Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 13:17



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Czy modlić się o konwersje z judaizmu na chrześcijaństwo? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 16, 2007 13:29
Posty: 2302
Post Czy modlić się o konwersje z judaizmu na chrześcijaństwo?
Niedawno w Warszawie odbyła sie uroczystość Wspólnej Radości Tory, w ramach której było spotkanie modlitewne i sympozjum teologiczne z udziałem zarówno chrześcijan jak i Żydów. W czasie sympozjum padło takie pytanie (mniej więcej):

Czy jeżeli uzna się chrześcijaństwo i judaizm za równoległe drogi prowadzące do Boga, to chrześcijanie powinni powstrzymać się od modlitw o przejście Żydów na chrześcijaństwo (i vice versa, czy Żydzi powinni przestać modlić się o konwersje chrześcijan na judaizm)?

_________________
"Nie jesteś byle kim, więc nie możesz żyć byle jak."


Pt paź 12, 2007 16:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 04, 2004 11:49
Posty: 674
Post 
Zakładając że jacyś Żydzi faktycznie modlą się o konwersję (wątpliwe) to tak - należy przestać.

Z tym że o ile w przypadku judaizmu to dość proste bo judaizm nie jest misyjny, to z chrześcijaństwem byłoby trudniej z uwagi na /obowiązek???/ nawracania.
No i trzeba by uznać że nie tylko będąc w danym kościele można zostać zbawionym.

_________________
We scare, because we care


Pt paź 12, 2007 16:19
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
Czy jeżeli uzna się chrześcijaństwo i judaizm za równoległe drogi prowadzące do Boga,


Tylko, że one nie są równoległe...więc tym samym cała reszta pytania jest bez sensu...


Pt paź 12, 2007 16:22

Dołączył(a): Pn paź 04, 2004 11:49
Posty: 674
Post 
Teresse napisał(a):
Tylko, że one nie są równoległe...więc tym samym cała reszta pytania jest bez sensu...

Masz rację.
To kiedy konwersja?


Nie ma to jak pogadać z fanatykiem. :o

_________________
We scare, because we care


Pt paź 12, 2007 16:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2004 9:28
Posty: 42
Post 
za równoległy można uznać judaizm mesjanicznych (głównie קהלת דרך אדונ ) bardzo nieprzychylnie traktujacych katolicyzm, dla nich katolicy są po prostu czcicielami bałwanów.

_________________
"lecz ja będę oczekiwał Pana, Boga mojego zbawienia" Micheasz 7.7


Pt paź 12, 2007 17:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 17, 2005 18:30
Posty: 268
Lokalizacja: Gdańsk
Post 
Ponieważ tylko Kościól pozostający w łączności z Papieżem posiada pełnie prawdy. to takie modlitwy są jak najbardziej na miejscu.

_________________
Obrazek
Błogosławiony jesteś Panie, Boże ojców naszych,*
pełen chwały i wywyższony na wieki.
Dn 3,52


So paź 13, 2007 8:11
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2004 9:28
Posty: 42
Post 
kosciół ten niestety jest bardzo daleki od prawdy i jest przeciwny bożym jednoznacznym nakazom "Pamietaj abyś dzień szabatu święcił" jedno z przykazań, dekalog jest uznawany przez kościół katolicki i bunt przeciw temu co nakazał bóg jest pełnia prawdy?

_________________
"lecz ja będę oczekiwał Pana, Boga mojego zbawienia" Micheasz 7.7


So paź 13, 2007 9:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 26, 2007 17:46
Posty: 2030
Post 
Moim zdaniem takie modlitwy są nietaktem.

_________________
Jestem panteistką.
"Nasze ciała są zbudowane z pyłu pochodzącego z gwiazd (...) Jesteśmy dziećmi gwiazd, a gwiazdy są naszym domem. Może właśnie dlatego zachwycamy się gwiazdami i Drogą Mleczną."
(Carl Sagan)


So paź 13, 2007 13:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Modlić się - o to, aby każdy człowiek - ZGODNIE Z TYM, W CO WIERZY - był naprawdę szczery i oddany służbie Bogu.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


N paź 14, 2007 8:23
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N sty 16, 2005 17:12
Posty: 20
Post Re: Czy modlić się o konwersje z judaizmu na chrześcijaństwo
wieczny_student napisał(a):
Niedawno w Warszawie odbyła sie uroczystość Wspólnej Radości Tory, w ramach której było spotkanie modlitewne i sympozjum teologiczne z udziałem zarówno chrześcijan jak i Żydów. W czasie sympozjum padło takie pytanie (mniej więcej):

Czy jeżeli uzna się chrześcijaństwo i judaizm za równoległe drogi prowadzące do Boga, to chrześcijanie powinni powstrzymać się od modlitw o przejście Żydów na chrześcijaństwo (i vice versa, czy Żydzi powinni przestać modlić się o konwersje chrześcijan na judaizm)?



A co to było za spotkanie ?

Tutaj nie jest problem z modlitwą, ale z tym że modlitwa może prowadzić do nawracania siłą tak jak to kiedyś bywało.
Najpierw się modlili potem głosili, a w końcu gdy to nie skutkowało nawracali przemocą, a gdy i to nie pomagało to poprostu zabijali.


N paź 14, 2007 12:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 16, 2007 13:29
Posty: 2302
Post Re: Czy modlić się o konwersje z judaizmu na chrześcijaństwo
Refael napisał(a):
A co to było za spotkanie ?


Cała uroczystość wiązała się z żydowskim świętem Simchat Tora (Radości Tory). Spotkanie modlitewne skupione było wokół łączącego chrześcijaństwo i judaizm Starego Testamentu/Tory, w czasie sympozjum dyskutowane były poglądy chrześcijaństwa i judaizmu na różne sprawy, oraz na siebie nawzajem. Więcej informacji: http://info.wiara.pl/index.php?grupa=4&art=1191336686

_________________
"Nie jesteś byle kim, więc nie możesz żyć byle jak."


N paź 14, 2007 12:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 04, 2004 11:49
Posty: 674
Post 
krzewiciel napisał(a):
za równoległy można uznać judaizm mesjanicznych (głównie קהלת דרך אדונ ) bardzo nieprzychylnie traktujacych katolicyzm, dla nich katolicy są po prostu czcicielami bałwanów.

Kolego - tzw judaizm mesjanistyczny to po primo nie jest judaizm tylko taką nazwę sobie użyli że-niby-są-Żydami. A to taka mała sektka.
Po secundo - widać że o judaiźmie bardzo mało wiesz - bo każdy odłam jest mesjanistyczny - i orto, i konserw i reform.
I tertio - nie szpanuj wklejając tu słowa hebrajskie a jak już - to bez błędów. Przynajmniej.

_________________
We scare, because we care


Pn paź 15, 2007 8:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2004 9:28
Posty: 42
Post 
judaizm mesjaniczny jest to grupa z którą mój kosciół utrzymuje bardzo szerokie kontakty, wiec nie moze to być sekta, są uwazani za jednych z najbardziej trzymajacych sie pisma chrześcijan w przeciwieństwie do np katolików. Co do owych słów hebrajskich to tak sami napislai nazwę swoja na oficjalnej stronie zboru katowickiego. Czy sa błedy nie wiem, wiem, ze to piszą na swojej stronie głównej.
Sektą ejst raczej kościół rzymu.

_________________
"lecz ja będę oczekiwał Pana, Boga mojego zbawienia" Micheasz 7.7


Wt paź 16, 2007 22:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 04, 2004 11:49
Posty: 674
Post 
krzewiciel napisał(a):
judaizm mesjaniczny jest to grupa z którą mój kosciół utrzymuje bardzo szerokie kontakty, wiec nie moze to być sekta, są uwazani za jednych z najbardziej trzymajacych sie pisma chrześcijan

I patrz jakie bzdury wychodzą - skoro to judaizm to jak mogą być chrześcijanami??
:o
Całkiem jakby to było chrześcijaństwo talmudyczne ;).

Nb. lepiej żeby się modlili niz gdyby mieli na siłę nawracać.

_________________
We scare, because we care


Śr paź 17, 2007 8:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2004 9:28
Posty: 42
Post 
Czy odnośnie narodu Izraela nie są pewne obietnicy i nauki tylko dla tego narodu jako znak przymierza z Bogiem?
Bóg nakazał zydom świecić szabat.
Chrzescijanie z pewnymi wyjatkami tego nie czynią.
Bóg nakazął izraelowi obchodzic przeróżne swieta, których my nie obchodzimy czy to paschę, czy rosz haszana, czy świeto namiotów
Podobnie i pierwszy kościół był nie rzymsko katolicki lecz Judeo-chrześcijański. Centrum była Jerozolima tam był pierwszy kosciół i tam byli pierwsi wierzący żydzi.
Nie był to kosciół ani katolicki (powszechny) ani tym bardziej rzymski.
Pan Jezus też nakazął pierw głosić w judei potem dopiero w samari a na kńcu poganom.
Radz zapoznać sie z naukami żydów mesjańskich. Ludzi z narodu Izraela, którzy przyjęli mesjasza.

_________________
"lecz ja będę oczekiwał Pana, Boga mojego zbawienia" Micheasz 7.7


So paź 20, 2007 10:08
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL