Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N sie 09, 2020 15:43

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 199 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
 Wasze poglądy na różne religie 
Autor Wiadomość
Post Re: Wasze poglądy na różne religie
KKK824: Kościół zjednoczony z Chrystusem jest uświęcany przez Niego; przez Niego i w Nim staje się on również uświęcający: "Uświęcenie człowieka w Chrystusie i uwielbienie Boga... jest celem wszystkich innych dzieł Kościoła" . "To właśnie w Kościele złożona została pełnia środków zbawienia" . W nim "dzięki łasce Bożej osiągamy świętość .

► KKK 842: Więź Kościoła z religiami niechrześcijańskimi jest przede wszystkim więzią pochodzenia i wspólnego celu rodzaju: Istotnie, wszystkie narody stanowią jedną społeczność; jeden mają początek, ponieważ Bóg sprawił, że cały rodzaj ludzki zamieszkuje cały obszar ziemi; jeden także mają cel ostateczny, Boga, którego Opatrzność oraz świadectwo dobroci i zbawienne zamysły rozciągają się na wszystkich, dopóki wybrani nie zostaną zjednoczeni w Mieście Świętym.

► KKK 843: Kościół uznaje, że inne religie poszukują "po omacku i wśród cielesnych wyobrażeń" Boga nieznanego, ale bliskiego, ponieważ to On daje wszystkim życie, tchnienie i wszystkie rzeczy oraz pragnie, by wszyscy ludzie zostali zbawieni. W ten sposób to wszystko, co znajduje się dobrego i prawdziwego w religiach, Kościół uważa za przygotowanie do Ewangelii i jako dane im przez Tego, który każdego człowieka oświeca, aby ostatecznie posiadł życie.

► KKK 844: Jednak w swoich postawach religijnych ludzie ukazują także ograniczenia i błędy, które deformują w nich obraz Boży: Nieraz jednak ludzie zwiedzeni przez Złego, znikczemnieli w myślach swoich i prawdę Bożą zamienili na kłamstwo, służąc raczej stworzeniu niż Stworzycielowi, albo też, żyjąc i umierając na tym świecie bez Boga, narażeni są na rozpacz ostateczną.

Wt sie 11, 2015 11:32

vulkan napisał(a):
Jakie są twoje poglądy i co sądzisz o:
1.Chrześcijaństwie i ich odłamach w tym prawosławie,katolicyzm i protestantyzm?
2.Islamie
3.Buddyzmie
4.Hinduizmie
5.Judaizmie
6.Taozofi
7.Nowych ruchach religijnych (Scjentologia,New Age,Rastafari...)
8.Pogaństwie (religia Egiptu,Słowianie...)
9.Animizmie (voodoo itp)
10.Ateizmie
11.??? inne
Wszystkie wymienione budzą u mnie zarówno jakieś pozytywne jak i jakieś negatywne odczucia.
Najgorzej kojarzy mi się Islam, choć i tam widzę pewne plusy.
Chrześcijaństwo kojarzy mi się z bólem i cierpieniem. Ale też ze świętością, radością i godnością.

Ateizm kojarzy mi się z pustką, negacją i mechanizmami obronnymi - w szczególności racjonalizacją i intelektualizacją (ale może to ja po prostu jestem jakiś spaczony).

Taoizm kojarzy mi się z byciem ofiarą losu.
Pogaństwo kojarzy mi się z zabawą.

Najbardziej podoba mi się 11. Inne :D

N mar 01, 2020 21:02

Najbardziej podoba mi się Bahaizm.

N kwi 12, 2020 14:10

Relacja w różnych poglądach religijnych:
„Najważniejszym atutem w relacjach międzywyznaniowych jest szacunek” - mówi Masini. „Możesz się nie zgodzić, ale nie możesz lekceważyć i sprawić, by wszystko działało. Uznawaj swoje różnice religijne i prowadź otwarte rozmowy [o nich] w całym związku, ale zawsze szanuj religie innych osób ”.
clicks per second

Wt lip 28, 2020 6:06
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 199 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14