałem, jako pewien sposób informacji. Na tym też blogu jest wspomniane, że tematem dyskusji jest program "Rozmównica". Jeśli stwierdzasz, że "bo póki co - dużo gadania (także w zalinkowanym materiale) a niestety żadnych konkretów", to wnioskuję, że nie czytałaś treści zawartych w linkach lub świadomie chcesz wprowadzić w błąd forumowiczów. W jednym i drugim przypadku jest to kłamstwo. Mimo to podjąłem z Tobą dyskusję. I jeszcze raz powtórzę - na ten moment nie pamiętam czego dotyczyło moje stwierdzenie o kpinach.

Konkretne dane, data i godzina emisji programu, a nie wyrwane z kontekstu słowa na potwierdzenie zarzutów stawianych s. Chmielewskiej i byłyby poważną dokumentacją, czy na blogu te dane zostały podane?


Napisałem, że motywem mojej dyskusji jest nadzieja, że z Twojej strony jest dobra wola. Niestety pomyliłem się, dlatego uczony Ewangelią nie zamierzam już z Tobą prowadzić dysputy. Mam też potwierdzenie, że jeśli moderatorami na portalu "wiara" są tacy ludzie, to nie ma on nic wspólnego z wiarą katolicką. Każdy więc, kto wchodząc tutaj będzie postrzegał ten portal jako portal katolicki, zostaje przez Was wprowadzony w błąd. A okłamywanie ludzi jest grzechem ciężkim i bierzecie za to odpowiedzialność!


So wrz 07, 2013 13:50
Zobacz profil WWW
Post Re: program codzienna radość zycia
Uwagi ad personam, zamiast rzeczowych odpowiedzi na pytania swiadcza o rozmowcy.
A szkoda, jezeli ktos, kto podaje sie za ksiedza katolickiego nie potrafi rzeczowo rozmawiac, tylko oczekuje wiary w ciemno, bo "on jako ksiadz(?) to powiedzial i tak uwaza".

Tak sie nikogo do wiary i prawdy nie przekona. Te (dobre) czasy juz minely.

A piszac na jakims forum warto zawsze zapoznac sie z jego Regulaminem:
Cytuj:
1. Forum portalu WIARA.PL jest miejscem spotkania ludzi pragnących pogłębić swoją wiarę, poszukujących Boga, zainteresowanych problemami religii, a chrześcijaństwa w szczególności. Forum stanowi zatem miejsce rozmowy katolików i niekatolików, chrześcijan i niechrześcijan, wierzących i niewierzących.


So wrz 07, 2013 14:08
Post Re: program codzienna radość zycia
anioleczek_niebianski napisał(a):
Prawda jest taka, że Religia TV to odłam TVN i powstała jako alternatywa dla TV Trwam. Próbowano przez to odciągnąć katolików od oglądania TV o. Rydzyka, co się na ich nieszczęście nie udało. Warto przyjrzeć się księżom (liberałom) i rzekomej siostrze Małgorzacie Chmielewskiej, którzy występują w Religii TV. Piszę rzekomej, ponieważ p.Małgorzata Chmielewska siostrą zakonną nie jest i przez to, iż każe zwracać się do siebie "siostra" mydli oczy ludziom. Rozmawiałam z kilkoma księżmi i wskazali mi nieprawidłowości i herezje wygłaszane w "Rozmównicy". Kto biegle orientuje się w Piśmie Świętym, ten doskonale szybko wyłapie te nieprawidłowości. Niestety wielu dzisiejszych katolików nie zna Pisma Świętego i tym samym wpatrzeni w Religię TV, jak w obrazek wierzy w to, co tam mówią. Oj potrafi ta TV nakręcić w życiu człowieka (w sumie nie dziwi mnie to, to przecie nic innego jak TVN). Pozdrawiam :)

Prawda jest taka - najbardziej nieewangeliczne jest kwestionowanie czyjejkolwiek obecności przed ołtarzem, co czyni o. Rydzyk.
Niestety wielu dzisiejszych katolików nie zna Pisma Świętego i tym samym wpatrzeni w TVTrwam jak w obrazek, wierzy w to co tam mówią .
Pomawianie grona duchownych o wygłaszanie herezji w TVReligia jest tego dowodem.
Siostra M. Chmielowska należy do Wspólnoty Chleb Życie, kanonicznie zatwierdzenie Statutu Wspólnoty miało miejsce 23.06.1990r.
Księża, którzy nie wiedzą co to jest Wspólnota Chleb Życie, wystawiają sobie bardzo marne świadectwo.

"Uczony Ewangelią" nie gardzi nikim.


So wrz 07, 2013 14:15
ks. jeszcze nie potwierdzony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 02, 2011 22:00
Posty: 14
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie
Post Re: program codzienna radość zycia
Kael napisał(a):
Uwagi ad personam, zamiast rzeczowych odpowiedzi na pytania swiadcza o rozmowcy.
A szkoda, jezeli ktos, kto podaje sie za ksiedza katolickiego nie potrafi rzeczowo rozmawiac, tylko oczekuje wiary w ciemno, bo "on jako ksiadz(?) to powiedzial i tak uwaza".

Tak sie nikogo do wiary i prawdy nie przekona. Te (dobre) czasy juz minely.

A piszac na jakims forum warto zawsze zapoznac sie z jego Regulaminem:
Cytuj:
1. Forum portalu WIARA.PL jest miejscem spotkania ludzi pragnących pogłębić swoją wiarę, poszukujących Boga, zainteresowanych problemami religii, a chrześcijaństwa w szczególności. Forum stanowi zatem miejsce rozmowy katolików i niekatolików, chrześcijan i niechrześcijan, wierzących i niewierzących.


Kael napisał(a):
Uwagi ad personam, zamiast rzeczowych odpowiedzi na pytania swiadcza o rozmowcy.
A szkoda, jezeli ktos, kto podaje sie za ksiedza katolickiego nie potrafi rzeczowo rozmawiac, tylko oczekuje wiary w ciemno, bo "on jako ksiadz(?) to powiedzial i tak uwaza".

Tak sie nikogo do wiary i prawdy nie przekona. Te (dobre) czasy juz minely.

A piszac na jakims forum warto zawsze zapoznac sie z jego Regulaminem:
Cytuj:
1. Forum portalu WIARA.PL jest miejscem spotkania ludzi pragnących pogłębić swoją wiarę, poszukujących Boga, zainteresowanych problemami religii, a chrześcijaństwa w szczególności. Forum stanowi zatem miejsce rozmowy katolików i niekatolików, chrześcijan i niechrześcijan, wierzących i niewierzących.


Zdanie "(dobre) czasy już minęły" świadczy o tym, że autor nie jest zainteresowany Ewangelią i wiarą. Chrystusowe słowa są jasne i cały czas aktualne. A brzmią one: "kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje; kto wami gardzi. Mną gardzi". Odrzucanie nauki Ewangelii i żądanie dowodów jest zwyczajnie odrzucaniem Boga. Stwierdzenie dotyczące tego portalu, że nie jest to portal katolicki wypowiedziane było przeze mnie w kontekście całej dysputy. A dysputa dotyczyła wprowadzania ludzi w błąd. I założenie habitu przez osobę, która nie jest zakonnicą jest kłamstwem a nazwa portalu "wiara" w naszej polskiej rzeczywistości kojarzy się z wiarą katolicką. Dla prawdziwości słowo "wiara" trzeba by wziąć w cudzysłów, co powodowałoby zapalenie się lampki ostrzegawczej i pytania "o jaką wiarę chodzi?".
Nie rozumiem Twojej mowy trawy na temat argumentów. Argumenty są jasne i konkretne: wykazałem, że wypowiedzi w audycji nie były zgodne z nauką Kościoła, co było tematem dysputy. Powołując się na rozmowę z p. Chmielewską, w której potwierdziła, że nie jest zakonnicą w rozumieniu KK, także uargumentowałem swoje stanowisko dot. jej statusu. Nie mam możliwości przedstawienia żadnych innych dowodów. Proponuję dowiedzieć się, z jakiego zgromadzenia jest p. Chmielewska i i potwierdzić jej status jako zakonnicy w rozumieniu Prawa KK. Wtedy wycofam się ze swoich stwierdzeń.


So wrz 07, 2013 14:30
Zobacz profil WWW
ks. jeszcze nie potwierdzony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 02, 2011 22:00
Posty: 14
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie
Post Re: program codzienna radość zycia
Alus napisał(a):
anioleczek_niebianski napisał(a):
Prawda jest taka, że Religia TV to odłam TVN i powstała jako alternatywa dla TV Trwam. Próbowano przez to odciągnąć katolików od oglądania TV o. Rydzyka, co się na ich nieszczęście nie udało. Warto przyjrzeć się księżom (liberałom) i rzekomej siostrze Małgorzacie Chmielewskiej, którzy występują w Religii TV. Piszę rzekomej, ponieważ p.Małgorzata Chmielewska siostrą zakonną nie jest i przez to, iż każe zwracać się do siebie "siostra" mydli oczy ludziom. Rozmawiałam z kilkoma księżmi i wskazali mi nieprawidłowości i herezje wygłaszane w "Rozmównicy". Kto biegle orientuje się w Piśmie Świętym, ten doskonale szybko wyłapie te nieprawidłowości. Niestety wielu dzisiejszych katolików nie zna Pisma Świętego i tym samym wpatrzeni w Religię TV, jak w obrazek wierzy w to, co tam mówią. Oj potrafi ta TV nakręcić w życiu człowieka (w sumie nie dziwi mnie to, to przecie nic innego jak TVN). Pozdrawiam :)

Prawda jest taka - najbardziej nieewangeliczne jest kwestionowanie czyjejkolwiek obecności przed ołtarzem, co czyni o. Rydzyk.
Niestety wielu dzisiejszych katolików nie zna Pisma Świętego i tym samym wpatrzeni w TVTrwam jak w obrazek, wierzy w to co tam mówią .
Pomawianie grona duchownych o wygłaszanie herezji w TVReligia jest tego dowodem.
Siostra M. Chmielowska należy do Wspólnoty Chleb Życie, kanonicznie zatwierdzenie Statutu Wspólnoty miało miejsce 23.06.1990r.
Księża, którzy nie wiedzą co to jest Wspólnota Chleb Życie, wystawiają sobie bardzo marne świadectwo.

"Uczony Ewangelią" nie gardzi nikim.


Po pierwsze nikt nikim nie gardzi. Natomiast zwraca uwagę na błędy i błędne nauczanie, co jest obowiązkiem każdego kapłana. Wspólnota Chleb Życie, o której piszesz nie jest zakonem! I w tym jest problem i o tym piszemy :D Są różnego rodzaju wspólnoty, ale nie są to zakony.
A co do marnego świadectwa, to Ty wystawiasz sobie takowe uważając Wspólnotę Chleb Życie za zakon. Proszę, poczytaj na ten temat. Pozdrawiam :)


So wrz 07, 2013 14:35
Zobacz profil WWW
Post Re: program codzienna radość zycia
Siostra M. Chmielowska śluby wieczyste złożyła w 1998r we Francji - bez problemu można to wyczytać na stronach jej biografii.
Wspólnotę Chleb Życie tworzą osoby zakonne, konsekrowane i świeckie, nie twierdziłam, że Wspólnota jest zakonem.


So wrz 07, 2013 14:42
Post Re: program codzienna radość zycia
Nikt tutaj nauki Ewangelii nie odrzuca, co za absurd. Zostałeś poproszony o udokumentowanie swoich zarzutów pod adresem s. Chmielewskiej jakoby wygłosiła krytykę mszy św:
Cytuj:
Zdecydowanie godna potępienia jest krytyka części Mszy św. Proszę przeczytać wprowadzenie do mszału i zapoznać się z istotą modlitwy wiernych.

W jakim programie, jakiego dnia, o której godzinie ta krytyka została wygłoszona, oraz padły inne herezje, o które tu siostrę pomówiono.
Zostało podanych jedynie wyrwanych z kontekstu parę zdań, na podstawie których nie sposób ocenić, czy Twoje zarzuty są słuszne.
Co odrzucam? Oskarżanie kogokolwiek o odstępstwo od wiary bez podania możliwości zweryfikowania takich oskarżeń.

Ataki personalne (jeśli moderatorami na portalu "wiara" są tacy ludzie,...) litościwie pominę.


So wrz 07, 2013 14:49
ks. jeszcze nie potwierdzony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 02, 2011 22:00
Posty: 14
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie
Post Re: program codzienna radość zycia
Alus napisał(a):
Siostra M. Chmielowska śluby wieczyste złożyła w 1998r we Francji - bez problemu można to wyczytać na stronach jej biografii.
Wspólnotę Chleb Życie tworzą osoby zakonne, konsekrowane i świeckie, nie twierdziłam, że Wspólnota jest zakonem.


Ale my dyskutujemy, że odbierana jest przez wszystkich jako zakonnica w wymiarze KK, a tak nie jest i jest to wprowadzenie ludzi w błąd.


So wrz 07, 2013 14:52
Zobacz profil WWW
ks. jeszcze nie potwierdzony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 02, 2011 22:00
Posty: 14
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie
Post Re: program codzienna radość zycia
MARIEL napisał(a):
Nikt tutaj nauki Ewangelii nie odrzuca, co za absurd. Zostałeś poproszony o udokumentowanie swoich zarzutów pod adresem s. Chmielewskiej jakoby wygłosiła krytykę mszy św:
Cytuj:
Zdecydowanie godna potępienia jest krytyka części Mszy św. Proszę przeczytać wprowadzenie do mszału i zapoznać się z istotą modlitwy wiernych.

W jakim programie, jakiego dnia, o której godzinie ta krytyka została wygłoszona, oraz padły inne herezje, o które tu siostrę pomówiono.
Zostało podanych jedynie wyrwanych z kontekstu parę zdań, na podstawie których nie sposób ocenić, czy Twoje zarzuty są słuszne.
Co odrzucam? Oskarżanie kogokolwiek o odstępstwo od wiary bez podania możliwości zweryfikowania takich oskarżeń.

Ataki personalne (jeśli moderatorami na portalu "wiara" są tacy ludzie,...) litościwie pominę.


Tych parę zdań to istota całej dysputy, bo na podstawie nawet jednego zdania można stracić wiarę. Nikomu nie zarzucałem odstępstwa od wiary, natomiast jeszcze raz stanowczo stwierdzam, że pewne zdania padające w audycjach Religii Tv nie są zgodne z nauką Kościoła lub na pograniczu i mogą być powodem odejścia od wiary. Dowodem na to są zdania wypowiedziane przez p. Chmielewską w audycji dot. cudów - wystarczająco powyżej uargumentowane. Obejrzyj dokładnie audycję, którą podałeś i wtedy podejmij dyskusję. I jeszcze raz powtarzam - nie jestem dla Ciebie kolegą.


So wrz 07, 2013 14:59
Zobacz profil WWW
Post Re: program codzienna radość zycia
Czyli jednak audycja, którą osobiście pofatygowałam się wyszukać jest tą, w której padły kontrowersyjne stwierdzenia mogące wyprowadzić wiernych na manowce?
I trzeba było dwóch stron wątku, żebyśmy usłyszeli, że to o ten program chodzi?


So wrz 07, 2013 15:09
Post Re: program codzienna radość zycia
thomos napisał(a):
Alus napisał(a):
Siostra M. Chmielowska śluby wieczyste złożyła w 1998r we Francji - bez problemu można to wyczytać na stronach jej biografii.
Wspólnotę Chleb Życie tworzą osoby zakonne, konsekrowane i świeckie, nie twierdziłam, że Wspólnota jest zakonem.


Ale my dyskutujemy, że odbierana jest przez wszystkich jako zakonnica w wymiarze KK, a tak nie jest i jest to wprowadzenie ludzi w błąd.

Jest zakonnicą Wspólnoty Chleb Życie, uznanej formalnie przez Kościół Katolicki w 1978r.
Złożyła śluby zakonne - to jak sądzisz przed kim?


So wrz 07, 2013 15:10
ks. jeszcze nie potwierdzony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 02, 2011 22:00
Posty: 14
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie
Post Re: program codzienna radość zycia
MARIEL napisał(a):
Ach, czyli jednak audycja, którą osobiście pofatygowałam się wyszukać jest tą, w której padły kontrowersyjne stwierdzenia mogące wyprowadzić wiernych na manowce?
I trzeba było dwóch stron wątku, żebyśmy usłyszeli, że to o ten program chodzi?


Tak, ponieważ potrzebowałem czasu i dobrego internetu (bo byłem poza domem), by ją obejrzeć.


So wrz 07, 2013 15:11
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL