Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 16:35



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 132 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
 Pogaństwo 
Autor Wiadomość
Post Re: Pogaństwo
lockowo napisał(a):
Sek w tym, że Jahwe jest religijnym bóstwem regionalnym.
Nie. Nie jest.
Cytuj:
I był Bogiem jak to nazywacie Żydów.
Po pierwsze – co było a nie jest. Po drugie – nawet w ST mamy idee uniwersalistyczne. Mają one, co prawda, charakter zapowiedzi, a nie opisu czegoś, co jest już teraz. Ale mamy. Twórcy ST nigdy nie myśleli o Bogu jako o istocie ograniczonej do Izraela.
Cytuj:
To mamy pat.
To se miejcie. Wasz problem.
Cytuj:
Sęk w tym, że nasz również stworzył ziemię
Zdecyduj się chłopie. Przed chwilą pisałeś, że wierzysz w jakieś lokalne bożki słowiańskie. Teraz nagle się okazuje, że któryś z tych lokalnych bożków słowiańskich stworzył całą Ziemię. Zacznij myśleć nad tym co piszesz, bo męcząca jest taka „dyskusja”.


Pt kwi 17, 2020 9:22
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Pogaństwo
lockowo napisał(a):
Sęk w tym, że nasz również stworzył ziemię zwaną Jawia, stworzył krainę umarłych Nawia, i świat Bogów Prawia. Zrodzili się z niego inni Bogowie, lub ich stworzył.

Pat to jest dla Ciebie, a Twoje wierzenie to politeizm. Bóg stworzony nie jest Bogiem, a co najwyżej bożkiem. I to jest pogaństwo.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt kwi 17, 2020 9:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 15, 2020 11:21
Posty: 19
Post Re: Pogaństwo
Masz problem w tym, że przepisujesz mi słowa których nie napisałem.
Ale to domena katolików.


Pt kwi 17, 2020 9:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 15, 2020 11:21
Posty: 19
Post Re: Pogaństwo
Małgosiaa napisał(a):
lockowo napisał(a):
Sęk w tym, że nasz również stworzył ziemię zwaną Jawia, stworzył krainę umarłych Nawia, i świat Bogów Prawia. Zrodzili się z niego inni Bogowie, lub ich stworzył.

Pat to jest dla Ciebie, a Twoje wierzenie to politeizm. Bóg stworzony nie jest Bogiem, a co najwyżej bożkiem. I to jest pogaństwo.

No wg. chrześcijan tak. i tylko wg. nich. :-)


Pt kwi 17, 2020 9:54
Zobacz profil
Post Re: Pogaństwo
lockowo napisał(a):
No wg. chrześcijan tak. i tylko wg. nich. :-)
Nie. Nie tylko. Podobnie według Żydów i muzułmanów. Nawet wyznawcy hinduizmu, choć oddają cześć wielu bogom, to wyznają również istnienie Boga – Brahmana.

Problem z Twoją pisaniną jest taki, że nie wiadomo, o co Tobie chodzi – czy o regionalnych bożków słowiańskich, czy też o słowiańską wizję Jedynego Boga (która może istniała, a może nie istniała).

Oczywiście do moich argumentów się nie odniosłeś. Tylko zmieniłeś temat. Ciężko się z Tobą „dyskutuje” – sam nie wiesz, co chcesz powiedzieć.


Pt kwi 17, 2020 10:07
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Pogaństwo
lockowo napisał(a):
Masz problem w tym, że przepisujesz mi słowa których nie napisałem.
Ale to domena katolików.

Do kogo ta uwaga?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt kwi 17, 2020 10:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 15, 2020 11:21
Posty: 19
Post Re: Pogaństwo
Zróbmy tak.

Mowa jest w temacie o poganstwie. Przepraszam że nie będzie polskich liter, albo będą błędy. Pisze z telefonu. Ja będę atakował wasz kościół katolicki, wy będziecie sie bronić na podstawie pism katolickich. Czy to Nowy i Nowy Testament, źródła kto napisał i w którym roku. Bądźmy konsekwentnie, wymagacie więc wymagamy od Was. Obrocmy kota ogonem. Że źródeł Słowiańskich jest tak, że albo, powtarzam albo zostały zniszczone, nie napisane, albo są w innych językach napisane i z pozycji wujka Google, nie ma co nich dostępu. Tak samo jak wy pewnie do swoich źródeł które coś tam opisują. I będziecie sie tego kurczowo trzymać, Ale nie podacie, bo możecie nie wiedzieć lub wskroś łatwiej nie odpowiadać.
[ciach... Nie, nie zrobimy tak. Jesteś na forum katolickim i według słownika na całym świecie pogaństwo, to religia, w której wyznaje się wielu bogów. Chrześcijaństwo, w tym katolicyzm, jest religią monoteistyczną i nie mieści się w tym temacie. Mnie nie interesuje jak Ty zaszeregowujesz chrześcijaństwo. Twój upór poskutkuje kolejnym ostrzeżeniem. M.]


So kwi 18, 2020 0:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Pogaństwo
lockowo napisał(a):
Przepraszam że nie będzie polskich liter, albo będą błędy.


To koryguj te błędy, tu obowiązują zasady języka polskiego.

lockowo napisał(a):
Ja będę atakował wasz kościół katolicki, wy będziecie sie bronić na podstawie pism katolickich


Przeczytaj jeszcze raz na jakim forum sie znajdujesz bo mnie sie wydaje, że pomyliłeś fora.
Nie będziemy tu wznosić barykad ani uprawiać partyzantki. Jak chcesz, możesz dyskutować o swoich przekonaniach, światopoglądzie, możesz pytać o to co jest dla Ciebie niezrozumiale, dziwne lub szokujące u chrześcijan lub innych wyznawców.

Kiedy myślimy o Kościele jako wspólnocie ludzi wierzących to piszemy ten wyraz dużą literą, jak mamy na myśli budynek piszemy małą.

lockowo napisał(a):
Czy to Nowy i Nowy Testament, źródła kto napisał i w którym roku. Bądźmy konsekwentnie, wymagacie więc wymagamy od Was.


Czy Ty czytasz przed wysłaniem to co napisałeś?

lockowo napisał(a):
Że źródeł Słowiańskich jest tak, że albo, powtarzam albo zostały zniszczone, nie napisane, albo są w innych językach napisane i z pozycji wujka Google, nie ma co nich dostępu.


Źródeł dotyczących słowiańskich wierzeń jest bardzo mało, właściwie to są skąpe wzmianki, relacje z drugiej lub trzeciej ręki. Można tylko częściowo zrekonstruować to co zostało w ludowych wierzeniach typu gusła, czary, zamawianie, w ludowych pieśniach, zwyczajach.
Troche więcej dają nam odkrycia archeologiczne z czasów przedchrześcijańskich i późniejszych.

lockowo napisał(a):
Tak samo jak wy pewnie do swoich źródeł które coś tam opisują.


Te źródła to Nowy Testament i pisma tzw. Ojców Apostolskich oraz świadectwa autorów niechrześcijańskich.

lockowo napisał(a):
Np. Zefciu nie odpisał i nie potwierdził czy nie obalił tezy na moje pytanie. Dlaczego akurat Ormianie? Nie napisał. Więc proszę o wytłumaczenie.


Dlaczego Ormianie? Ponieważ Armenia już w 301 roku wprowadziła chrześcijaństwo jako religie państwową.

lockowo napisał(a):
Mam nadzieję że przeczytaliście choć trochę ty Magda, czy jak jej tam, prawo kanoniczne kościoła, bo wszak macie wierzyć w to co kościół, czyli wartkan interpretuje. Zapoznaliscie się, tym?


Prawo kanoniczne reguluje sprawy dotyczące prawa Kościoła łacińskiego, jego zwyczajów, dyscypliny, procesów, funkcjonowania różnych instytucji kościelnych a nie wiary, liturgii itp.

Zapoznaj sie z prawem kanonicznym. Chętnie z Tobą podyskutuje.

Wiec jak chcesz podyskutować na w/w tematy to proszę o jasne, klarowne wypowiedzi i rzeczową argumentacje.

_________________
ksiądz


So kwi 18, 2020 7:37
Zobacz profil
Post Re: Pogaństwo
lockowo napisał(a):
Przepraszam że nie będzie polskich liter, albo będą błędy. Pisze z telefonu.
To nie jest wytłumaczenie. Jeśli celowo wybierasz kiepskie narzędzie, to tym bardziej powinieneś sprawdzić jakość tego co wysyłasz, a nie tłumaczyć się.
Cytuj:
Ja będę atakował wasz kościół katolicki, wy będziecie sie bronić na podstawie pism katolickich.
Gdyż? Dlaczego nie mamy prawa bronić się na podstawie innych niż katolickie pism?
Cytuj:
Czy to Nowy i Nowy Testament, źródła kto napisał i w którym roku.
A to samo po polsku? Okaż szacunek i nie wklejaj bełkotu.
Cytuj:
Bądźmy konsekwentnie, wymagacie więc wymagamy od Was.
Czego konkretnie wymagasz?
Cytuj:
Że źródeł Słowiańskich jest tak, że albo, powtarzam albo zostały zniszczone, nie napisane
Problem ze źródłami jest taki, że nie zostały napisane :D. Znowu chciałeś coś napisać, a wyszła bzdura.

Mam takie wrażenie, że masz problem z odróżnieniem prawd wiary od faktów historycznych. Nikt nie wymaga od Ciebie przyjęcia naszych prawd wiary. W tym przypadku Biblia jest źródłem zarówno jednego, jak i drugiego. Np. Biblia jest źródłem prawdy wiary o tym, że Chrystus jest zbawicielem. Jest też Biblia źródłem faktu historycznego, że w okresie jej pisania społeczność, w której powstała wyznawała, iż Chrystus jest zbawicielem. To są dwie rozdzielne sprawy. Dyskusję podjąłem z Tobą na temat faktów historycznych, którymi są: struktura rodzinna oraz życia seksualne Słowian oraz sposób, w który chrześcijaństwo wpłynęło na nie. Natomiast nie próbuję Cię w żaden sposób „nawrócić” na wyznawaną przeze mnie wiarę (NB. nawet nie zauważyłeś, jaką religię wyznaję, co tylko potwierdza, iż nie czynię takich starań).


So kwi 18, 2020 19:23

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Pogaństwo
Oto co powiedział Jezus.
Cytat z Biblii Kościoła Katolickiego . Mateusza 24:7-14

,,...Powstanie bowiem naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. Będzie głód i zaraza, a miejscami trzęsienia ziemi.Lecz to wszystko jest dopiero początkiem boleści.
Wtedy wydadzą was na udrękę i będą was zabijać, i będziecie w nienawiści u wszystkich narodów z powodu mego imienia. Wówczas wielu zachwieje się w wierze; będą się wzajemnie wydawać i jedni drugich nienawidzić.Powstanie wielu fałszywych proroków i wielu w błąd wprowadzą;
a ponieważ wzmoże się nieprawość, oziębnie miłość wielu.
Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony.
A ta Ewangelia o królestwie będzie głoszona po całej ziemi na świadectwo wszystkim narodom. I wtedy nadejdzie koniec
....,,

Jezus tu powiedział co będzie się działo na ziemi tuż przed jego przyjściem.
Prawdziwi naśladowcy Jezusa czyli ŚJ głoszą wszystkim o tym królestwie na świadectwo , żeby nik nie zarzucił Bogu mówiąc :

,,Ale ja przecież nic nie wiedziałem,,

Dlatego , odpowiadając na pierwsze pytanie :
Czy powinno się głosić?

Odpowiedz brzmi : Tak powinno się głosić , taki jest nakaz Jezusa .


Pt lip 01, 2022 15:37
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Pogaństwo
@logika
Dość już Twojego nauczania (czyt. inwigilacji). Kolejny post tego typu spowoduje kary regulaminowe.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt lip 01, 2022 16:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Pogaństwo
Necromancer napisał(a):
do dziś przetrwały jednak pogańskie religie: hinduizm, shinto w japonii, religia chińska, i cała masa religii naturalnych plemion z całego świata. to nie są sekty, ani jakieś tajne masońskie organizacje, ale najstarsze religie świata, starsze niż chrześcijaństwo, judaizm.

co o tym myślicie? pogan należy nawracać? czy należy akceptować religię ich ojców oraz tysiącletnie tradycje?


Zachodzi pytanie . Gdyby dziś żył Jezus na ziemi co by robił , czy nawracał by pogan?
Jak myślisz?

Bo ja uważam , że jak w pierwszym wieku Jezus głosił i nawracał , tak by robił obecnie gdyby żył na ziemi.


So lip 02, 2022 9:22
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 132 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL