Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 1:58



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 czy interesowanie sie innymi religiami jest grzechem 
Autor Wiadomość
Post czy interesowanie sie innymi religiami jest grzechem
czy interesowanie sie innymi religiami jest grzechem, lub czynnoscia ktorej w jakikolwiek sposob zabrania PŚ ??
tak
lub
nie
- to są odpowiedzi które mnie interesują.
cytaty z pisma też będą pomocne.

interesuje sie i chętnie czytam art. związane z buddyzmem, NA, Przepowiedniami - nie tylko Biblijnymi, Książką fantasy, filmami i serialiami o podobnej tematyce.

powstaje pewien problem, bo wq w.w strony:

Cytuj:
WYRZUĆ / ZNISZCZ wszystkie przedmioty związane z zangażowaniem..

..itd..
...przestałem dalej czytać...
bo już 2 razy dziś sobie humor popsułem...


Wt paź 07, 2008 12:53
Post 
zapomniałem dodać o jaką strone chodzi:
newage.info.pl


Wt paź 07, 2008 12:58
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post 
Nie jest. Tak samo, jak NIE JEST grzechem np. czytanie Harry'ego Pottera. Nic, co wchodzi do człowieka z zewnątrz nie czyni człowieka nieczystym. To, co wychodzi z człowieka - to czyni człowieka nieczystym.


Śr paź 08, 2008 11:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 06, 2008 9:59
Posty: 206
Post 
Skoro są różne religie to albo Bóg tak chciał, albo Boga nie ma i sam człowiek tyle tego nawymyślał.
Jeśli kapłani jakiejś religii zabraniają poznawania innych religii to zachowują się tak jak akwizytor, który chce sprzedać naiwnym swój kiepski towar zanim zorientują się co oferuje konkurencja.


Śr paź 08, 2008 13:13
Zobacz profil
Post 
Ooo dzięki panowie za odzew w temacie, od wczoraj mysałem, że już
nikt nie odpowie :)

ciekawe czy ma ktoś ine zdanie ?
:)


Śr paź 08, 2008 13:20
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post 
Cytuj:
Skoro są różne religie to albo Bóg tak chciał, albo Boga nie ma


Człowiek ma wolną wolę, i może sobie tworzyć tyle religii, ile mu się podoba. Nie widzę powodu, dla którego Bóg miałby mu zabraniać. Kto chce szczerze Go szukać - ten i tak Go znajdzie. To wcale nie musi być łatwe do zauważenia od zewnątrz.

[/quote]


Śr paź 08, 2008 16:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 19, 2006 20:56
Posty: 64
Post 
Apostoł Paweł napisał, byśmy wszystko próbowali a co dobre, tego się trzymali.
Mnie osobiście zainteresowanie innymi religiami wyjaśniło wiele z mojej własnej, katolickiej religii.

Jest jednak i druga strona medalu. Praktyka wskazuje, że nie wszystko jest dobre, a o niektórych rzeczach czy wierzeniach można z góry powiedzieć, że nie są dobre.

Polecenie zniszczenia i wyrzucenia dotyczy nie zainteresowania innymi religiami, a sytuacji, gdy osoba znalazła się pod wpływem sił, które są demoniczne i mają na nią ewidentnie zły wpływ.
Jest to lekarstwo na zaistniałą chorobę duszy.

Nie wszystkie zabawki są bezpieczne.


Cz paź 09, 2008 17:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 12, 2008 18:56
Posty: 1927
Post 
Zresztą w przykazaniach jest "Nie będziesz miał bogów cudzych przedemną". Więc istnieje przynajmniej 2 bogów. A co za tym idzie, istnieją co najmniej 2 prawdziwe religie (opierając się na tezie, że przykazania są prawdziwe)...

_________________
...lecz kiedy Jedyny opuścił swych czcicieli, jego Słowo pozostało...

...i nadejdzie dzień, kiedy powróci Jedyny. I znów rozlegnie się dźwięk Sarenetha...


Cz paź 09, 2008 18:38
Zobacz profil
Post 
Pismo święte zabrania wielu rzeczy, do których raczej nie będziesz się stosować - noszenie ubrania z dwóch różnych rodzajów tkanin, noszenia padliny (skóry) czy pracowania w szabat pod groźbą śmierci.

Skoro to nie jest grzech, to dlaczego Kościół tak zaciekle stara się zniechęcić swoje "owieczki" do innych wierzeń (np. nazywając je sektami, przy czym definicja sekty jest tylko katolicka, całkiem inna niż definicja powszechna), budować fałszywe, odpychające stereotypy na tematy pewnych grup (kiedyś Żydzi, dziś ateiści, Świadkowie Jehowy), krytykuje pozycje książkowe takie jak HP, książki Browna, zabrania praktyk "okultystycznych" a nawet potępiał wolność sumienia i wolność mediów jako największe zło?.

To podobnie jak z antyklerykalizmem - o który też chciałem się dowiedzieć. Niby nie jest to formalny grzech, a jednak wiernych odsuwa się od tego i to potępia.


Pt paź 10, 2008 1:12
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post 
Cytuj:
Skoro to nie jest grzech, to dlaczego Kościół tak zaciekle stara się zniechęcić swoje "owieczki" do innych wierzeń


Bo obawia się, że zbłądzą. A błądzenie nie oznacza interesowanie się czymś czy czytanie czegoś, tylko powierzenie się czemuś innemu, niż Prawdzie.


Pt paź 10, 2008 16:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 12, 2008 13:05
Posty: 45
Post 
Nie jest to dla mnie grzechem jeśli jestem wierząca. A dzięki poznawaniu innych religii rozwijam się i lepiej rozumiem bliźnich.


Wt paź 14, 2008 10:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post 
Gdyby było grzechem, Kościół zabraniałby osobom duchownym studiowania np. religioznawstwa. A nie zabrania.


Wt paź 14, 2008 11:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 12, 2008 13:05
Posty: 45
Post 
O błądzących owieczkach musiał pisać ktoś do wiary katolickiej bardzo uprzedzony. A przecież do kościoła nie chodzi się dla księży.


Wt paź 14, 2008 12:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post 
Opisywałem motywację duchowieństwa. Nie jestem uprzedzony do katolicyzmu, bo sam jestem katolikiem. Natomiast gołym okiem można zaobserwować nieufność ( czy niekiedy wręcz lęk ), z jaką duchowieństwo katolickie odnosi się do wiernych.


Wt paź 14, 2008 12:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 12, 2008 13:05
Posty: 45
Post 
Od kiedy wierni gryzą. Księża też ludzie, nie zwracam uwagi na takie szczegóły. Staram się ludzi nie oceniać.


Wt paź 14, 2008 12:46
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL