Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 0:30



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 244 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 17  Następna strona
 Transplantacje narządów od zwierząt 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt gru 08, 2017 11:45
Posty: 430
Post Re: Transplantacje narządów od zwierząt
Cytuj:
Dlatego przyjmujesz jakieś emocjonalne trudności w zabijaniu przedstawicieli własnego gatunku ale racjonalnie niczego nie da się tak uzasadnić.

Racjonalnie to nie ma problemu by żreć własne odchody ale biologia od tego odpycha. Mnie biologia odpycha od zabijania przedstawicieli własnego gatunku. Tak jak i zresztą w świecie zwierząt działa u człowieka ten sam mechanizm z tym, że człowiek może go pokonać. Ja się nie staram jednak z tym mechanizmem walczyć


Śr lut 21, 2018 12:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Transplantacje narządów od zwierząt
R27 napisał(a):
termin ten dotyczył osób a nie jakiś bytów,


Ten termin dotyczył ludzi nie uważanych tedy za osoby ignorancie.

R27 napisał(a):
a propo nazistów to warto pamiętać kto wprowadził w Niemczech Tierschutzgesetz i kto powiedział


Owszem, warto pamiętać.
Świadczy to o tym, iż nie każda regulacja wprowadzona przez, ogólnie rzecz ujmując, bardzo zły mechanizm państwowy, jest w konsekwencji zła.


Śr lut 21, 2018 12:15
Zobacz profil
Post Re: Transplantacje narządów od zwierząt
Soul33 napisał(a):
A co, Jezus miał z głodu umrzeć i nauczać ludzi, aby też poumierali?

Jak to z głodu umrzeć? Pomijając czterdziestodniowy post, to Jezus wskrzeszał innych a potem sam zmartwychwstał. A zatem mówienie o umieraniu z głodu Jezusa jest delikatnie mówiąc nie na miejscu.

Cytuj:
Z pewnością jednak uczył szacunku do Boga i jego dzieł.

I jak ten szacunek ma wyglądać pokazywał swoim życiem, jedząc niejednokrotnie mięso. My mamy Go jedynie naśladować.


Śr lut 21, 2018 12:19
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Transplantacje narządów od zwierząt
R27 napisał(a):
Mnie biologia odpycha od zabijania przedstawicieli własnego gatunku. Tak jak i zresztą w świecie zwierząt działa u człowieka ten sam mechanizm z tym, że człowiek może go pokonać.

Niektórych zabijanie ludzi nie odpycha, jak pisałem. A kiedyś wielu więcej nie odpychało i był powszechny ubaw.

Biologa odpycha od zabijania członków własnej bliskiej społeczności, a dalej to nie ma takiej reguły.

R27 napisał(a):
Racjonalnie to nie ma problemu by żreć własne odchody ale biologia od tego odpycha.

Oczywiście, że jest problem. To bardzo niezdrowe.

felek_ napisał(a):
Jak to z głodu umrzeć? Pomijając czterdziestodniowy post, to Jezus wskrzeszał innych a potem sam zmartwychwstał. A zatem mówienie o umieraniu z głodu Jezusa jest delikatnie mówiąc nie na miejscu.

Jezus nie czynił cudów, aby ułatwiać sobie codzienne życie.

felek_ napisał(a):
I jak ten szacunek ma wyglądać pokazywał swoim życiem jedząc niejednokrotnie mięso, a my mamy Go jedynie naśladować.

W czym naśladować? W ubiorze, podróżowaniu na piechotę lub osiołku i w diecie?

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Śr lut 21, 2018 12:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt sty 19, 2018 10:28
Posty: 61
Post Re: Transplantacje narządów od zwierząt
Cytuj:
Oczywiście. I o tych podstawach możemy dyskutować.


Tak, choć dyskusja będzie się sprowadzać do ich przedstawienia. Dla przykładu:
Ty zakładasz istnienie u zwierząt jakiejś formy samoświadomości, i stąd wyprowadzasz słuszny logiczny wniosek - zwierząt zabijać nie należy.
Ktoś inny przyjmuje, że zwierzęta nie posiadają żadnej formy samoświadomości i wyprowadza z tego słuszny wniosek, że ta kwestia nie może być argumentem w dyskusji.
Aby spór rozstrzygnąć, należałoby ustalić czy zwierzęta mają samoświadomość, a tego nie da się empirycznie ani wykluczyć, ani potwierdzić.
Tak samo odwoływanie się do osoby Jezusa będzie argumentem dla wierzącego, dla ateisty nie.


Śr lut 21, 2018 12:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 08, 2017 11:45
Posty: 430
Post Re: Transplantacje narządów od zwierząt
Cytuj:
Ten termin dotyczył ludzi nie uważanych tedy za osoby ignorancie.


Termin ten odnosi się wobec ludzi których życie jest niegodne życia. Nikt nie wchodził w sprawy typu czy ktoś jest osobą czy też nie jest. Arbitralnie ustalano kto jest godzien a kto nie godzien życia. Gdyby było tak jak piszesz to termin ten miałby zastosowanie wyłącznie wobec ludzi z bardzo głębokim upośledzeniem i uszkodzonym ośrodkowym ukł. nerwowym. Przeczytaj kogo kwalifikowano do akcji t4


Śr lut 21, 2018 12:30
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Transplantacje narządów od zwierząt
tempestas napisał(a):
Ty zakładasz istnienie u zwierząt jakiejś formy samoświadomości, i stąd wyprowadzasz słuszny logiczny wniosek - zwierząt zabijać nie należy.
Ktoś inny przyjmuje, że zwierzęta nie posiadają żadnej formy samoświadomości i wyprowadza z tego słuszny wniosek, że ta kwestia nie może być argumentem w dyskusji.

Ja uważam, że chodzi o świadomość, a nie tylko o samoświadomość.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Śr lut 21, 2018 12:35
Zobacz profil
Post Re: Transplantacje narządów od zwierząt
Soul33 napisał(a):
felek_ napisał(a):
I jak ten szacunek ma wyglądać pokazywał swoim życiem jedząc niejednokrotnie mięso, a my mamy Go jedynie naśladować.

W czym naśladować? W ubiorze, podróżowaniu na piechotę lub osiołku i w diecie?

A czy ja twierdzę, że Jezus zakazywał podróżowania na osiołku? Możesz to robić, jeśli chcesz, na pewno nie będzie to grzechem.


Śr lut 21, 2018 12:39
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Transplantacje narządów od zwierząt
No więc pisaliśmy, że zabijanie zwierząt jest niemoralne tylko w pewnych warunkach.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Śr lut 21, 2018 12:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Transplantacje narządów od zwierząt
R27 napisał(a):
Termin ten odnosi się wobec ludzi których życie jest niegodne życia. Nikt nie wchodził w sprawy typu czy ktoś jest osobą czy też nie jest.


Ignorancji ciąg dalszy.
"Osoba" jest właśnie podmiotem ochrony prawnej – odebranie danej istocie wcześniej uznawanego prawa do życia, jest expressis verbis pozbawieniem jej statusu osoby.

R27 napisał(a):
Arbitralnie ustalano kto jest godzien a kto nie godzien życia.


Każde tego typu ustalenia są summa summarum arbitralne. Twoje również.


Śr lut 21, 2018 12:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 08, 2017 11:45
Posty: 430
Post Re: Transplantacje narządów od zwierząt
coś ci się chrzani bo te osoby likwidowano najczęściej pozaprawnie


Śr lut 21, 2018 12:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt sty 19, 2018 10:28
Posty: 61
Post Re: Transplantacje narządów od zwierząt
Cytuj:
Ja uważam, że chodzi o świadomość, a nie tylko o samoświadomość.


Ok, może czepiam się. Niemniej generalnie stosunek do spożywania mięsa, to tylko pochodna określonego światopoglądu, wierzchołek wielkiej góry, której fundamentem jest wizja Boga (lub jej brak) i świata.


Śr lut 21, 2018 12:47
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Transplantacje narządów od zwierząt
Mnie się nie wydaje, aby zarówno chrześcijaństwo, jak i świecka moralność cywilizacji łacińskiej pozwalały na zabijanie zwierząt bez potrzeby.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Śr lut 21, 2018 12:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 08, 2017 11:45
Posty: 430
Post Re: Transplantacje narządów od zwierząt
Cytuj:
Ignorancji ciąg dalszy.
"Osoba" jest właśnie podmiotem ochrony prawnej – odebranie danej istocie wcześniej uznawanego prawa do życia, jest expressis verbis pozbawieniem jej statusu osoby.


skazanie kogoś w USA na KS jest wg ciebie pozbawieniem kogoś statusu osoby? czytam czytam i nie mogę pojąć o co ci chodzi


Śr lut 21, 2018 13:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt sty 19, 2018 10:28
Posty: 61
Post Re: Transplantacje narządów od zwierząt
Cytuj:
Mnie się nie wydaje, aby zarówno chrześcijaństwo, jak i świecka moralność cywilizacji łacińskiej pozwalały na zabijanie zwierząt bez potrzeby.


Chrześcijaństwo to termin niejednoznaczny. Ja dla przykładu jestem katolikiem i istotnie uważam, że nie wolno zabijać bez potrzeby (w ogóle niszczyć szeroko rozumianej przyrody bez potrzeby) tyle, że w katolicyzmie wystarczającą potrzebą jest zamiar zjedzenia mięsa. Z drugiej strony nie jest to nakaz, a raczej prawo człowieka.


Śr lut 21, 2018 13:01
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 244 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 17  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL