Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 21:37



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 208 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
 Wasze poglądy na różne religie 
Autor Wiadomość
Post Re: Wasze poglądy na różne religie
KKK824: Kościół zjednoczony z Chrystusem jest uświęcany przez Niego; przez Niego i w Nim staje się on również uświęcający: "Uświęcenie człowieka w Chrystusie i uwielbienie Boga... jest celem wszystkich innych dzieł Kościoła" . "To właśnie w Kościele złożona została pełnia środków zbawienia" . W nim "dzięki łasce Bożej osiągamy świętość .


► KKK 842: Więź Kościoła z religiami niechrześcijańskimi jest przede wszystkim więzią pochodzenia i wspólnego celu rodzaju: Istotnie, wszystkie narody stanowią jedną społeczność; jeden mają początek, ponieważ Bóg sprawił, że cały rodzaj ludzki zamieszkuje cały obszar ziemi; jeden także mają cel ostateczny, Boga, którego Opatrzność oraz świadectwo dobroci i zbawienne zamysły rozciągają się na wszystkich, dopóki wybrani nie zostaną zjednoczeni w Mieście Świętym.



► KKK 843: Kościół uznaje, że inne religie poszukują "po omacku i wśród cielesnych wyobrażeń" Boga nieznanego, ale bliskiego, ponieważ to On daje wszystkim życie, tchnienie i wszystkie rzeczy oraz pragnie, by wszyscy ludzie zostali zbawieni. W ten sposób to wszystko, co znajduje się dobrego i prawdziwego w religiach, Kościół uważa za przygotowanie do Ewangelii i jako dane im przez Tego, który każdego człowieka oświeca, aby ostatecznie posiadł życie.



► KKK 844: Jednak w swoich postawach religijnych ludzie ukazują także ograniczenia i błędy, które deformują w nich obraz Boży: Nieraz jednak ludzie zwiedzeni przez Złego, znikczemnieli w myślach swoich i prawdę Bożą zamienili na kłamstwo, służąc raczej stworzeniu niż Stworzycielowi, albo też, żyjąc i umierając na tym świecie bez Boga, narażeni są na rozpacz ostateczną.


Wt sie 11, 2015 11:32
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 08, 2018 20:10
Posty: 417
Post Re: Wasze poglądy na różne religie
vulkan napisał(a):
Jakie są twoje poglądy i co sądzisz o:
1.Chrześcijaństwie i ich odłamach w tym prawosławie,katolicyzm i protestantyzm?
2.Islamie
3.Buddyzmie
4.Hinduizmie
5.Judaizmie
6.Taozofi
7.Nowych ruchach religijnych (Scjentologia,New Age,Rastafari...)
8.Pogaństwie (religia Egiptu,Słowianie...)
9.Animizmie (voodoo itp)
10.Ateizmie
11.??? inne
Wszystkie wymienione budzą u mnie zarówno jakieś pozytywne jak i jakieś negatywne odczucia.
Najgorzej kojarzy mi się Islam, choć i tam widzę pewne plusy.
Chrześcijaństwo kojarzy mi się z bólem i cierpieniem. Ale też ze świętością, radością i godnością.

Ateizm kojarzy mi się z pustką, negacją i mechanizmami obronnymi - w szczególności racjonalizacją i intelektualizacją (ale może to ja po prostu jestem jakiś spaczony).

Taoizm kojarzy mi się z byciem ofiarą losu.
Pogaństwo kojarzy mi się z zabawą.

Najbardziej podoba mi się 11. Inne :D

_________________
Pokój wam.


N mar 01, 2020 21:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 08, 2018 20:10
Posty: 417
Post Re: Wasze poglądy na różne religie
Najbardziej podoba mi się Bahaizm.

_________________
Pokój wam.


N kwi 12, 2020 14:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 25, 2022 23:04
Posty: 2
Post Re: Wasze poglądy na różne religie
Niech każdy wierzy w co chce.
Byleby nie odrzucać wiary (na przykład chrześcijaństwa) bo coś się przeczytało na forum albo ktoś nas w szkole wyśmiał bo się modlimy. 8)


Wt sty 25, 2022 23:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Wasze poglądy na różne religie
Oto co przeczytałem w Biblii Kościoła Katolickiego czyli Biblii Tysiąclecia 2 wydanie :

1 Koryntian 10:20

,, ... Ależ właśnie to, co ofiarują poganie, demonom składają w ofierze, a nie Bogu. Nie chciałbym, byście mieli coś wspólnego z demonami. ... ,,


Wt kwi 12, 2022 9:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Wasze poglądy na różne religie
I co z tego wynika ze przeczytales?


Wt kwi 12, 2022 15:15
Zobacz profil
Post Re: Wasze poglądy na różne religie
„Cały wszechświat jest wypełniony Mną, niewidzialnym. Wszystkie istoty zależą ode Mnie, bo ja jestem źródłem i początkiem wszystkich istot.
Przenikam wszystko, co żyje i wszystko, co nieożywione. Jestem obecny we wszelkim stworzeniu. Jestem wewnątrz i na zewnątrz wszystkiego, co istnieje.”

Przeczytałem i zastanawiam się, jaki Bóg mógł wypowiedzieć te słowa? Tak na pierwszy rzut oka, chyba pasują do Boga każdej religii.


Wt kwi 12, 2022 16:12

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Wasze poglądy na różne religie
Znalazłem taka wypowiedż Jezusa w ewangelii według Jana 3:18-20

,,... Kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu; a kto nie wierzy, już został potępiony, bo nie uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego.A sąd polega na tym, że światło przyszło na świat, lecz ludzie bardziej umiłowali ciemność aniżeli światło: bo złe były ich uczynki.
Każdy bowiem, kto się dopuszcza nieprawości, nienawidzi światła i nie zbliża się do światła, aby nie potępiono jego uczynków
....,,

Rozumiem to tak , że jeśli jakaś wiara nie uznaje Jezusa to nie ma zbawienia .


Cz maja 05, 2022 16:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Wasze poglądy na różne religie
To oczywiscie jezeli wierzysz w Boga z Nowego Testamentu i w Ewangelie, reszta ludzkosci ktora wierzy w zupelnie co innego wcale sie Jezusem nie przejmuje.


Cz maja 05, 2022 20:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Wasze poglądy na różne religie
Słowa Jezusa z ewangelii według Mateusza 24:37-47

,,...37 A jak było za dni Noego, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego.
Albowiem jak w czasie przed potopem jedli i pili, żenili się i za mąż wydawali aż do dnia, kiedy Noe wszedł do arki,
i nie spostrzegli się, aż przyszedł potop i pochłonął wszystkich, tak również będzie z przyjściem Syna Człowieczego.
Wtedy dwóch będzie w polu: jeden będzie wzięty, drugi zostawiony.
Dwie będą mleć na żarnach: jedna będzie wzięta, druga zostawiona
....,,

Rozumiem to tak , że tylko wiara która czeka na przyjście Jezusa na ziemię ocaleje .


Pt maja 06, 2022 19:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Wasze poglądy na różne religie
Adeptus7 napisał(a):
Hmm, ja to wartościuję mniej więcej tak:
- najgorsze są religie abrahamiczne, to syf absolutny, dno ohydy moralnej i absurdu,


Dlaczego tak uważasz , podasz jakieś przykłady?


Cz cze 16, 2022 14:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Wasze poglądy na różne religie
Logika, użytkownik Adeptus został zbanowany więc nie otrzymasz odpowiedzi od niego, ponadto jego post nadawał sie do kosza i tam znalazł swoje miejsce.

_________________
ksiądz


Cz cze 16, 2022 18:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Wasze poglądy na różne religie
Dlaczego wierzę w Jezusa?
Otóż w naszym widzialnym wszechświecie istnieją cztery siły:

1. siła grawitacji
2. siła elektromagnetyczna
3. słabe oddziaływania atomowe
4. mocne oddziaływania atomowe

Jezus posiadał siłę ożywiania martwej materii.
Ta siła nie pochodzi z naszego wymiaru.
W żadnej innej religii nikt nigdy nie ożywił martwą materię , a Jezus to zrobił.

Jest to dowód , że Jezus posiada siłę od samego Boga .
Tą siłę otrzymali apostołowie jako dowód , że mają aprobatę Boga.
Dlatego tylko wiara oparta na naukach Jezusa jest prawdziwa.
Tak to rozumiem i w to wierzę.


So cze 18, 2022 10:33
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 208 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL