Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 22:54



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 244 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17
 Transplantacje narządów od zwierząt 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Transplantacje narządów od zwierząt
Mrs_Hadley napisał(a):

Jeżeli @JedenPost pojedzie np. na zlot Dużych Rodzin, przekona się, że świat jest różnorodny i jest wiele ludzi, którzy potrafią pogodzić pracę z posiadaniem licznego potomstwa. Czy statystycznie więcej jest rodzin wielodzietnych, w których rodzice są bezrobotni? Należałoby to wykazać. Na razie mamy perspektywę własnego podwórka i zdziwienie, że niekoniecznie świat jest wszędzie taki sam.



Pokrótce: zakładałem, że, biorąc pod uwagę konwencję Robkowych wywodów, dość oczywiste będzie, że odpowiadam żartobliwie ;)

Niemniej - próbowałem na serio coś wyszperać i zdziwiłem się lekko, bo znalezienie jakiegokolwiek względnie świeżego opracowania tematu bezrobocie a wielodzietność wygląda na niełatwe.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N mar 04, 2018 18:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Transplantacje narządów od zwierząt
Robek napisał(a):
Bo u mnie na wiosce jest sporo starych kawalerów, a ty mówisz o pannach z dziećmi.


Nie wiem jak Tobie, ale mi wygląda to na sytuację dobrze rokującą, trzeba by tylko jakoś spiknąć te moje panny z Twoimi kawalerami. :idea:

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N mar 04, 2018 18:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lut 14, 2018 18:25
Posty: 22
Lokalizacja: Kraków
Post Re: Transplantacje narządów od zwierząt
Ludzko-owcze hybrydy potencjalnie mogą wyleczyć z cukrzycy

Cytuj:
Po raz pierwszy zostały stworzone ludzko-owcze hybrydy, dając możliwość hodowli ludzkich narządów wewnątrz organizmów zwierząt. To pierwszy krok postawiony w celu zaopatrzenia ludzkość w nieograniczone źródło narządów do przeszczepu.

Ksenotransplantacje byłyby ogromnym przełomem w medycynie. Na chwilę obecną wszystkie kraje borykają się z kryzysem niedoboru narządów do przeszczepu. Medycyna posunęła się do takiego stopnia, że ratuje się o wiele więcej istnień ludzkich, a efektem ubocznym tego jest mniej dawców.


Cz mar 08, 2018 15:31
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Transplantacje narządów od zwierząt
W wątku padł argument o tym, że w czasie żniw giną gryzonie i są one ich główną ofiarą.

Nie sprawdziłem tej informacji, więc pomimo, iż zdziwiłem się, że mogą nie uciekać, pomyślałem, że skoro tak jest, może chowają się jakichś w norach i czekają aż maszyna rolnicza wyrwie je z ziemi.

Okazuje się, że to nonsens. Jedynie uciekają z pola i wynoszą się do lasu. Dlatego potem na tym polu nie można ich już znaleźć. Badania, w których założono gryzoniom obroże wykazały, że w żniwach zginął jeden gryzoń na 33. Prawdopodobnie był chory lub stary, bo nie ma innych przeszkód, aby spokojnie zdążył uciec. W międzyczasie kilkanaście zginęło natomiast z przyczyn naturalnych, czyli w zębach drapieżników.

Poza tym sama śmierć z powodu maszyny rolniczej niewiele różni się od bycia upolowanym, a reszta życia takiego gryzonia jest całkiem naturalna. Czego nie można powiedzieć o zdecydowanej większości zwierząt hodowanych na mięso.

Artykuł na ten temat z podanymi badaniami:
https://www.theflamingvegan.com/view-po ... for-vegans (j.ang)

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pt mar 30, 2018 18:59
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 244 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL