Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr paź 17, 2018 15:14

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 336 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23
 Dlaczego koran jest falszywy? 
Autor Wiadomość

Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
To, że Ty nie znasz tych źródeł, nie oznacza, że takie nie istnieją.

Pn wrz 24, 2018 10:37

Teresse napisał(a):
Co do nieistnienia Mahometa wyprodukuje wielki post teraz tylko napisze ze nie mamy innych zrodel co do jego osoby niż muzułmańskie w przeciwienstwie do Jezusa Chrystusa.

Co do Mojzesza:
wiki napisał(a):
Tradycja żydowska i chrześcijańska widziała w Mojżeszu autora Pięcioksięgu. Stary Testament przypisuje Mojżeszowi autorstwo określonych ustaw (Wj 24,4; 34,27n[5]) czy też Księgi Powtórzonego Prawa (Pwt 31.9.22nn[6]). W sposób wyraźny autorstwo całej Tory przypisywane jest Mojżeszowi w I wieku n.e. przez Filona[7] i Józefa Flawiusza[8]. Nowy Testament nazywa Torę imieniem „Mojżesz”, cytuje z „księgi Mojżesza” (Mk 12,26 i in.[9]) i stwierdza, że Prawo zostało nadane przez Mojżesza (J 1,17[10])[11].

Z czasem każda próba analizy treści Tory, a później także kompozycji, prowadziła do coraz większych wątpliwości w Mojżeszowe autorstwo całości Pięcioksięgu. Już Talmud przypisywał Jozuemu autorstwo opisu śmierci Mojżesza na końcu Księgi Powtórzonego Prawa (34,1-12)[12]. Za pierwszego egzegetę, który zakwestionował autorstwo Mojżeszowe, uznaje się żydowskiego uczonego Abena Ezrę. Podał on kilka wątpliwych miejsc: opis śmierci Mojżesza, odniesienia do Mojżesza w 3 osobie (Pwt 31,22; 27,8; 31,9) oraz kilka innych[13]. W XVI i XVII wieku zastrzeżenia co do Mojżeszowego autorstwa wysuwali A. Karlstadt, a zwłaszcza T. Hobbes, I. La Peyrère, B. Spinoza i R. Simon[11][14]. Spory co do Mojżeszowego autorstwa ciągnęły się generalnie do XVIII wieku[15], jednak także dzisiaj jest ono uznawane przez wielu[16].

Nie musisz daleko szukać
https://religie.wiara.pl/doc/472210.Mah ... zatek.html

Pn wrz 24, 2018 11:59

@JedenPost faktycznie wyglada na to ze jest takie żródło o ktorym nie słyszałam.

Ja osobiscie do teorii o niestnieniu Mahometa nie jestem przywiązana :-) :-) :-) bardziej chciałam to opracowac dla czytających jako ciekawostkę...Są też problemy z samą Mekką- w takim sensie ze nie da sie udowodnic jej istnienia w okresie rozgrywania się "objawien" i wydarzen związanych z Mahometem.

Pn wrz 24, 2018 18:02

Teresse napisał(a):
@JedenPost faktycznie wyglada na to ze jest takie żródło o ktorym nie słyszałam.

Ja osobiscie do teorii o niestnieniu Mahometa nie jestem przywiązana :-) :-) :-) bardziej chciałam to opracowac dla czytających jako ciekawostkę...Są też problemy z samą Mekką- w takim sensie ze nie da sie udowodnic jej istnienia w okresie rozgrywania się "objawien" i wydarzen związanych z Mahometem.

Nie wiem skąd czerpiesz tego rodzaju "ciekawostki", ale chyba opracowaniom katolickim wierzysz...
https://religie.wiara.pl/doc/3468480.Tajemnice-Mekki

Wt wrz 25, 2018 7:42

ks.Wąs napisał(a):
Tradycja muzułmańska uznaje go za proroka (nabi) i Bożego posłańca (rasul Allah). Mimo iż najcenniejsze źródło informacji o Mahomecie stanowi Koran, najpełniejsze opisy z jego życia zawierają tradycyjne biografie, zwane sirami.

Sira najwcześniejsza jaka jest to Sira Ibn Ishaqa, która nie dotrwała do naszych czasów - to co mamy to edycja Ibn Hishama (++833)

wikipedia napisał(a):
Ibn Hisham admits in the preface that he omitted matters from Ibn Ishaq's biography that "would distress certain people".
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ibn Hisham przyznaje we wstępie ze ominął sprawy z biografii Ibn Ishaqa, które mogłyby sprawić ból różnym osobom.

Ibn Hisham był z Basry lub z Kairu. To 1500 km od Mekki lub tez 1700 km.

To sa najwcześniejsze relacje muzułmanskie.

Hadisy sa jeszcze późniejsze.

wikipedia napisał(a):

dla zainteresowanych:
https://en.wikipedia.org/wiki/Ibn_Hisham
https://en.wikipedia.org/wiki/Ibn_Ishaq
https://en.wikipedia.org/wiki/Sahih_al-Bukhari
https://en.wikipedia.org/wiki/Sahih_Muslim

Wt wrz 25, 2018 22:37

Niektórzy wierzący w boskie natchnienie Koranu nie uznają hadisów. Kwestia dwóch wersetów uznawanych przez niektórych muzułmanów skrypturalistycznych za fałszywe jawić się mi może jako coś, co dzieli świat muzułmański bardziej niż podział na sunnitów i szyitów. Sprawa Rashada Khalify wygląda podejrzanie. Jeżeli dwa wersety Koranu (9:128-129) miałyby być fałszywe, to dlaczego nie powiedziano mu o tym w wizji, którą miał mieć 21.12.1971? Około 10 lat po tej wizji R. K. wydał tłumaczenie Koranu, w którym dwa uznane w tłumaczeniu z 1989 r. za fałszywe wersety nie były usunięte. Kod 19 miał zostać odkryty w 1974 r. Dlaczego odkrywca tego kodu kilka lat po jego odkryciu miałby wydawać tłumaczenie z fałszywymi wersetami? Można pomyśleć, że gdyby R. K. faktycznie był posłańcem dla świata, to do takich rozbieżności by nie doszło.

Z Maryją Zwyciężymy! Krzyżem wszystko zwyciężysz! Trójca Święta jest najważniejsza! Maria semper invicta! Wszyscy bądźmy w Niebie na wieki! Łaska uświęcająca, pokora, bezinteresowność, umiarkowanie. Niech was wsystkich Trójca Święta błogosławi!

Pn paź 01, 2018 22:11
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 336 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23