Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So cze 08, 2024 6:16



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 naprawde chcecie dialogu? 
Autor Wiadomość
Post 
Ja stawiam wszystkie religie na jednym poziomie i jakos nie przeszkadza mi to dysutowac.

Ale faktycznie, jak przyjmiemy poglad: ja wierze dobrze, a Wy wszyscy sie mylicie i nic Wam Wasza wiara nie da, to sie lepiej nie odzywac.

Crosis


So sie 13, 2005 16:00

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
Ja wierzę, że jest jeden Bóg - i wierżę dobrze
Ty wierzysz, że jest wielu Bogów - i wierzysz dobrze
On wierzy, że nie ma Boga - i wierzy dobrze

Według mojej wiary ofiary z ludzi są złem - i wierzę dobrze
Według Twojej wiary ofiary z ludzi są dobre - i wierzysz dobrze
Według jego wiary ofiary z ludzi są moralnie obojętne - i wierzy dobrze

Według mojej wiary współżycie homoseksualne jest złe - i wierzę dobrze
Według Twojej wiary współżycie homoseksualne jest - i wierzysz dobrze
Według jego wiary współżycie homoseksualne jest moralnie obojętne - i wierzy dobrze


Tak to ma być wg. niektórych Paranoja :D

Jak widzę niektórzy myślą, że tolerancja oznacza zgadzanie się ze wszystkimi poglądami wszystkich :D


So sie 13, 2005 16:43
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
Według Twojej wiary ofiary z ludzi są dobre - i wierzysz dobrze


Zgodze sie z tolerancja, do czasu az komus dzieje sie krzywda.

Moja dewiza to wolnosc jednostki w granicach innych jednostek.


Crosis


So sie 13, 2005 16:50

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
a niech sobie każdy wierzy w co chce - tylko niech nie zmusza mnie, żebym to w co wierzy uważał za dobre i prawdziwe - bo tacy się tu ostatnio pojawili "tolerancyjni" :)


So sie 13, 2005 16:54
Zobacz profil
Post 
O wlasnie :D

Gratulacje :)

Crosis


So sie 13, 2005 16:59
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 10, 2005 20:17
Posty: 467
Post 
saxon napisał(a):
a niech sobie każdy wierzy w co chce - tylko niech nie zmusza mnie, żebym to w co wierzy uważał za dobre i prawdziwe - bo tacy się tu ostatnio pojawili "tolerancyjni" :)


I o to chodzi. Niech sobie kazdy wierzy w co chce. Ty nie muszisz modlic sie do Swiętowita, ja nie musze Jahwe. Kazdy z nas robi co uwaza za stosowne i wlasciwe, poki nie ubliza i nie szkodzi drugiej osobie. Zapomniales jednak chyba czym zaczal sie ten wątek - chodziło o szerzenie kłamstwa, jakoby neopoganstwo było sektą. Zasdadniczo więc nie obchodza mnie twoje praktyki religijne, dopóki zaczynasz szerzyć kłamstwa. Bo ono ani wg twojej ani wg mojej religii nie jest dobre. Nie musisz akceptować neopogaństwa, co nie upowaznia cię do szerzenia oszczerczego kłamstwa na jego temat. Tylko tyle.

_________________
"Pogańsk knędz, siln wielmi, sjedę w Wislech, rągasze sę christjanom i pakosti diejaasze"


So sie 13, 2005 19:30
Zobacz profil WWW
Post 
I niech nikt nie wpiera, że "chrześcijaństwo to zło" a "neopogaństwo to dobro" - bo znane badaczom materiały mówią co innego :P


So sie 13, 2005 20:09

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
Dla informacji - po czymś takim wcześniej i to w tym akurat temacie:

saxon napisał(a):
Skoro dla Ciebie "tolerancja religijna i cywilizacji nanajwyzej rozwinietych państw" polega na identyferentyzmie religijnym i stwierdzeniem, że obojętne jest czy ktoś za boga uznaje krowę, słońce, przybyszów z kosmosu, czy też wymyśla sobie panteon bóstw to ja dziękuję bardzo za ową "tolerancję" i w takim sensie wolę być "nietolerancyjny" i "zacofany". I cieszę się, że w takim sensie również "chrzescijanstwo nie nadaza za rozwojem humanizmu i poszanowania czlowieka"


Wojen napisał(a):
Cytuj:
cieszę się, że[...] "chrzescijanstwo nie nadaza za rozwojem humanizmu i poszanowania czlowieka"


Jesli pozwolisz, będę te slowa cytowal czesciej. Sa to bardzo znamienne słowa, zwłaszcza, ze wypowiedziane przez "katolika"...


nie mam zamiaru rozmawiać z kimś kto manipuluje moją wypowiedzią i wycina z kontekstu już nawet nie zdania, ale wręcz poszczególne słowa.


So sie 13, 2005 20:30
Zobacz profil
Post 
Coz - nie ja to napisalem. I daleki jestem od stwierdzenia, ze chrzescijanstwo to zlo, ale tak samo daleki, ze poganstwo to tez zlo.

Crosis


So sie 13, 2005 20:50
Post 
saxon
Cytuj:
a niech sobie każdy wierzy w co chce - tylko niech nie zmusza mnie, żebym to w co wierzy uważał za dobre i prawdziwe - bo tacy się tu ostatnio pojawili "tolerancyjni"

Było też i tak:
"Możesz sobie wierzyć nawet i w kozła rogatego, bylebyć dziesięcinę płacił"
Słynne słowa Tertuliana Credo quia absurdum (wierzę, bo absurdalne) sprawdzały się, sprawdzają i sprawdzać się będą, dopóki na świecie racjonalizm, czyli rozum nie weźmie góry nad niezachwianą wiarą, pomimo że w jej obiekcie można znaleźć więcej absurdów i sprzeczności, niż logiki.
----------------
Musicie baczyć, aby nie wyzyskiwali waszej wiary ci, co Boga i Ojczyznę mają wciąż na ustach, ale sam fałsz i obłudę w duszy, co dla swoich prywatnych celów gotowi są nadużyć kościoła i ambony.
Wincenty Witos 1922


Pn lut 06, 2006 13:49
Post 
Cytuj:
czyli rozum nie weźmie góry nad niezachwianą wiarą, pomimo że w jej obiekcie można znaleźć więcej absurdów i sprzeczności, niż logiki.


Absurd i brak wiedzy, chce zastawiac sie logika.
Często przypisywane Tertulianowi dictum „wierzę, ponieważ to absurd” (credo, quia absurdum), nie wyszło nigdy spod jego pióra; jest przeinaczeniem jego słów i próbą zdyskredytowania i ośmieszenia jego doktryny


Pn lut 06, 2006 16:07
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 10, 2009 17:38
Posty: 291
Post 
saxon napisał(a):
Kwestia definicji i rozumienia terminu "sekty".

Dokument "Sekty albo nowe ruchy religijne. Wyzwanie duszpasterskie" dzieli sekty na cztery grupy:

- sekty destrukcyjne
- sekty posługujące się Biblią
- nowe ruchy religijne o charakterze religioznawczym
- ruchy parareligine.

Niektórzy dodają jeszcze związki światopoglądowe.

Jeśli jednak dla kogoś to tak wielki problem to w najbliższym czasie nazwa działu zostanie zmieniona na "Problem sekt i nowych ruchów religijnych".


W kwestii formalnego uściślenia - neopoganstwo czy rodzimowierstwo to systemy wyznaniowe (jak np. judaizm, chrześcijaństwo, mahometanizm), w ramy których dopiero wpisują się (mniej lub bardziej) poszczególne Kościoły, grupy i związki wyznaniowe (nurty)... Pewnym nadużyciem jest tu wiec uogólnienie obejmujące terminem 'sekta' cały dany system...

_________________
Świętowit widzi więcej bo ma cztery twarze... Obrazek


Pt wrz 11, 2009 13:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 23, 2008 20:16
Posty: 416
Post Re:
Saxon napisał(a):
Jeśli oczywiście ktokolwiek z tzw. "neopogan" będzie kiedykolwiek w stanie udowodnić, ciągłość wierzeń i obrzędów oraz je w pełni zrekonstruować bo jak na razie to jest to bardzo mgliste, niepewne i hipotetyczne :)

Hmmm skoro określenie "nowe ruchy religijne" ma być rzekomo neutralne (zwłaszcza, gdy w zdaniu jest stale zestawiane z sektami) to moim zdaniem powinny być tu przenoszone wątki dotyczące odnowy charyzmatycznej czy neokatechumenatu. Z całą pewnością ruchy te są nowe, nie mogą wykazać się ciągłością swoich praktyk. W sumie to taki rekonstrukcjonizm neochrześcijański :D (wiem, sam praktykowałem)
A pojęcie neopogaństwo IMHO jest bezsensowne bo poganinem się jest albo nie. To tak jakby mówić o "neofilozofii" czy "neomatematyce". Pogaństwo to rodzaj religii (nieabrahamowe), a nie konkretne wyznanie i nie ma znaczenia kiedy się je wyznaje i jak.

_________________
Niestety - zostałem na tym forum omyłkowo zabanowany i nikt nie potrafi tego cofnąć - dlatego nie odpowiadam na posty.
Jeśli ktoś chce ze mną pogadać niech pyta wujka Google o Rutilius + chrześcijaństwo


Cz gru 10, 2009 0:54
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL