Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 22:26



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Bahai 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 04, 2009 15:55
Posty: 728
Post Re: Bahai
jo_tka napisał(a):
Proszę bez reklam.
Właściwie to link (który wycięłaś) prowadził do opisu budowy tej świątyni. Jestem wdzięczny @kusztar za ten opis, bo uświadomił mi, że ta budowla naprawdę zjednoczyła budujących i proces jej wznoszenia był niejako tym samym, czym jest religia, której jest poświęcona.

anathiela napisał(a):
A Bahaizm wyznaje, że Chrystus już powtórnie przyszedł na Ziemie nie mam pojęcia jak.
Możesz wskazać źródło?

Teresse napisał(a):
Bahaici to odłam islamu- uznają wszystkich proroków plus mają swojego Bahaullaha.
W ten sposób można powiedzieć o chrześcijaństwie, że to odłam judaizmu...

_________________
Obrazek
Ten post jest opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne 3.0 Polska.


Cz sty 21, 2010 15:15
Zobacz profil

Dołączył(a): So sty 16, 2010 17:02
Posty: 16
Post Re: Bahai
"Księga Izajasza głosi, że Mesjasz podbije Wschód i Zachód i wszystkie narody świata wejdą pod Jego cień, że założone zostanie Królestwo Jego, że przyjdzie z nieznanego miejsca, że grzesznicy będą sądzeni, że sprawiedliwość panować będzie w takim stopniu, iż wilk i baranek, lampart i koźlę, ssące dziecię i żmija zbiorą się razem u jednego źródła, na jednej łące i w jednej siedzibie. (4) Pierwsze przyjście również odbyło się w tych samych warunkach, choć pozornie żaden z nich nie został spełniony. Dlatego Żydzi odrzucili Chrystusa i – niech Bóg broni – nazwali Mesjasza masíkhem, (5) uważali Go za burzyciela domu Boskiego, uznali za gwałciciela święta Sabatu i Prawa, i skazali na śmierć. A przecież każdy z tych warunków miał znaczenie, którego Żydzi nie zrozumieli i dlatego pozbawieni zostali możności pojęcia prawdy Chrystusowej.
5
Powtórne przyjście Chrystusa nastąpi w podobny sposób, wszystkie znaki i warunki, o których była mowa, mają znaczenie wewnętrzne i nie należy ich brać dosłownie. Między innymi powiedziane jest, że gwiazdy będą spadać na ziemię. Gwiazdy są nieskończone i niezliczone, a nowożytni matematycy ustalili i dowiedli naukowo, że słońce jest około półtora miliona razy większe od ziemi, a każda z gwiazd stałych około tysiąca razy większa od słońca. Jak znalazłoby się miejsce dla gwiazd tych na powierzchni ziemi, gdyby miały spaść na nią? Byłoby to tak, jak gdyby tysiące milionów Himalajów miało upaść na ziarnko gorczycy. Zgodnie z rozumem i nauką jest to zupełnie niemożliwe. Co dziwniejsze nawet, Chrystus rzekł: „Przyjdę może, gdy będziecie jeszcze spali, bowiem przyjście Syna Człowieczego podobne jest do przyjścia złodzieja.” (6) Być może złodziej będzie w domu, a gospodarz nie będzie o tym wiedział.
6
Jasne jest i oczywiste, że znaki te mają sens symboliczny, a nie dosłowny i są one szczegółowo wytłumaczone w Kitáb-i-Íqán. Tam więc szukajcie."

Abdu'l-Baha, Odpowiedzi

Proszę bardzo.

_________________
Kto odnalazł doskonałą miłość Bożą idzie przez życie, jakby nie istniał.św. Serafim z Sarowa


Cz sty 21, 2010 20:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 04, 2009 15:55
Posty: 728
Post Re: Bahai
anathiela napisał(a):
"Księga Izajasza głosi, że Mesjasz podbije Wschód i Zachód i wszystkie narody świata wejdą pod Jego cień, że założone zostanie Królestwo Jego, że przyjdzie z nieznanego miejsca, że grzesznicy będą sądzeni, że sprawiedliwość panować będzie w takim stopniu, iż wilk i baranek, lampart i koźlę, ssące dziecię i żmija zbiorą się razem u jednego źródła, na jednej łące i w jednej siedzibie. (4) Pierwsze przyjście również odbyło się w tych samych warunkach, choć pozornie żaden z nich nie został spełniony. Dlatego Żydzi odrzucili Chrystusa i – niech Bóg broni – nazwali Mesjasza masíkhem, (5) uważali Go za burzyciela domu Boskiego, uznali za gwałciciela święta Sabatu i Prawa, i skazali na śmierć. A przecież każdy z tych warunków miał znaczenie, którego Żydzi nie zrozumieli i dlatego pozbawieni zostali możności pojęcia prawdy Chrystusowej.
5
Powtórne przyjście Chrystusa nastąpi w podobny sposób, wszystkie znaki i warunki, o których była mowa, mają znaczenie wewnętrzne i nie należy ich brać dosłownie. Między innymi powiedziane jest, że gwiazdy będą spadać na ziemię. Gwiazdy są nieskończone i niezliczone, a nowożytni matematycy ustalili i dowiedli naukowo, że słońce jest około półtora miliona razy większe od ziemi, a każda z gwiazd stałych około tysiąca razy większa od słońca. Jak znalazłoby się miejsce dla gwiazd tych na powierzchni ziemi, gdyby miały spaść na nią? Byłoby to tak, jak gdyby tysiące milionów Himalajów miało upaść na ziarnko gorczycy. Zgodnie z rozumem i nauką jest to zupełnie niemożliwe. Co dziwniejsze nawet, Chrystus rzekł: „Przyjdę może, gdy będziecie jeszcze spali, bowiem przyjście Syna Człowieczego podobne jest do przyjścia złodzieja.” (6) Być może złodziej będzie w domu, a gospodarz nie będzie o tym wiedział.
6
Jasne jest i oczywiste, że znaki te mają sens symboliczny, a nie dosłowny i są one szczegółowo wytłumaczone w Kitáb-i-Íqán. Tam więc szukajcie."

Abdu'l-Baha, Odpowiedzi
Czytam, czytam i jakoś nie widzę w tych fragmentach miejsca, w którym głoszone by było, że "Chrystus już powtórnie przyszedł na Ziemie".

Może jakoś je wskażesz?

_________________
Obrazek
Ten post jest opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne 3.0 Polska.


Pt sty 22, 2010 0:11
Zobacz profil

Dołączył(a): So sty 16, 2010 17:02
Posty: 16
Post Re: Bahai
Powtórne przyjście Chrystusa nastąpi w podobny sposób, wszystkie znaki i warunki, o których była mowa, mają znaczenie wewnętrzne i nie należy ich brać dosłownie.
Być może złodziej będzie w domu, a gospodarz nie będzie o tym wiedział.
6
Jasne jest i oczywiste, że znaki te mają sens symboliczny, a nie dosłowny i są one szczegółowo wytłumaczone w Kitáb-i-Íqán. Tam więc szukajcie."

Więc sugerują, że Jezus już przyszedł. Po za tym na innym forum rozmawiam z ba haitą i on wierzy, że Jezus przyszedł na Ziemię nie widzialnie. Nie będę wklejała jego wypowiedzi tu, bo nie wiem czy on by tego sam chciał.

_________________
Kto odnalazł doskonałą miłość Bożą idzie przez życie, jakby nie istniał.św. Serafim z Sarowa


Pt sty 22, 2010 13:46
Zobacz profil

Dołączył(a): So sty 16, 2010 17:02
Posty: 16
Post Re: Bahai
Więc sugerują, że Jezus już przyszedł. Po za tym na innym forum rozmawiam z ba haitą i on wierzy, że Jezus przyszedł na Ziemię nie widzialnie. Nie będę wklejała jego wypowiedzi tu, bo nie wiem czy on by tego sam chciał.

Po za tym bahaici uważają za Jezusa za objawiciela bożego jak i innych Mahometa czy Buddę.
Tu tekst z ich strony polskiej:
Cytuj:
Bahaickie pisma mówią, że Jezus jest jednym z Objawicieli Bożych, tak jak m.in. Mojżesz, Budda, Mahomet, a na dzisiejszy czas Bahá`u`lláh - poprzez których w ciągu wieków Bóg stopniowo objawiał swoją wolę i cel ludzkości. Wszyscy Objawiciele Boży są jak idealne Lustra, przez które przechodzi do ludzi Duch Boży.

Więc nie uważają Go za Boga-Człowieka, tylko proroka.
Uważają, że religia, która ma obrzędy jest niczym: Religia, która składa się tylko z obrzędów i ceremonialnych przesądów, nie jest prawdą.

Wierzą też, że człowiek nie posiada duszy bez Ducha Świętego. Tak więc człowiek jest martwy:
Cytuj:
„Rozwój duchowy może nastąpić tylko przez tchnienie Ducha Świętego. Nieważne, jakie świat materialny robi postępy, nieważne, jak się upiększa; nigdy nie będzie niczym innym jak martwym ciałem, jeśli nie będzie miał duszy, bo tylko dusza ożywia ciało; ciało bez duszy nie ma żadnego znaczenia. Materialne ciało pozbawione tchnienia Ducha Świętego, pozostanie bez życia.”

A poniżej tekst już mówi, że ma. Nic z tego nie rozumiem:
Cytuj:
„Pytasz Mnie o naturę duszy. Wiedz zaprawdę, iż dusza to znak Boga, niebiański klejnot takiego rodzaju, że jego rzeczywistości nie udało się pojąć najbardziej nawet uczonym spośród ludzi, a na rozwiązanie jego tajemnic nie może liczyć żaden, choćby najbystrzejszy, umysł. Spośród wszystkich stworzonych rzeczy jest ona tą najpierwszą, która obwieszcza znakomitość Stwórcy, pierwszą, która rozpoznaje Jego chwałę, trzyma Jego prawdy i w hołdzie oddaje Mu pokłon. Jeżeli dochowa Bogu wierności, to odbije Jego światło i w końcu do Niego powróci. Jeżeli jednak sprzeniewierzy się swojemu Stwórcy, padnie ofiarą swej jaźni i namiętności, i w końcu utopi się w ich toniach.”

Jeżeli chodzi o niektóre nauki to mają dobre, miłość i pokój kochać swoją planetę itd.
to chyba na tyle.

_________________
Kto odnalazł doskonałą miłość Bożą idzie przez życie, jakby nie istniał.św. Serafim z Sarowa


Pt sty 22, 2010 14:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 04, 2009 15:55
Posty: 728
Post Re: Bahai
anathiela napisał(a):
Po za tym bahaici uważają za Jezusa za objawiciela bożego jak i innych Mahometa czy Buddę.
Tu tekst z ich strony polskiej:
Cytuj:
Bahaickie pisma mówią, że Jezus jest jednym z Objawicieli Bożych, tak jak m.in. Mojżesz, Budda, Mahomet, a na dzisiejszy czas Bahá`u`lláh - poprzez których w ciągu wieków Bóg stopniowo objawiał swoją wolę i cel ludzkości. Wszyscy Objawiciele Boży są jak idealne Lustra, przez które przechodzi do ludzi Duch Boży.

Więc nie uważają Go za Boga-Człowieka, tylko proroka.
Poza tym jednym, reszta to Twoje konfabulacje i nieznajomość Nowego Testamentu tak dogłębna, że nawet nie chce mi się dyskutować.

Cytuj:
Uważają, że religia, która ma obrzędy jest niczym: Religia, która składa się tylko z obrzędów i ceremonialnych przesądów, nie jest prawdą.
Ja też tak uważam. Razem z całym Kościołem.

_________________
Obrazek
Ten post jest opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne 3.0 Polska.


Pt sty 22, 2010 17:10
Zobacz profil

Dołączył(a): So sty 16, 2010 17:02
Posty: 16
Post Re: Bahai
Więc rozumiem jesteś za bahaizmem. Nawet nie wiesz jak dobrze znam Słowo Boże.
I nic nie rozumiesz co czytasz widocznie. Przykre.

_________________
Kto odnalazł doskonałą miłość Bożą idzie przez życie, jakby nie istniał.św. Serafim z Sarowa


Pt sty 22, 2010 18:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 20, 2007 22:34
Posty: 59
Post Re: Bahai
Drodzy,

Bahaici wierza ze Chrystus juz wrocil ale w innej postaci i ma inne imie - Chwala Boga - wlasnie imie Baha'u'llah znaczy to.

My bahaici wierzymy ze w Postaci Baha'u'llaha - Duch Boga znow powrocil i odnowil ludzkosc, to sie stalo w 19 wieku.

Forumy i romozwy wiele nie dadza do zrozumienia - szczegolnie dla tych ktorzy po raz pierwszy slysza o wierze baha'i - warto poznac sie na zywo z wyznawcami - bahaitami - a jezeli nie macie mozliwosci spotkac sie to chociazby poczytac nasza literature.

Spokojnie - nikt nikogo nie ma zamiaru nawracac - to tylko INNY punkt widzenia i mozesz zie nie zgadzac - to twoje prawo:)Tym bardziej ze Baha'u'llah zakazal nawracanie i przemoc.

Droga Koncermeister nie obrazaj sie. Wszyscy szukamy PRAWDY i musimy byc cierpliwi wzjaemnie. Pozdrawiam Cie serdecznie.

_________________
http://www.kushtar.blogspot.com


Pt sty 22, 2010 22:46
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 04, 2009 15:55
Posty: 728
Post Re: Bahai
kusztar napisał(a):
Drodzy,

Bahaici wierza ze Chrystus juz wrocil ale w innej postaci i ma inne imie - Chwala Boga - wlasnie imie Baha'u'llah znaczy to.

My bahaici wierzymy ze w Postaci Baha'u'llaha - Duch Boga znow powrocil i odnowil ludzkosc, to sie stalo w 19 wieku.
Acha. No to nie jestem za bahaizmem.

Co nie zmienia faktu, że same obrzędy i ceremonialne przesądy nie zasługują na miano religii (tylko syndromu anankastycznego, ewentualnie), a już na pewno nie chrześcijaństwa.

_________________
Obrazek
Ten post jest opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne 3.0 Polska.


Pt sty 22, 2010 23:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 20, 2007 22:34
Posty: 59
Post Re: Bahai
:)Nie ma sprawy

A ja wierze:)

I wiem ze kiedys ludzkosc tez uslyszy to co mowi Baha'u'llah:)

_________________
http://www.kushtar.blogspot.com


Pt sty 22, 2010 23:54
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So sty 16, 2010 17:02
Posty: 16
Post Re: Bahai
A ja z chęciom zapoznam się z literaturą i Pismami bahaickimi. Kusztra gdzie można zamówić je? I czy się za nie płaci coś?
Pisałam na maila, ale jeszcze nie dostałam odpowiedzi.
Kancermeister miałam rację to Ty się myliłeś. Choć niektóre nauki są przydatne do życia, jak dobro naszej planety, równość kobiet z mężczyznami.

_________________
Kto odnalazł doskonałą miłość Bożą idzie przez życie, jakby nie istniał.św. Serafim z Sarowa


So sty 23, 2010 10:59
Zobacz profil

Dołączył(a): So sty 16, 2010 17:02
Posty: 16
Post Re: Bahai
Właśnie na ale kino oglądałam film bajka, to właśnie co masz na swoim blogu. Opowiada o wojnie w Teheranie, i historii dziewczynie która wyjechał do Austrii. Ale nie przypuszczałam, że to o bahaitah.

_________________
Kto odnalazł doskonałą miłość Bożą idzie przez życie, jakby nie istniał.św. Serafim z Sarowa


So sty 23, 2010 14:22
Zobacz profil

Dołączył(a): So sty 16, 2010 17:02
Posty: 16
Post Re: Bahai
A jednak ten filmik został spreparowany, dla potrzeb bahaizmu, tu opis filmu: http://www.alekino.pl/program/?full/persepolis_28220
Który nie dawno leciał na ale kino.

_________________
Kto odnalazł doskonałą miłość Bożą idzie przez życie, jakby nie istniał.św. Serafim z Sarowa


So sty 23, 2010 14:32
Zobacz profil
Post Re: Bahai
Anathielu- jakoś mam podejrzenie, ze jesteś bahaitką i to co piszesz to rodzaj techniki marketingowej, która ma na celu zainteresować ludzi bahaizmem. Coś podobnego do tych właścicieli dyskotek, którzy preparują sztuczne kolejki przed wejściem by stworzyć wrażenie, że ludzie się tam pchają...

@Kancermaister- tak można powiedzieć, że chrześcijaństwo jest odłamem judaizmu...dlaczego, nie?

To co robi bahaizm to obraza dla wszystkich tych proroków i Boga wrzuconych do jednego worka, ich nauka wzajemnie się wyklucza- i czcząc wszystkich nie czcimy zarazem nikogo.


So sty 23, 2010 21:39

Dołączył(a): So sty 16, 2010 17:02
Posty: 16
Post Re: Bahai
Nie obrażaj mnie dobrze. Jestem katoliczkom i tak pozostanie.

_________________
Kto odnalazł doskonałą miłość Bożą idzie przez życie, jakby nie istniał.św. Serafim z Sarowa


N sty 24, 2010 10:48
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL