Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 20:05



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 problem malzenstw mieszanych 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 01, 2007 16:51
Posty: 14
Post problem malzenstw mieszanych
Witam,jesli ktos z Was jest w mieszanym zwiazku, szczegolnie interesuje mnie, zwiazek z wyznawca islamu , prosze napiszcie jak radzicie sobie z wychowaniem dzieci w wierze, w jaki sposob rozwiazaliscie ten problemem.Mnie na razie nie udalo sie osiagnac jakiegos zadowalajacego rozwiazania z moim partnerem. Ciekawa jestem ja Wy sobie z tym problemem poradziliscie.


N lip 01, 2007 19:31
Zobacz profil

Dołączył(a): So paź 15, 2005 16:29
Posty: 448
Post 
Dzeiwczyno- jeśli związałaś się z partnerem wyznającym islam to uciekaj z niego czym prędzej( jeśli nie macie jeszcze dzieci), a jeśli dzieci już są: nie wyjeżdżaj z kraju


Pn lip 02, 2007 12:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 02, 2007 10:27
Posty: 72
Post 
Berea nie bądź śmieszna. Oczywiście ja też zalecam dużą ostrożność jeśli chodzi o wyznawców islamu, ale nie każdy muzułmanin to terrorysta lub kat.


Pn lip 02, 2007 13:14
Zobacz profil
Post 
Uważaj! On może mieć głowicę jądrową pod koszulą!


Pn lip 02, 2007 15:43
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 01, 2007 16:51
Posty: 14
Post 
ha ha ha, bardzo smieszne, on nie jest terrorysta i nie wyjezdzam do jego kraju, tylko niestety nie mozemy sie na razie jeszcze dogadac w sprawie wychowania religijnego naszej coreczki,on nie chce chrztu :( , i ogolnie nauki naszej wiary


Pn lip 02, 2007 16:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 02, 2007 10:27
Posty: 72
Post 
To wogóle nie uczcie jej zadnej religii, tylko uczcie uniwersalnych wartości. Jak będzie dziecko dorosłe samo zdecyduje.


Pn lip 02, 2007 17:20
Zobacz profil
Post 
Obawiam sie, ze jezeli on nie chce chrztu, to jest raczej z zaangazowanych muzulmanow i nie widze duzej szansy na to, ze uda ci sie wychowac dzieci po chrzescijansku :-(
Niestety, islam nie uznaje tolerancji w tej kwestii i albo sie podporzadkujesz jego wymaganiom, albo zwiazek bedzie bez szans (chyba ze chcecie sie ciagle klocic). Nie mam innych pozytywnych doswiadczen w takiej sytuacji, chyba ze od razu ustali sie, ze jedna ze stron sie "usuwa" ze swoja religia. Inaczej sie nie da.
To ty musisz wiedziec czy warto?


Pn lip 02, 2007 17:30
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 01, 2007 16:51
Posty: 14
Post 
dzieki za odpowiedzi, Chyba nie dalabym rady "usunac sie " ze swoja religia, jest dla mnie zbyt wazna, wiec czekaja nas albo konflikty albo moj partner ustapi co jest raczej malo realne, krotko mowiac sytuacja nie przedstawia sie najlepiej :-(


Pn lip 02, 2007 18:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 01, 2007 16:51
Posty: 14
Post 
A moze ktos ma jakies pozytywne doswiadczenia w tej materii?


Wt lip 03, 2007 13:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 22, 2006 15:18
Posty: 318
Post 
Do poradni rodzinnej, gdzie są nauki przed chrztem w mojej parafii przyszła kobieta, ma z muzułmaninem 3 dzieci, właśnie chrzciła córeczkę. Ale w momencie ślubu on podpisywał dokument, że zgadza się na wychowanie dzieci w wierze katolickiej.


Wt lip 03, 2007 18:03
Zobacz profil

Dołączył(a): So paź 15, 2005 16:29
Posty: 448
Post 
Może jestem śmieszna. Ale może dlatego , że rozmawiałam kiedyś z dziewczyną, któa przeżyła piekło z powodu swego ślubu z muzułmaninem. A najgorzej jest wtedy, kiedy pojawiają się dzieci.
Takiego rodzaju związku nie polecałabym nikomu. Przynosi tak czy owak wiele cierpienia każdej ze stron :-(


Śr lip 04, 2007 17:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 01, 2007 16:51
Posty: 14
Post 
No wlasnie , tez slyszalam ,ze tego typu zwiazki nie naleza do najszczesliwszych (choc wyjatki sie zdarzaja). Potrzebne jest wiele tolerancji, do czego przeciez nie kazdy czlowiek jest zdolny, cos mi sie wydaje, ze moj partner chyba nie jest.


Śr lip 04, 2007 20:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
cytat
Cytuj:
Może jestem śmieszna. Ale może dlatego , że rozmawiałam kiedyś z dziewczyną, któa przeżyła piekło z powodu swego ślubu z muzułmaninem.

Decydując sie na ślub z muzułmaninem . Musisz wiedzieć jedno. Muzułmaninowi (a tam facet ma decydujący głos. ) nie wolno wychowywać dzieci w innej religii jak Islam. Przejście muzułmanina na katolicyzm grozi śmiercią.. Wyboru w zasadzie nie ma.. żadnego..


So sie 04, 2007 10:04
Zobacz profil
Post 
No cóż nie pocieszę Cię, ale zastanawiałaś się kiedyś czemu muzułmaninowi wolno poślubić niemuzułmankę natomiast muzułmance nie wolno poślubić "niewiernego" ??
Właśnie dlatego, że islam zakłada, że to mężczyzna jest głową rodziny i jego dzieci będą muzułmanami- nawet gdyby podpisał sto deklaracji, ze zgadza się na chrzest...W islamie istnieje coś co nazywa się "takkiye" jest to pozwolenie na oszukiwanie niewiernych dla dobra islamu- moze właśnie padłaś ofiarą takkiye w momencie gdy on zgadzał się na chrzest dzieci...
Dziwi mnie tylko, że nie próbuje nawracać Ciebie- choć jeśli ustąpisz w kwestii córki- to moze dojdzie i do tego...

Nie wiem czy wiesz, że jeśli wyjedziesz do kraju islamskiego i Twój mąż umrze, to jako niewierna nie dosaniesz ani grosza z waszego majątku...

Polecam stronę www.faithfreedom.org- ujawnia ona prawdziwą twarz islamu i jesli zapoznasz się z nią to będziesz miała argumenty w dyskusji pod tytułem dlaczego nie islam...

Nie dopuść aby córka została muzułmanką- wyznawczynią religi, której prorok uprawiał seks z 9-letnim dzieckiem- mówi o tym kilka hadisów, czyli opowiesci z życia proroka...



Cytuj:
Sahih Muslim Book 008, Number 3310:
'A'isha (Allah be pleased with her) reported: Allah's Apostle (may peace be upon him) married me when I was six years old, and I was admitted to his house when I was nine years old.

Sahih Bukhari Volume 7, Book 62, Number 64
Narrated 'Aisha:
that the Prophet married her when she was six years old and he consummated his marriage when she was nine years old, and then she remained with him for nine years (i.e., till his death).

Sahih Bukhari Volume 7, Book 62, Number 65
Narrated 'Aisha:
that the Prophet married her when she was six years old and he consummated his marriage when she was nine years old. Hisham said: I have been informed that 'Aisha remained with the Prophet for nine years (i.e. till his death)." what you know of the Quran (by heart)'

Sahih Bukhari Volume 7, Book 62, Number 88
Narrated 'Ursa:
The Prophet wrote the (marriage contract) with 'Aisha while she was six years old and consummated his marriage with her while she was nine years old and she remained with him for nine years (i.e. till his death


Tłumaczyć chyba nie trzeba...Dodam tylko, że hadisy zebrane przez Bukhariego są bardzo wysoko cenione w świecie islamu...


Śr sie 22, 2007 20:09
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 05, 2006 9:39
Posty: 163
Post Jeśli jesteś chrześcijanką...
2 Kor 6, 14-17

Nie wprzęgajcie się z niewierzącymi w jedno jarzmo. Cóż bowiem na wspólnego sprawiedliwość z niesprawiedliwością? Albo cóż ma wspólnego światło z ciemnością? Albo jakaż jest wspólnota Chrystusa z Beliarem lub wierzącego z niewiernym? Co wreszcie łączy świątynię Boga z bożkami? Bo my jesteśmy świątynią Boga żywego - według tego, co mówi Bóg:
Zamieszkam z nimi i będę chodził wśród nich,
i będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem.
Przeto wyjdźcie spośród nich
i odłączcie się od nich, mówi Pan,
i nie tykajcie tego, co nieczyste,
a Ja was przyjmę.

_________________
[color=#8000FF][b]Zawsze gdy wygrywałem dyskusję, traciłem jedną duszę[/b][/color]


N sie 26, 2007 21:19
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL