Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So cze 19, 2021 1:18

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 262 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18
 buddyzm czy chrześcijaństwo - co wybrać? 
Autor Wiadomość

Post Re: buddyzm czy chrześcijaństwo - co wybrać?
afilatelista napisał(a):
Z jednej strony mógłbym argumentować że to absurd uznawać za źródło historyczne.

Nie napisales "przypadku Zmartwychwstania Jezusa mamy..." wiec wizje Faustuny sa argumentem ze Jezus zyje. A ze nie dla kazdego... Podobnie jak z uznawaniem czegos za bsurd... lub za zrodlo historyczne.

Wt cze 08, 2021 11:29

Źródła historyczne muszą opierać się na wydarzeniach historycznych. Wizja to nie jest źródło historyczne.

Wt cze 08, 2021 15:21

afilatelista napisał(a):
Źródła historyczne muszą opierać się na wydarzeniach historycznych. Wizja to nie jest źródło historyczne.

To jest Twoja opinia. Rozumiem, ze:
"1194 13 VII 1937. Dzis Jezus dal mi swiatlo, jak mam obcowac z jedna z siostr, ......."
wedlug Ciebie to nie jest fakt.

Mozna i tak. Skoro wiesz lepiej to ja juz nie mam nic do powiedzenia.
Faustyna jest dla mnie niezbyt strawna ale takich ktorzy rozmawiali z Jezusem jest wiecej.
Dlatego w temacie buddyzm czy chrzescijanstwo wybralem chrzescijanstwo.

Wt cze 08, 2021 16:18

robaczek2 napisał(a):
To jest Twoja opinia. Rozumiem, ze:
"1194 13 VII 1937. Dzis Jezus dal mi swiatlo, jak mam obcowac z jedna z siostr, ......."
wedlug Ciebie to nie jest fakt.

Fakt jest taki że Faustyna coś takiego zapisała. Prawdopodobnie w to wierzyła. Ale to że się z nim kontaktowała nie jest faktem historycznym.

Cytuj:
Mozna i tak. Skoro wiesz lepiej to ja juz nie mam nic do powiedzenia.
Faustyna jest dla mnie niezbyt strawna ale takich ktorzy rozmawiali z Jezusem jest wiecej.

Którzy twierdzą że rozmawiali. Lektorzy np twierdzą że Jezus kazał im kogoś zamordować. Ja podejrzewam że te wizję generuje ich własny umysł.

Cytuj:
Dlatego w temacie buddyzm czy chrzescijanstwo wybralem chrzescijanstwo.
A ja nie wybieram nic z powyższych.

Śr cze 09, 2021 11:51

afilatelista napisał(a):
nie jest faktem historycznym.

Ja tylko moge powtorzyc: Skoro wiesz lepiej to ja juz nie mam nic do powiedzenia.

Śr cze 09, 2021 13:31

@afilatelista
Nie wiem czy wiesz, ale "znikasz" chyba 90% rozpraw sądowych. Sąd przecież głównie opiera się na zeznaniach świadków którzy widzieli, słyszeli, rozmawiali z kimś, spotkali kogoś. Nie znam Twojej profesji, ale świetny byłby z Ciebie adwokat od bronienia prawie 100% zabójców (albo i złodziei) - ważne żeby się nie przyznawali. "Wysoki sądzie, to co świadek przedstawił, a mianowicie rozmowę z X i że widział oskarżonego z nożem w ręku, nie można uznać za dowody w sprawie, ponieważ nie są (w mojej definicji) faktami (historycznymi). Innymi słowy wnoszę o oddalenie tego dowodu". Wysoki sąd musiałby osobiście widzieć zdarzenie, ale i tak i tak w wyższej instancji można by było obalić wyrok, bo sędzia widział, więc nie jest to fakt (historyczny).

Śr cze 09, 2021 15:40

PeterW napisał(a):
Nie wiem czy wiesz, ale "znikasz" chyba 90% rozpraw sądowych. Sąd przecież głównie opiera się na zeznaniach świadków którzy widzieli, słyszeli, rozmawiali z kimś, spotkali kogoś.

A ilu tych świadków miało wizję?

Cytuj:
Nie znam Twojej profesji, ale świetny byłby z Ciebie adwokat od bronienia prawie 100% zabójców (albo i złodziei) - ważne żeby się nie przyznawali. "Wysoki sądzie, to co świadek przedstawił, a mianowicie rozmowę z X i że widział oskarżonego z nożem w ręku, nie można uznać za dowody w sprawie, ponieważ nie są (w mojej definicji) faktami (historycznymi). Innymi słowy wnoszę o oddalenie tego dowodu". Wysoki sąd musiałby osobiście widzieć zdarzenie, ale i tak i tak w wyższej instancji można by było obalić wyrok, bo sędzia widział, więc nie jest to fakt (historyczny).

Wysoki sądzie Maria mi powiedziała że Tomek jej powiedział że Jan 30 lat temu widział jak oskarżony zabił ofiarę!

Zeznania świadków należą do najmniej wiarygodnych dowodów. Badania wskazują że ludzka pamięć jest wyjątkowo zawodna. Poczytaj o tym:
Cytuj:
Błędne zeznania świadków naocznych i nausznych jako efekt działania standardowych mechanizmów poznawczych.
Katarzyna Jakubowska
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Instytut Psychologii

Streszczenie:
Praktyka sądowa pokazuje, że działający w najlepszej wierze i przekonani
o prawdziwości swoich zeznań świadkowie popełniają rażące błędy, wskazując jako spraw-
ców przestępstw osoby niewinne. Niniejszy artykuł omawia źródła tego rodzaju błędów.
Argumentuje się, że fałszywe zeznania nie są spowodowane przez wyjątkowe okoliczno-
ści, w jakich znalazła się osoba będąca świadkiem przestępstwa lecz, że są one efektem
standardowych procesów poznawczych. W artykule dokonano przeglądu najważniejszych
mechanizmów poznawczych odpowiedzialnych za pojawienie się błędów zarówno w trakcie
percepcyjnego rejestrowania popełnianego przestępstwa jak i w procesie jego pamięciowej
rekonstrukcji. Zdecydowana większość prac poświęconych wiarygodności świadka dotyczy
przypadków, w których uczestniczyli świadkowie naoczni. Niniejsze opracowanie podej-
muje także kwestię wiarygodności świadka nausznego.

Śr cze 09, 2021 18:59
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 262 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18