Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 20:53



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Duchowni islamscy- cytaty z podaniem żródła... 
Autor Wiadomość
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 22, 2008 10:34
Posty: 3243
Post 
Cytuj:
A kto tu Ciebie potępia?

Twierdzeniem jakobym pomagal islamowi rozmywajac sprawe fanatykami jest krzywdzace. Ja staram sie trzymac od islamu z daleka. Reprezentuje ta religie czesc ludzi ktorych glupota, wscieklosc a szczegolnie ciemnota, przekraczaja wielokrotnie wszystkie te cechy u najgorszego katolika.
Co ma na celu wylapywanie pojedynczych wypowiedzi poldzikich glupcow z przestrzeganiem przed niebezpieczenstwem? Jakie mamy zagrozenie, zapytam?
Moglbym zrozumiec Teresse gdyby mieszkala w Izraelu, oczywiscie, ale w Polsce? Myslicie jak dzieci; "Araby opanuja europe i unicestwia katolikow!". Ludzie troche rozsadku!
Jesli uwazacie, ze immamowie zle ucza, to zamiast podbijac bebenka przypomnijcie sobie co KAZE Jezus robic w pierwszej kolejnosci! Przeciez jestescie SWIATLYM, KATOLICKIM spoleczenstwem. :P

_________________
Lecz początki, potem i leki nie pomogą. Owidiusz


Śr lis 25, 2009 22:28
Zobacz profil
Post Re: Duchowni islamscy- cytaty z podaniem żródła...
Dural napisał(a):
Moglbym zrozumiec Teresse gdyby mieszkala w Izraelu,


AHA !

Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem komunistą.
Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem związkowcem.
Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem Żydem.
Kiedy przyszli po katolików, nie protestowałem. Nie byłem katolikiem.
Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było.

Pastor Martin Niemöller


Mój ulubiony cytat- i chyba jedna z kilku najważniejszych rzeczy jakie każdy niewierny powinien wiedzieć na temat islamu:

Imam Abu Hammid Ghazali:

Mówienie jest sposobem osiągnięcia celu. Gdy wzniosły cel można osiągnąć mówiąc prawdę i kłamiąc, wtedy kłamstwo jest zabronione, bo nie ma takiej potrzeby (by kłamać).
Gdy osiągniecie celu jest możliwe za pomocą kłamstwa, a nie -mówienia prawdy, wtedy kłamstwo jest dopuszczalne, gdy cel który chcemy osiągnąć jest dopuszczalny. Gdy osiągnięcie celu jest przymusowe- kłamstwo staje się obowiązkiem.


źródło: Ahmad ibn Naqib al-Misri, Reliance of the Traveller , tłumaczenie: Nuh Ha Mim Keller, Amana publications, 1997, strona 745


Pn sty 04, 2010 22:48

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Duchowni islamscy- cytaty z podaniem żródła...
Teresse napisał(a):
Mój ulubiony cytat- i chyba jedna z kilku najważniejszych rzeczy jakie każdy niewierny powinien wiedzieć na temat islamu:

Imam Abu Hammid Ghazali:

Mówienie jest sposobem osiągnięcia celu. Gdy wzniosły cel można osiągnąć mówiąc prawdę i kłamiąc, wtedy kłamstwo jest zabronione, bo nie ma takiej potrzeby (by kłamać).
Gdy osiągniecie celu jest możliwe za pomocą kłamstwa, a nie -mówienia prawdy, wtedy kłamstwo jest dopuszczalne, gdy cel który chcemy osiągnąć jest dopuszczalny. Gdy osiągnięcie celu jest przymusowe- kłamstwo staje się obowiązkiem.


źródło: Ahmad ibn Naqib al-Misri, Reliance of the Traveller , tłumaczenie: Nuh Ha Mim Keller, Amana publications, 1997, strona 745


Szczerze mówiąc, ta strategia na dużym poziomie ogólności jest mi bliska ;). Chociażby klasyczny przykład ratowania kłamstwem ukrywającej się żydowskiej rodziny podczas wojny.

W cytacie brakuje stwierdzenia, że "przymusowym celem" jest zaprowadzenie prawa szariatu na całym świecie.


Wt sty 05, 2010 10:26
Zobacz profil
Post Re: Duchowni islamscy- cytaty z podaniem żródła...
SweetChild napisał(a):
Teresse napisał(a):
Mój ulubiony cytat- i chyba jedna z kilku najważniejszych rzeczy jakie każdy niewierny powinien wiedzieć na temat islamu:

Imam Abu Hammid Ghazali:

Mówienie jest sposobem osiągnięcia celu. Gdy wzniosły cel można osiągnąć mówiąc prawdę i kłamiąc, wtedy kłamstwo jest zabronione, bo nie ma takiej potrzeby (by kłamać).
Gdy osiągniecie celu jest możliwe za pomocą kłamstwa, a nie -mówienia prawdy, wtedy kłamstwo jest dopuszczalne, gdy cel który chcemy osiągnąć jest dopuszczalny. Gdy osiągnięcie celu jest przymusowe- kłamstwo staje się obowiązkiem.


źródło: Ahmad ibn Naqib al-Misri, Reliance of the Traveller , tłumaczenie: Nuh Ha Mim Keller, Amana publications, 1997, strona 745


Szczerze mówiąc, ta strategia na dużym poziomie ogólności jest mi bliska ;). Chociażby klasyczny przykład ratowania kłamstwem ukrywającej się żydowskiej rodziny podczas wojny.

W cytacie brakuje stwierdzenia, że "przymusowym celem" jest zaprowadzenie prawa szariatu na całym świecie.


Właśnie- obowiązki są diametralnie różne w islamie i w chrześcijaństwie.

Co do kłamstwa- wiesz mam wątpliwość. Jak daleko w takim razie możemy posunąć łamanie Bożych zasad ?
Czy oddanie czci bożkom dla ratowania życia jest dopuszczalne? Nie.
Czy w takim razie jakikolwiek grzech popełniony dla ratowania życia jest dopuszczalny? Nie wiem.

Jak wiemy Piotr skłamał, by się ratować i uważał to później za grzech.

W "Dialogu o Bożej Opatrzności" jest napisane, że nie można popełnić jednego grzechu choćby miało to uratować wszystkich ludzi od piekła. Dlatego, że nie można obrażać Boga, który jest nieskończony dla ratowania skończonych stworzeń.

ale to trochę off- top

Jak rozwinie się dyskusja to proszę o przeniesienie. :)


Wt sty 05, 2010 19:59

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Duchowni islamscy- cytaty z podaniem żródła...
Teresse napisał(a):
Co do kłamstwa- wiesz mam wątpliwość. Jak daleko w takim razie możemy posunąć łamanie Bożych zasad ?


Nie ma przykazania "nie kłam", w przeciwieństwie do "nie zabijaj", "nie cudzołóż" czy "nie kradnij". Mamy "nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu".

Teresse napisał(a):
W "Dialogu o Bożej Opatrzności" jest napisane, że nie można popełnić jednego grzechu choćby miało to uratować wszystkich ludzi od piekła. Dlatego, że nie można obrażać Boga, który jest nieskończony dla ratowania skończonych stworzeń.


Moim zdaniem wydanie żydowskiej rodziny nazistom nieskończenie bardziej obraża Boga niż uratowanie jej życia. Na marginesie, Trzej Królowie też nie wskazali Jezusa Herodowi, chociaż można domniemywać, że mu to obiecali.


Cz sty 07, 2010 11:18
Zobacz profil
Post Re: Duchowni islamscy- cytaty z podaniem żródła...
Cytuj:
Moim zdaniem wydanie żydowskiej rodziny nazistom nieskończenie bardziej obraża Boga niż uratowanie jej życia. Na marginesie, Trzej Królowie też nie wskazali Jezusa Herodowi, chociaż można domniemywać, że mu to obiecali.


Jest różnica miedzy wydaniem ludzi a powiedzeniem kłamstwa. Można milczeć.

Anjem Choundry- prawnik urodzony w UK, mułła:

BBC Hardtalk:

Cytuj:
Kiedy mówimy o niewinnych ludziach to mówimy o muzułmanach. Jeśli chodzi o nie- muzułmanów to są winni bo nie zaakceptowali islamu. To wykroczenie przeciwko Bogu.
Według muzułmanów jesteś niewinny tylko wtedy gdy jesteś muzułmaninem. Jesteś wtedy niewinny w oczach Boga. Jeśli nie jesteś muzułmaninem jesteś winny w oczach Boga.(...)
Muszę nienawidzić wszystko co nie jest islamem.(...)
Muzułmanin musi być wierny muzułmaninowi, nie może potępiać tego co robi. Musi być mu wierny objętnie czy ten drugi jest uciskany czy jest uciskającym.(...)
Dziennikarz: Al-Qaida wzywa do nowych ataków. Czy pan to potępia?
AC:Nigdy nie potępię mojego brata(w religii). Zawsze będę stał przy moim muzułmańskim bracie.


Tu jest całość: http://www.youtube.com/watch?v=RAbPeUJ0HHQ

Ten mułła może sobie mówić prawdę bo media i tak już ładują ludziom do głów że to wariat i muzułmanie go nie popierają...


Pt sty 08, 2010 20:17

Dołączył(a): Śr lut 17, 2010 21:09
Posty: 5
Post Re: Duchowni islamscy- cytaty z podaniem żródła...
a ja może podam najpierw cytat prosto z Koranu(sura 2: al-Baquarah, Krowa; 256)

"Nie ma przymusu w religii!
Prawość wyróżniła się od nieprawości.
I ten, kto odrzuca fałszywe bóstwa,
a wierzy w Boga,
uchwycił za najpewniejszy uchwyt,
nie mający żadnego pęknięcia.
Bóg jest słyszący, wszechwiedzący!"

Interpretacja jednego z duchownych islamskich(Tafsir'a Ibn Kathir'a):

Nie ma przymusu w religii

Allâh powiedział: {Nie ma przymusu w religii!} - co oznacza: "Nie zmuszajcie nikogo, by stał się muzułmaninem, ponieważ Islam jest prosty i jasny, i jego dowody są proste i jasne. Dlatego też, nie ma potrzeby nikogo zmuszać do przyjęcia Islamu. W rzeczywistości, ten, kogo Allâh poprowadzi do Islamu, otworzy jego serce na Islam i oświeci jego umysł, z pewnością przyjmie Islam. A komu Allâh zaślepi serce, zapieczętuje słuch i wzrok, wtedy nie przyniesie mu korzyści bycie zmuszonym do przyjęcia Islamu."

Przekazano, że to Ansarowie byli powodem, dla którego objawiony został ten Werset, mimo, iż znaczenie wskazówki jest ogólne. Ibn `Abbâs powiedział (że przed Islamem): "Kiedy kobieta (Ansarka) miała urodzić dziecko, które mogło umrzeć, przysięgała, że jeśli urodzi żywe dziecko, wychowa je na żyda. Kiedy Banu An-Nadir (plemię żydowskie) zostało ewakuowane (z Medyny), niektóre z dzieci Ansarów wychowywały się między nimi, więc Ansarowie powiedzieli: "Nie zostawimy naszych dzieci." Allâh objawił: {Nie ma przymusu w religii! Prawość wyróżniła się od niesprawiedliwości.}"[1] (źrówdło: http://www.planetaislam.com)

Duchowni, którzy wydają fatwy ociekające nienawiścią i chęcią nawracania na siłe, są dla mnie zwykłymi szarlatanami ogarniętymi chęcią władzy nad ludzkimi umysłami :(
Na szczęście są też normalnie Immamowie... oby było ich jak najwięcej!!!


Śr lut 17, 2010 22:31
Zobacz profil
Post Re: Duchowni islamscy- cytaty z podaniem żródła...
@baklavo witam...

Powiedz: czy dziecko, którego ojcem jest muzułmanin ma prawo wyboru religii czy też jest muzułmaninem automatycznie- karanym śmiercią za odejście od islamu w przypadku mężczyzn i więzieniem lub śmiercią w przypadku kobiet ?

Takie dziecko nie ma wyboru- i dlatego właśnie mężczyzna muzułmanin może poślubić kobietę żydówkę bądź chrześcijankę. Dzieci i tak będą muzułmanami- i jest to pokojowy "podbój".

Prześledź sobie jak zmniejszała sie liczba chrześcijan np. w Libanie.
Odpowiada za to właśnie min. ten genialny mechanizm- że nie tylko muzułmanki rodzą muzułmanów, ale także żydówki i chrześcijanki.

Widzisz problem polega na tym- i nie dowiesz się raczej tego z planety islam, że w razie sprzeczności późniejszy ayah z Koranu znosi wcześniejszy.

Trzeba znać oryginalną kolejność objawiania sur- ponadto dobre tłumaczenia mają zaznaczone która sura jest z Mekki a która z Medyny. Wspaniale wtedy widać dwie twarze islamu mekkańską i medyńską.

Twarz mekkańska to właśnie planeta islam, pokazywana w krajach gdzie muzułmanie są mniejszością.
Twarz medyńska jest widoczna w krajach gdzie muzułmanie są większością. Tam już nie ma żartów.

Surah Taubah jest przedostatnia i jest juz mniej milusia...

9:(5) A kiedy miną święte miesiące, wtedy zabijajcie bałwochwalców, tam gdzie ich znajdziecie; chwytajcie ich, oblegajcie i przygotowujcie dla nich wszelkie zasadzki! Ale jeśli oni się nawrócą i będą odprawiać modlitwę, i dawać jałmużnę, to dajcie im wolną drogę. Zaprawdę, Bóg jest przebaczający, litościwy!

(29) Zwalczajcie tych, którzy nie wierzą w Boga i w Dzień Ostatni, który nie zakazują tego, co zakazał Bóg i Jego Posłaniec, i nie poddają się religii prawdy - spośród tych, którym została dana Księga - dopóki oni nie zapłacą daniny własną ręką i nie zostaną upokorzeni.


Danina o której mowa to jizya. Ludy księgi to żydzi i chrześcijanie.
I teraz powiedz mi, czy muzułmanie którzy zmuszają chrześcijan w Iraku do płacenia jizyi wypaczają islam czy postępują zgodnie z nim ?

Ansari to Arabowie z Mekki.

P.S Wiesz co kryje się pod słowem zostało "ewakuowane" ?
Ewakuowane...Nieźle...lol...ktoś ma poczucie humoru...mam nadzieję, że sam nie ma wiedzy a nie oszukuje umyślnie...


Śr mar 03, 2010 2:40
Post Re: Duchowni islamscy- cytaty z podaniem żródła...
A czy muzułmanie dający świadectwa o cudach doznanych za wstawiennictwem Jana Pawła II i orędujący do Vatykanu o rychłą beatyfikację, wypaczają Islam?
Z takim zacietrzewieniem opisujecie Islam w samym negatywie, zapewne, gdyby Bóg sprawił, że urodzilibyście w kraju islamskim z równą gorliwością opisywalibyście chrześcijaństwo.
Święta matka Teresa z Kalkuty mówiła - niech każdy w swej religii będzie dobrym i mądrym......wypaczała chrześcijaństwo???


Śr mar 03, 2010 8:52
Post Re: Duchowni islamscy- cytaty z podaniem żródła...
Alus napisał(a):
A czy muzułmanie dający świadectwa o cudach doznanych za wstawiennictwem Jana Pawła II i orędujący do Vatykanu o rychłą beatyfikację, wypaczają Islam?
Z takim zacietrzewieniem opisujecie Islam w samym negatywie, zapewne, gdyby Bóg sprawił, że urodzilibyście w kraju islamskim z równą gorliwością opisywalibyście chrześcijaństwo.
Święta matka Teresa z Kalkuty mówiła - niech każdy w swej religii będzie dobrym i mądrym......wypaczała chrześcijaństwo???


Wskaż mi w Twoim poście jeden rzeczowy argument to się do niego odniosę.

Wspaniale jak zgadzasz się z argumentem ateistów, że to urodzenie determinuje nasze poglądy i religię.

Dyskutujemy tutaj z Baklavą rzeczowo o Koranie i Ibn Kathirze- proszę nie porywaj także tej dyskusji.


Śr mar 03, 2010 11:50
Post Re: Duchowni islamscy- cytaty z podaniem żródła...
Teresse napisał(a):
Dyskutujemy tutaj z Baklavą rzeczowo o Koranie i Ibn Kathirze- proszę nie porywaj także tej dyskusji.

Rzeczowo o Koranie w aspekcie negatywnym :)
Podobną "analizę" mogą przekrowadzać wyznawcy innych relicji, ateiści, nad tekstami Biblii.
Oczywiście u ok. 70% ludzi wyznanie jest zdeterminowane urodzeniem, zwłaszcza gdy zmiana wyznania jest obwarowana wielu sankcjami.
Dzieki temu zresztą Żydzi przez 2 tys. lat nie utracili tożsamości narodowej.


Śr mar 03, 2010 12:32
Post Re: Duchowni islamscy- cytaty z podaniem żródła...
Alus napisał(a):
Podobną "analizę" mogą przeprowadzać wyznawcy innych religii, ateiści, nad tekstami Biblii.


A czy ja mogę odpierać argumenty ateistów gdy nie znam Biblii?

Cytuj:
Rzeczowo o Koranie w aspekcie negatywnym.

.....
Przecież baklava broni islamu- mamy więc 1:1...

Baklavo- wróć... :-o


Śr mar 03, 2010 13:19
Post Re: Duchowni islamscy- cytaty z podaniem żródła...
baklava napisał(a):
Interpretacja jednego z duchownych islamskich(Tafsir'a Ibn Kathir'a):

Nie ma przymusu w religii

Allâh powiedział: {Nie ma przymusu w religii!} - co oznacza: "Nie zmuszajcie nikogo, by stał się muzułmaninem, ponieważ Islam jest prosty i jasny, i jego dowody są proste i jasne. Dlatego też, nie ma potrzeby nikogo zmuszać do przyjęcia Islamu. W rzeczywistości, ten, kogo Allâh poprowadzi do Islamu, otworzy jego serce na Islam i oświeci jego umysł, z pewnością przyjmie Islam. A komu Allâh zaślepi serce, zapieczętuje słuch i wzrok, wtedy nie przyniesie mu korzyści bycie zmuszonym do przyjęcia Islamu."

Przekazano, że to Ansarowie byli powodem, dla którego objawiony został ten Werset, mimo, iż znaczenie wskazówki jest ogólne. Ibn `Abbâs powiedział (że przed Islamem): "Kiedy kobieta (Ansarka) miała urodzić dziecko, które mogło umrzeć, przysięgała, że jeśli urodzi żywe dziecko, wychowa je na żyda. Kiedy Banu An-Nadir (plemię żydowskie) zostało ewakuowane (z Medyny), niektóre z dzieci Ansarów wychowywały się między nimi, więc Ansarowie powiedzieli: "Nie zostawimy naszych dzieci." Allâh objawił: {Nie ma przymusu w religii! Prawość wyróżniła się od niesprawiedliwości.}" (źródło: http://www.planetaislam.com)



TO nie jest cały tafsir do tego wersu.

Dalsza część brzmi:

Ten hadis zapisali także Abu Dawud i An-Nasa. Co do hadisu, który zapisał imam Ahmed w którym Anas powiedział, że Wysłannik Allaha powiedział do mężczyzny: "Przyjmij islam" !, Mężczyzna odpowiedział: "Nie podoba mi się". Prorok odrzekł: "Nawet jeśli ci się nie podoba".

Po pierwsze to autentyczny hadis z tylko trzema narratorami dzielącymi Imama Ahmeda i Proroka. Jednak nie dotyczy on omawianego tematu, bo Prorok nie zmusił tego mężczyzny by został muzułmaninem. Prorok tylko zaprosił mężczynę do zostania muzułmaninem, a ten odrzekł, ze nie jest chętny by nim zostać.Prorok powiedział do niego, że nawet gdy nie ma ochoty przyjąć islamu powinien go przyjąć bo Allah da mu szczerość i prawdziwą chęć.

koniec tafsiru

Myślałam o tym wersie- i pomyślcie- to nie jest żadna łaska...Nie ma przymusu w religii...
Nikt na tym świecie nie zmusi Cię do praktykowania religii. Może Cię zabić, torturować, prześladować, ale do religii zmusić nikogo nie można...

Nawet gdyby ten wers nie został zniesiony przez późniejszy- to tak naprawdę nie daje nam żadnych praw, których już nie mielibyśmy.

@doczytaj sobie o Banu Nadir i "ewakuacji" :-)


Śr mar 10, 2010 22:30
Post Re: Duchowni islamscy- cytaty z podaniem żródła...
Ze specjalną dedykacją dla wszystkich wielbicieli Hamasu...

Cele Hamasu są ogólnoświatowe, pamiętajcie- nie jest mądrym ich popieranie tylko dlatego, że historia stosunków polsko- żydowskich jest bolesna...Na "wróg mojego wroga jest moim przyjacielem" przejechali się już Amerykanie w Afganistanie...

Piątkowe kazanie w Strefie Gazy- Al Aqsa TV, 5. 03. 2010

Cytuj:
Proroctwo dotyczące podbicia Rzymu pozostaje aktualne, jak Allah zechce. Tak jak Konstantynopol został podbity jakieś 500 lat temu, Rzym też zostanie podbity.

Nasze modlitwy, posty, dobroczynność jest bez sensu jesli wątpimy w proroka Mahometa. Jak możemy kroczyć prawomyślną drogą jeśli nie jesteśmy pewni, że Rzym zostanie podbity jak to obiecał Prorok Mahomet i zadeklarował Allah?


So mar 20, 2010 15:29
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Duchowni islamscy- cytaty z podaniem żródła...
Ismail: proszę żebyś się trzymał tematu i nie wklejał tekstów czysto reklamowych. To forum ma być miejscem rozmowy a nie słupem ogłoszeniowym i/lub miejscem przepychanek.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pt cze 04, 2010 19:21
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL