Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So cze 15, 2024 22:06



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Islam 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr gru 13, 2006 13:50
Posty: 6
Post 
Ja sie nie czepiam słów. Chciałem tylko pokazać, że miłość to cos więcej niz zaniechanie zła, a chrześcijaństwo idzie troche dalej niz streszczenie prawa, które podałes. Jeśli Cie uraziłem to przepraszam, nie było to moim celem.


Wt sty 16, 2007 12:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 27, 2005 15:25
Posty: 201
Post 
Polecam:

http://www.islam.own.pl/index.html


Pn kwi 02, 2007 17:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 13, 2006 13:50
Posty: 6
Post 
Ciekawy artykół, ale wydaje mi się, że troche upraszcza rzeczywistośc.

Gdyby spytno Polaków mieszkających w USA, czy są za tym zeby amerykanie zaatakowali Polske lub jakiś inny kraj środkowoeuropejski (wyłączamy Rosje, i przypadek jawnej agresji ze strony tego kraju na Polskę), prawdopodobnie większosć była by przeciwna
.
Gdyby dodatkowo zapytano, czy wysłali by na tako wojne swoie dzieci, jeszcze wiecej głosów było by przeciw.

I nie ma to nic wspólnego z religią.

Twierdzenie, że dane te pokazują brak asymilacji Muzułmanów w Ameryce jest naciągane. Asymilacja nie moze równac się z wyparciem własnych korzeni. Powinna umożliwiać wspóldziałanie i współistnienie mimo róznic w postrzeganiu świata, a nie równac wszystkich do jednego wzorca.

Sorki za odgrzanie tak starego tematu, ale dawno nie zagladałem na forum.

Pozdrawiam.


Cz paź 11, 2007 9:36
Zobacz profil

Dołączył(a): N paź 28, 2007 12:34
Posty: 12
Post 
Hymm,tak cztam wasze wypowiedzi,i powiem wam,ze ja znam osobiście muzumamów i muszeprzyznać,że wbrew pozorom,oni wcale nie sa złymi ludżmi ani smutnymi.Są tacy,jak my wszyscy,ich koran,to nietylko tak,jak biblia,ale i zbiór prawa i o tym musimy pamiętać.

_________________
Chwila w której trwasz,może być twoją najpiękniejszą z twoch chwil.


N paź 28, 2007 14:00
Zobacz profil
Post 
Muzułmanin moze byc dobry o tyle, o ile nie przestrzega reguł swojej religii... :-( , która zostala stworzona w VII wieku i juz wtedy gorszyła współczesnych...

Poza tym dziwne, że jakoś wielu muzułmanów, ucieka z islamskich rajów i przyjeżdza do krajów Zachodu, tym samym wybierając zycie pod prawem swieckim, a nie shariatu...


N paź 28, 2007 18:25
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 26, 2007 17:46
Posty: 2030
Post 
Musimy pamiętać, że islam stał się religią wojowniczą i agresywną między innymi za przyczyną wypraw krzyżowych.

_________________
Jestem panteistką.
"Nasze ciała są zbudowane z pyłu pochodzącego z gwiazd (...) Jesteśmy dziećmi gwiazd, a gwiazdy są naszym domem. Może właśnie dlatego zachwycamy się gwiazdami i Drogą Mleczną."
(Carl Sagan)


N paź 28, 2007 18:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt gru 27, 2005 23:32
Posty: 988
Post 
czy zanstanowileś sie zanim to napisałeś?

Islam nie stał się wojowniczy za sprawą krucjat, bylo zupełnie inaczej, ano polityka muzułmanów wywołała krucjaty, aby sie nie rozpisywać polece swój tekst na temat sytuacji chrześcijan do okresu krucjat :)

http://xpictianoc.blogspot.com/2007/08/ ... -1092.html

a aby zachęcić do lektury wybrany fragment :)



Cytuj:
Podboje muzułmańskie

Błyskawiczne podboje muzułmańskie należą do najbardziej zadziwiających fenomenów historii. W przeciągu kilkunastu lat począwszy od 634 roku do końca VII wieku systematycznie odnosili sukcesu, zdobywając Syrie, Egipt oraz ogromną część północnej Afryki.
Pierwsza klęska wojsk bizantyjskich miała miejsce 4 lutego 634 roku, kiedy to arabowie dowodzeni przez Yazida ibn Abiego Sufyana wtargnęli do Palestyny i pod Datin pokonali armie patrycjusza Sergiusza. Największą klęskę muzułmanie zadali Bizantyjczykom 30 lipca pod Agnadayn w lipcu 636 roku Bizancjum już na zawsze utraciło Damaszek – Syria została podbita.
Kiedy kalif ‘Umar udał się na wielbłądzie do Jerozlimy ubrany w swój beduiński strój, przyjmujący go patriarcha melkicki św. Sofroniusz miał powiedzieć: „Naprawdę, ten jest obrzydliwością spustoszenia, o której mówił prorok Daniel stojący tutaj na świętym miejscu”.
Najdłużej opierała się Cezarea, która poddała się inwazji arabskiej do 640 roku. Syria ostatecznie została przyłącza do imperium arabskiego po aneksji Egiptu.
Tocząca się wojna w Syrii pozwoliła Bizantyjczykom na przygotowanie szeregu umocnień i zabezpieczeń w Egipcie. Mimo to, także i ojczyzna faraonów stała się błyskawicznym łupem Arabów.
Należy podkreślić, że zdobycie Egiptu nie dokonało się na zasadzie przypadkowych wypadów, ale było efektem systematycznych działań wojennych . Armią arabską w Egipcie dowodził wyjątkowo utalentowany ‘Amr ibn al-As, który otrzymał pozwolenie na podbój Egiptu od przebywającego w Jerozolimie kalifa ‘Umara.
Fragment listu kalifa do ‘Amra ibn al.-Asa:

„Jeśli mój list, nakazujący ci zawrócić z Egiptu, dotrze do ciebie przed wkroczeniem na jakiekolwiek jego terytorium, wtedy zawracaj, ale jeśli wkroczysz do kraju przed otrzymaniem mego listu, wówczas prowadź akcję dalej i proś Allaha o pomoc”

Mimo, że ‘Amr ibn Al-As w chwili otrzymania listu był poza granicą Egiptu, specjalnie otworzył list dopiero po rozpoczęciu zmagań wojennych.
Zdobycie Peluzjum (Al-Farama) rozpoczęło serię muzułmańskich zwycięstw w kraju nad Nilem. W 640 roku, pomimo dwukrotnej przewagi wojsk bizantyjskich armia arabska rozgromiła Greków w bitwie pod Heliopolis (‘Ays Šams). 6 kwietnia 641 roku padła twierdza Babylon, z kolei 13 maja Arabowie zdobyli miasto Nikiu (Naqyus), w którym dokonali rzezi mieszkańców. Cała Delta znalazła się w rekach Arabów, prócz Aleksandrii, której strzegł liczący 50tyś garnizon wojskowy.
Ostatecznie Egipt został przejęty przez muzułmanów 8 listopada 641 roku, kiedy to patriarcha Cyrus podpisał traktat pomiędzy cesarstwem bizantyjskim a ‘Umarem. Cyrus zobowiązał się płacić podatek w wysokości dwóch dinarów od osoby oraz podatek od ziemi płatny w naturze. Patriarcha zapewnił także stronę arabską, że nie dopuści do powrotu armii bizantyjskiej, która opuściła Aleksandrię we wrześniu 642 roku.
Pod koniec 645 roku mieszkańcy Aleksandrii obalili władzę Arabów, z pomocą podążył im ormiańskiego pochodzenia generał Manuel, razem z 300 okrętami. Jednakże na początku 646 roku po bitwie pod Nikiu Aleksandria już na zawsze przeszła w ręce muzułmanów.
Zdobycie Syrii i Egiptu sprawiło, że Antiochia, Jerozolima i Aleksandria zostały włączone do obcego im imperium. Sytuacja monofizytów i nestorian nie zmieniła się na gorsze, podobnie było z melkitami, pomimo kilku masakr oraz dewastacji kościołów nie można było mówić o celowych prześladowaniach. Chrześcijanie zobowiązani byli do płacenia wysokich podatków. Pod koniec VII wieku w islamie dokonał sie rozłam na tle politycznym. Po śmierci ‘Alego, czwartego kalifa władzę w państwie objął

_________________
zapraszam na blog Χριστιανος


N paź 28, 2007 21:58
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N paź 28, 2007 12:34
Posty: 12
Post 
Co,do tego napisał Teresse:
[/quote]
niezgadzam się z tym,poniewaz ze wszystkich krajów emigrują i nie ma to nic wspólnego z islamem.

_________________
Chwila w której trwasz,może być twoją najpiękniejszą z twoch chwil.


Pn paź 29, 2007 10:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 26, 2007 17:46
Posty: 2030
Post 
marcin_jarzębski napisał(a):
czy zanstanowileś sie zanim to napisałeś?

Tak, zawsze zastanawiam się zanim coś napiszę. I wiesz, doszłam do wniosku że nie warto dyskutowac z kimś, kto wyznawców Koranu nazywa dzikusami.
Poza tym, Rojza jest imieniem kobiecym...

_________________
Jestem panteistką.
"Nasze ciała są zbudowane z pyłu pochodzącego z gwiazd (...) Jesteśmy dziećmi gwiazd, a gwiazdy są naszym domem. Może właśnie dlatego zachwycamy się gwiazdami i Drogą Mleczną."
(Carl Sagan)


Pn paź 29, 2007 12:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt gru 27, 2005 23:32
Posty: 988
Post 
to droga pani, prosze się odnieść do tego com był łaskawy napisac a nie do impoterabiliów. Inaczej prosze sobie darować gdyż nie mam czasu na takie pyskówki!

_________________
zapraszam na blog Χριστιανος


Pn paź 29, 2007 15:17
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 26, 2007 17:46
Posty: 2030
Post 
marcin_jarzębski napisał(a):
prosze się odnieść do tego com był łaskawy napisac a nie do impoterabiliów

Imponderabiliów jak już coś... Nie jestem strachliwa i łacińskim słownictwem pisanym z błędami mnie nie przestraszysz.
Ale ad rem.
Nie uważam ażeby polityka państw muzułmańskich wywołała wyprawy krzyżowców do Ziemi Świętej. Wyprawy te miały przede wszystkim motywację ekonomiczną. System feudalny zaczął się sypać, zaczęło brakować ziemi na której system ten się opierał. Chodziło oczywiście także o inne dobra materialne. Czyż nie dlatego złupiono nadreńskich żydów oraz ludność Bizancjum?

_________________
Jestem panteistką.
"Nasze ciała są zbudowane z pyłu pochodzącego z gwiazd (...) Jesteśmy dziećmi gwiazd, a gwiazdy są naszym domem. Może właśnie dlatego zachwycamy się gwiazdami i Drogą Mleczną."
(Carl Sagan)


Pn paź 29, 2007 15:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 04, 2004 11:49
Posty: 674
Post 
marcin_jarzębski napisał(a):
Cytuj:
Podboje muzułmańskie
...
Pierwsza klęska wojsk bizantyjskich miała miejsce 4 lutego 634 roku, kiedy to arabowie dowodzeni przez Yazida ibn Abiego Sufyana wtargnęli do Palestyny i pod Datin pokonali armie patrycjusza Sergiusza.

Wydaje mi się że bardziej adekwatny byłby tytuł "podboje arabskie".
Bo jak chodzi o podboje to najbardziej spektakularne mieli muzułmanie ... na muzułmanach.
Np taki Timur Chromy aka Tamerlan...

_________________
We scare, because we care


Pn paź 29, 2007 16:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt gru 27, 2005 23:32
Posty: 988
Post 
Cytuj:
Nie uważam ażeby polityka państw muzułmańskich wywołała wyprawy krzyżowców do Ziemi Świętej.


a jakies konkrety?

Cytuj:
Wyprawy te miały przede wszystkim motywację ekonomiczną. System feudalny zaczął się sypać, zaczęło brakować ziemi na której system ten się opierał. Chodziło oczywiście także o inne dobra materialne. Czyż nie dlatego złupiono nadreńskich żydów oraz ludność Bizancjum?


to sa zarty?

1. tylko ignorant historyczny może napisać iż krucjaty miały podłoże ekonomiczne!
- rycerz aby móc uczestniczyć w krucjacie często zastawiał cały swój majątek
- wyprawa była bardzo droga

Krucjaty były powodowane ogromną wiarą rycerzy. Jedyną wyprawą która okazała się łupieżczą była IV czyli ta w której splądrowano K-pol ale i tu nie jest tak czrnobiało, jeśli będzie potrzeba napiszę o tym kilka słów.

System feudalny był w rozkwicie! Proszę nie pisać na tematy na które nie ma się zielonego pojęcia. Systm feudalny załamywał się od XVII-do nawet XIX wieku!

_________________
zapraszam na blog Χριστιανος


Pn paź 29, 2007 17:11
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 26, 2007 17:46
Posty: 2030
Post 
marcin_jarzębski napisał(a):
to sa zarty?

Czy naprawdę jest konieczne zwracanie się do mnie w tak napastliwy sposób?
Nie jestem z wykształcenia historykiem, pracuję jako zwykły robol i wypowiadam się o tym czego mnie nauczono w szkole średniej. Tam zaś nauczono mnie, że początkiem końca feudalizmu było ustanowienie zasady, że miejskie powietrze czyni wolnym.
Autorzy zaś, na których opieram swoje przemyślenia to Regine Pernoud, Józef Bielawski i Leszek Kołodziejczyk.

_________________
Jestem panteistką.
"Nasze ciała są zbudowane z pyłu pochodzącego z gwiazd (...) Jesteśmy dziećmi gwiazd, a gwiazdy są naszym domem. Może właśnie dlatego zachwycamy się gwiazdami i Drogą Mleczną."
(Carl Sagan)


Pn paź 29, 2007 17:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt gru 27, 2005 23:32
Posty: 988
Post 
prosze zatem zacytować ich prace!

Ze swojej strony polecam "Grecy i Arabowie..." ks. Kościelniaka.

czekam na konkret, na inne posty nie odpowiadam

_________________
zapraszam na blog Χριστιανος


Pn paź 29, 2007 17:56
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL