Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 14:04



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Zapraszam na mój kanał YT :) 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt maja 28, 2019 15:32
Posty: 6
Post Zapraszam na mój kanał YT :)
Witam!

Chciałbym Was zaprosić na mój youtube'owy kanał "Chrześcijańskie klipy" , gdzie staram się w krótkiej, trailerowej formie przekazywać treści ewangeliczne.

https://www.youtube.com/channel/UC9BIv2 ... 5rgvmY8fuw

W szczególności polecam "Matrix. Ewangelizacja"

Jeśli macie jakieś pomysły na tego typu klipy - piszcie. Może coś ciekawego zmontuję :-)


Wt maja 28, 2019 15:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 28, 2019 15:32
Posty: 6
Post Re: Zapraszam na mój kanał YT :)
Matrix. Ewangelizacja 2.0 - zapraszam :)

https://www.youtube.com/watch?v=cQfBP-Pyht0


Pn wrz 16, 2019 10:58
Zobacz profil
Post Re: Zapraszam na mój kanał YT :)
Petrus90 napisał(a):
Matrix. Ewangelizacja 2.0 - zapraszam :)

https://www.youtube.com/watch?v=cQfBP-Pyht0

Trochę dziwne. Jak się patrzy na ten film, to ma się wrażenie, że podstawowym zadaniem Ewangelii jest przeciwdziałanie uzależnieniu od Internetu. Nie mówię, że nie jest to jeden z celów, ale tutaj problem uzależnienia jest tak uwydatniony, że wychodzi jakieś dziwne przesłanie, że Internet to główne zło.


Pn wrz 16, 2019 12:35

Dołączył(a): Wt maja 28, 2019 15:32
Posty: 6
Post Re: Zapraszam na mój kanał YT :)
Chciałem raczej pokazać działanie zła na przykładzie internetu. A że problem jest duży, to może i lepiej ;)


Pn wrz 16, 2019 14:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Zapraszam na mój kanał YT :)
Internet jest narzędziem dla wielu różnych opcji, sam w sobie nie jest ani dobry, ani zły.

Intencje dobre, efekty... powiem tak, z tego wychodzi, że internet to zło, choć korzystasz z niego, aby o tym podziedzieć, a ratunkiem ma być Kościół, ale jak dla mnie jest przedstawiony bardzo mrocznie i ponuro, nie czuć ani odrobiny Dobrej Nowiny. Plus za fragmenty z Marixa, bo mam słabość to tego filmu, wykonanie też dobre, ale po prostu coś nie gra z samym przekazem.

Co właściwie chciałeś przekazać?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pn wrz 16, 2019 20:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 28, 2019 15:32
Posty: 6
Post Re: Zapraszam na mój kanał YT :)
Tak jak już wyżej pisałem, chciałem pokazać m.in działanie zła na przykładzie internetu.
Miałem również na celu wyraziste ukazanie problemu uzależnienia/nadużywanie internetu oraz przez to zwrócenie uwagi na głód Boga dzisiejszego człowieka, który szuka różnych bożków zastępczych.

Powiem Wam, że ogólnie ludziom się podoba ten filmik. Nikt narazie nie miał zastrzeżeń podobnych do Waszych, więc jest to raczej opinia mniejszości :)

I dziękuję oczywiście za feedback.


Wt wrz 17, 2019 11:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Zapraszam na mój kanał YT :)
Tak jak pisałam, technicznie jest dobry.

Jak chcesz ukazać problem uzależnienia od internetu i elektroniki pokaż rodzinę jak siedzą w jednym pokoju, każdy wgapiony w ekran. Obok, ale daleko. Pokaż dziecko śpiące na lekcji po nocce w sieci. Parę zwykłych komórko zombi...
Teraz łączymy to z Ewangelią...
Dzieciaki siedzą na przerwie na korytarzu , nie rozmawiają, każde z nosem w ekranie. Przechodzi ksiądz i rozdaje ulotki. Z tekstem w stylu Marixa : Świat materialny = Matrix. Świat wirtualny= iluzja ucieczki z Matrixa. Jest jeszcze trzeci... Czy wybierzesz czerwoną pigułkę? Kieruj się mapą.
Dzieciaki odkładają telefony i rozmawiają o dziwnej ulotce. Chcą zobaczyć o co chodzi z pigułką, ale mapa to zestaw zagadek do rozwiązania w terenie( tu można sporo treści elegancko przekazać). Po powrocie do domu dzieciaki pokazują rodzinie ulotkę. Wychodzą razem w teren rozszyfrować mapę, zauważają piękno tego świata, pustkę swojego życia... Na końcu trafiają do kościoła. Nieduża grupa ludzi, którzy kierowali się ulotką. Jest cicho śpiewany Hymn o Miłości... przerywa głośny sygnał powiadomienia z facebooka. Każdy sprawdza czy to u niego i w końcu wyłącza telefon... Ksiądz, ten od ulotek dziękuje i w ładnych słowach tłumaczy, że obiecaną pigułką jest eucharystia a jak ktoś potrzebuje spowiedzi to zaprasza a potem odprawi mszę. Sceny ze spowiedzi i teksty w stylu zaniedbywałem coś ważnego przez nadmiar czasu w internecie, naraziłem swoje życie przez telefon itd, najlepiej ze scenami to obrazującymi.
Potem fragmenty z mszy, takie pozytywne. Każdy każdemu przekazuje znak pokoju przez uczciwe podanie ręki albo i z odpalaniem świec. Ludzie wychodzą rozmawiając ze sobą. Rzut na nocne niebo pełne gwiazd... Przy odrobinie fantazji masz serio długi film i miłe chwile z ciekawymi ludźmi aby nagrać akcję w kościele, w plenerze i w szkole i domu. Księdza, który pomoże znajdziesz raczej bez problemu.

Choć może trochę mnie poniosło w wyobraźni, zresztą jestem wybitnie kiepską osobą do tego typu tematyki ;)
Ale skoro się filmik w głowie wyświetlił to go opisałam.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Wt wrz 17, 2019 12:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 28, 2019 15:32
Posty: 6
Post Re: Zapraszam na mój kanał YT :)
Ciekawie napisane :)

Jedna tylko uwaga: "Przy odrobinie fantazji masz serio długi film" - hehe, no właśnie.

Statystyki z mojego kanału dot. utrzymania uwagi widza:

1. Matrix cz.1 - średnia długość oglądania: Do końca dotarło jedynie około 40 % widzów
2. Matrix cz.2 - trochę lepiej: W tym wypadku do końca lub prawie końca dotarło w przedziale mniej więcej 40-60 % widzów

Skoro dynamiczne, mocno działające na emocje trailery mają w tym wypadku problem z utrzymaniem widza do końca, to co dopiero dłuższe produkcje :)


Wt wrz 17, 2019 15:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 28, 2019 15:32
Posty: 6
Post Re: Zapraszam na mój kanał YT :)
Eksperymentalny odcinek z cyklu "gadająca głowa"

Proszę o Wasze opinie :)

https://www.youtube.com/watch?v=oXt9bFY ... oaaZHvRo-M


Pt paź 18, 2019 11:02
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL