Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 3:16



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Duchowni islamscy- cytaty z podaniem żródła... 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz sty 03, 2008 16:28
Posty: 421
Post 
czeresniowa napisał(a):
Adamie,
Żeby się nie rozdrabniać tak jak Ty to czynisz wyrywając z kontekstu poszczególne zdania.

Niczego z kontekstu nie wyrywałem,pisałem na jeden temat a wszystkie cytaty układały się w pewną całość.Żeby cię nauczyć cytować:

czeresniowa napisał(a):
Islam jako religia coraz bardziej szerzy się w Europie za sprawą konwersji (kropla w morzu).

Jak bardzo?

czeresniowa napisał(a):
Coraz większy jest też napływ ludności muzułmańskiej.

Jaki? Moim zdaniem się zmniejsza, zaostrzają się przepisy itd.

czeresniowa napisał(a):
żądaniami tych muzułmańskich mniejszości.

Jakimi? I czemu nie maja żądać? Czy dla ciebie wolność dyskusji jest przestępstwem?

czeresniowa napisał(a):
(spowodowaną i naszą europejską uległością, i ich islamskim brakiem zahamowań w dążeniu do swego)

Jak widać za bardzo rozmieniłaś mój tekst na drobne, bo cały był właśnie o tym,że to nie im a nam brak zahamowań a oni ulegają modom i "postępowi".

czeresniowa napisał(a):
Co do morderstwa i wyjazdu - mało takich przypadków "honorowych morderstw" było ostatnimi czasy w Niemczech, Anglii?

Mało. Podaj kilka- naście dziesiąt.

Cytuj:
- czy naprawdę uważasz że kobieta nosząca bluzkę z dekoltem, albo krótką spódnicę, kogokolwiek (w naszej kulturze, wg naszych przeciętnych standardów) molestuje?

Co to znaczy wg. naszych standardów. Według islamskich standardów gej jest kryminalistą. Z faktami się nie dyskutuje, chociaż można inaczej stosować do nich prawo.Makijaż i ubiór podkreśla seksualność,to są fakty naukowe (usta i poliki czerwienieją przy orgazmie, ubiór podkreśla krągłości).

czeresniowa napisał(a):
jest gościem.

Kto jest gościem? Muzułmanie tu nie są gośćmi, nie bardziej niż katolicy.

czeresniowa napisał(a):
sposób rozmowy, czepianie się pojedynczych zdań (o których ewidentnie wiadomo, że były źle zformułowane, a nie niosły przekazu jaki sugerujesz) trochę utrudnia dyskusję. Że już nie wspomnę o skrajnie niemerytorycznych wypowiedziach, atakujących rozmówcę z powodu braku argumentu merytorycznego najwyraźniej.

Klapsa chcesz?
Cała ta końcówka to przykład tego, że możesz swoje zarzuty zastosować do siebie.

_________________
http://www.maskulizm.blog.onet.pl http://religiabezwiary.blog.onet.pl/ http://politykaspoleczenstwo.blog.onet.pl/ http://www.wolnafilozofia.blog.onet.pl http://www.maskulizm.pl http://www.maskulizm.org


Wt lut 03, 2009 5:12
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post 
Wierzba napisał(a):
SweetChild, książka, którą wspomniała Rojze, nie jest wykładnią tego, co dotyczy islamskiej polityki - to książka, która mówi o tym, jaki jest status kobiety w tej religii, z punktu widzenia muzułmanów.


Tak czy inaczej, znajduje się tam fragment, który wytłuściłem, a który chyba nie jest przekłamaniem? Tym bardziej, że ta teoria znajduje potwierdzenie w praktyce.

Wierzba napisał(a):
Ten termin, który tworzysz - "czysta religia teoretyczna" - jest, jak sądzę, sztuczny.


Tak jak i społeczeństwo czysto muzułmańskie ;)

Wierzba napisał(a):
To tak, jak gdybyś chciał wyłuskać czystą religię teoretyczną z mnogości wyznań skupionych wokół chrześcijaństwa. A każde uogólnienie w sprawie tak delikatnej, jak wiara, jest zawsze pewnym przekłamaniem.


Mnie po prostu zastanawia, czy islam zajmuje określone stanowisko wobec państwa wyznaniowego, a jeśli tak, to jakie to stanowisko jest. Można by to też ująć jako: jakie jest stanowisko islamu w sprawie tak delikatnej, jak wiara. Obecnie uważam, że islam jest w tej kwestii mało delikatny...

czeresniowa napisał(a):
Cytuj:
Znałam jednego katolickiego fanatyka - skrajny przypadek - i chyba nie różnił się wiele od fanatyka islamskiego. Może tylko nie był skłonny do używania przemocy jako środka perswazji, reszta postawy - identyczna.

Zgadzam się, ale mimo wszystko argument siły to już inna kategoria zachowań. I jeśli nawet ktoś jest fanatykiem wewnętrznie, słownie... nieinwazyjnie, to po prostu jest co najwyżej "uciążliwy" a co za tym idzie - unikany. A jak za tym wszystkim idą czyny agresywne, to jeszcze dodatkowo jest niebezpieczny i społecznie niepożądany.


Też tak to widzę. Do tego (w moim odbiorze) są ludzie, którzy oburzają się na ten mniej agresywny fanatyzm katolicki, a z pobłażaniem kiwają głowami nad bardziej agresywnym fanatyzmem islamskim. Pomijam już indywidua, które się fanatyzmem islamskim zachwycają ;-)


Wt lut 03, 2009 11:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 28, 2008 19:25
Posty: 731
Post 
SweetChild napisał(a):
Do tego (w moim odbiorze) są ludzie, którzy oburzają się na ten mniej agresywny fanatyzm katolicki, a z pobłażaniem kiwają głowami nad bardziej agresywnym fanatyzmem islamskim.


Wiesz jest tak pewnie dlatego, własnie, że różnego rodzaju podważanie, i obrażanie religii katolickiej jest w naszym kraju modne. Społecznie akceptowane, czasem nawet podciągane pod sztukę i różne przejawy "wyzwolenia", wolności opinii.
Oczywiście każdy ma prawo do wolności opinii, ale w którymś momencie wygłaszając tą opinię oddziaływuje na społeczeństwo (od kogoś uzyskując oklaski i poparcie, kogoś innego obrażając). Ale na ogół jednak milczymy gdy ktoś obraża naszą kulturę (choćbyśmy byli niewierzący, to i tak większość z tych europejskich niewierzących też bez wątpliwości przyzna że "kulturowo" wywodzi się z chrześcijaństwa mimo że już nie praktuje samej religii, więc jeśli już coś by musieli uznać za "swoje" to najprędzej chrześcijaństwo właśnie).
Natomiast obraza, za którą na ogół jest brana jakakolwiek krytyka (nieomylnego, niepodważalnego, niezmiennego) islamu to od razu ma (w Europie) przyklejaną naklejkę: "nietolerancja" "przejaw dyskryminacji" "zamach na prawa mniejszości".
A przykładowo dla mnie - morderstwo jest morderstwem. I czy ktoś tego dokonał z chęci zysku, czy z pobudek religijnych - i tak zabił człowieka i nie widzę tu żadnego powodu do chwały czy pobłażania.


Wt lut 03, 2009 11:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post 
czeresniowa napisał(a):
Wiesz jest tak pewnie dlatego, własnie, że różnego rodzaju podważanie, i obrażanie religii katolickiej jest w naszym kraju modne. Społecznie akceptowane, czasem nawet podciągane pod sztukę i różne przejawy "wyzwolenia", wolności opinii.
(...)
Natomiast obraza, za którą na ogół jest brana jakakolwiek krytyka (nieomylnego, niepodważalnego, niezmiennego) islamu to od razu ma (w Europie) przyklejaną naklejkę: "nietolerancja" "przejaw dyskryminacji" "zamach na prawa mniejszości".


Też tak to widzę.


Wt lut 03, 2009 11:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sty 03, 2008 16:28
Posty: 421
Post 
Teraz tylko pytanie,kto jest agresywniejszy,fanatycy islamscy czy chrześcijańscy...? A może szerzej, ci z kultury Europejskiej,w końcu powtarza się tu,że Islam jest związany z państwem,robi więc nie tylko za religię,ale na dwa etaty.

_________________
http://www.maskulizm.blog.onet.pl http://religiabezwiary.blog.onet.pl/ http://politykaspoleczenstwo.blog.onet.pl/ http://www.wolnafilozofia.blog.onet.pl http://www.maskulizm.pl http://www.maskulizm.org


Wt lut 03, 2009 17:34
Zobacz profil WWW
Post 
Kazanie wygłoszone na antenie egipskiej telewizji An-Nas w sierpniu 2009...

Fragment o tyle ciekawy, że pokazuje:
1.Słynna taqiyyę- czyli kłamanie w interesie islamu
2.Te same słowa np. "współczucie", "troska" znaczą w kulturze muzułmańskiej zupełnie co innego niż w naszej...

Mahmoud Al-Masri napisał(a):
Drodzy bracia, chcemy żałować naszych grzechów i chcemy wziąć za rękę tych, którzy jeszcze nie żałują. Powinniśmy im współczuć. Na Allaha, nie powinniśmy być dla nich surowi. Ci ludzie są chorzy. To są grzesznicy. Powinniśmy im współczuć, powinniśmy troszczyć się o nich. Powinniśmy być jak lekarze dla chorych. Powinniście o nich dbać i współczuć im i szukać pomysłowych dróg by skłonić ich do żalu.

Chciałbym wam opowiedzieć uroczą historię. Pewien muzułmanin mieszkał koło Żyda. Muzułmanin zauważył u Żyda dobroć serca, chociaż małą- i szukał jakiekolwiek drogi by nawrócić go na islam. Poszedł do niego i zapytał:"Nie czujesz potrzeby islamu?" Żyd powiedział:"Jedyną rzeczą która powstrzymuje mnie od nawrócenia to fakt,że kocham alkohol. Zostałbym muzułmaninem wieki temu ale powstrzymuje mnie to, że jestem alkoholikiem.

Muzułmanin opracował plan. Powiedział:"Nie ma problemu- zostań muzułmaninem i pij dalej". Muzułmanin nie miał oczywiscie tego na myśli, ale powiedział: Zostań muzułmaninem i pij dalej. Żyd odpowiedział: "Dobrze".Powiedział: Ogłaszam, że nie ma boga prócz Allaha a Mohamed jest jego prorokiem. Muzułmanin powiedział wtedy: "Jesteś teraz muzułmaninem. Jeśli wypijesz alkohol- zostaniesz ukarany a jeśli porzucisz islam- zabijemy cię." Więc Żyd pozostał muzułmaninem i nigdy więcej nie wypił alkoholu. To był dobry podstęp tego dobrego muzułmanina.


Pt lis 20, 2009 16:46
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 20, 2005 18:28
Posty: 384
Lokalizacja: Szczecin
Post 
Wierzba napisał(a):
Cytuj:
A ponieważ teoria znajduje potwierdzenie w praktyce (państwa islamskie czy ekspansywność muzułmanów w Europie), to uważam szczególną ostrożność wobec tej religii za uzasadnioną. Nie mam zamiaru pod przymusem bić czołem przed Allahem ani stosować się do prawa szariatu. Mam rozumieć, że Tobie albo Wierzbie by to nie przeszkadzało?


Co do cytatu, który został przez Ciebie wytłuszczony, wyraźnie określa on, że chodzi o "społeczeństwo muzułmańskie".


No właśnie... a myslisz, że do czego Oni dążą ? Właśnie do ustanowienia "społeczeństwa muzułmańskiego" na całym świecie.

_________________
Kto podnosi broń ten walczy w świętym kręgu bogów - albo zwycięstwo, albo śmierć.


So lis 21, 2009 0:10
Zobacz profil
Post 
Blizbor napisał(a):
Wierzba napisał(a):
Cytuj:
A ponieważ teoria znajduje potwierdzenie w praktyce (państwa islamskie czy ekspansywność muzułmanów w Europie), to uważam szczególną ostrożność wobec tej religii za uzasadnioną. Nie mam zamiaru pod przymusem bić czołem przed Allahem ani stosować się do prawa szariatu. Mam rozumieć, że Tobie albo Wierzbie by to nie przeszkadzało?


Co do cytatu, który został przez Ciebie wytłuszczony, wyraźnie określa on, że chodzi o "społeczeństwo muzułmańskie".


No właśnie... a myslisz, że do czego Oni dążą ? Właśnie do ustanowienia "społeczeństwa muzułmańskiego" na całym świecie.


I we wszechświecie... :) Serio- czytałam kazanie jakiegoś kleryka z UK który rekomendował nawracanie kosmitów na islam...


So lis 21, 2009 1:21
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 22, 2008 10:34
Posty: 3243
Post 
Czemu sie dziwicie? Ich Kosciol przezywa dokladnie to samo co Wasz kilkaset lat temu. Czy nikt juz nie zna historii?

_________________
Lecz początki, potem i leki nie pomogą. Owidiusz


So lis 21, 2009 9:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 20, 2005 18:28
Posty: 384
Lokalizacja: Szczecin
Post 
Dural napisał(a):
Czemu sie dziwicie? Ich Kosciol przezywa dokladnie to samo co Wasz kilkaset lat temu. Czy nikt juz nie zna historii?


Z historii wynika, że Islam od czasu objawień w Medynie (czyli od czasu kiedy Mahomet został lokalnym watażką o bardzo silnej pozycji) stał się religią wojowniczą nastawioną na ekspansję. Świętym obowiązkiem każdego muzułmanina jest nawracanie niewiernych i prowadzenie z nimi wojny (dżihad) dopóki nie zaakceptują islamu. To trwa nieprzerwanie od tamtych czasów do dzisiaj i będzie trwało tak długo, dopóki islam będzie istniał.

_________________
Kto podnosi broń ten walczy w świętym kręgu bogów - albo zwycięstwo, albo śmierć.


So lis 21, 2009 16:18
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 22, 2008 10:34
Posty: 3243
Post 
http://www.ahmedandsalim.com/
Prawy, gorny rog; "... bo zastrzele twoja mame!"
Ciarki przechodza po plecach! Szczegolnie ten niski groooozny!
A bardziej powaznie; czemu chcecie linkowac do wypowiedzi pojedynczych kretynow a w przypadku np. "puknietych" ksiezy KAZECIE trzymac sie oficjalnej wykladni KrK? Niesprawiedliwe!

_________________
Lecz początki, potem i leki nie pomogą. Owidiusz


N lis 22, 2009 13:12
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
A bardziej powaznie; czemu chcecie linkowac do wypowiedzi pojedynczych kretynow a w przypadku np. "puknietych" ksiezy KAZECIE trzymac sie oficjalnej wykladni KrK? Niesprawiedliwe!


:shock: A o co chodzi dokładnie ?

Czy "puknięci księża" wzywają do mordowania Żydów, aż ci schowają się za drzewa i kamienie i do mordowania apostatów z katolicyzmu ?

Szczerze to chyba nikt nie pomaga islamowi bardziej niż ludzie , którzy rozmywają sprawę twierdząc, "że fanatycy są w każdej religii" ... :? :mad: :-X


Wt lis 24, 2009 21:42
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 22, 2008 10:34
Posty: 3243
Post 
Teresse, zalozylas watek o cytatach ktore maja mowic "same za siebie". Trzeba bylo napisac "Chce cytatow ponizajacych islam i swiadczacych o zlych zamiarach jego wyznawcow", wtedy bym zrozumial. To, ze "puknieci" nie glosza z ambon krucjat, to zasluga tego, ze mieszkamy w europie w Afryce glosili calkiem niedawno!
Zamiast mnie potepiac powinnas raczej zastanowic sie nad tym do czego dazysz, cos malo w tym Chrystusa jak na moj ateistyczny rozum!
Cytuj:
A o co chodzi dokładnie ?

Chodzi o to, ze w przerwach podrzynania gardzieli araby graja na gitarach (ale bardzo krotko bo musza znow podrzynac)! Pasuje? :D
Na koniec; nacisnij na link "episodes" ze strony i popatrz na filmiki, moze rozjasni Ci sie na chwile twarz (choc watpie), te filmiki mowia wiecej niz Twoje cytaty. :)

_________________
Lecz początki, potem i leki nie pomogą. Owidiusz


Wt lis 24, 2009 23:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post 
Dural napisał(a):
Zamiast mnie potepiac powinnas raczej zastanowic sie nad tym do czego dazysz, cos malo w tym Chrystusa jak na moj ateistyczny rozum!


A kto tu Ciebie potępia? :shock:

Mało Chrystusa byłoby (na mój rozum), gdyby informacje podawane przez Teresse były nieprawdziwe czy też zmanipulowane. Ewentualnie nawet gdyby były prawdziwe, ale podawane w złym celu (np. ośmieszenia czy posycania wrogości do islamu). Ale jeśli informacje są prawdziwe, a celem jest przestrzeżenie innych przed grożącym im niebezpieczeństwem, to (na mój rozum) jest to działanie jak najbardziej słuszne. Tak jak słuszne byłoby przestrzeganie przed faszyzmem czy nazizmem w latach 30 ubiegłego wieku. Wręcz jeśli ktoś był świadomy zagrożeń i nic nie robił, to można powiedzieć (na mój rozum), że mało było Chrystusa w jego postawie (co ciekawe, takie zarzuty ateiści często stawiają Kościołowi katolickiemu: "za słabo sprzeciwiał się nazistom").


Śr lis 25, 2009 18:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 25, 2009 17:00
Posty: 165
Post 
Z wykładu prowadzonego przez doktora historii i wiedzy o społeczeństwie:
Muzułmanie kierują się już nie tylko szowinizmem, ale i rasizmem. Wrogość do innych religii czy idei nie jest ich przywódcom obca...

Co Wy na to? ;)


Śr lis 25, 2009 19:05
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL