Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 18:05



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Czy modlić się o konwersje z judaizmu na chrześcijaństwo? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt gru 27, 2005 23:32
Posty: 988
Post 
To ja także napiszę kilka słów na ten temat

Po pierwsze, dla mnie jest oczywiste że Bóg jest ten dla chrześcijan jak i żydów, pytanie o dwie równoległe drogi jest raczej złym pytaniem. Dla chrześcijanina nie ma dwóch równoległych dróg, jest jedna - ta droga nazywa się Jezus Chrystus.

Cytuj:
Jn 14:6
Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie.


Tu nie chodzi o fanatyzm czy o poczucie wyższości, chrześcijanin nie modli się o to aby inni byli chrześcijanami lecz modli się o to aby inni mogli posmakować szczęścia jakie daje wiara w Ukrzyżowanego. Nie jestem chrześcijaninem bo uważam iż tak będę zbawiony czy nie jestem nim z obawy o piekło. Być chrześcijaninem bo być uczniem Jezusa, być szczęśliwym z faktu bycia wolnym. Miłość to wolność.

Modlitwa za żydów to modlitwa aby zagościł z ich sercu spokój który daje Jeszua ha Messiah.

Nie da się być chrześcijaninem i uważać iż jest inna droga do Boga poza Jezusem, i kwintesencją miłości jest głoszenie prawdy o Chrystusie.

_________________
zapraszam na blog Χριστιανος


N lis 11, 2007 20:27
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 11:06
Posty: 1316
Post 
Marcinie,

Cytuj:
Dla chrześcijanina nie ma dwóch równoległych dróg, jest jedna - ta droga nazywa się Jezus Chrystus.


Pełna zgoda. Nie mozna jedak pomijać "oczywistego faktu" (jak to się ostatnio przyjęło), że Jezus jest drogą ku... Bogu Izraela.


N lis 11, 2007 23:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt gru 27, 2005 23:32
Posty: 988
Post 
ja nie jestem teologiem, nie wnikam, jeśli ktoś chce dojechać do Warszawy jak mu nie tłumaczę na opak lecz mówię jak wiem - jedź tu i tu, tu skręć etc. Chrześcijanina nie powinno zbytnio zajmować dyskusja o "innych" drogach do Boga. Ja WIEM że drogą jest Jezus, i tego się trzymam. Jesli ktoś mówi inaczej kłamie! Gdyż nie wie tego lub stawia własne widzi mi się wyżej niż Boże Objawienie w Jezusie Chrystusie!

Na UKSW ma być jakoś w listopadzie konferencja o judaizmie bedzie x Chrostowski :P

_________________
zapraszam na blog Χριστιανος


Pn lis 12, 2007 15:04
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn paź 04, 2004 11:49
Posty: 674
Post 
marcin_jarzębski napisał(a):
Na UKSW ma być jakoś w listopadzie konferencja o judaizmie bedzie x Chrostowski :P

No to będziecie mieli wykład o kłopotach w dialogu księdza Ch. z własnym ego.
Na szczęście to problem dla słuchaczy i zwolenników ksenofobii i stereotypów.

A - i jaki ładny przyczynek do kwestii ponoć nieobecnego w Polsce antysemityzmu.

_________________
We scare, because we care


Pn lis 12, 2007 15:46
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 16, 2005 17:31
Posty: 844
Post 
Cytuj:
A - i jaki ładny przyczynek do kwestii ponoć nieobecnego w Polsce antysemityzmu

Wy Żydzi wszędzie widzicie antysemityzm. Macie kompleksy?

_________________
"Kto kark do ziemi zgina, nie ma prawa dziwić się, gdy po nim depczą"

"Możesz upaść siedem razy, byłeś powstał osiem".


Pn lis 12, 2007 15:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 04, 2004 11:49
Posty: 674
Post 
Bynajmniej.

A ty wiesz w ogóle o co z owym księdzem chodzi czy tak gadasz żeby coś powiedzieć?
Choćby i bez sensu.

_________________
We scare, because we care


Pn lis 12, 2007 16:15
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 16, 2005 17:31
Posty: 844
Post 
Oozie napisał(a):
Bynajmniej.

Jesteś tego pewien? Bo mnie się wydaje, że poniższy rysunek pasuje jak ulał do waszej mentalności:
Obrazek
Cytuj:
A ty wiesz w ogóle o co z owym księdzem chodzi czy tak gadasz żeby coś powiedzieć?
Choćby i bez sensu

Masz mnie za głupiego Goja :razz:

_________________
"Kto kark do ziemi zgina, nie ma prawa dziwić się, gdy po nim depczą"

"Możesz upaść siedem razy, byłeś powstał osiem".


Pn lis 12, 2007 16:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 04, 2004 11:49
Posty: 674
Post 
Teraz to faktycznie udowadniasz poziom swej mądrości.
Ale jaki ksiądz (wzór dialogu) takie owieczki.

Jedni idą za JPII czy Tischnerem, a inni - za Chrostowskim...

_________________
We scare, because we care


Pn lis 12, 2007 16:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt gru 27, 2005 23:32
Posty: 988
Post 
przesadzasz! ja tak nie będę dyskutować, najpierw robisz atmosferę że x Chrostowski to pewnie antysemita a potem karzesz się bronić. Nie ma mowy. X Chrostowski to nie byle jaki chłoptaś którego można bezczelnie pomawiać. To według mnie fachowiec i wie o czym mówi, co w żadnym wypadku nie sprawia że 100% tego co głosi to popieram. Największym problemem antysemityzmu to fakt, że dla wielu żydów jest to religia.

_________________
zapraszam na blog Χριστιανος


Pn lis 12, 2007 17:32
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn paź 04, 2004 11:49
Posty: 674
Post 
Ależ ską marcinie - od kilku lat w poglądach ks. Chrostowskiego następuje dziwna tendencja dryfowania byle dalej od celów dialogu i Rady Chrześcijan i Żydów.
Ale ksiądz tak od czasu gdy drugi specjalista od dialogu okazał się być ubeckim agentem jakoś za specjalistę przestał być uznawany.
Pomine tanie efekciarstwo wykładów, brak merytoryczności jak i unikanie podawania źródeł.
"Bezczelnie pomawiac" pachnie retoryką DwuBraci - ale i ich może lubisz.
A skoro ty się zaperzasz i nadymasz o "atmosferze" (to argument???) to po co tu wchodzisz i chwalisz się siewcą niezgody?

_________________
We scare, because we care


Pn lis 12, 2007 17:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 11:06
Posty: 1316
Post 
marcin_jarzębski napisał(a):
ja nie jestem teologiem, nie wnikam, jeśli ktoś chce dojechać do Warszawy jak mu nie tłumaczę na opak


A jesli ten ktoś dawno w warszawie mieszka, jesczcze zanim ty do niej przybyłeś...

Cytuj:
Chrześcijanina nie powinno zbytnio zajmować dyskusja o "innych" drogach do Boga.


czy judaizm to "inna" droga, z punktu widzenia chrześcijan?


Wt lis 13, 2007 1:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt gru 27, 2005 23:32
Posty: 988
Post 
pytanie, kiedy jeszcze rozmyślamy o tym, a kiedy poddajemy w wątpliwość konieczność do zbawienia ofiary Jezusa i jej przyjęcie.
Polecam świadectwo rabina Rzymu Eugenio Zolli'ego.

Judaizm to oczekiwanie Mesjasza, Chrześcijaństwo to czas z samej nazwy czas kiedy Mesjasz przyszedł. Da sie to pogodzić? Ja mam obawy.

_________________
zapraszam na blog Χριστιανος


Wt lis 13, 2007 22:41
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn paź 04, 2004 11:49
Posty: 674
Post 
marcin_jarzębski napisał(a):
Polecam świadectwo rabina Rzymu Eugenio Zolli'ego.

A potem świadectwo hiszpańskich Żydów ochrzczonych na siłę...bardzo budujące.

_________________
We scare, because we care


Śr lis 14, 2007 10:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt gru 27, 2005 23:32
Posty: 988
Post 
a potem świadectwo chrześcijan wydawanych przez żydów muzułmanom za kalifa Hakima, albo "piękną" ewangelię Jeszu toled a może zachowanie zydów w czasie rekonkwisty hiszpanskiej?

Licytujemy się dalej?

_________________
zapraszam na blog Χριστιανος


Śr lis 14, 2007 15:18
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 11:06
Posty: 1316
Post 
Marcinie, ja nie podaję w watpliwość ofiary Chrystusa.
Nie pisze, ze z punktu widzenia chrzescijanina judaizm to inna, "równoległa" czy "paralelna" droga zbawienia. Jest jeden "plan zbawienia", nie ma "wersji beta". Dla chrzescijanina nie ma zbawienia poza Chrystusem.

Nie chodzi wiec o pytanie czy jest inny, alternatywny "plan zbawienia", lecz czy jednak w Bozym "planie zbawienia" jest miejsce na judaizm i jakie to jest miejsce? jezeli tak, to jaka (w planie zbawczym) jest relacja Kościoła i Synagogi?

Co do nadziei mesjańskiej. Z punktu widzenia chrzescijanina (bo cały czas trzeba pamietać, iż chrzescijańsko-żydowskie relacje są i bedą asymetryczne) także nadzieja mesjańska jest "punktem stycznym". Także chrzescijanie oczekują ostatecznego przyjscia Mesjasza. Inny może być charakter tego oczekiwania.


Śr lis 14, 2007 16:11
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL